ארמון וגני ורסאי
Palace and Gardens of Versailles

4.5
(25)
ארמון וגני ורסאי - למטייל (1) מתוך הטיפ של nvana
ארמון וגני ורסאי מתוך הטיפ של nvana - למטייל (2) מתוך הטיפ של nvana
ארמון וגני ורסאי מתוך הטיפ של nvana - למטייל (3) מתוך הטיפ של nvana
ארמון וגני ורסאי מתוך הטיפ של nvana - למטייל (4) מתוך הטיפ של nvana
ארמון וגני ורסאי מתוך הטיפ של nvana - למטייל (5) מתוך הטיפ של nvana
ארמון וגני ורסאי מתוך הטיפ של ekg - למטייל (6) מתוך הטיפ של ekg
Place d'Armes, 78000 Versailles, France
+33 1 30 83 78 00
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

ארמון וגני ורסאי מהווים יחד אחד מהמונומנטים המפורסמים של המורשת העולמית. המבנים מסמלים את הסגנון הארכיטקטורלי של המאות ה-17 וה-18, ובהם נמצאים הדירות המלכותיות, אולם המראות, הקאפלה, האופרה המלכותית ומוזיאון ההיסטוריה של צרפת. הפארק מקושט בפסלים, מזרקות, ומבנים יוצאי-דופן כגון הטריאנון הגדול והקטן, מקדש לאמור וכפריר המלכה מרי-אנטואנט. מאז אוקטובר 2010, שולחן המלך הוחזר לאולם הגרנד קובר ששוחזר לחלוטין; באולם משוחזרת אווירת ארוחת הערב, אותה סעד המלך לואי ה-14 עם משפחתו בפומבי מדי לילה בשעה 10, כאשר כל ארוחה הייתה בת 45 דקות! 

מה חושבים מטיילים על ארמון וגני ורסאי

4.5
25 מדרגים
15
5
1
0
1

25 המלצות על ארמון וגני ורסאי

תמונת הפרופיל של zohar7590
zohar7590

”גני ורסאי-כדאי,פחות מתאים לילדים“

קרא עוד

מקום קסום ויפיפה בו אפשר ללכת שעות, אנחנו טיילנו ותכננו מראש ארוחת פיקניק והיה מושלם. כמובן שחיכנו למופע המזרקות ובעיניי היה שווה ממש (לא כמו בברצלונה) . יצאנו משם עם הרבה תמונות והתפלאות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sababaa
sababaa

”הגעה אפשרית ברכבת“

קרא עוד

אנחנו השתמשנו בפריז במטרו ובתחבורה ציבורית כך שהיינו צריכים להשתמש ב-Rer-C (הקו הצהוב) הדרך ממרכז פריז לקחה כ-¾ שעה, כמובן שנהנו מאוד מהגנים המרהיבים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של G23L
G23L

”טיפים לטיול מוצלח בארמון ורסאי_ספטמבר 2018“

קרא עוד

אם אתם מתכוונים להגיע לארמון וגני ורסאי, מומלץ שתקדישו לקח לפחות חצי יום אם לא יום שלם.

באתר האינטרנט שלהם ניתן לרכוש כרטיסי כניסה. ח-ו-ב-ה לבחור באופציה של כרטיס עם שעת הגעה מדויקת! לא משנה אם תקדימו או תאחרו בכמה דקות, אבל מניסיון אוכל לומר שזה יחסוך לכם ים של תיסכול.

אנחנו הזמנו כרטיסים רגילים ללא שעת הגעה וכאשר הגענו, נאלצנו לעמוד למעלה משעה רק כדי להיכנס פנימה. לעומת זאת כל מי שרכש כרטיס עם שעת הגעה ספציפית נכנס ישר.

קחו בחשבון גם שבימי שני הכניסה לארמון סגורה.

הארמון עצמו מעניין אבל לדעתנו הגנים הרבה יותר מרשימים! הגן ענקי אם כמות עצומה של מזרקות. לכן, אם יש לכם הזדמנות, תשכירו “קולנועית” - רכב קטן כזה שבו תוכלו להתנייד בקלות בגנים. מומלץ מאוד למי שמגיע עם ילדים קטנים או אנשים שבעייתי עבורם ללכת יותר מדי רחוק. (השכרת רכב זה מתבצעת בכניסה לגן) .

דבר נוסף, אם אתם מתכוונים להגיע לארמון באמצעות רכבת Rer ולא ברכב פרטי. מומלץ לרכוש ישר כרטיסים הלוך-חזור על מנת שלא תצטרכו לעמוד בתור בדרך חזרה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של br15
br15

”ציפיות רבות אבל מעט מאכזב בפועל“

קרא עוד

אני מאוד מתעניין בתקופת לואי ה-14 ולכן חשבתי שאתלהב ואהנה מאוד מביקור במוזיאון. הארמון עצמו יפה והחדרים יפים אך לדעתי לא משתווים ללוברר, מה גם שחלק ניכר מהרהיוט נמכר/נבזז בזמנו ולכן מעטים החדרים שמבטאים את העושר שהיה שם במקור. האכזבה הגדולה ביותר מבחינתי היתה הגנים. הם גדולים מאוד אך לא באמת יפים, המזרקות לא יפות. הגודל שם הוא זה שמרשים ולא היופי. התאכזבתי מאוד.

שימו לב שאם אתם מחליטים להגיע לורסאי, המזרקות עובדות רק בימים מסויימים ולכן כדאי להגיע בימים אלו.

לסיכום, שווה ביקור אם יש לכם זמן מיותר אבל, אחרת נראה לי חבל על זמן הנסיעה מחוץ לפריז (הגעה של מעל לשעה ורבע מפריז) . הביקור לא זול, בטח אם כולל את הגנים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ekg
ekg

”ארמון וגני ורסאי - אל תחמיצו את הטריאנון הקטן בקצה הגנים!“

קרא עוד

רבות נכתב על הארמון והגנים. לדעתי, הארמון מטורף ברמת העושר המוגזמת שלו, והגנים כמובן יפים ביותר, אך לעיתים מעט מצועצעים מדי.

ולכן, המלצתי החמה היא להגיע לקצה הגנים (מסומן בבירור במפות) - למקום שנקרא הטריאנון הקטן, בו שומרו בתים עתיקים ואותנטיים בתוך כרי דשא טבעיים, והמראה מאוד יפה והרבה יותר אמיתי. שם כדאי מאוד להסתובב בנחת, בין פלגי המים, המדשאות והבתים הישנים, וזו חווייה מאוד מיוחדת ומומלצת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noga30
noga30

”ביקור בארמון וורסאי עם כרטיס מוזיאונים שממש לא מקצר את התור“

קרא עוד

מאוד התאכזבנו לגלות שכרטיס המויזאונים שרכשנו לא נותן כל עדיפות בתור לארמון וורסאי וטוב שהגענו למקום בסביבות שמונה וחצי, ליתר ביטחון. כך שהמתנו בסביבות שעה ולא יותר מזה. הביקור היה בחודש מאי ולא בקיץ, ובכל זאת היה מאוד עמוס. העומס פוגם באפשרות להתרשם מהארמון, אבל בכל זאת הביקור מוצדק, ומאוד מרשים. צריך לשים לב שלא לשכוח את מכשיר האודיו, בטעות נשאר אצלינו אחד המכשירים והוא התחיל לצפצף בגנים בציפצוף מחריש אוזניים, עד שהחזרנו אותו לעמדה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nirbaruch
nirbaruch

”ארמון וגני ורסאי - חובה“

קרא עוד

הארמון והגנים מדהימים וחובה לראותם. אחרי שעוברים בידוק בטחוני יש מספר מקומות שצריך לדעת:

 1. קניית כרטיסים – מבנה מצד משמאל ליד האות “I”.
 2. כניסה לארמון מלפנים – בתשלום.
 3. מסעדה ושירותים חינם – מבנה משמאל לארמון.
 4. כניסה לגנים משמאל לארמון – חינם.
 5.  

כשהגענו היה תור אינסופי לכניסה לארמון. לכן התחלנו את הסיור מהגנים ששם לא היה תור בכלל. אחרי מספר שעות וארוחת צהריים בגן, חזרנו לקנות כרטיסים ולהיכנס לארמון. לא היה בכלל תור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nvana
nvana

”איך תמצו את הסיור בוורסאי ותיהנו מביקור (כמעט) פרטי“

קרא עוד

כדי למקסם את ההנאה מהביקור בוורסאי:

 1. חובה לרכוש את Paris Museum Pass (אפשר כבר בשדה התעופה בכרטיס אשראי). כַדַאִי כלכלית, וגם כי הכרטיס מאפשר כניסה ללא המתנה בתור.
 2. כאשר מגיעים לוורסאי (רצוי להגיע כבר בצהריים), תראו תור עצום בכניסה לארמון. תוותרו עליו מראש. אנשים מחכים כמה שעות לכניסה, גם כאלו שיש להם את ה Pass (בגלל התור לבידוק הבטחוני). מציעה ללכת ישירות לעבר הכניסה לגנים. תוכלו להיכנס אליהם מיידית עם ה Pass. וכך, תתחילו את הביקור בגנים (שווה חצי יום ביקור) ורק בסוף הביקור בהם תיכנסו לארמון אחרי שכל ההמונים היו בו ועזבו.
 3. את הסיור בגנים מומלץ להתחיל באמצעות נסיעה ב-Les Petits Trains שמסיירת בגנים העצומים ולרדת בתחנה הסופית שלה, הטריאנון הקטן, ממנו תתחילו את הסיור בגנים ובכפר המלכה. ניתן באמצעות הכרטיס לעלות ולרדת מהרכבת כמה פעמים שתרצו. מעט יקר, עלות הנסיעה ברכבת 7.5 אירו לכרטיס, אבל הגנים עצומים (כ-5 ק”מ) וכדאי מאוד להשתמש בה.
 4. אחרי שתרדו בכפר המלכה תוכלו לסייר בו, בטריאנון הקטן ובטריאנון הגדול. כדאי שתשקיעו לפחות שעתיים בביקורים האלו.
 5. מציעה להביא מחצלת ונשנושים, למצוא פינה באזור הגנים של הטריאנון הגדול ופשוט ליהנות מהשלווה, והיופי של הגנים.
 6. לאחר שתסיימו את הביקור באזור זה של הגנים, מציעה לחזור עם הרכבת עד האגם הגדול, לרדת ולהנות מישיבה בבית קפה באזור, ו/או מאחת מהפעילויות באגם.
 7. אחרי שמיציתם את הביקור בגנים, תפנו שעה-שעתיים, לקראת סוף היום (הארמון פתוח עד 18.00 בערב בערך) לביקור בארמון עצמו. בשעות האלו כבר תהיו שם כמעט לבד ותוכלו להנות מסיור (כמעט) פרטי בארמון.
 8. אם הגעתם באחד הימים שמפעילים את מופע המזרקות, תוכלו לקנח את הביקור עם המופע.
 9.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חדניאל
חדניאל

”הארמון, הגנים והטריאנון הגדול והקטן“

קרא עוד

ראשית, נכון לאוקטובר 2015 , הכניסה לארמון בלבד לאדם מגיל 18 עולה 15 אירו . מתחת לגיל זה הכניסה היא חינם. העלות היא לארמון ולגנים, אך לא כוללת כניסה לשני הארמונות הקטנים הממוקמים בגנים. כרטיס הכולל גם כניסה לשני הארמונות הקטנים שבגנים עולה 18 אירו.

הארמונות בגנים נקראים כל אחד “טריאנון”. האחד נקרא טראינון גדול והשני טריאנון קטן. המרחק בין ארמון ורסאי לכל אחד מהטריאנונים הוא למעלה מק״מ. ניתן לשכור רכב חשמלי קטן (לארבעה נוסעים) תמורת 32 אירו לחצי שעה. כל איחור מחייב בתשלום נוסף, או לשכור אופניים לחצי שעה ב-5.5 אירו. גם כאן, איחור גורר תשלום נוסף. אם לוקחים אופניים, ניתן לקבל שרשרת לקשירתם כאשר מעוניינים להיכנס לאחד מהטריאנונים.

מדוע לבקר בטריאנונים? הטריאנונים שימשו מקום למגורי הפילגשות של המלכים. הטריאנון הקטן הוענק על ידי לואי השישה עשר לאחר עלייתו לשלטון , לאישתו מארי אנטואנט והוא שימש כארמונה הפרטי, ולפי הסברים שקבלתי ממדריכה מקומית , היא הירבתה לשהות בו עם ילדיה. המבקרים יכולים להתרשם מחדר השינה שלה, השירותים וכו. סביב כל טריאנון קיים גן ששימש את השוהים בו. כשביקרנו בחודש אוקטובר 2015 לא היה עמוס, כ״כ מזג האוויר היה נפלא. מדריך קולי באנגלית ניתן לקבל בכניסה ללא תשלום נוסף עם הצגת הכרטיס.

הטיפ עזר לך?

כתבות על ארמון וגני ורסאי

מתוך הבלוגים - פוסטים על ארמון וגני ורסאי

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לפריז

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם