חדשות תיירות ותעופה

השנה שלה: ברלין מסכמת שנת תיירות מוצלחת במיוחד

לקראת יריד התיירות ITB שיתקיים בשבוע הבא בברלין, בירת גרמניה הציגה את נתוני המבקרים בשנת 2023, שמראים עלייה גדולה בכמות התיירים שהגיעו לביקור בעיר
אביב בצון
|
תמונה ראשית עבור: השנה שלה: ברלין מסכמת שנת תיירות מוצלחת במיוחד
צילום: depositphotos/ kruwt

לקראת יריד התיירות הגדול בעולם, ITB 2024, שיתקיים בין התאריכים 5-7/3 בברלין, פורסמו נתוני המבקרים והלינה בבירת גרמניה במהלך שנת 2023. ע”פ הנתונים המעודדים, העיר רשמה עלייה של 16% בכמות התיירות לעומת שנת 2022, ועלייה של 12% בלינה במלונות בברלין.

40% מהתיירים בברלין – זרים

אחד הנתונים המסקרנים ביותר שהוצגו הוא מהיכן מגיעים המבקרים בעיר. כ- 60% מהתיירים שנשארים לישון בברלין הם גרמנים, בעוד כ- 40% הם תיירים שמגיעים ממדינות אחרות. המדינה ששלחה הכי הרבה תיירים לעיר היא בריטניה, שעקפה השנה את ארה”ב בכמות הלילות שהוזמנו על ידי תיירים נכנסים.

מה קורה בברלין ב- 2024?

עלייה נוספת הייתה גם בתחום האטרקציות, כאשר מספר המבקרים במוזיאונים ברחבי העיר עלה ב- 22% לעומת שנת 2022. על פי כל התחזיות והסקרים, בשנת 2024 ברלין צפויה לראות נסיקה בכמות המבקרים בזכות שורת אירועים שייערכו לאורך השנה בעיר, כמו אירועי 35 שנה לנפילת חומת ברלין, חגיגות ה- 20 לפסטיבל האורות, מרתון ברלין ה- 50 וכמובן, משחקי אליפות אירופה בכדורגל 2024, בהם תיארח ברלין שישה משחקים, כולל משחק הגמר של הטורניר.

ITB – יריד התיירות הגדול בעולם

ועידת התיירות ברלין 2024 היא הכנס הגדול בעולם בתחום התיירות העסקית. הוועידה תיארח כ- 24 אלף משתתפים, כולל נציגי אתר למטייל, ובמהלכה יתקיימו אירועי נטוורקינג, הרצאות וסדנאות. השנה החליטה הוועידה להקדיש לא פחות מחמישה אולמות שלמים לחברות העוסקות בטכנולוגיית נסיעות, מתוך החזון של הוועידה לטפח חדשנות בעולם התיירות.

קראו עוד על ברלין:

תגיות הכתבה

  • #ברלין
  • #ITB

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות בברלין

מלונות ומקומות לינה בברלין

מדריכים ונותני שירות בברלין

נהגים בברלין

הזמנת חופשה לברלין

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי