תחבורה בקלן - כל הדרכים מובילות לקלן

העיר קלן היא עיר שמאוד נוח להתנייד בה ברגל ולהגיע ממקום למקום, אך אם אתם מעוניינים לקצר הגעה, יש מספר אמצעי תחבורה שהעיר מספקת: ניתן לנוע בה ברכבת, במטרו או באוטובוס. אופציה נוספת היא לקחת סיורים תחבורתיים מאורגנים, כמו סיור סאגווי או אוטובוס תיירים. לאמיצים ניתן לשכור אופניים ולדווש ברחבי העיר, אך חשוב מאוד לא להיכנס לעיר עם רכב ומומלץ להשאירו מחוץ לעיר ולנוע בה בחופשיות.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה בקלן - כל הדרכים מובילות לקלן
© איתמר ברק

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה

תחבורה ציבורית


 מערכת הרכבות של קלן מאוד נוחה ויעילה. כדאי להצטייד במפה של רכבות ה-U וה-S אשר מגיעות כמעט לכל פינה בעיר. הרכבות חדשות יחסית ועובדות עד שעה מאוחרת בלילה ובתדירות גבוהה. רשת התחבורה הציבורית הענפה של קלן מבטיחה נסיעה נוחה ומהירה ברחבי העיר. קולנר (KVB), חברת התחבורה המקומית, נעה באמצעות מספר קווים, חשמליות ואוטובוסים.

תמונת אילוסטרציה: עמית פלדתמונת אילוסטרציה: עמית פלד


כרטיסים: כרטיסי הנסיעה בתחבורה הציבורית הם כרטיסים משותפים לרכבת, לקווי החשמלית ולקווי האוטובוס כאחד. ניתן לרכוש כרטיסים במכונות הכרטיסים, הפזורות בתחנות הנסיעה. ניתן לרכוש גם בדלפקי הקבלה וכן באתר האינטרנט: auskunft.kvb-koeln.de. אפשרי לרכוש כרטיס נסיעה בודד, אך אם אתם מתכוונים לטייל בעיר ולהשתמש באמצעי התחבורה הציבורית, מומלץ שתרכשו את אחד הכרטיסים היומיים או ל-24 שעות או לשלושה ימי נסיעה. עם כרטיס 24 שעות (24 StundenTicket), ניתן לנסוע כמה שרוצים כל היום. הכרטיס אינו ניתן להעברה. כרטיס הנסיעה לשלושה ימים הינו כרטיס חסכוני במיוחד, שימו לב כי במסגרת הנסיעות בו, לא ניתן לנסוע מאוחר יותר מ-3:00 לפנות בוקר. תחנת הרכבת המרכזית נמצאת ממש ליד הקתדרלה של העיר קלן (דום). משם גם יוצאות רכבות לרחבי גרמניה ולערים אחרות באירופה. תחנה גדולה נוספת היא Neumarkt. בתחנות אלה גם תוכלו למצוא מודיעין מאוייש עם אנשי מודיעין אדיבים ודוברי אנגלית.

קווי המטרו המרכזיים: קו מספר 1 במטרו - המתחיל מהדום עד Flaniermeile Ringe. המסלול עובר במסעדות רבות ובתי קולנוע, אזורים עם בתי קפה, מועדונים וברים, סביב Friesen-Platz (מרובע), לאורך מה שנקרא Ringe. קו מספר 2 במטרו - מתחיל מ-Friesenplatz לרובע Zülpicher. ניתן לרדת ב-Friesen-Platz לעלות על קו 6, 15, 17, 19 ולרדת בתחנה פלאץ Zülpicher. שם יש אזור צעיר ואיכותי, מסעדות אתניות, ברים ומועדונים קטנים. קו מספר 3 יוצא מן העיר העתיקה לרובע הבלגי. בתחנת Heumarkt החליפו את המטרו לקו 1 ורדו ב-Rudolfplatz. האזורים שכדאי לבקר הם סביב Hohenzollernring, RU-dolfplatz ו-Aachener שטראסה.

מפת התחבורה הציבורית: www.cologne-tourism.com

יציאה והגעה לעיר

בכדי לצאת מהעיר, יש לגשת לתחנת הרכבת המרכזית Hauptbahnhof ושם ניתן להתעדכן כיצד להגיע ממקום למקום. מידע נוסף תוכלו למצוא באתר האינטרנט: reiseauskunft.bahn.de.

 שדה התעופה המשותף לערים קלן ובון ממוקם 19 דקות נסיעה ברכבת ממרכז העיר. ההגעה פשוטה מאוד ועולה 2.5 יורו לאדם. בטרמינל D1 יורדים קומה אחת למטה (יש שילוט ברור) לרציף מספר 2 מספר הרכבת S13. קונים כרטיס במכונות האוטומטיות, שתקף ל-90 דקות. יורדים בתחנה המרכזית, הממוקמת ב- Breslauer Platz/Hbf, תחנה רביעית. במידה והמלון שלכם אינו קרוב לתחנה המרכזית, ניתן להמשיך בחשמלית, מטרו או אוטובוס. יש גם מוניות. מצורף קישור לאתר האינטרנט של הרכבת, בו ניתן לחפש לוחות זמנים ומסלולים של כל אמצעי התחבורה. כדי להגיע לשדה התעופה קחו את ה-SBahn קו 7 ל-Porzmarkt ואז אוטובוס 161 לשדה התעופה.

סיורים מודרכים


 העיר קלן מספקת מספר אפשרויות תחבורה מאורגנות, על מנת להכיר אותה טוב יותר. פרט לסיור באמצעות סאגווי, שייט בסירה או הפלגה, מציעה העיר סיור באוטובוס דו קומתי פתוח, העובר לאורך כל המונומנטים הרומאיים וכל האטרקציות המרכזיות בעיר, ליד הכנסיות, הקתדרלה, בית העירייה ועוד. הסיור אורך כשעה וחצי ואפשרי בשפה גרמנית או אנגלית. פרטים נוספים באתר האינטרנט: www.ccs-busreisen.de/de.

 אופציה נוספת היא להצטרף לאחד מאוטובוסי ה-Hop-On-Off, מהם ניתן לצאת בכל אטרקציה ולשוב אליהם באותה תחנה. נקודת המוצא העיקרית היא על Burgmauer / Kardinal-Höffner-Platz ליד KölnTourismus, מול הכניסה בקתדרלה המרכזית ובית הקפה רייכרט. אתר אינטרנט: www.hop-on-hop-off.de.

אופניים או רכבת מיניאטורית


 קלן היא עיר המאפשרת רכיבה נעימה ובטוחה באופניים וזאת כיוון שהיא בנויה כעיר מישורית. לאורך העיר יש שבילי אופניים רבים ועל ישי שכירת זוג כזה, אפשר לראות את העיר בזמן קצר. ניתן לשכור אופניים לפי שעה או ליום שלם (בסביבות ה-10 יורו). מפות של טיולי אופניים סביב קלן תוכלו למצוא באתר האינטרנט הבא: www.bikely.com/listpaths.


 דרך מצוינת לשוטט ברחבי קלן היא ברכבת מיניאטורית Bimmelbahnen. ניתן לרכוש כרטיס לכיוון אחד או כרטיס יומי המאפשר עליה וירידה חופשית מהרכבת. המסלול מתחיל מול הקתדרלה וניתן לקנות כרטיסים מן הנהג. יש מספר מסלולים כגון: "Schoko-Express", שעובר במוזיאון השוקולד, גן החיות ועוד.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על קלן? הכתבות הבאות עשויות לעניין אותך:

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה

כתבות מומלצות עבורך על קלן