חופשה בספרד - הצעות לטיולי יום מחוץ למדריד

מגיעים לביקור במדריד? מומלץ להשאיר יום אחד לטיול באחת הערים המעניינות שנמצאות במרחק של כשעת נסיעה ממנה. בטולדו תתרשמו מהמורשת היהודית העשירה, בארנחואז תוכלו לבקר בגנים שנועדו להתחרות בגני וורסאי ובסגוביה, לסייר באתרים הסטוריים מהתקופה הרומית ואילך.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: חופשה בספרד - הצעות לטיולי יום מחוץ למדריד
Thinkstock Imagebank ©

טיול יום ממדריד לטולדו

לא הרבה השתנה מאז שהעיר טולדו (Toledo), השוכנת על גבעה למרגלות נהר הטגוס (Tagus), שבתה את ליבו של האמן הידוע אל גרקו לפני 400 שנה. גם אז שכנו במבוך הרחובות הצרים של העיר כנסיות, בתי כנסת ומסגדים. ברובע היהודי של טולדו נמצא מוזיאון אל גרקו (Casa-Museo de El Greco) במבנה ששימש בעבר כסדנת העבודה של האמן ובו עותק מיצירת המופת שלו - תצפית על טולדו. מבנה כנסיית סנטה מריה לה בלנקה (Sinagoga de Santa María la Blanca) שהוסב לכנסייה במאה ה-15 ובית הכנסת del Tránsito  הם אתרים נוספים בהם מומלץ לבקר, כמו גם בשפע חנויות הענתיקות הפזורות ברחובות העיר, שבעליהם טוענים כי הן עתיקות יותר מתקופת האינקוויזציה. לתצפית על הנוף אותו הנציח אל גרקו ביצירתו, אפשר לגשת למלון הבוטיק AC Ciudad de Toledo ולשלב זאת עם לגימת כוס יין אדום. מרחק הנסיעה בין טולדו למדריד הוא כחצי שעה (לשירותכם, מפת ספרד).

סגוביה. צילום: עמית פלדסגוביה. צילום: עמית פלד

לתחילת הכתבה

טיול יום ממדריד לסגוביה

במרחק של חצי שעת נסיעה ממדריד שוכנת העיר סגוביה (Segovia). זוהי עיר קטנה, שבה כמות מרשימה של אתרים היסטוריים, חלקם שייכים עוד לתקופה הרומית ולתקופת תור הזהב. מומלץ להתחיל את הביקור בעיר למרגלות האקוודוקט המרשים בן האלפיים שנה, שמתנשא לגובה של 30 מטרים, נמתח לאורך של כקילומטר ומורכב מסדרה של קשתות. סמוך לאקוודוקט שוכנת המסעדה המפורסמת Mesón de Cándido, שפועלת כבר קרוב ל-200 שנה וידועה במנות האסאדו שלה. אחרי ארוחת הצהרים הצטרפו למקומיים וצעדו לאורך רחוב ריאל (Calle Real) אשר מתחיל באקוודוקט וממשיך אל רחובות צדדיים וקסומים, בהם נמצאים טאפאס ברים, חנויות וכנסיות מרשימות כמו, למשל, כנסיית דה קורפוס (Iglesia de Corpus Cristi), שנבנתה על שרידיו של בית כנסת שפעל בעיר בעבר. הקתדרלה הסמוכה לכנסייה היא המבנה הגותי הגדול האחרון שנבנה בספרד ואשר סגנון בנייתו נותן משמעויות חדשות למונח "גותי". רחוב ריאל מוביל אל האלכזאר (Alcázar) של סגוביה, מצודה השוכנת על קצה צוק, שצריחיה והתעלות המקיפות אותה מעניקים לה מראה הלקוח מאחד מסרטיו של וולט דיסני. טיפוס אל קצהו של מגדל המצודה יוביל אתכם אל תצפית פנורמית על העיר.

לתחילת הכתבה

טיול יום ממדריד לארנחואז

בשנת 1561 החליט המלך פיליפ השני להסב בקתת נופש מלכותית, שנמצאת בעיירה קטנה מדרום למדריד, לארמון המלכות. כל אחד מחדרי הארמון עוצב בסגנון שונה. כך למשל, יש בו חדר המעוצב בסגנון ההיסטוריה המורית של ספרד, בצבעי כחול נועז, אדום וזעפרן וחדר בסגנון המורשת המלכותית של אירופה, בה שולטים בדי סאטן כבדים, תחרה ורקמות זהב. השטח שמסביב לחדרים מרשים אף יותר - גנים מטופחים בסגנון צרפתי ובהם פזורים מזרקות, פסלים וברבורים. אפשר לשוט על האגם שנמצא בתחומי הגנים. בימים מסויימים בחודשי הקיץ והסתיו יוצאת ממוזיאון פרוקריל (Museo del Ferrocarril) במדריד רכבת עתיקת יומין, שעובדיה לבושים בבגדי התקופה. קרונה של הרכבת נבנה בתחילת המאה ה-20 והיא כונתה "רכבת התותים", על שם הפרי שנהגו לגדל במקום. כרטיס הלוך-חזור כולל טעימה של תותים וכניסה לארמון. משך הנסיעה ברכבת ממדריד הוא כ-35 דקות.

לתחילת הכתבה

 הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת אתר למטייל מהאתר
www.budgettravel.com

רוצים לקרוא עוד על ספרד? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ספרד