הרובע הלטיני בפריז - מדריך לטיול באזור

הרובע הלטיני בפריז שוכן על הגדה השמאלית של נהר הסיין. זהו רובע היסטורי בעל ניחוח אינטלקטואלי, שנחשב לאחד מיעדי התיירות המרכזיים בפריז. על הרובע הלטיני בפריז והאטרקציות שבסביבתו, בכתבה שלפניכם
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הרובע הלטיני בפריז - מדריך לטיול באזור
צילום: איתמר ברק

מידע כללי על הרובע הלטיני בפריז

הרובע הלטיני בפריז הוא אחד האזורים העתיקים ביותר והמתויירים ביותר בעיר האורות, אזור זה נמצא ברובע החמישי, בליבה ההיסטורי של פריז. שמו של הרובע ניתן לו בשל העובדה שבימי הבינייים נהגו התושבים לדבר בלטינית בסביבות אוניברסיטת הסורבון המפורסמת, שנמצאת ברובע ומעניקה לו ניחוח אינטלקטואלי.

הרובע הלטיני בפריז ידוע בבתי הקפה הרבים, מועדוני הג'אז, חנויות הספרים והתיאטראות הפזורים בו. שני הרחובות המרכזיים באזור הרובע הלטיני בפריז הם Boulevard St. Germain ו-Boulevard St. Michel והכיכר המרכזית בו היא כיכר סן מישל (Place St. Michel). במרכז הכיכר ניצבת מזרקה ובה פסל של הקדוש מיכאל נאבק בשני דרקונים. בשעות הערב מתמלאת הכיכר באמנים ובסטודנטים והופכת למרכז בילוי עבור מקומיים ותיירים כאחד.

אתרים סביב הרובע הלטיני בפריז

מעבר לחשיבותו האינטלקטואלית של הרובע הלטיני בפריז, בסביבתו פזורים כמה אתרים מרכזיים על מפת פריז, בהם מבנה הפנתיאון (Pantheon). מבנה ענק זה נבנה בהשראת הפנתאון ברומא וידוע בציורי הפרסקאות היפים שבו. בתחילת דרכו, שימש המקום ככנסייה, אך לאחר המהפיכה הצרפתית הפך למקום קבורתם של אזרחיה הנכבדים של צרפת. כך, קבורים כאן אישים בהם אמיל זולה, ויקטור הוגו ופייר ומארי קירי.

אוניברסיטת הסורבון (Sorbonne) היא האוניברסיטה המובילה בצרפת, בכל הנוגע למדעי הרוח וללימודים קלאסיים. האוניברסיטה החלה לפעול במאה ה-13 ועד היום היא האתר המזוהה ביותר עם הרובע הלטיני בפריז.

גני וארמון לוקמסבורג (Jardins and Palais du Luxembourg) - גני לוקסמבורג, הניצבים לאורך שדרות סן מישל המרכזיים של הרובע הלטיני בפריז, הם אחד הפארקים הפופולאריים ביותר בעיר. הגנים המטופחים שמרו כמעט לחלוטין על אופיים המקורי מהמאה ה-17. הגנים הוקמו על ידי מארי דה מדיצ'י, אשתו של המלך הנרי השישי ומשמשים עד היום כמקום בילוי עבור הפריזאים, בפרט בימי שמש חמימים. משפחת מדיצ'י היתה זו שהקימה גם את ארמון לוקסמבורג, שמשמש כמקום מושבו של בית הסנאט הצרפתי.


המוזיאון הלאומי של העת העתיקה (Musée national du Moyen Âge) שוכן ברחוב Boulevard St. Michel בתוך מבנה, ששימש בעבר כבית מרחץ רומי ובו מוצגים פריטים מימי הביניים. היצירה הידועה ביותר במוזיאון, שידוע גם בשמו מוזיאון קלוני (Musée de Cluny) היא "הליידי וחד הקרן" (La Dame à la Licorne) ובנוסף לה, מוצגים בו גם פסלים מקוריים מכנסיית נוטרה דאם. אתר אינטרנט: www.musee-moyenage.fr

 הרובע הלטיני בפריז הוא גם מקום מושבן של כמה כנסיות חשובות בעיר. כנסיית Saint-Séverin, שברחוב Saint-Séverin, היא כנסייה גותית, שנחשבת לאחת העתיקות ביותר בפריז. כנסיית of St Julien le Pauvre נמצאת ברחוב Galande, היא נבנתה במאה ה-12, אך במרוצת השנים הפכה מכנסיה למחסן מלח ומלון ולבסוף שבה לייעודה המקורי. כנסיית St Etienne du Mont היא הכנסייה של פטרון העיר פריז, St. Genevieve.

רחוב מופתאר (Rue Mouffetard) הוא אחד הרחובות המרכזיים של הרובע הלטיני בפריז. ברחוב, הנמתח מכיכר la Contrescarpe עד כיכר St. Medard, יש שפע של בתי קפה וחנויות ופועל בו גם שוק פתוח ומפורסם. בכל הנוגע לנושא מלונות בפריז, למטייל בעיר יש שפע עצום של מלונות ברמות שונות, הממוקמים באזור הרובע הלטיני בפריז. לינה באזור זה תאפשר הנאה מרובה מתרבות בתי הקפה ומהאווירה הנעימה, השוררת ברובע. גם אלה המחפשים קניות בפריז, ימצאו את מבוקשם בשלל הבוטיקים, חנויות הספרים וחנויות המזכרות הפזורים בו.

 בתחומי הרובע הלטיני בפריז יש מספר תחנות מטרו אליהן ניתן להגיע על מנת לסייר באזור: Cluny/La Sorbonne, Maubert/Mutualite, Cardinal Lemoine, Jussieu, Place Monge, Censier/Daubenton, St. Michel, Luxembourg. קווי האוטובוס, שמגיעים אל הרובע הלטיני בפריז הם 27, 87, 86, 24, 21, 47, 87, ו-84.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה לפריז

כתבות מומלצות עבורך על פריז

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם