מידע חיוני נוסף במדריד

מידע חיוני נוסף במדריד - למטייל (1) מתוף הטיפ של 8avi8
Madrid, Madrid, Spain
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

33 המלצות על מידע חיוני נוסף במדריד

תמונת הפרופיל של 1260
1260

”טיולים בזום“

קרא עוד

טיילנו עם הדר והמדריכים שלה במדריד. הטיולים היו רציניים, מהנים ומעניינים. עכשיו כשאי אפשר לטוס לחו״ל הדר התחברה עם מדריכים נוספים בעולם ומדי ימי שני ורביעי הם נותנים הרצאות בזום.

ההרצאות מרתקות. הן בחינם ואפשר להשאיר טיפ למדריך. אנחנו מאוד נהנים וממליצים בחום להתחבר. חוה ואיציק ביגר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חגית_3352600
חגית_3352600

”איפה מוצאים שירותים במדריד“

קרא עוד

במדריד, כמו בערים רבות אחרות, יש מיעוט של שירותים ציבוריים. זו יכולה להיות בעיה. במסעדות המקומיות ממש לא ששים לאפשר שימוש במתקנים שלהם. פתרון נוח- הרשתות האמריקאיות. מקדונלד, סאבווי, בורגרקינג. להם יש שירותים שבדרך כלל רחוקים מאזור ההגשה, ניתן לגשת אליהם בנקל, וגם בשל אופי העבודה של המקומות האלו-לעובדים לא מפריע שמשתמשים בשירותים שלהם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של joegreat
joegreat

”החוויה שלנו במדריד“

קרא עוד

מבין כל הערים באירופה שבהם ביקרנו, דווקא מדריד הכי פחות מצאה חן בעינינו. וכל כך למה? העיר חמה מאוד במרבית שעות היום, רועשת וגועשת במין אי-סדר לא ברור, המוני אדם שוטפים את הרחובות הראשיים, היה לנו קשה למצוא מסעדות פנויות, וכשמצאנו התאכזבנו מרמת האוכל ומהמחירים. לא מצאנו הרבה אטרקציות.

משהו באווירה שם לא היה לנו נעים. בערבים ובלילות חששנו להסתובב ברחובות. באחד הערבים, כשהסתובבנו ליד פארק גדול שטיילנו בו גם לאור, שמענו צרחות בספרדית. בהמשך הבנתי שהם כוונו אלי - נערה צעירה ניסתה לכייס אותי ואנשים שהיו למעלה מאותו מקום הבחינו בכך ופשוט הצילו לי את הארנק שהיה מוגן כביכול בתיק צד.

חברי המבוגר שהיה עימי איבד את הנייד שלו במונית שאותה לקחנו מפתח המלון שלנו. למדנו מזה, שבכל נסיעה עם מונית, כדאי לצלם בנייד את פרטי המונית והבעלים, אם תשכחו שקיות של קניות תוכלו לאתר את הנהג.

הגענו למדריד בנסיעה מליסבון ובעינינו עדיפה העיר ליסבון. אגב, אשתי אהבה מאוד את כלבו פרימרק שבמרכז העיר והיא העדיפה לבלות שם יום שלם כדי לקנות לכל הנכדים פריטי לבוש במחירים זולים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sharonse
sharonse

”החזר מס“

קרא עוד

ניתן לקבל החזר מס משמעותי בשדה התעופה. בכל קניה שעושים ולא משנה מה סכום הקניה צריך לומר למוכרת להחתים Tax Free. מומלץ להגיע מוקדם לשדה ולעמוד בתור של החזר המס (אם נוסעים בשניים, אפשר לעמוד במקביל בתור לצ'ק אין) . בקופה בודקים מה מהקבלות חתום ורלוונטי ומה לא. לאחר שעוברים את הבידוק הבטחוני הולכים לקופה ושם מקבלים את החזר המס. ניתן לקבל את ההחזר בכמה דרכים בעמלות שונות. אנחנו לקחנו מזומן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צמרת_3959770
צמרת_3959770

”דוח חניה“

קרא עוד

קיבלנו דוח חניה בזמן שחנינו במגרש הכדורגל סנטיאגו בירנבאו על סך 90 יורו. בדיעבד התברר לנו שאם משלמים את הדוח תוך שעה הסכום הוא 3 יורו ועד חודש הסכום הוא חצי 45 יורו. חשוב לדעת!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nufarsch
nufarsch

”החזר מס“

קרא עוד

לפני שנסעתי, הלחיצו אותי מאוד לגבי החזר מס ואיזה סיוט זה בשדה תעופה. אני רוצה להרגיע ולספר לכם שזה בכלל לא נורא. התהליך בטרמינל 1 מאוד פשוט. קודם כל צריך לדעת שהעמדה נפתחת ב- 7:00 בבוקר בדיוק. לפני זה אין עם מי לדבר (למרות שכתוב שיש אפשרות לפנות למקום אחר מחוץ לשעות הפעילות, זה לא נכון. אמנם יש שם מישהו אבל הוא לא מסכים לחתום לפני 7:00) . לנו הייתה טיסה ב- 8:45 בבוקר, ככה שהיו לנו שתי אופציות: לעשות צ'ק אין ואז לחכות בתור או לחכות עם המזוודות בתור ואחכ לעשות צ'ק אין. בחרנו באופציה הראשונה כי לא ידענו כמה זמן יקח ופחדנו לפספס את הצ'ק אין. ברגע שמחכים בתור הכל עניין של מזל- מאיתנו לא ביקשו לראות כלום וישר חתמו לנו על הקבלות. מהזוג מאחורינו ביקשו לראות את המוצרים שהם קנו, והם כבר עשו צ'ק אין ולא יכלו להראות.ולכן גם לא חתמו להם. לגבי הקבלות- כאשר קונים בחנות כלשהי, לא משנה סכום הקניה, יש לבקש מהמוכר טופס של טקס פרי. בטופס יש מקום למלא מס' דרכון, שם וכו'. יש להגיע לפקיד בעמדה כשכל הקבלות מוכנות. על חלק מהקבלות הוא חותם ועל האחרות, הוא ישלח אתכם לעמדה ממוחשבת שם סורקים את הקבלה. לאחר מכן, בדיוטי פרי, יש עמדה של החברה שאמורה להחזיר לכם את הכסף (אחרי שהיא בודקת שהקבלות חתומות ע”י הפקיד בעמדת המכס) . שלנו הייתה גלובל בלו. הלכנו לשם, לא היה תור, ביקשנו את הכסף במזומן והפקידה נתנה לנו בלי בעיות. זה נשמע אולי מסורבל אבל באמת שזה פשוט וקל. רק צריך סבלנות ומזל בתור. אם קניתם בסכום מכובד, אל תוותרו כי מקבלים הרבה כסף חזרה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nufarsch
nufarsch

”טיול במדריד עם תינוק / פעוט“

קרא עוד

אחרי שהיינו שבוע עם פעוטה במדריד, אני יכולה להגיד שהיא לא היעד הכי מתאים לטיול עם ילדים קטנים. מדריד היא עיר עמוסה, שחיה בלילה. רוב המקומות לא נפתחים לפני עשר בבוקר. לצערי, מאמצע ספטמבר כל פארקי השעשועים סגורים באמצע שבוע (וורנר ופארק האטרקציות) וזה משהו שצריך לקחת בחשבון.

לנו זה לא כ”כ הפריע כי היא עוד קטנה מידי בשביל זה, אבל אלה אטרקציות מרכזיות לילדים ובאסה שהן סגורות. מרכז העיר מאוד עמוס וצפוף וקשה לטייל שם עם עגלה, חלק מהמסעדות שאכלנו בהם לא אהבו שבאנו עם ילדה, לא תמיד יש נגישות לעגלות (כמו באצטדיון או בחלק מתחנות המטרו) .

למזלי הקטנה שלי זרמה עם הלו”ז הספרדי ויכולנו גם לצאת בערב עד מאוחר, אבל לא יכולנו סתם לשבת בפאב או לעשות קניות בנחת, כי לא הייתה לה סבלנות לזה. במטרו, לאף אחד לא אכפת שאתם עם ילדים אז לא לצפות שיפנו לכם מקום לשבת. מה שכן, היא מאוד נהנתה בפארק רטירו, בגן חיות וסתם להסתובב בעיר. אבל עדיין הרגשנו שלא משנה כמה נהנינו, היעד לא היה בחירה מוצלחת עבורה. לשיקולכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gilg7
gilg7

”כייסים במדריד - רוכסן סגור בתרמיל גב לא מספיק טוב“

קרא עוד

באמצע רחוב Gran Via, חבורה של כייסות פתחו לאישתי את הריצ'רץ' של תרמיל הגב בלי שהרגישה ולקחו ממנו את הארנק.

למזלנו, ביתי שהלכה כ 20 מטרים לפנינו הבחינה בארנק בידיי אחת הכייסות ובזכות זה רדפתי אחריהן וקיבלתי את הארנק בחזרה (החלטתי לסגור הכל בשקט בלי לקרוא למשטרה כדי לא להתעכב שעות בתהליך) .

ההמלצה שלי היא לא לסמוך על הרוכסן שבתרמיל גב. לכייסים יש שיטות של הטעיה והסבת תשומת הלב כך שהאדם שסוחב את התיק ומשוכנע שירגיש בכל תזוזה חריגה לא מודע למניפולציה שחבורת כייסים מיומנת מצליחה לעשות.

פגשתי ישראלים שלא שפר מזלם ונגנבו מהם מאות יורו בצורה זו.

כדאי לשקול חגורת כסף פנימית או החבאה של הארנק עמוק בתיק במקום קשה להגעה.

עוד המלצה: בקשו מחבר או בן משפחה לכייס אותכם כדי למצוא את נקודות הטורפה שלכם.

למשל, הבנות שלי הצליחו לשלוף לי את הטלפון מהתיק ובזכות זה הבנתי שצריך לשנות מקום למכשיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של adali
adali
1

”שמירת חפצים במרכז מדריד“

קרא עוד

עשינו צ'ק אאוט בבוקר אבל הטיסה שלנו היתה רק בערב. משכיר הדירה שלנו מאייר Bnb המליץ לנו על שמירת חפצים עם חברה שנקראת Lock & Be Free
 יש להם שלושה מקומות במדריד (אפשר להסתכל באתר הסניפים גם מופיעים על המפה עם ציון תחנת המטרו הקרובה)

אנחנו השתמשנו בסניף שנמצא ב Calle Jardines 11 (שתי דקות מתחנת מטרו גראנד ויה)

המחיר הוא לפי תיק (ולא עבור לוקר) 5 יורו לתיק קטן ו8 יורו למזוודה גדולה.

שעות הפעילות 9:00-21:00
 פתרון לחוזרים בטיסת לילה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מוטי ב
מוטי ב

”קבלת ה-Refund החזר המס מקניות בחנויות Tax-free משימה לא קלה“

קרא עוד

שבתי זה עתה ממדריד היפה ונוכחתי לדעת שקבלת החזרי המס לאחר שקניתם בחנויות ה Tax Free הינה משימה לא קלה כלל ועיקר. קודם כל סכומי הרכישות שעליהן ניתן לקבל החזרי מס משתנים מחנות לחנות בחנות אחת שהיינו מעל 100 אירו ובשנייה מעל 90 אירו. שנית- בחנות הרשמית של ריאל מדריד ב-Gran Via הסבירו לנו שניתן לקבל את החזר המס בחנות קרובה בשם Fanc הנמצאת בסמיכות לתחנת המטרו Callao. הגענו לחנות הזאת מלאי תקווה ושם הסתבר לנו שנוכל לקבל במקום את החזר המס אך זה לא יפתור אותנו מלגשת לחנות המכס בשדה התעופה לקבל חותמת על הקבלות ולשלוח מעטפה בתיבת הדואר במקום. לקחו מאיתנו את פרטי כרטיס האשראי והסבירו לנו שאם לא נעשה כן נחוייב בסכום ההחזר באמצעות כרטיס האשראי. בנוסף גובים בחנות 5% עמלה. כשהגענו לשדה התעופה הסתבר לנו כי חנות המכס נפתחת רק ב-7 בבוקר. לידיעת הממריאים בלילה. אגב זו לא התחנה האחרונה לאלה מכם שלא ילכו לחנות Fanc, אלה יצטרכו לגשת עם הקבלות החתומות ע”י חנות המכס הממוקמת לפני עמדות הבידוק ולקבל את כספם בדיוטי פרי עצמו בעמדה נוספת. בהצלחה חברים וטיסה נעימה לכם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף במדריד

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף במדריד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות