30 טיפים לטיול משפחתי מוצלח ברכב

טיול ברכב יכול להיות חוויה משפחתית מגבשת ומלכדת, בעיקר כשפועלים לפי חוקים וכללים חשובים. לקראת היציאה לטיול המשפחתי הבא שלך, חובה לעיין בהמלצות למטייל, לטיול משפחתי ברכב, שיהפוך לחוויה בלתי נשכחת לכל החיים!
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: 30 טיפים לטיול משפחתי מוצלח ברכב

תכנון המסלול

 1. היכנסו למערכת האירועים והפסטיבלים בעולם של אתר למטייל, על מנת לברר אם ישנן אטרקציות מיוחדות או פסטיבלים ואירועים מיוחדים, המתוכננים להיערך במסלול שלכם, בזמן הטיול. אירועים מיוחדים יכולים להיות מהנים במיוחד עבור הילדים וניתן לעצור ולבלות בהם לאורך הדרך.
 2. ההמלצה הגדולה מכולן - לא כדאי לעבור מקום לינה בכל יום. ילדים אוהבים יציבות מסויימת, גם במהלך הטיול. קביעת מספר מצומצם של עוגני לינה, מהם ניתן לעשות "קפיצות" יומיות לאטרקציות במרחק של עד שעה/שעתיים - מהווה ערובה מרכזית בהצלחת התכנון.
 3. בקשו מילדים בגילאי 3 ומעלה להיעזר בכם, באתרי אינטרנט ובספרי הדרכה ולתכנן איתכם את הטיול. בחרו פעילות אחת ליום שתשמח כל ילד, ציינו בפניהם את שעת הפעילות ואז המשיכו לתכנן.
 4. צורת הנסיעה המומלצת ביותר למשפחה כולה, בנסיעות ארוכות עם ילדים קטנים, היא לנסוע בדרכים מהירות, ישרות, מסומנות היטב ומוארות. שם הנהג יכול להיות רגוע יותר.
 5. עברו על המסלול לפני היציאה ובדקו אם הוא מכיל אזורים מלחיצים לנהיגה. אמצו מראש סימן שיידע את הילדים מיד מתי אתם זקוקים לשקט ולשלווה כשאתם מגיעים לדרכים מפותלות.
 6. הציבו מטרות נהיגה הגיוניות; סיימו כל יום במלון או בכפר הנופש המתאים לילדים (עם בריכה או מגרש משחקים), כדי ליהנות גם כשאינכם בדרכים. אל תעמיסו על התכנית שלכם בנסיעות מרובות. השאירו זמן גם ליום מנוחה, בלי נסיעה. מבחינת הילדים (וגם מבחינתכם!) מטרת הטיול הינה גיבוש של התא המשפחתי ולא כמות הקילומטרים ברכב! יום של מנוחה בכפר הנופש, טיול אופניים או ברגל בשמורת הטבע וסתם הנאה מהמתקנים בכפר הנופש יבטיחו לכם חופשה מהנה!
 7. הכינו מפה של המסלול ליושבי המושב האחורי: צלמו את המפה בהגדלה, חתכו אותו לחתיכות המתארות את המסלול של כל יום, עטפו את חתיכות הנייר בניילון שקוף והניחו לילדים מגיל ארבע ומעלה לגלות בעצמם, "אם כבר הגענו?".


דברים הכרחיים לכל טיול

 1. החזיקו ברכב שקית אשפה וכמה שקיות ניילון עם סגירה; שקית האשפה תשמש לפסולת ולמקרה של בחילות, והשקיות האחרות ישמשו לשימור צעצועים, למתנות ולאריזת נשנושים לדרך.
 2. קחו בתא הכפפות ערכת עזרה ראשונה קטנה, טישו ומגבונים. נייר טואלט, סבון נוזלי ומגבוני נייר יכולים להציל אתכם בשירותים ציבוריים לא נקיים.
 3. קחו איתכם פנס כדי שהילדים יוכלו לשחק או לקרוא לאחר רדת החשכה. למניעת חיכוכים מיותרים - הביאו גלילים של נייר דבק, כדי שהילדים יוכלו לסמן את הטריטוריות שלהם.
 4. קחו סוללות רזרביות ותיק נפרד עם דברים לשינה; מאחר שכל שאר החפצים מתערבבים, לא יהיה עליכם לפרוק את כל החפצים ולהעמיס אותם מחדש בכל פעם שתעצרו ללינת לילה.

תכננו את סדר היום שלכם

 1. תכננו להתחיל את הנסיעה הארוכה לאחר שינת לילה טובה וארוחת בוקר. מקצת ההורים מעדיפים לצאת מוקדם בבוקר. אולם, השיטה מצליחה בדרך כלל רק אם מכניסים את הקטנים לרכב כשהם עדיין ישנים. אם לא, ההפרעה בשינה של הילדים היא מתכון בטוח לפיצוץ מוקדם.
 2. שחזרו שגרה ביתית. אם אתם אוכלים ארוחת צהריים בשעה קבועה, סביר להניח שילדכם יירדם בשעה הרגילה שלו.
 3. תכננו מראש את העצירות שלכם במרווחי הזמן הדרושים לכם לטיפול בילד: כל 3 שעות כדי לבדוק את החיתולים (חיתולי לילה יכולים מאוד לעזור); כל שעתיים כדי לחלץ אברים.
 4. בנהיגת לילה, התנהגו כאילו זוהי שעת השינה. לאחר ארוחת הערב, הלבישו את הילד בפיג`מה (לפחות החליפו לו גרביים ושמיכה) וספרו לו סיפור או השמיעו דיסק-סיפור, עד שהוא יירדם. אל תשנו את הטמפרטורה, המהירות או הכיסא לפני שהוא נרדם (בדרך כלל 20-30 דקות).
 5. ישיבה ממושכת בנסיעה ותנועה מתמדת ברכב, מרדימים בדרך כלל ילדים מתחת לגיל 3. הכינו את עצמכם מראש לכך שהילדים יהיו ערניים בלילה!

חטיפים בכביש המהיר

 1. קחו איתכם שתייה לדרך, אך אל תתנו לילדים קטנים לשתות יותר מדי בפעם אחת.
 2. הביאו הרבה מזון פרוס וחטיפים: קורנפלקס, בייגלה, פרוסות גבינה צהובה, פירות יבשים.
 3. קחו איתכם צידנית ניילון מתקפלת וערכה של סכו"ם קטן, כדי שכל נוסע יוכל לאכול בזמן הנסיעה. קנו מצרכים המספיקים רק ליום אחד -; אי אפשר לשמור שהאוכל יישאר קר במהלך הלילה.
 4. עצרו בערים קטנות כדי לאכול וכדי שהילדים יוכלו ליהנות - עצרו גם במגרש המשחקים של הפארק המקומי.

משחקים עם הילדים

 1. הביאו איתכם מוזיקה שהקטנים אוהבים במיוחד, עם דף מילים כדי שתוכלו לשיר ביחד איתם.
 2. הביאו דיסק-סיפור. בספרייה שלכם אתם יכולים לקחת ספרות ילדים קלאסית שמקריאים שחקנים מקצועיים. ישנם סרטים הנמכרים יחד עם ספרי תמונות גדולים, כך שהילדים יכולים לעקוב אחר הסיפור.
 3. הכינו מראש משחקים לילדים מעל גיל 3: זיהוי עצמים בכביש המהיר שציינתם לעצמכם מראש על כרטיסיות; תחרות שירים עם מילים המופיעות על כרזות בדרך; תחרות של טיפות גשם: איזו טיפה נופלת מהר יותר על איזה חלון; או אולי ציון של צבעים עם ילדים בשלב של טרום-קריאה.

צעצועים מועדפים לנסיעות ארוכות

 1. היעיל מכל ולכל גיל: טושים וניירות עם משטחי ציור.
 2. צעצועי הרכבה ויצירה ישעשעו ילדים בני שלוש ומעלה, אף שאתם עלולים לאבד הרבה חלקים.
 3. בקשו מהילדים הבוגרים לארוז לעצמם את נגני השמע עם המוזיקה שהם אוהבים. כך הם יוכלו ליהנות מהמוזיקה האהובה עליהם. אם יש ברשותכם מכשיר מתאים המחבר בין מערכת השמע ברכב לנגן - טוב עוד יותר, כך כל נוסעי הרכב יוכלו ליהנות מהמוזיקה.
 4. אם יש לכם די.וי.די נייד אז אתם מסודרים - זהו אמנם פתרון יקר, אבל מנצח, לשעשע ילדים.

הסתגלות התנהגותית

 1. שמרו על מצב רוח קליל, רגעים קשים עדיף לעצור מהר, לפני שהם יעכירו את האווירה.
 2. תגמלו את הילדים על סבלנות והתנהגות טובה. מקצת ההורים נותנים מטבע קטן לילדים מעל גיל 5 על כל קטע נסיעה בו הם מתנהגים יפה. מקצת מנסים את ההיפך: מתחילים את הטיול עם גליל של מטבעות המיועד לכל ילד ומוציאים מטבעות על כל מריבה.
 3. הכינו יומן מסע. אספו למזכרת כרטיסי נסיעה, תפריטים, חתימות, עלים יבשים או עלונים וכתבו ביומן שלכם את העצירות המיוחדות באותו היום. תנו לילדים לצלם במצלמה. על הטיול הזה להיות בלתי נשכח!

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אוסטרליה

אטרקציות באוסטרליה

מלונות ומקומות לינה באוסטרליה

מדריכים ונותני שירות באוסטרליה

נהגים באוסטרליה

הזמנת חופשה לאוסטרליה

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי