ניו זילנד - טרקים באי הצפוני

אחת הדרכים לחוות את נופיה ודרכיה המרשימים של ניו זילנד, היא לצאת לטרק. בניו זילנד אפשר למצוא עשרות (אם לא מאות) טרקים הפזורים לכל אורכה. טרקים בני יום, או אפילו כמה ימים, טרקים המובילים לפסגות גבוהות או לוקחים לאורך אגמים, טרקים פשוטים או גם כאלה הדורשים רמת מקצועיות גבוהה. לפניכם, סיכום הטרקים הידועים באי הצפוני ובאי הדרומי. להדפיס ו..לצאת לדרך.
דפנה גלעד
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ניו זילנד - טרקים באי הצפוני
© מאורי הירש

הפארק הלאומי נורת`לנד


רצועת החוף של קייפ ריאנגה: טרק שלוקח אתכם מקאפווירואה, שבחוף המזרחי, דרך קייפ ריאנגה אל איפרה, שבחוף המערבי. בטרק צועדים בין חופים, לצד דיונות חול וביצות וההליכה עצמה נעשית לאורך חוף "90 מייל". אין בקתות לאורך הטרק, לכן יש לקחת אוהל.

 • משך הטרק: 3-4 ימים
 • יציאה לטרק מ: מקאיטריה/קייפ ריאנגה/טה פאקי/כל מיני נקודות לאורך החוף
 • מידע נוסף באתר ה- DOC

לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי עמק קאוארנגה 

בקתת הפיניקלס: מדובר בטרק קטנטן, שנמצא באזור חצי האי קורמנדל. הוא כולל הליכות בתוך היער, אחת מהן אל עבר בקתת הפיניקלס, שבה אפשר לישון (לוקח 2-4 שעות להגיע אליה מתחילת המסלול) וממנה עוד 2-3 שעות אל פסגת הפיניקלס - הליכה מאתגרת, שכוללת סולמות, סלעים, בוץ ותענוג. מהפסגה אפשר להשקיף על כל אזור המצוקים הירוקים והנוף מרשים מאד. לינה בבקתה עולה 15$.


לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי טראנקי

בשני הטרקים הבאים יש לקנות פאס לבקתה, שעולה 10$ ללילה או להשתמש בפאס שנתי.

טראנקי מסביב להרים: ישנם שני טרקים: טרק נמוך או טרק גבוה. הטרק הגבוה, מן הסתם, הינו טרק עם נופים אלפיניסטים מרהיבים של הר הגעש. הטרק הנמוך מתרחש רובו בתוך היער אך הוא בטוח יותר במידה ומזג האוויר אינו לצדכם. הטרק הגבוה יכול להיות מסוכן מאד אם מזג האוויר גרוע.

 • משך הטרק: 4-5 ימים
 • יציאה לטרק מ: ניו פליימאות`/כפר אגמונט
 • עונה מומלצת: דצמבר- מרץ, אבל אפשר גם במאי
 • מידע נוסף באתר ה- DOC 

פואקאי: זהו טרק פופולרי באזור הטראנקי. טרק, שמוביל אתכם בין ביצות, ציצות דשא זהובות ומפלים וכמובן (אם מזג האוויר מרשה) תצפית על פסגת הר טראנקי, שלא נראית רחוקה כל כך לפתע. מבקתת פואקאי יש מסלול צדדי ובמידה ותזכו ביום בהיר תוכלו להשקיף על רצועת החוף סביב הר טראנקי ואף לצפות רחוק בהר רופארו.

 • משך הטרק: 2-3 ימים
 • יציאה לטרק מ: ניו פליימאות`/כפר אגמונט
 • עונה מומלצת: דצמבר- מרץ
 • מידע נוסף באתר ה- DOC 

לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי טה אורוורה

וואיקרמואנה: הטרק סובב את אגם וואיקרמואנה. מטפסים למצוק גבוה ביום הראשון, ממנו ניתן להשקיף על הסביבה ולמחרת יורדים אל האגם והולכים מסביבו. ניתן גם לעשות הליכה קצרה מחוץ למסלול הטרק ולצפות במפל. הטרק עצמו חמוד והנופים של האגם מלמעלה יפים מאד אבל לא יוצאים מהיער- ובתור חובבת הרים מושבעת לא מצאתי את הנוף עוצר נשימה. אם מחנים את הרכב בתחילת הטרק, אפשר לקחת סירה לתחילת הטרק או לנסות לתפוס טרמפים (הכביש די עקלקל אז אני לא יודעת אם הייתי ממליצה להסתמך על זה). אם בוחרים לעשות את הטרק בעונה, יש לקנות פאס מיוחד שבו לילה בבקתה יעלה 20$ ואם עושים את הטרק מחוץ לעונה (בין תחילת מאי עד סוף ספטמבר) הבקתות נחשבות לרגילות ויעלו 10$ ללילה או להשתמש בפאס שנתי.

לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי ואנגנואי 

וואנגנואי: בניגוד לשאר הטרקים, פה מדובר בטרק, שעושים עם הידיים ולא עם הרגליים. יש צורך בשכירת קאנו ומגיעים מבקתה לבקתה באמצעותו. חותרים לאורך נהר הואנגנואי אל עבר הים הטסמני וחולפים בין גבעות ועמקים. אם בוחרים לעשות את הטרק בעונה, יש לקנות פאס מיוחד שעולה 60$ לכל הטרק (מיועד ל-4 לילות בבקתות, ואם מזמינים מראש זה יעלה רק 45$) ואם עושים את הטרק מחוץ לעונה (בין תחילת מאי עד סוף ספטמבר) הבקתות נחשבות לרגילות ויעלו 10$ ללילה או להשתמש בפאס שנתי. אחת האטרקציות של הטרק היא "הגשר לשום מקום", גשר היסטורי, שכעת לא מוביל לשום מקום. הנוף שונה משאר הטרקים אך חוזר על עצמו לאורך ימי הטרק.

 לתחילת הכתבה

הפארק הלאומי טונגרירו

כמו הטראנקי, אזור הטונגרירו מיועד לפורענות מבחינת מזג האוויר. מאחר ומדובר באיזור של הרי געש, שמושך אליו המון עננים (שיורידו עלייך גשם ושלג, ואולי אף יגרמו לכם לאבד את הדרך), יש לקחת את מזג האוויר ברצינות, להיזהר ולצאת לטרק מוכנים לכל מצב.

טונגרירו נורת` סירקיט: אפשר גם לבצע את הטרק הזה ביום אחד: "טונגרירו קרוסינג", יום ארוך של 8 שעות הליכה או ללכת את הטרק השלם. רוב יופיו של הטרק יתגלה כשתעשו את הקרוסינג, שם ניתן לטפס על הר נגהרוהו (הר דום מסרטי שר הטבעות- טיפוס תלול מאד ולא קל אך ביום בהיר ניתן לראות את הטראנקי מלמעלה) או על הר טונגרירו (או על שניהם?) ולראות את אגמי אמרלנד. נוף מדברי יפהפה ונדיר. לא לפספס את הטרק- שווה להמתין כמה ימים עד שיגיע מזג האוויר המתאים. בקיץ המסלול עמוס באופן מחריד- פקקי תנועה אנושיים. אולי עדיף לעשות אותו בתחילת או סוף העונה.

אני אישית עשיתי אותו בתחילת מאי והוא היה עמוס מבחינתי יחסית לטרקים שעשיתי (ולחשוב מה הולך שם בינואר...), חלקו האחר של הטרק (מה שמגיע אחרי הקרוסינג) הוא שקט יותר, הרבה נוף מדברי, תצפית על הר נגהרורו ועל הר רופארו, שני אגמים יפים, מפלים ומעבר קצר ביער. אם יש לכם את הזמן: לכו על זה. אם בוחרים לעשות את הטרק בעונה, יש לקנות פאס מיוחד שעולה 20$ ללילה בבקתה ואם עושים את הטרק מחוץ לעונה (בין תחילת מאי עד סוף ספטמבר) הבקתות נחשבות לרגילות ויעלו 10$ ללילה, ובמידה ויש לך פאס שנתי: זה לא יעלה לך דבר. משהו שרציתי לעשות ובסוף ויתרתי: זה אמנם יקר (נדמה לי שעולה 80$), אבל אם יוצא לכם להיות בניו זילנד בחורף, אתם יכולים לצאת בליווי מדריך עם ציוד מתאים ולעשות את הקרוסינג בשלג. זו נראית לי חוויה מדהימה הרבה יותר מהקיץ.

 • משך הטרק: 2-4 ימים
 • יציאה לטרק מ: מפארק לאומי/רוטורואה/טאופו
 • עונה מומלצת: דצמבר- מרץ
 • מידע נוסף באתר ה- DOC 

רופארו מסביב להרים: טרק שמתנהל מסביב להר הגעש רופארו. הנוף מאד מגוון: יערות, מדבר, שיחים נמוכים וגם נוף אלפיניסטי. אמנם לא חוצים פאסים אבל חלק גדול מהטרק הוא באזור אלפיניסטי. יש לקנות פאס לבקתה שעולה 10$ ללילה או להשתמש בפאס שנתי.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ניו זילנד