ניו זילנד - טרקים

איך מתארגנים לטרק בניו-זילנד?, מהי רשימת הציוד המומלצת? היכן מומלץ ללון לאחר יום הליכה? ריכזנו עבורכם מדריך לטרקים נבחרים בניו-זילנד. לקריאה היכנסו לאתר
יעל רגב ועמית עשהאל
|
תמונה ראשית עבור: ניו זילנד - טרקים
© מאורי הירש

הקדמה

כבר ציינו את ניו זילנד כגן עדן לקמפינג, אופניים וטרמפיסטים, עתה הגיע תורם של חובבי הטרקים. הטרקים הם הדרך הטובה ביותר להתרשם מיופייה של הארץ, רק אתם והטבע, בלי נקודות יישוב בדרך. מבחר הטרקים עצום, הן מבחינת אורך, הן מבחינת קושי והן מבחינת סוגי נוף שונים. להתחלה, אם אין לכם ניסיון קודם בטרקים, בחרו בטרק קל וקצר יחסית - אולי בדמיונכם אתם רואים את עצמכם מדלגים בקלילות בין פסגות, אבל יום הליכה גשום ותלול עם ציוד כבד לארבעה ימים על הגב עשוי לשנות את דעתכם (כן כן ואת השרירים התפוסים בכל נקודה בגופכם).

שימרו על הנוף! את כל האשפה עליכם לסחוב עליכם (אין פחי אשפה בדרך ואין להשאיר אשפה בבקתות, שומר הבקתה לא אמור לאסוף את הזבל שנשאר – גם הוא כשהוא מסיים את השבוע שלו בבקתה הולך לנקודת ההתחלה/סוף כדי להיפטר מהאשפה). אין להשתמש בסבון בנהרות, וגם לא לרחוץ בהם כלים וכביסה - בשביל זה נועדו ברזי המים.

לתחילת הכתבה


מידע כללי

אקלים
 עונת הטרקים מתחילה בדרך כלל בנובמבר ומסתיימת פחות או יותר באפריל. לאחר מכן נסגרים מסלולי טרקים רבים בשל שלגים ושטפונות. גם בקיץ, מזג האוויר נוטה להשתנות במהירות. בטרקים במאונט קוק למשל, גם בקיץ אתם עלולים למצוא עצמכם תקועים בשלג (או בגשם זלעפות עם אוהל שלא מתאים למזג האוויר…). למרבה הצער, גם מהדורת החדשות בטלוויזיה אינה מספיקה להדביק את השינויים הפתאומיים במזג האוויר הסורר. לפני צאתכם לטרק היכנסו לסניף ה-DOC הקרוב ("החברה להגנת הטבע הניו זילנדית"), שם תמצאו את הנתונים המעודכנים ביותר ליומיים הקרובים. אם באמצע הטרק מחמיר מזג האוויר בצורה משמעותית, המתינו באחת הבקתות לשוך הסערה.

DOC
 בסניף החברה להגנת הטבע הניו זילנדית תמצאו עלון מידע לכל טרק שכולל מפה מפורטת, פירוט מסלול ומקומות לינה לאורכו, במחיר סימלי של 1-2$. כמו כן תוכלו לקבל מידע עדכני על מזג האוויר, בעיות/שינויים במסלול, לשלם על הבקתות/קמפינג(בטרקים הגדולים כ35 דולר ללילה בטרקים הרגילים כ18-20 דולר), ולהזמין מקומות. סניף גדול של ה-DOC נמצא בסוף Queen St. שבאוקלנד, שם תוכלו גם למצוא את עלון ה-Conservation Campside שמפרט את אתרי הקמפינג של ה-DOC ברחבי המדינה (ע"ע לינה-קמפינג). לאתר האינטרנט של הארגון.

ציוד
 הקו המנחה הוא לקחת כמה שפחות. לא משנה כמה קל ייראה לכם התיק בעודכם אורזים, אחרי יום הליכה עם התיק על הגב אולי תרגישו אחרת. לפני האריזה יש לברר דרך ה-DOC מה השירותים המוצעים בבקתות לאורך המסלול, ולהחסיר/להוסיף לתיק בהתאם. את יתרת הציוד ניתן לאחסן ללא תשלום באחת האכסניות, ב-Campgrounds, ובחלק ממרכזי המבקרים. את הציוד אורזים בתרמיל גב הגדול, שלו אחיזה טובה יותר על הגב שלכם. כיסוי תרמיל נגד הגשם מומלץ ביותר(עוד לא הומצא כיסוי התרמיל או התיק שעומד בכמויות המים הגדולות, חובה לעטוף הכל בתוך ניילונים כדי להימנע מציוד רטוב ובגדים ספוגים בשעות המנוחה).

רשימת ציוד מומלצת: נעלי הליכה טובות, שק שינה, קרם הגנה נגד שמש (חובה), כובע, גזיה/בנזיניה (בחלק מהבקתות יש כיריים, אם כי התור אליהן בטרקים העמוסים יכול להיות מתסכל למדי), גפרורים/מצית, כלי בישול, סכום (לפעמים יש), פנס, מגבת קטנה, מצלמה, ביגוד (קצר וארוך - ביגוד תחתון טרמי יכול להיות מצוין, ביגוד אטום לגשם ומעיל פליס), ואוכל.

לינה לאורך הטרק
 למעלה מ- 900 בקתות ("האט") מפוזרות באתרי הטבע בניו זילנד, ומחולקות לארבע קטגוריות:
 בקטגוריה הראשונה אליה שייכים גם ה-Great walks, יהיו מיטות עם מזרונים, ברז, מים, שירותים, חשמל, חימום, ולרוב גם כיריים על גז, כלי מטבח, קשר רדיו ופקח. המחיר נע בין 6$ עד 40$. בקטגוריה השניה - יכילו הבקתות מיטות עם מזרונים, שירותים, ברז ומים, לרוב גם כיריים וחימום. המחיר - 10$. בקטגוריה השלישית תמצאו מיטות, שירותים ומים, תמורת 5$. קטגוריה רביעית הינה בקתה ריקה המשמשת בעיקר למחסה מגשם, חינם. מעטות מאד. הבקתות פועלות בשיטת כל "הקודם זוכה", עד שמתמלאות המיטות.

בטרקים הפופולרים הבקתות ממקומות במרווחים של 3-5 שעות הליכה ויש להזמין בהן מקום מראש. כרטיסים לבקתות ניתן לקנות במשרדי ה-DOC, מרכזי מבקרים ובשאטלים לטרקים. ב-Great walks ייגבה קנס מאלו המגיעים לבקתה ללא כרטיס. ניתן לקנות Annual Hut Passes לשנה במחיר של 65$, המאפשר לינה בכל הבקתות בקטגורית 2 ו- 3 וקמפינג ליד קטגוריה 1, אם יש. הפאס אינו חל על ה-Great walks בקיץ, וגם לא על מספר טרקים נוספים. קמפינג ניתן לעשות בכל הטרקים מלבד המילפורד. ב-Great walks הקמפינג הוא באזורים מסומנים ותמורת תשלום (באייבל טסמן ורוטברן יש להזמין מראש!), באחרים ניתן להקים אוהל בכל מקום המרוחק לפחות 500 מטרים מהמסלול -בדר"כ בחינם. בשל מחירי הבקתות השווים לכל נפש, כמעט ואין אוהלים בטרקים הרגילים - למה לכם לסחוב אוהל?

הסעות לטרקים
 לא מומלץ להחנות את הרכב בטרק של כמה ימים, יש אחוז פריצות גבוה במיוחד בחניונים כמו גם הצורך לחזור ולאסוף את הרכב מנקודה המרוחקת עשרות קילומטרים מנקודת הסיום של הטרק, מומלץ ואפשרי להחנות את הרכב באכסניה אליה אתם חוזרים, כמו כן כדאי להזמין מקום ללילה של אחרי הטרק, אין גרוע מלסיים טרק עייפים ומלוכלכים בלי מקום לישון ולהתקלח (מים חמים !! יש !!).

לתחילת הכתבה

Great Walks באי הצפוני

Tongariro Northen Circuit - ארבעה ימים בינוניים-קשים (41 ק"מ) בנוף הרי געש מרהיב של פארק טונגרירו (דרומית לטאופו): אגמים וולקנים בתכלת בוהק, מעיינות חמים וקרים, מכתשים ועוד. יש מספר מסלולי צד שניתן להוסיף לטרק, הפופולרי ביניהם העלייה לפסגת הר הגעש Ngauruhoe. רוב המטיילים מעדיפים לעשות רק מקטע של יום אחד מהמסלול, הנקרא: Tongariro Crossing. אתר נוסף שכדאי לגלוש בו- www.tramper.co.nz/index.cfm/action/track/TrackID/53

* לגבי הטרק הארוך של הטונגרירו, עונת החורף מתחילה ביוני ונמשכת עד סוף אוקטובר. שימו לב, הטרק בעייתי מבחינת מזג אוויר, תנאי שלג קשים, בחורף אין גז בישול בבקתות אבל חימום יש ! יש צורך לשאת ציוד מיוחד: גרזני קרח, ערדלי קרח (crampons), משקפי שלג, את לפינוי שלג ומכשיר קשר למקרה שתקלעו למפולות. כדאי לדעת שרק מנוסים יעשו את הטרק. בחורף, יש להתייעץ עם הDOC- לפני שמחליטים לצאת לדרך.

Lake Waikaremoana Track - מסלול החולף בפארק Te Urewera שבאזור החוף המזרחי (דרום מזרח לרוטורואה על כביש 38), נמשך 3-4 ימים קלים סביב האגם, באורך של 46 ק"מ. בטרק חופים רבים לשחייה ודייג, אפשרות לשכירת קיאקים ונוף נפלא מצוק Panekiri. מאד פופולרי בקרב המקומיים.
 הטרק פתוח לאורך כל השנה, יש לוודא תנאי מזג אויר לפני היציאה לטרק. בבקתות יש מזרונים אך אין אמצעים לבישול ויש צורך לשאת כלי בישול ודלק.

לתחילת הכתבה

Great Walks באי הדרומי

Abel Tasman Coastal Track - אחד הפופולרים ביותר במדינה (להזמין מקומות מראש!). מסלול קל, 51 ק"מ, הנמשך בין יומיים לארבעה בתוך יערות ירוקים וחופים מוזהבים להפליא. בשנים האחרונות, בשל העומס בטרק, מעדיפים רבים לוותר על הטרק ולטייל באזור בשייט קיאקים. נמצא בפארק האייבל טזמן, צפונית מערבית לנלסון. הטרק למעשה פתוח כל השנה, יש מסלולים שונים לכל עונה. עונת החורף היא מ-1 במאי ועד 30 בספטמבר (מ1- באוקטובר ועד 30 באפריל יש צורך ברישום מוקדם לטרק) יש צורך להצטייד מבעוד מועד במי שתיה לאורך כל העונה או בכדורי יוד לטיהור מים. יש לציין כי בשעות הגיאות חסומים קטעים מהמסלול.

Heaphy track - ממערב לאייבל טזמן, בפארק Kahurangi. אורכו 77 ק"מ, נמשך 4-6 ימים של הליכה קלה-בינונית ביערות נפלאים ונופי קרסט עד לחוף המערבי. למרות היותו טרק נודע, המסלול ריק יחסית, ואפילו בקיץ הבקתות לעיתים כמעט ריקות.
עונת החורף מתחילה ב- 1 במאי עד ה- 30 בספטמבר. אין מידע מדויק באתר ה-DOC לגבי תנאי לינה בעונת החורף.
 לאורך כל השנה לפני יציאה לטרק יש לוודא את תנאי מזג האוויר, לעיתים מזג האוויר משתנה כך שיורדים גשמי זעף שלא מאפשרים המשך הליכה. יש לסחוב אתכם את ציוד הבישול (כולל אמצעי בישול).

Milford Track - בפארק פיורדלנד שבדרום מערב האי, הטרק הנודע ביותר במדינה, שהוכתר לפני שנים רבות כ"טרק הטוב בעולם" ומאז מוצף מטיילים שבאים לבדוק האם זכה לתואר בצדק. עקב כך, יש להזמין מקום מראש, לדצמבר-ינואר לפעמים אף חודשים מראש, והוא גם יקר מאד - 40-50$ לבקתה, ועוד לנסיעות (סה"כ עלות הטרק כ190$). המסלול אינו גמיש וחייבים לצעוד אותו בקצב שנקבע לארבעה ימים בתחנות קבועות. עקב כך, מעדיפים מטיילים רבים לוותר עליו ולהתמקד בטרקים אחרים בפארק, כמו הרוטברן והקפלר. 54 ק"מ, קל.

 עונת החורף מתחילה ב-23 באפריל עד סוף אוקטובר. הבקתות בחורף נשארות פתוחות, ללא שומר לרוב, ללא מים זורמים, אם כי ניתן למצוא מים בסמוך. לעיתים גשרים מסוימים יוזזו במהלך החורף למנוע פגיעה בהם עקב קריסה או מפולות ולכן יתכן ותתעכב הגישה מנקודה לנקודה. כמו כן שבילים רבים יהיו מכוסי שלג.

Kepler track - גם הוא בפארק הפיורדלנד,67 ק"מ, 3-4 ימים בנוף נפלא של יערות, אגמים, פסגות ועמק. יתרונו על מסלולים אחרים באזור - יום שלם על קו הרכס מעל לצמחיה ומול נוף פנורמי מרהיב. בינוני-קשה.
עותנ החוקף מתחילה ב- 3 באפריל עד 15 בדצמבר, יש לוודא מול ה-DOC אפשרויות לכניסה ויציאה מהמסלול. גם בעונות המתאימות להליכה יש ימים שלא ניתן להמשיך את המסלול עקב סערות שלגים.
 מחוץ לעונה אין כל חימום או גז בבקתות (חובה להצטייד בציוד מתאים).

Routeburn Track - האהוב ביותר על הישראלים, אולי בשל היער הקסום המכוסה כולו שרכים וטחבים, אולי בגלל נוף ההרים המרשים, ואולי בגלל ה"קשר הישראלי" - הטרק עובר דרך ה-Israeli Creek, הנקרא על שם שני מטיילים מישראל שאיבדו את הדרך באזור לפני כ-10 שנים. חובה להזמין מראש, גם בקמפינג. 3 ימים בדרגת קושי בינונית, 32 ק"מ מחברים בין פארק הר אספיירינג לפיורדלנד, דרך Harris Saddle שגובהו 1270 מטר. יפהפה.
 עונת החורף מתחילה ב 23 באפריל עד סוף אוקטובר. לרוב תמצאו את הבקתות סגורות, הבקתות אינן מתוחזקות בחורף !! (ללא חשמל, ללא חימום, ללא גז בישול), הלינה בקמפינג חינם.

לתחילת הכתבה

Great Walks באי סטיוארט

Raikura Track - נופי חוף ויער מיצגים מנופי האי היפים, ברובם על טיילת עץ. אלטרנטיבה למטיילי סטיוארט איילנד שאינם מעונינים בטרק ה-North West Circuit הארוך (10-12 יום), ומעדיפים 3 ימים ו-32 ק"מ בדרגה בינונית. עמוס בקיץ.

הכתובת להרשמה ברשת של טרקים השייכים ל-great walks היא: [email protected] Walks

לתחילת הכתבה

טרקים באי הדרומי 

האי הדרומי מתחלק למספר אזורים ונתחיל את הסקירה מחלקו הצפוני:

פיקטון ומיצרי מארלברו


Queen Charlotte Track
 טרק באורך 67 קילומטר ולאורכו ניתן למצוא אכסניות רבות, אתרי קמפינג רבים ובקתות, הטרק נחשב בדרגה קלה למדי ויכול להימשך בין שלושה לחמישה ימים. עובר דרך מספר אתרים מפורסמים כמו אתר הנחיתה של קפטן קוק ועוד, על מנת לראות פירוט של אפשרויות הלינה והסיורים המודרכים לחצו כאן


Nydia Walkway
 טרק סמוך לקווין שארלוט, אורכו כ 22 ק"מ, והוא נעשה במשך יומיים, הגובה המירבי של הטרק הוא 387 מטר, לאורכו יש אכסניה אחת ( חובה להזמין במשרדי הDOC מראש מקום לאכסניה), ושלושה אתרי קמפינג. הטרק הוא ברובו לאורך קו החוף של מיצרי מארלברו, והגבעות המקיפות אותו.


Tirohanga Walkway 
 טרקון קל של 2 קילומטרים או כשעה הליכה, מגיעים לגובה של כ 240 מטר וניתן לראות ממנו את כל העיר פיקטון ומיצרי מארלברו.


Abel Tasman Coast Track
 אחד הפופולרים ביותר במדינה (להזמין מקומות מראש!) ואחד מה . Great Walks מסלול קל, 51 ק"מ, הנמשך בין יומיים לארבעה בתוך יערות ירוקים וחופים מוזהבים להפליא. בשנים האחרונות, בשל העומס בטרק, מעדיפים רבים לוותר על הטרק ולטייל באזור בשייט קיאקים. נמצא בפארק האייבל טזמן, צפונית מערבית לנלסון. הטרק למעשה פתוח כל השנה, יש מסלולים שונים לכל עונה. עונת החורף היא מ-1 במאי ועד 30 בספטמבר (מ1- באוקטובר ועד 30 באפריל יש צורך ברישום מוקדם לטרק) יש צורך להצטייד מבעוד מועד במי שתיה לאורך כל העונה או בכדורי יוד לטיהור מים. יש לציין כי בשעות הגיאות חסומים קטעים מהמסלול.


Kahurangi National Park
 מעט דרומה מאיזור מארלברו ופיקטון ולמעשה הפארק הלאומי השני בגודלו במדינה.


Heaphy track ההיפי טרק
אחד הטרקים המפורסמים וגם אחד מה Great Walks:
 ממערב לאייבל טזמן, בפארק Kahurangi. אורכו 77 ק"מ, נמשך 4-6 ימים של הליכה קלה-בינונית ביערות נפלאים ונופי קרסט עד לחוף המערבי. למרות היותו טרק נודע, המסלול ריק יחסית, ואפילו בקיץ הבקתות לעיתים כמעט ריקות. עונת החורף מתחילה ב- 1 במאי עד ה- 30 בספטמבר. אין מידע מדויק באתר ה-DOC לגבי תנאי לינה בעונת החורף. לאורך כל השנה לפני יציאה לטרק יש לוודא את תנאי מזג האוויר, לעיתים מזג האוויר משתנה כך שיורדים גשמי זעף שלא מאפשרים המשך הליכה. יש לסחוב אתכם את ציוד הבישול (כולל אמצעי בישול).

הטרקים הנ"ל מתאימים לכל גיל ולכל דרגת קושי, אך חלקם לא מסומנים בצורה טובה ואופי הלינה לא מוסדר, כדאי להתייעץ לפני היציאה לגבי רכישת מפת שטח, ניתן לצאת גם לכל אותם טרקים עם מדריך (בתשלום).


Leslie-Karamea
 טרק בין 3-4 ימים, דרגת הקושי משתנה מקל ועד קשה.


Cobb Valley
 יומיים טרק בדרגה קלה אך דרגת הקושי משתנה.


Tablelands Circuit
 טרק עד יומיים בדרגת קושי קלה עד בינונית.


Wangapeka Track
 הטרק בין 4-5 ימים ואורך 54 קילומטרים, דרגת הקושי משתנה עד גבוהה ויש צורך לחתות 4 נהרות לאורך המסלול, תוך חציית אזור שעבר רעידות אדמה תכופות, כשנקודת בגובה המרבית מעל ל1000 מטרים והתחתונה כ 60 מטר מעל לגובה פני הים, הטרק מתחיל מ-Tapawera ומסתיים ב-Little Wanganui.


Mount Richmond Forest Park
 ממוקם דרומית לעיר נלסון וצפונית לנהר Wairau נקודת הגובה המרבית היא 1290 מטר.


Dun Mountain
 טיפוס היסטורי לאורך מסילת הרכבת הראשונה בניו זילנד ועד חגורת המינרלים ליד העיר נלסון, אורכו 32 קילומטר או יומיים הליכה, ודרגת הקושי קלה עד בינונית.


polorus
 המשך ישיר של הטרק הקודם ואורכו בין שלושה לארבעה ימים. דרגת הקושי קלה polorus


Rocks Hut - Pelorus Track 
 עוד המשך ישיר לטרק הראשון, יורד לתוך עמק פולוראוס, לאורך הנהר היפה, יומיים – 19 קילומטר, קל להליכה, ישנם קטעים שניתן לשחות לאורכו.

ניתן לראות ששני קטעי הטרק שממשיכים את dun mountain יוצרים אפשרות להארכת טרק של יומיים לארבעה ויותר, הכל תלוי בכמות האספקה שסוחבים והרצון להמשיך ולראות ללא הפסקה פלאי טבע ניו זילנדי.


Nelson Lakes National Park
 אחד האזורים היפים בניו זילנד ואחד האזורים בהם גם בחורף הניו זילנדי הקשה של האי הדרומי ימי שלג מהווים אירוע נדיר. נלסון לייק מהווה חלק מפארק אלפיני, עם אגמים המלאים מי קרחונים המציע תנאי הליכה נוחים יחסית, נוסד ב1956 וגובהו המרבי 2340 מטרים.


Travers-Sabine
 למטרקים הטובים באמת, עד שבעה ימי טרק (שמעתי גם על 12 ימים), טרק למקצוענים בעלי כושר גופני גבוה (כמות הציוד אותו סוחבים גבוהה).


Lake Angelus
משום מה לא הכלילו את הטרק ב Great Walks וחבל שלא עשו זאת.
 ממוקם בין אגם Rotoiti ו Rotoroa (אי דרומי), נקודת התחלה Mt. Robert carpark, near St Arnaud, נקודת סיום St Arnaud, ניתן לעשות את חלק מהטרק ולרדת חזרה לישוב הצמוד לאגם או לעשות אותו במשך מספר ימים ( 2-3 ימים לפי בחירה) כאשר ניתן לישון בשלושה האטים לאורך הדרך, הטרק ברמה מדורגת והרמה עולה עד לקשה ביותר – תנאי שלג וסלעים חלקים, לקריאה נוספת על הטרק לחצו כאן.

החוף המערבי של האי הדרומי של ניו זילנד
 החוף המערבי, ה-West Coast, הידוע גם בכינויו The Wet Coast, הוא האזור הגשום והבלתי מיושב ביותר בניו זילנד. ה"אוטוסטרדה" (כביש מספר 6) החוצה אותו הינו כביש צר ומפותל העובר בנוף משגע של צוקים היורדים לחוף, יערות גשם ירוקים, הרים מושלגים, וקרחונים (פראנץ ג`וזף ופוקס גליישר). עיירות קטנות פזורות לאורך המסלול, כמו ווסטפורט, גריימאוט ואוקותיקה (פסטיבל אוכל חיות הבר השנתי מתקיים שם), כמו גם עשרות מסלולי טיול באורכים שונים.

Aoraki Mount Cook National Park
 פארק המטפסים הגדול של ניו זילנד, פסגות גבוהות מאד כשהגבוהה בהם היא פסגת הר קוק 3754 מטר (טיפוס אלפיניסטי), השמורה הסובבת את הר קוק הוא חלק מאתר מורשת עולמית.


Copland Track 
 מעין מעבר הררי בין הר קוק לחוף המערבי, הטרק הוא טרק למקצוענים בלבד, אלפיניסטים ואורכו כשלושה ימים, המסלול לא מסומן בחלקו הגדול ונועד לשאפתנים בלבד. שימו לב, ניתן לעשות את החלק הראשון בלבד. מהעיירה פוקס ועד ביקתת Welcome Flat, ולחזור למחרת באותה דרך, ליד הבקתה יש מעיינות חמים טבעיים, שלהשתכשך בהם אחרי יום של טירוק עם נוף ההרים המושלגים ברקע.


Ball Pass
 טרק מאתגר באורך שלושה ימים בין הר קוק לקרחונים הוקר וטזמן, ניתן לעשות זאת כחלק מקבוצה מודרכת, אורכו של הטרק שלושה ימים, נועד לבעלי כושר גבוה עד גבוה מאוד.

DOC Mount Cook Field Centre
 Tel +64-3-3-435 1819


kia trek 
 אחד הטרקים הידועים והמומלצים באזור הוא הטרק המוביל אל המיולר האט (kia trek) שיוצא מהכפר שלמרגלות הר קוק, טרק שניתן לעשות אותו ביום עד יומיים (תלוי אם רוצים לישון בבקתה), הטרק עשוי משני חלקים כשהראשון בנוי ממדרגות עד למחצית הדרך והחלק השני מעין סלעי חצץ, הנוף הנשקף מראש הר קוק עוצר נשימה כמו גם קולות מפולות השלגים שניתן לראות לאורך כל השנה, הטרק סגור ומסוכן לטיפוס בחורף.

Arthur`s Pass National Park
 הפארק הלאומי השלישי במדינה, נפתח בשנת 1929 וניתן למצוא לכל אורכו עשרות מסלולים, חלקם לאורך נהרות הזורמים באזור, נחשב בעיני רבים מהמטיילים לאזור שמתחרה תחרות עזה על האזור היפה במדינה.


Three Passes
 הטרק שנע לאורך שלושה נתיבי מעבר שנחקרו ונקראו על שם אלו שגילו אותם Browning, Whitehorn ו ו Harman , הטרק נע לאורך 50 קילומטר ואורכו בין 4 ל 5 ימי הליכה, הגובה נע בין 100 מטר ל 1753 מטרים, לאורכו ניתן למצוא 3 האטים, ושאלטר אחד (מעין צריף מנוחה שאין בו תנאי שינה), הכושר הנדרש משתנה אם כי נדרשת רמה די גבוהה של ביצועים.


Harman Pass - Taipo River - Kelly Saddle
 טרק בין 3-5 ימים, רמת הכושר הנדרשת מדורגת (עד קשה), אין פרטים נוספים על הטרק, הטרק כולל חציית נהר וטיפוס על אחד ההרים באזור.


Waimakariri River-Rolleston River
 טרק לאלפיניסטים בלבד, בין 2-3 ימים, רמת הטרק מוגדרת כקשה ביותר ומתאימה רק לבעלי ציוד טיפוס על קרח ושלג, הטיפוס הוא עד פסגת הר Waimakariri.


Avalanche Peak
 יום טיול סמוך לכפר ארתור פאס`, טיפוס עד לגובה של 1833 מטר, זמן הטרק עומד על כ 7-8 שעות, ודרגת הקושי שלו גבוהה עד גבוהה מאד, משקיף על כל אזור הכפר, נחשב לטרק יפה במיוחד אם כי קשה.

לתחילת הכתבה

Avalanche Peak-Crow River
 מעין טרק ארול יותר מזה הקודם במסלול ארוך יותר המגיע עד לנהר הקראו, אורך הטרק כיומיים, מתחיל מכפר ארתור פאס ומסתיים ב Klondyke Corner, דרומית לארתור פאס. רמת הקושי מדורגת.


Andrews Stream-Poulter River-Binser Saddle
 טיול נוח ברמת קושי קלה עד בינונית, לאורך החלק הדרומי של הפארק, אורך הטרק כיומיים.


Dobson Nature Walk
 טרקון או טיולון למעשה של חצי שעה או חצי קילומטר, טיפוס מרבי של כ 30 מטר, נמצא בגובה של כ 900 מטר ומשקיף במעין מראה פנורמי על כל האזור, מאחר ומדובר על פסגת ה ארתור פאס.


Andrews Stream-Lake Minchin-Townsend Creek
 חציה מצפון לדרום של הפארק, 4 ימי הליכה, רמת הטרק מדורגת, מאנדרו שאלטר דרך White Bridge ועד ל Aickens Corner שם מסתיים הטרק, רמת הקושי מדורגת.


Devil`s Punchbowl Falls
 קילומטר הליכה (או שעה הליכה) לתצפית על מפל בגובה של 131 מטרים, הטיפוס מתחיל בגובה 737 מטר ומסתיים בגובה 830 מטרים, מה שהופך את הטיפוס למעט מאומץ, דרגת הקושי בין קלה לבינונית.


Mingha River-Deception River
 טרק מעבר העזים, טרק שבחלקו הוא אלפיניסטי ועובר בין שני עמקים, יומיים הליכה, דרגת קושי מדורגת בחלקו וגבוהה מאד בחלקו האחר.


Otehake Hot Springs
 מוגדר כטיול סופ"ש למעיינות חמים פופולאריים, יומיים הליכה לאורך 30 קילומטר, רמת הקושי קלה אך משתנה במעט עקב הצורך לחצות נהר, כמו כן יש לשים לב שהמסלול אינו מסומן !


Harper Pass - Kiwi Saddle
אחד הטרקים הקלאסיים המוביל בין המעברים המפורסמים של האי הדרומי, בין ארתור פאס ללואיס פאס, בעבר היה המסלול, דרך המעבר של הילידים כשהם רצו לבקר בחוף המערבי. המסלול כולל חציית נהר, יש לשים לה כי המסלול אינו מסומן ובדרגת קושי משתנה, זמן הליכה של חמישה עד שבעה ימים !
 גובה הנקודה הנמוכה ביותר 250 מטר והגבוהה ביותר 963 מטרים, טיפוס ממוצע. יש אפשרות בטרק זה לקחת מדריך.


Hawdon River
 טרק באורך 23 קילומטר הנמשך כיומיים, דרגת הקושי קלה, המסלול לא מסומן ויש חציית נהר, טיפוס בין 670 מטר ל 1095 מטר, טיפוס לאורך נהר רחב והעמק בו הוא זורם.


Arthur`s Pass Village Historic Walk
 הליכה היסטורית של כשעה לכפר בו נמצאים מסילת הברזל הראשונית והצגה של המקום בו היו הראשונים שהגיעו לארתור פאס. רמת ההליכה קלה למדי.


Nina River
 מסלול הסמוך ללואיס פאס עם נוף יפה לאורכו של נהר הזורם בעמק, אורכו של הטרק בין יום לשלושה ימים לאורך 19 קילומטר, רמת הטרק קלה אך מתגברת ויש צורך בחציית נהר, 2 האטים לאורך הדרך.


Kahurangi National Park
הפארק השני בגודלו בניו זילנד, והצעיר ביותר מבחינת הכרזתו כפארק לאומי משנת 1996, מתאפיין בגיוון רב של צמחייה עשירה ונופים משתנים ומגוונים, בפארק יש מספר מסלולי הליכה, חלקם קלים מאד וחלקם מאתגרים, מוגדר כאזור הפראי יותר של טזמן, הנקודה הגבוהה ביותר היא 1875 מטר בפסגת הר אוון.
 ההיפי טרק החשב גם פה כחלק מהפארק.


Leslie-Karamea
 טרק באורך של 3-4 ימים, דרגת הקושי משתנה, מתחבר עם טרק נוסף באזור Wangapeka Track


Wangapeka Track
 מסלול הליכה החוצה 4 נהרות, דרך אזור מצולק עקב רעידות אדמה רבות ויער טבעי מרוכז, בטרק יש לחצות נהר ודרגת הקושי בו בינונית ומשתנה, לאורך 54 קילומטר או 4-5 ימי הליכה. נקודת הטרק הנמוכה היא 60 מטר מעל לפני הים והגבוהה 1087 מטרים.
http://www.tramper.co.nz


Heaphy Track
אחד מה- Great Walks לאורך הטרק 7 בקתות, עשרה אתרי קמפינג.
ממערב לאייבל טזמן, בפארק Kahurangi. אורכו 77 ק"מ, נמשך 4-6 ימים של הליכה קלה-בינונית ביערות נפלאים ונופי קרסט עד לחוף המערבי. למרות היותו טרק נודע, המסלול ריק יחסית, ואפילו בקיץ הבקתות לעיתים כמעט ריקות.
עונת החורף מתחילה ב- 1 במאי עד ה- 30 בספטמבר. אין מידע מדויק באתר ה-DOC לגבי תנאי לינה בעונת החורף.
לאורך כל השנה לפני יציאה לטרק יש לוודא את תנאי מזג האוויר, לעיתים מזג האוויר משתנה כך שיורדים גשמי זעף שלא מאפשרים המשך הליכה. יש לסחוב אתכם את ציוד הבישול (כולל אמצעי בישול).
 ניתן לשחות לאורכו ומתאפיין במרחבי עשב גדולים, מאד מומלץ, יש לדאוג לפני הטרק לאמצעי תחבורה בסיומו מאחר והטרק מתחיל בנקודה אחת ומסתיים קילומטרים רבים לאחריה (לא מעגלי).


Lake Sumner Forest Park
 אגמים וגבעות מכוסות יער מאפיינים את הפארק הזה, תנאי האזור מאפשרים יצירת מסלולי הליכה טובים, כאשר נקודת הגובה המרבית בפארק היא 1980 מטר בפסגת Mt Crossley.


Lewis Tops
 טיפוס לא ארוך במיוחד לנקודת תצפית המראה נוף פנורמי של כל אזור הלואיס פאס, ניתן לעשות את מסלול ההליכה באורך 8 קילומטר ביום או יומיים, טיפוס מגובה 907 מטר ל1568 מטרים, חלקו של המסלול לא מסומן, ורמת הקושי מדורגת אך בחלקה לבעלי כושר גבוה בלבד.


St James Walkway
 רציתם לראות סוסי בר פראיים, לעבור קצת נהר וללכת קצת בבוץ זה הטרק עבורכם, חמישה ימים, 66 קילומטרים, 8 האטים לאורך המסלול ברמות תחזוקה שונות (לא ברמת Great Walk), רמת הקושי – קלה ויש צורך לחצות נהר לאורך הדרך.

Lewis Pass National Reserve
 Lewis Tops

 טיפוס לא ארוך במיוחד לנקודת תצפית המראה נוף פנורמי של כל אזור הלואיס פאס, ניתן לעשות את מסלול ההליכה באורך 8 קילומטר ביום או יומיים, טיפוס מגובה 907 מטר ל1568 מטרים, חלקו של המסלול לא מסומן, ורמת הקושי מדורגת אך בחלקה לבעלי כושר גבוה בלבד.


Lewis Pass Lookout
 מסלול קצר וקל (סיבובי) באורך של כקילומטר או חצי שעה הליכה, מתחיל ממגרש החניה צפונית ללואיס פאס, מראה פנורמי של כל האזור, נחלים, הרים וגבעות, הטיפוס הוא כ 93 מטר סה"כ.


Sluice Box
 עוד מסלול הליכה של עשר דקות, ממוקם במרכז Lake Daniells Track, משווה למקום צורה של שיש חצוב עקב הנהר שחצה את האבן כדי לפלס לעצמו דרך.


Cannibal Gorge, Ada Pass
 טרק קל למדי לאורך 15 קילומטר הליכה או יומיים, מומלץ עקב הנוף של היער הצפוף המשתרע מעל ה Cannibal Gorge. ישנן שתי בקתות לאורך המסלול ברמת תחזוקה לא גבוהה.


Lake Daniells
 טיול משפחתי קליל של יום עד יומיים באורך 16 קילומטר, הליכה לאורך מסלול מתוחזק ברמה גבוהה עד למעין אגם ציורי מרובע הנמצא בקצהו.


Mueller Tarn Track
 Tarn = אגם קטן בהרים, מערבית ל Maruia Springs , טיפוס חד מאד כלפי מעלה של כ 3 קילומטר, חזרה באותו המסלול, לפי זמן ניו זילנד מדובר על כחמש שעות...יש צורך לחצות נהר ודרגת הקושי מדורגת.


Mount Aspiring National Park
 הפארק הלאומי השלישי בגודלו בניו זילנד, אחד הפארקים שיותר תשמעו עליו מותיקים כאשר העיניים נוצצות מהנאה עקב הנוף המדהים שנפרש לרגליהם, גובה השיא בפארק עומד על 3033 מטר בפסגת ה Mt Aspiring.


Cascade Saddle
 טיפוס אלפיניסטי המחבר בין העמקים של West Matukituki ו-Dart Rivers, מסלול בין יום ליומיים, המסלול מיועד לבעלי כושר גבוה מאד, לא מסומן ולבעלי ציוד אלפיניסטי.


Routeburn Track
לטעמי, הטרק היפה ביותר בניו זילנד עם הנוף המרהיב ביותר אם כי התחרות הניטשת קשה ביותר. האהוב ביותר על הישראלים, אולי בשל היער הקסום המכוסה כולו שרכים וטחבים, אולי בגלל נוף ההרים המרשים, ואולי בגלל ה"קשר הישראלי" - הטרק עובר דרך ה-Israeli Creek, הנקרא על שם שני מטיילים מישראל שאיבדו את הדרך באזור לפני כ-10 שנים. חובה להזמין מראש, גם בקמפינג.
 3 ימים בדרגת קושי בינונית, 32 ק"מ מחברים בין פארק הר אספיירינג לפיורדלנד, דרך Harris Saddle שגובהו 1270 מטר. יפיפה.


 עונת החורף מתחילה ב 23 באפריל עד סוף אוקטובר. לרוב תמצאו את הבקתות סגורות, הבקתות אינן מתוחזקות בחורף !! (ללא חשמל, ללא חימום, ללא גז בישול), הלינה בקמפינג חינם. בעונה הבוערת כשלושה שבועות עד חודש וחצי מראש להזמנת מקום, לקראת סוף העונה גם שבוע מראש יספיק.


Rees / Dart Rivers
 טרק אלפיניסטי מעגלי לאורך עמק הנחצה ע"י שני נהרות, סמוך לאגם Wakatipu , טרק אלפיניסטי לבעלי כושר גבוה עד גבוה מאד, השבילים לא מסומנים. אורכו של הטרק – 4 ימים.


Pyke - Big Bay Route
 טרק מאתגר יותר וקשה יותר מ ה Hollyford Track , 3-4 ימים לאורך 60 קילומטר, הטרק כולל חציית נהר, השבילים לא מסומנים ויש צורך בכושר גבוה, לאורך הטרק יש 2 האטים בדרגת תחזוקה ירודה.ניתן להגיע לנקודות שונות לאורך המסלול בדרך האוויר או ע"י סירות סילון מהירות לאורך הנהר.


Paparoa National Park
 נוסד ב-1987, פארק חופים קטן אשר ניתן לראות לאורך מסלולי ההליכה בו נוף גיאולוגי ייחודי ומוגן, מערות רבות אשר נחצבו ע"י המים שחדרו אל הסלע.


Ballroom, Fox River
 נוף מדהים והליכה לא ארוכה (9 קילומטר) לאורך ערוץ צר ועמוק, ניתן לבקר במערות שנמצאות מתחת לגושי סלע מרשימים בגודלם, ניתן לעשות את הטרק ביום או ביומיים, לא ידוע על בקתות לאורך הדרך, יתכן ויש מקום לקמפינג, יש לברר מול הרשויות.


Dolomite Point Walk
 למעשה אחד מהמקומות המפורסמים בניו זילנד – סלעי הפנקייק, מעין יצירת מחצבים של הטבע בדמות סלעים הנמצאים אחד על גבי השני כמו פנקייקים...חצי קילומטר ובין 15 ל 30 דקות הליכה. נקודת ההתחלה היא : Punakaiki Visitor Centre


Inland Pack Track
 הטרק הקליל הזה לאורך 31 קילומטר או 2-3 ימי הליכה, כולל כמעט הכל, מפלי מים, חציית נהרות, מערות ערוץ קניון צר שבו יש צורך ללכת, בורות ונהרות פתלתלים, שימו לב ! אין בקתות לאורך הטרק ולכן יש צורך חיוני בהבאת ציוד קמפינג ונשיאתו עמכם לאורך המסלול (אוהלים, שקש"ים וכו`).


Victoria Forest Park
 פארק קטן הנמצא בין עירות כורים ישנות, נמצא ליד עיירת הכורים הישנה Reefton , עשיר במחצבות זהב ישנות (אולי תמצאו את מזלכם שם) ובחופים מיוערים.

לתחילת הכתבה

Mount Haast
 טרק קצר של 4 קילומטר שאורך כ 4 שעות טיפוס מאומץ לפסגת ההר, נקודת התחלת הטיפוס היא ב650 מטר מעל לפני הים וסיומו בפסגת ההר בגובה 1587 מטרים, מראה ההר מלמעלה כמו חרוט או משפך של הר געש למרות שהוא אינו כזה, ניתן לראות מראה פנורמי של יער ויקטוריה.יש צורך ברמת כושר גבוהה עד גבוהה מאד.


Kirwans Track
 טרק מעגלי העובר דרך מספר אתרי כרית זהב ישנים, רמת הטרק מדורגת ואורכת בין יומיים לשלושה ימים.


Inangahua River
 טרק מעגלי קצר בין שעה וחצי עד שעתיים הליכה או חמישה קילומטר לאורך שרידי נהר שנכנס לתוך היבשה, הטרק ברמת קושי קלה, כולל חציית נהר.


Canterbury
 המאפיין העיקרי של האזור הוא השטחים המישוריים הנרחבים המצויים בו, את השטח חוצים 4 נהרות, אשר הסחף שלהם מהרי האלפים הדרומיים מתנקז במפגש עם הים, רובו של השטח נקי מיערות ומנוצל לצורכי גידולים, בירתה של Canterbury היא קריסטצ`רץ ולידה המרחבים של חצי האי בנקס (בנקס פנינסולה), מקומות נוספים פופולריים מאד הם האמר ספרינגס, ואקרואה – יישוב עם היסטוריה צרפתית בולטת במיוחד, שם ניתן לצפות בלווייתנים, דולפינים וחיות ים אחרות, האזור מסתיים במערב בכביש שחוצה את לואיס פאס וארתור פאס, הגובלים באלפים הדרומיים.

Southland
 החלק העיקרי של הטרקים בניו זילנד ובו מרבית הטרקים החשובים ומושכי התיירות, האזור מתאפיין בחופים פראיים ובלתי מיושבים ויופי יוצא דופן, הכביש החוצה את האזור הוא כביש מספר 94 מטא- אנו למילפורד סאונד, ומציע את הנסיעה המרתקת ביותר במדינה, טרק המילפורד והקפלר הם לא הטרקים היחידים והמעבר לסטיוארט איילנד משם אפשרי וזמין ביותר,


Fiordland National Park
 הפארק הגדול במדינה, מאופיין באזורים רבים מיוערים ובלתי חדירים לכף רגלו של האדם, כמו פארקים אחרים גם פארק זה ובצדק נכלל כאתר מורשת בינלאומי, הנקודה הגבוהה בפארק 2746 מטרים - Mt Tutoko.


Dusky
 בין הטרקים הקשים שיש בניו זילנד, יש צורך בשיט, והזמנה מראש של התחבורה (שמתבצעת רק פעמיים בשבוע, ועל כן יש לתאם גם הימים בשבוע שבהם אתם מגיעים לעשות את הטרק).אורכו של הטרק עשרה ימים ומתאים באמת לבעלי כושר גבוה מאד, ממליץ מאד להתייעץ עם אנשי ה DOC לפני מחשבה האם אתם מסוגלים לצאת לטרק הספציפי הזה.


Milford Track
מה עוד נשאר להגיד על הטרק הזה ? דומה שמי שמגיע לניו זילנד מכיר קודם כל את השם מילפורד ואחר כך את השם ניו זילנד.
הטרק הנודע ביותר במדינה, שהוכתר לפני שנים רבות כ"טרק הטוב בעולם" ומאז מוצף מטיילים שבאים לבדוק האם זכה לתואר בצדק. עקב כך, יש להזמין מקום מראש, לנובמבר- מרץ לפעמים אף חצי שנה מראש, והוא גם יקר מאד - 40-50$ לבקתה, ועוד לנסיעות (סה"כ עלות הטרק כ190$). המסלול אינו גמיש וחייבים לצעוד אותו בקצב שנקבע לארבעה ימים בתחנות קבועות. עקב כך, מעדיפים מטיילים רבים לוותר עליו ולהתמקד בטרקים אחרים בפארק, כמו הרוטברן והקפלר.(פרטים בהמשך) 54 ק"מ, ורמת הקושי בו קלה למדי.
עונת החורף מתחילה ב-23 באפריל עד סוף אוקטובר. הבקתות בחורף נשארות פתוחות, ללא שומר לרוב, ללא מים זורמים, אם כי ניתן למצוא מים בסמוך. לעיתים גשרים מסוימים יוזזו במהלך החורף למנוע פגיעה בהם עקב קריסה או מפולות ולכן יתכן ותתעכב הגישה מנקודה לנקודה. כמו כן שבילים רבים יהיו מכוסי שלג.

 ניתן לבצע את הטרק בליווי מדריך (יקר מאד).

Kepler Track
הטרק נפתח להליכה בשנת 1988 והוא טרק מעגלי מסביב לעיירה טא-אנו.
 אורכו 67 ק"מ של הליכה/טיפוס, 3-4 ימים בנוף נפלא של יערות, אגמים, פסגות ועמק. יתרונו על מסלולים אחרים באזור - יום שלם על קו הרכס מעל לצמחיה ומול נוף פנורמי מרהיב. בינוני-קשה.
היום הראשון הוא הקשה ביותר וכולל טיפוס ממושך.
 אחד משבעת ה Great Walks, ויש האומרים מתחרה רציני ברוטברן ובמילפורד.

עונת החורף מתחילה ב- 3 באפריל עד 15 בדצמבר, יש לוודא מול ה-DOC אפשרויות לכניסה ויציאה מהמסלול. גם בעונות המתאימות להליכה יש ימים שלא ניתן להמשיך את המסלול עקב סערות שלגים. מחוץ לעונה אין כל חימום או גז בבקתות (חובה להצטייד בציוד מתאים).


Routeburn Track
לטעמי, הטרק היפה ביותר בניו זילנד עם הנוף המרהיב ביותר אם כי התחרות הניטשת קשה ביותר.
האהוב ביותר על הישראלים, אולי בשל היער הקסום המכוסה כולו שרכים וטחבים, אולי בגלל נוף ההרים המרשים, ואולי בגלל ה``קשר הישראלי`` - הטרק עובר דרך ה-Israeli Creek, הנקרא על שם שני מטיילים מישראל שאיבדו את הדרך באזור לפני כ-10 שנים. חובה להזמין מראש, גם בקמפינג. 3 ימים בדרגת קושי בינונית, 32 ק``מ מחברים בין פארק הר אספיירינג לפיורדלנד, דרך Harris Saddle שגובהו 1270 מטר. יפיפה.
 עונת החורף מתחילה ב 23 באפריל עד סוף אוקטובר. לרוב תמצאו את הבקתות סגורות, הבקתות אינן מתוחזקות בחורף !! (ללא חשמל, ללא חימום, ללא גז בישול), הלינה בקמפינג חינם.

בעונה הבוערת כשלושה שבועות עד חודש וחצי מראש להזמנת מקום, לקראת סוף העונה גם שבוע מראש יספיק.


Caples Track
 טרק שקט העובר לאורך נהר ה caples, שטח הטרק מיוער בחלקו ובחלקו האחר מישורי ומכוסה עשב, בחלק נוסף ניתן לראות נוף תת-אלפיני, 23 קילומטר, 2-3 ימי הליכה, הנקודה הנמוכה בטרק היא 340 מטר מעל לגובה פני הים ונקודת השיא 945 מטרים, בטרק יש שתי בקתות ברמה טובה. ודרגת הקושי מדורגת.


George Sound Track
 טיול מרוחק לעבר מסלול ישן והיסטורי שמתארך עד הים, אורכו בין 4-6 ימי הליכה ומיועד לבעלי כושר גבוה מאד, לאורך הטרק שלוש בקתות ברמה נמוכה (ניתן למצוא מיטה שירותים ומים – כל הקודם זוכה).


Greenstone Track
 המשך ישיר מטרק הרוטברן אם כי לא רבים עושים אותו, טוענים כי הטרק לא פחות יפה מהרוטברן ונקודה חשובה – אין צורך להזמין מראש מקום, אורכו של הטרק 37 קילומטר או 2-3 ימי הליכה, רוב השטח מישורי ומוביל למעשה לשטח ההררי של הפיורדלנד. דרגת הקושי נמוכה.

לתחילת הכתבה

טרקים באי סטיוארט

Raikura Track
 נופי חוף ויער מיצגים מנופי האי היפים, ברובם על טיילת עץ. אלטרנטיבה למטיילי סטיוארט איילנד שאינם מעונינים בטרק ה-North West Circuit הארוך (10-12 יום), ומעדיפים 3 ימים ו-32 ק"מ בדרגה בינונית. עמוס בקיץ.


Southern Circuit
 מעין המשך עצמאי של טרק המעגל הצפוני אך טרק עצמאי בפני עצמו, 4 ימים, 56 קילומטר הליכה, יש שתי בקתות ברמה נמוכה לאורך הטרק, ניתן לראות מעין מערות המשמשות כמחסה בימים סוערים לאורך הטרק.


North West Circuit
 10-12 ימי הליכה לאורך 101 קילומטר, מתחבר גם הוא ל Rakiura Track, למעשה הטרק הקלאסי, ידוע כטרק מאד בוצי, לאורך הטרק יש 8 בקתות ברמת תחזוקה נמוכה.

לתחילת הכתבה

טרקים באי הצפוני

Auckland-Waikato


Great Barrier Island
 טרק מעגלי ליד Port Fitzroy העובר דרך סכר kauri, ובריכות חמות הנמצאים בטרק, 11 קילומטר הליכה המחולקים בין 1-2 ימים, רמת הקושי של הטרק קלה, מיוחד להיות באזור הזה בעיקר בחורף כאשר הטמפרטורה של הבריכות החמות הפכים מושלמים לטמפרטורה בחוץ


Cape Reinga Walkway
 טרק חופים הנמצא בקצה הצפוני ביותר של האי הצפוני, 46 קילומטר לאורך 2-3 ימי הליכה, רמת הקושי קלה אך מדורגת.


The Pinnacles
טרק הנמצא בחצי האי קרומונדל, טרק יערות כאשר המסלול עובר דרך מספר רב של מפלים, 15 קילומטר
 לאורך 2 ימי הליכה, דרגת הקושי קלה אך מדורגת.


Waitawheta Tramway
 טרק קל להליכה לאורך 17 קילומטר או 2 ימי הליכה, הטרק עובר דרך מפלי kauri וטחנות הקמח העתיקות שהוקמו באזור.

Whatipu Coast
 טרק חופים מעט דרומית מאוקלנד ליד נמל Manukau11 קילומטר הליכה לאורך 1-2 ימי הליכה, רמת הטרק קלה.


Ninety Mile Beach-Cape Reinga Walkway
 הטרק או האזור המפורסם ביותר באזור באי הצפוני, שימו לב, אפשרויות הגישה והטרמפים לא נוחים, לטרק יש 2 אפשרויות, אחת המלאה – 132 קילומטר לאורך כל 90 הקילומטר והסביבה, זמן ההליכה בין 6-8 ימים, כאשר האפשרות השניה היא להכנס לטרק ב Te Paki ולצעוד רק שלושה ימים.

Taupo Volcanic Zone
 אזור טאופו אשר במרכז האי הצפוני מתאפיין במספר הרי געש מפורסמים : טונגרירו, רופאו, ונגראהו, דרך האגם המרשים של העיר טאופו והאיזור הטרמי של רוטרואה עם הריחות ה"נעימים", אגם טאופו נוצר תוך כדי התפרצות עזה לפני כ 1800 שנה, האפר והעשן כיסו בזמנו את רוב רובו של האי הצפוני, השטח הגעשי מספק אתרי טרקים רבים, אתרי הליכה וסקי בחורף, טרק הטונגרירו קרוסינג נחשב כטרק ההליכה היומי היפה בניו זילנד.

Te Urewera National Park
 הפארק הרביעי בגודלו בניו זילנד נפתח ב 1954, עשיר ביערות ונושק לאגם Waikaremoana


Lake Waikaremoana Track
 אחד מה Great walks כשייחודו שלא מדובר בטרק הליכה קלאסי אלא שילוב של שחייה/הליכה.
טרק הליכה בדרגת קושי קלה בטרק חמישה בקתות מאובזרות היטב וחמישה אתרי קמפינג ברמה גבוהה.
מסלול החולף בפארק Te Urewera שבאזור החוף המזרחי (דרום מזרח לרוטורואה על כביש 38), נמשך 3-4 ימים קלים סביב האגם, באורך של 46 ק"מ. בטרק חופים רבים לשחייה ודייג, אפשרות לשכירת קיאקים ונוף נפלא מצוק Panekiri. מאד פופולרי בקרב המקומיים.
 הטרק פתוח לאורך כל השנה, יש לוודא תנאי מזג אויר לפני היציאה לטרק. בבקתות יש מזרונים אך אין אמצעים לבישול ויש צורך לשאת כלי בישול ודלק.


Tongariro National Park
 הפארק הראשון בניו זילנד ואחד הראשונים שכמותו בעולם כולו, ניתן כמתנה לכתר הבריטי ע"י Horonuku Te Heuheu Tukino IV, בשנת 1887, והוכרז כפארק לאומי בשנת 1894, נחשב בפארק בעל מורשת עולמית.

לתחילת הכתבה

Mount Tongariro
 טרק צדדי של הטונגרירו קרוסינג שיפורט בהמשך, רמות משתנות מקל ועד קשה כאשר חלקו לא מסומן ומיועד לבעלי כושר גבוה במיוחד, הטרק קצר יחסית- 3 קילומטר שלפי המלצת המקומיים אורכים כשעתיים הליכה (מעיד על רמת הקושי).


Round the Mountain: Ruapehu
 משולב בחלקו עם הטרק הצפוני הסובב של הטונגרירו, סובב את הר Ruapehu. וכאמור חלק מהטרק הגדול של הטונגרירו יוצר מסלול הסובב את Ngauruhoe , הטרק ברמת קושי קלה עד גבוהה ביותר בחלקיו השונים ואורכו כחמישה ימי הליכה.


Tongariro Northern Circuit
אחד מה Great walks.
ארבעה ימים בינוניים-קשים (41 ק"מ) בנוף הרי געש מרהיב של פארק טונגרירו (דרומית לטאופו): אגמים וולקנים בתכלת בוהק, מעיינות חמים וקרים, מכתשים ועוד. יש מספר מסלולי צד שניתן להוסיף לטרק, הפופולרי ביניהם העלייה לפסגת הר הגעש Ngauruhoe
 עונת החורף מתחילה ביוני ונמשכת עד סוף אוקטובר. שימו לב, הטרק בעייתי מבחינת מזג אוויר, תנאי שלג קשים, בחורף אין גז בישול בבקתות אבל חימום יש ! יש צורך לשאת ציוד מיוחד: גרזני קרח, ערדלי קרח (crampons), משקפי שלג, את לפינוי שלג ומכשיר קשר למקרה שתקלעו למפולות. כדאי לדעת שרק מנוסים יעשו את הטרק. בחורף, יש להתייעץ עם הDOC- לפני שמחליטים לצאת לדרך.


Tongariro Crossing
 טרק פופולרי ועמוס לעייפה במטיילים, נועד לקצר את הטרק הארוך לטרק בן יום הליכה אחד, מוגדר כטרק היפה בניו זילנד ליום הליכה אחד, 13 קילומטר ברמת קושי בינונית עד גבוהה, טיפוס של כ1100 מטר, מומלץ מאד.


Ketetahi Track
 טיפוס קל בסביבה סאב אלפיניסטית עם צמחיה דלילה על הצד הצפוני של הר הגעש טונגרירו, אורכו כעשרה קילומטר תוך כ 4 שעות הליכה, רמת הטרק כאמור קלה.


Soda Springs
 טרק הליכה עד למרגלות הר הגעש Ngauruhoe, לאורך נוף דמוי אדמת ירח, ומעיינות מים עשירים במינרלים מיוחדים, 7 קילומטר או שעתיים הליכה, לאורך הדרך בקתה מצוידת היטב למנוחה (אין אפשרות לישון שם ללא הזמנה מאחר ומדובר בבקתת Great walk.

עוד טרקים באזור:


Tama Lakes Track
 יום הליכה לאורך 17 קילומטר עד לפסגת הר טאמה, מראה נוף פנורמי יפה של כל האיזור החשוף עקב התפרצויות געשיות ורוחות, הטרק לאורך אדמת מכתשים דמוית אדמת ירח, רמת הקושי לבעלי כושר בינוני עד גבוה (מומלץ ע"י IO)


Spa Park - Huka Falls Walkway
 טרק הליכה קצר הנמצא במרחק הליכה ממרכז העיר טאופו ונחשב חלק מהאטרקציות המקומיות, לאורך ההליכה ניתן להכנס למים הטרמים החמים מאד גם בחורף המושלג (מומלץ מאד), הבאנג`י של טאופו – קפיצה מגובה של כ 50 מטר וגולת הכותרת הסכר עצמו.

Taranaki
 אזור טראנקי הממוקם במערב האי הצפוני נותן עקב הנוף האלפיניסטי שבו אפשרויות רבות של טיפוס והליכה, האזור מכיל בתוכו את נהר ה Whanganui, העיר ניו פלימות` בצפון האזור וערים נוספות המתאפיינות בגידולים חקלאיים רבים, ובמערב – ים טזמן הגדול.

Egmont National Park
 הפארק השני שהוכרז בניו זילנד בשנת 1900, מפורסם עקב ההר בצורת החרוט המצוי במרכזו.


Round the Mountain: Taranaki
 טרק פופולרי מאד הכולל הליכה סביב טראנקי והר Egmont, ההר הנראה כמעין חרוט ומפורסם מאד בגלל צורתו מהווה נקודת שליטה והתבוננות על ניו פלימות`, הטרק בין 4-5 ימי הליכה, ודרגות הקושי בו משתנות לפי המסלול אותו בוחרים לעשות בין קל למקצועני בלבד.


Matemateaonga Walkway
 הליכה קלה אך ארוכה של 3-4 ימים, הטרק לא ייחודי בנוף מאחר ואין בו נקודות תצפית גבוהות, אך הוא עובר במעין דרך ישנה דרך יערות המלאות בציפורים, מתחיל ב Kohi Saddle, כ 60 קילומטר מהעיירה סטרטפורד ומסתיים בנהר ה Whanganui.


Ridge Track
 טיפוס קל של כ 45 דקות, מעל מרכז המבקרים והאינפורמציה של העיירה Whakapapa, מציע מראה פנורמי של האזור כולו.


Whakapapanui Track
 טרק המתאים לכל סוגי מזג האוויר לטענת המקומיים, מרחק ההליכה קצר כ 6 קילומטר צמוד לאפיק הזרימה של נהר Whakapapanui, זמן ההליכה המשוער כשעתיים.


Tararua Forest Park
 פארק היערות הראשון בניו זילנד, הפארק ידוע גדול ומפורסם וממוקם צפונית לבירה וולינגטון, קרוב לעיירה פאלמרסטון.


Southern Crossing of the Tararuas
 הניו זילנדים מגדירים את ההליכה בטרק הזה כ-must, טיפוס דרך שטח יער לאזור חשוף ולאחר מכן חזרה אל השטח מכוסה היער ואל בקתת alpha, הכושר הנדרש הוא מדורג אך נוטה לגבוה ומרחק ההליכה מתפרס על 3-4 ימי הליכה. שטח הטיפוס כולל את הפסגות של דרום ה tararua.


Kaitoke - Holdsworth (Totara Flats)
 הדרך בין Kaitoke בדרום לבין Tararua Ranges במזרח, מעין דרך קלאסית שנמשכת לאורך יומיים עד שלושה ימים ומאד פופולרית בקרב הצועדים, רמת הקושי – קלה.


Northern Crossing of the Tararuas
 טרק הליכה במים (בנהר), ואחר מכן טיפוס לגבעות שצפונית ל Tararua Range , 3-4 ימי הליכה, חלקו הראשון קל ומתגבר ככל שממשיכים לעבר הימים הבאים, חלק מהטרק נועד לבעלי כושר גבוה מאד.


Holdsworth - Jumbo Circuit
 טרק הכרות עם האזור, הכולל טיפוס על פסגת הר Holdsworth , בטרק שאורכו 2—3 ימי הליכה לאורך 25 קילומטר תמצאו 2 בקתות ג`ומבו ופאוול, הטיפוס הוא מגובה של כ 340 מטרים ועד ל 1470 מטרים, רמת הקושי מדורגת.


Wellington-Hawkes Bay
 הפארק האחרון שנסקור במסגרת פרוייקט הטרקים הגדול, נושק לבירה וולינגטון בקצהו הדרומי של האי הצפוני. חלק מהטרקים נסקרו בפרקים הקודמים ולכן רק הטרקים החדשים יפורסמו כאן :


Manawatu Gorge Track
 טרק העובר ביער טבעי צפוף צפונית לפלמרסטון, טרק קצר לאורך 3-4 שעות הליכה.


Mt Holdsworth
 טרק מעגלי המטפס על אחת מפסגות הTararuas . 2-3 ימי הליכה, טרק מדורג עד קשה ביותר, חלקו הגדול לא מסומן כלל.


Mt Kapakapanui
 פסגה נמוכה יותר באזור, 10 קילומטר לאורך יום או יומיים של הליכה, הטיפוס הוא לגובה של 1100 מטרים וישנה בקתה אחת ברמה לא גבוהה בדרך לצורך שינה. רמת הקושי מדורגת.


Mt Matthews
 טרק קל החוצה נהר לפסגה הקרובה ביותר לעיר וולינגטון, הטרק הוא בין יום ליומיים הליכה, והטיפוס הוא עד גובה של 941 מטרים המראה את אזור העיר כולה.


Kaiwhata Walk
 טרק הליכה ברמה קלה לאורך שלושה ימים העוקב אחר נתיב הנהרKaiwhata עד הים לאורך עמק Ngahape, שנחשב ליפה ביותר ומומלץ.

צפו: הנה 5 טרקים נוספים שכדאי להכיר:

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ניו זילנד

אטרקציות בניו זילנד

מלונות ומקומות לינה בניו זילנד

מדריכים ונותני שירות בניו זילנד

נהגים בניו זילנד

הזמנת חופשה לניו זילנד

טיסות לניו זילנד

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי