כנסיית ווסטמינסטר - מדריך לביקור בכנסיה שאסור לפספס בלונדון

כנסיית ווסטמינסטר משמשת כמקום הכתרת מלכי אנגליה (האחרונה נערכה בשנת 1953 - אליזבת השנייה) וכמוזיאון לאומי. בספטמבר 1997 ראה כל העולם את פנים הכנסייה כאשר נערך טקס האשכבה לנסיכה דיאנה. הכנסייה חזרה שוב לאור הזרקורים, בחתונתם של יורש העצר, הנסיך וויליאם וקייט, שהפכה אז לנסיכה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: כנסיית ווסטמינסטר - מדריך לביקור בכנסיה שאסור לפספס בלונדון
פנים הכנסיה. צילום: visitlondonimages/ britainonview

מקום הכתרת מלכי אנגליה

כנסיית ווסטמינסטר (Westminister Abbey), שבמרכז לונדון, הוקמה בשנת 970 לספירה והיא שופעת ארכיטקטורה ופיסול בסגנונות שונים, החל מגותיקה וכלה בסגנונות מהמאה ה-18. הכנסייה משמשת כמקום הכתרת מלכי אנגליה (האחרונה נערכה בשנת 1953 - אליזבת' השנייה) וכמוזיאון לאומי.

בספטמבר 1997 ראה כל העולם את פנים הכנסייה, כאשר נערך טקס האשכבה לנסיכה דיאנה. באפריל 2011, הכנסייה עמדה שוב באור הזרקורים, כאשר הנסיך ויליאם ואהובתו קייט ערכו החתונה המלכותית הגדולה, שמושכה את תשומת לבו של העם הבריטי ושל העולם כולו.

הכניסה לסיור בכנסייה היא מצפון, כשהנקודות הבאות הן בגדר חובת ביקור (לרוב זהו סדר הדברים בשל המבקרים הרבים): קברו של אדוארד "המוודה" (Confessor), אשר ייסד את הכנסייה, כס ההכתרה הפונה לקברו, קברן של אליזבת הראשונה (אשר העניקה לכנסייה את כתב הזכויות שלה) ואחותה למחצה, מרי הראשונה, הקפלה של המלך הנרי השביעי שנוספה בשנת 1503.

כנסיית ווסטמינסטר. צילום: visitlondonimages/ britainonviewכנסיית ווסטמינסטר. צילום: visitlondonimages/ britainonview

במקום גם כתובת לזכרו של אוליבר קרומוול, שגופתו הוצאה בתקופת הרסטורציה, מאחורי המזבח ניצב סרקופג משיש שחור ובו הנרי השביעי ואשתו אליזבת מיורק ומעליו ויטראז' "הקרב על בריטניה". כמו כן, אין לפספס את הקפלה המוקדשת לחיל האוויר המלכותי, את פינת המשוררים (ג'פרי צ'וסר -"סיפורי קנטרברי", שייקספיר, ט.ס אליוט, ביירון, ווילאם בלייק ועוד) ואת המוזיאון והחצר הפנימית.

 אולם אסיפת הנזירים בנוי כמתומן, בו נשתמרו רצפות האריחים מהיפות באירופה ושרידי ציורי קיר בנושאים דתיים. חדר פייקס שימש כבית האוצר המלכותי וכיום מוצגים בו צלחת התרומות של הכנסייה והמזבח הישן ביותר בכנסייה. במוזיאון ניתן לראות מסיכות מוות של בני המלוכה ובובות שעווה. על הרצפה בכניסה קבוע קבר החייל האלמוני, זכר לחיילים שנהרגו במלחמת העולם הראשונה, בסמוך אנדרטה לזכרו של וינסטון צ'רצ'יל.

מתי ואיך

  • כתובת: Westminster Abbey
  • תחבורה: הכנסיה שוכנת במרכז לונדון ומשום כך צמודות אליה תחנות רכבת תחתית: St James's Park (בקווים District ו-Circle) ותחנת Westminster (בקווים Jubilee, District ו-Circle).
  • שעות פתיחה: השעות משתנות מדי יום, בהתאם לעונה ובהתאם לחלק בו מעוניינים לבקר, ניתן להתעדכן בשעות על פי לוח השנה בקישור הזה.
  • מחיר: 18 ליש"ט, 15 ליש"ט לסטודנטים ולגילאי 60 ומעלה (בהצגת תעודה), 8 ליש"ט לגילאי 11-18. כניסה חינם לילדים בני 11 ומטה. ישנים מחירים מיוחדים למשפחות. המחיר כולל אוזניות להדרכה קולית.
  • אתר אינטרנט: www.westminster-abbey.org
  • חסכו את התור וקנו כרטיסים מראש  »

מראות מפנים הכנסייה וגם קצת היסטוריה:

לתחילת הכתבה 

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה ללונדון

כתבות מומלצות עבורך על לונדון

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם