נסיעת עסקים לקלן - המלצות לבילוי בעיר

העיר הרביעית בגודלה בגרמניה, קלן, מציעה חיי לילה מרתקים עם שפע של מבשלות בירה וחיי לילה תוססים. נסיעת עסקים לקלן תתרכז, בין היתר, בלגימת בירה מקומית, אך חשוב לא להחמיץ ביקור במספר אטרקציות מרכזיות של העיר התוססת הזו ולבדוק אם יש במקרה פסטיבל שמח כלשהו במהלך הביקור ואל תשכחו לרכוש מי קולון מהעיר, שהיא המקור לשם כל הבשמים בעולם.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: נסיעת עסקים לקלן - המלצות לבילוי בעיר
© איתמר ברק

הקתדרלה של קלן


 האתר הראשון שאסור לכם להחמיץ בביקורכם בקלן (Köln) הוא הקתדרלה היפהפיה של העיר - הדום (Koelner-Dom), עם שני הצריחים המתנוססים מעל פני העיר. הקתדרלה של קלן היא מבנה עצום ומרשים בסגנון גותי והוא אחד מהמרשימים בעולם. זהו סמלה של העיר וכשבעה מיליון איש מבקרים בה בשנה! אם יש לכם כוח, טפסו את חמש מאות המדרגות מעלה, אל מרפסת התצפית, כדי לחזות בנוף העיר מלמעלה. אתר אינטרנט: www.koelner-dom.de.

צילום: איתמר ברקצילום: איתמר ברק

מוזיאון לודוויג


 בסמוך לקתדרלה תוכלו למצוא את מוזיאון Ludwig לאומנות מודרנית, אשר אחד מאגפיו המפורסמים תופס אמן הפופ ארט - אנדי וורהול. בין האמנים הגרמנים ניתן למצוא עבודות של קירשנר, ביקמן ודיקס. שני חדרים שלמים מוקדשים לפיקאסו והם כוללים פסלים, קרמיקות וציורים מרוב התקופות בקריירה של האמן.

עיר הבירה


 אל תחמיצו ביקור באחד הפאבים האותנטיים מסביב לשוק העתיק או אחת המבשלות הגדולות בעיר העתיקה. שם תזכו לטעימה מהבירה הלאומית של קלן - בירת הקֶלש (Kolsch). לצד הבירה, יגישו לכם ממיטב מאכלי הריין והמלצרים, המכונים קֶבֶּס, יפגינו מעט אדישות כלפיכם, אך זהו חלק מהמקצוע. כמה כללי שתיה: אם כוס הקלש שלכם התרוקנה, ימלאו אותה באופו אוטומטי, אלא אם תניחו את תחתית הכוס על פיה - וזהו סימן לכך שהרוותם את צמאונכם.

צילום: איתמר ברקצילום: איתמר ברק

פארק הריין


פארק הריין נמצא בצדו של נהר הריין וניתן להגיע אליו באמצעות רכבל או דרך הנהר, באמצעות חציית הגשר. הפארק מתחיל בגן החיות ובגן הבוטני, שאם יש לכם זמן מומלץ לבקר בו. בפארק תוכלו לערוך תצפית יפה ביותר על העיר העתיקה של קלן ועל הקתדרלה, לנוח, לערוך פיקניק ועוד. אם אתם מגיעים לכאן בקיץ, צפו לאירועי מוסיקה שונים, ירידים ופסטיבלים.

כיכר בית העירייה


 בלב העיר נמצאת כיכר ה-Alter Markt, שהיא אחת משלוש כיכרות גדולות. בכיכר תוכלו לראות את בית העירייה הגדול, שמציג תערובת של מספר סגנונות ארכיטקטוריים. הדלת שממוקמת מול הכניסה לבית העירייה מובילה אל המקווה - השריד היחידי, שנותר מהגטו היהודי, שהוחרב לאחר גירוש היהודים של 1424.

 אם תגיעו לכאן בשעות הערב, תוכלו להתערבב בחיי הלילה השוקקים של העיר. האזור כולו עמוס בברים ופאבים, הבירה נשפכת בכמויות והחשכה מעוררת את הצעירים המגיעים לכאן.

לתחילת הכתבה

 

 

רוצים לקרוא עוד על טיול בגרמניה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קלן