מסלול בן 3 ימים עם ילדים ברומא

רומא מלאת אתרים מעניינים, בהם התרחשו אירועים מרתקים בהיסטוריה העולמית, היכולים להסעיר את דמיונם של ילדים. אם אתם מטיילים עם ילדים בעיר, תוכלו לסייר איתם באתרים הללו ולספר את סיפורה המרתק של העיר. הנה הצעה למסלול בן שלושה ימים בעיר, עם ילדים
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מסלול בן 3 ימים עם ילדים ברומא
צילום: Depositphotos

כמה עצות כלליות

למרות שהאיטלקים הם עם שאוהב ילדים, יש מעט אטרקציות המיוחדות לתיירים הצעירים ברומא. נוסף על כך בתקופת הקיץ, החום והצפיפות לא מקלים על טיול עם ילדים מתחת לגיל שבע. עם זאת, הילדים המבוגרים יותר יוכלו למצוא עניין בהיסטוריה העשירה או באמנות הרבה שיש לעיר להציע.

מה שכן, לא כדאי לדחוס יתר על המידה ברומא וביתר הערים האיטלקיות. מומלץ לתכנן את השהות בעיר כך שיוותר זמן גם להסתובבות חופשית בעיר, לאכילת גלידה טובה (מהטובות בעולם), פיצה ופסטה ולהתרשמות מהמזרקות הרבות שבעיר. כדאי ללון בקרבת פארק וילה בורגזה או בקרבת המרכז העתיק, כך שאם מתעייפים במהלך היום אפשר לחזור למנוחה בבית המלון. כמו כן, אפשר לקחת את הילדים לפארקים השונים בעיר, או אפילו לצד המזרקות, ולערוך שם פיקניק.

היום הראשון: כיכר ונציה, הקולוסיאום, כיכר ספרד ועוד

בשעות הבוקר כדאי לצאת ולהכיר את אתריה ההיסטוריים של העיר. מומלץ להתחיל בכיכר ונציה (Piazza Venezia) בה ניצב המונומנט המפואר לזכרו של ויטוריו עמנואל (אם לנים באזור וילה בורגזה אזי ההגעה היא: מפיאצה ברבריני (Piazza Barberini) הקרובה לוילה בורגזה בקווי האוטובוסים 56, 60 או 492. אם לנים באזור המרכז העתיק אז עדיף להגיע ברגל).

כשפניכם אל המונומנט לכו לאורך Via del Teatro di Marcello ותגיעו לגרם מדרגות גדול שיוביל אתכם לכיכר הקמפידוליו (Piazza Campidoglio) שתוכננה על ידי מיכאלאנג'לו. מהכיכר ישנה תצפית יפה לעבר הפורום רומאנו - המרכז הציבורי של רומא העתיקה. בפורום רומאנו כדאי לבקר בשער טיטוס ובקולוסיאום (Arco di Titu & Colosseo) - אותו אצטדיון ענק שנערכו בו קרבות גלאדיטורים. בסמוך נמצא שער קונסטנטינוס המרשים.

לאחר הביקור ברובע העתיק מומלץ לטפס דרך Via del Colosseo (צריך לפנות ימינה ל-Via Frangipane) לעבר כנסיית סן פייטרו אין וינקולי (San Pietro in Vincoli), שנמצאת ב-Piazza di San Pietro in Vincoli. בכנסייה עומד פסל "משה", שפוסל על ידי מיכאלאנג'לו.

את שעות אחרי הצהרים והערב כדאי להקדיש לכיכרות היפות והמיוחדות של רומא: הראשונה שנזכיר היא כיכר נבונה (Piazza Navona). צורתה האובלית היא כמעט הזכר היחיד בעיר להיפודרום מהתקופה הרומית. את הכיכר הקימו בצוותא: בורומיני, ברניי ורינלדי. במרכז הכיכר ישנן שלוש מזרקות כשהמרכזית מביניהן היא מזרקת ארבעת הנהרות (דנובה, ריו דלה פלטה, גנגס ונילוס). האובליסק שעומד בכיכר מקורו במצרים, אם כי הוא הוצב בתחילה בפורום הרומי. האובליסק בא לסמל את האור האלוהי וניצחון הכנסייה על הפגניות. כדאי לדעת שבכיכר זו נמצאת גלידריית Tre Scalin - אחת הגלידריות הטובות בעיר.

בדרך אל מזרקת טרווי (Fontana di Trevi), המכונה "מזרקת המשאלות", עוברים ליד הפנתאון ומזרקת "הפיל" שעיצב ברניני שהינה אחת המזרקות היפות בעיר. מזרקת המשאלות זכתה לשמה משום שעל פי האמונה, יש לעמוד עם הגב אל המזרקה, להשליך מטבע ולבקש משאלה. המזרקה שתוכננה בשנת 1762 מתארת את האל נפטון את הטריטונים ואת עולם הים.

ממזרקת טרווי כדאי לצעוד ברגל לעבר כיכר אספניה, משמע כיכר ספרד התוססת, שבקרבתה נמצא הסניף הראשון של מקדונלד`ס באיטליה. בכיכר נמצאת מזרקת הספינה (Barcaccia) וילדים מאד אוהבים לספור את המדרגות שבכיכר מיוחדת זו (136 במספר). מהכיכר עצמה אפשר להמשיך לכיוון הכנסייה שבראש והבניין ששימש כשגרירות ספרד.

היום השני: הוותיקן

למחרת כדאי להקדיש חצי יום לאתריה הנוצריים של רומא, ובראש וראשונה המדינה הקטנה בעולם - הוותיקן ובה כנסיית סן פטרוס (Basilica di San Pietro)- הכנסייה הגדולה בעולם.

מומלץ לטפס לעבר הכיפה לתצפית לתוך הכנסייה ולראות מקרוב את הציורים. הקפלה הסיסטינית (Cappela Sistina) היא בגדר עצירת חובה. הקפלה ממוקמת, למעשה, בצידה הצפוני של הכנסייה. הקפלה הושלמה ב-1484, והיא משמשת בתור הקפלה הפרטית של האפיפיור. היא מפורסמת בעיקר בזכות הפרסקו המדהים שלה, "בריאה", שצויר על ידי מיכאלאנג'לו במהלך ארבע שנים תמימות על התקרה הקמורה. על קירות הקפלה תלויות יצירות אומנות נוספות של טובי האומנים כגון בוטיצ`לי, פינטוריקיו ולוקה סינגורלי. כדאי לשים לב לציור המדהים "יום הדין". המלצה חמה: כדאי להתחיל את הביקור בוותיקן מהמוזיאונים ולעקוב אחרי השילוט לקפלה הסיסטינית ולצאת מהדלת הימנית ישירות לכנסייה.

מהותיקן כדאי לנסוע בתחבורה ציבורית (מטרו או אוטובוס) לעבר בית הקברות הקפוצ`יני שנמצא בכנסיית Santa Maria della Concezione, שב-Via Veneto 27. זוהי חוויה מצמררת לראות עצמות נזירים ששימשו כקישוטי קיר בקפלות הכנסייה שנבנתה במאה ה-17.

הליכה במעלה ויה ונטו תוביל לוילה בורגזה, בה הילדים יכולים להאכיל ברווזים, לשוט בסירות משוטים, לרכב על סוסי פוני, לשכור אופניים, להשתעשע בלונה פארק, לצפות בסרטים בבית הקולנוע המיוחד לילדים או לבקר בגן החיות. ברחבי הפארק נמצאים שלושה מוזיאונים אך החשוב והמומלץ לביקור הוא גלריה בורגזה.

היום השלישי: לונה פארק ומוזיאונים

למחרת היום המעוניינים יוכלו לצאת לביקור באזור החדש של רומא: EUR וליהנות בלונה פארק הגדול Luneur. ללונה פארק שתי כניסות: Via delle Tre Fontane או Via della Pittura. ניתן להגיע במטרו עד תחנת Fermi או באוטובוס מספר 707 מ- San Paolo Fuori le Mare, וגם באוטובוס. כדאי לדעת שמשלמים בנפרד עבור כל אחד מהמתקנים.

במתחם ה-EUR נמצאים שני מוזיאונים היכולים לעניין את ילדים בכל גיל: Museo della Civilta Romana- המוזיאון לתרבות רומית. המוזיאון מציג את ההיסטוריה של רומא העתיקה מהקמת העיר ועד נפילת האימפריה דרך דגם מקדש שהוקדש ליופיטר, דוגמה לכפר ששכן על גבעת הפלטין, תקופות הקיסרים השונים, הצבא, והצי הרומיים ותרומתם לארכיטקטורה התרבות והחיים הציבוריים.

Museo delle Arti e Tradizioni Popolari - מוזיאון פולקלור שנמצא ב-10 P.zza Marconi מציג את התרבות האיטלקית על פי מחוזות המדינה: תלבושות, ריהוט, כלי עבודה וכלי מוזיקה, חיי כפר ועוד.

  • כתובת: Piazza Guglielmo Marconi, 8

מעלית הזמן: ה"מעלית" היא בעצם מתקן מתוחכם שמציע חוויה בארבעה מימדים- גירויים חזותיים, שמע, תחושה ותנועה. כל המשפחה תוכל ליהנות מהסיפור ההיסטורי שמוצג באמצעים המתוחכמים ביותר. אין זה סרט פשוט, או חוויה אורקולית בלבד, אלא שני אלה גם יחד, בתוספת אפקטים מהממים שגורמים לכל אחד "להיכנס" לסיפורה הייחודי והמרתק של העיר מיד.

מערכת שמע מעולה מספקת את המלל שמלווה את הסרט, וניתן לבחור מבין השפות המוצעות למבקר. הסרט כולו הופק בשותפות עם טובי ההיסטוריונים ואנשי אקדמיה מתחומים נוספים, כך שיש גם ערך חינוכי ולימודי ל"מעלית הזמן". מיד עם הכניסה אל האתר, התפאורה העשירה מרשימה ומכניסה את המבקר כמו אל תוך מנהרת זמן, אל עברה הרב גוני של רומא.

טיול מחוץ לעיר:
וילה ד`אסטה: נמצאת על שטח שהיה בעבר מנזר בנדקטיני. היא נודעת לא בשל הבניין כי אם בשל גניה הבנויים בטרסות ובמזרקות הרבות שלה כמזרקת הנשרים, מזרקת האוהבים, מזרקת רומא ועוד.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על רומא