תקשורת ואינטרנט במדריד

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

16 המלצות על תקשורת ואינטרנט במדריד

תמונת הפרופיל של assarah
assarah

”כרטיס סים בשדה התעופה בראחס שבמדריד“

קרא עוד

כרטיס 10G של orange ב-24 אירו בחנות "market", מעין קיוסק-מינימרקט, שנמצאת בפניה שמאלה בטרמינל, ביציאה החוצה מהאולם עם המזוודות. טוב לכל אירופה. שירת אותי נאמנה חודש שלם.

שימו לב שמיד ביציאה מאולם הנוסעים, יש דוכן קטן למימכר סים בלבד, אבל שם העלות מתחילה ב-50 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של margirite
margirite

”רכישת סים מקומי לחודש ימים ב-10 יורו אצל דניאלה, בכיכר סול“

קרא עוד

בחודש אוקטובר 2018 שהינו במדריד שבוע ימים. רצינו לרכוש “סים” מקומי בסוכנות של Vodafone הממוקמת בכיכר סול במדריד. חיכינו המון זמן שיתייחסו אלינו, השירות היה רע ואיטי, אבל ביתי רכשה סים אחד.

למחרת פגשנו בכניסה לסוכנות בחורה בהירת שיער, נעימה וחייכנית, בשם Daniela Lebora המוכרת סים זול יותר מאשר בסוכנות במחיר של 10 יורו. לפני חודש נסענו שוב למדריד, מצאתי את דניאלה באותו מקום ורכשתי ממנה שוב את הסים. קל ונעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של haniti
haniti

”סים מקומי - מאוד לא ממליצה על טלפוניקה“

קרא עוד

רכשנו סים מקומי בחנות “טלפוניקה” בגראן וויה - 1 ג'יגה ב 10 יורו. במועד הרכישה הנציגה אמרה שאם נצטרך - נוכל לטעון אותו בעלות של 5 יורו נוספים. כשחזרנו לחנות לאחר 4 ימים (שלחנו תמונות וסרטונים שגמרו לנו את החבילה) ביקשנו לטעון את כרטיס אך הנציג שטיפל בנו אמר שהטענה נוספת תעלה 10 יורו.

להפתעתנו הגדולה כבר באותו יום! החבילה נגמרה וכשחזרנו לחנות מסתבר שהנציג טען את הכרטיס רק ב 200 מגה ובכמות מסוימת של שיחות (שלא ביקשנו כי לא היה לנו צורך בשיחות) . חזרנו לחנות ולא הועילו לנו ההסברים. מנהל הסניף, שגם לא דובר אנגלית, אמר (באמצעות עובד שהצליח לתקשר מעט בעזרת שירותי התרגום של גוגל) שאמנם הנציג הטעה אותנו אך אין לו אפשרות לעזור לנו. מבחינתו הדרך היחידה היתה שנרכוש סים נוסף תמורת 10 יורו נוספים.

מפתיע שבחנות מאוד מרשימה וגדולה שמעסיקה מאות עובדים בקושי מתקשרים עם לקוחות (ברור שמי שמגיע לשם הוא תייר) וגם כאשר מטעים את הקונים (ואף מודים בכך) לא לוקחים אחריות. הזוי. מציעה לא לקנות שם. עדיף לרכוש סים בוודאפון (יש בכיכר סול) - שמענו עליהם דברים חיוביים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רמואל
רמואל

”סים מקומי“

קרא עוד

מומלץ לקחת סים מקומי בחנות וודאפון בכיכר סול.

עלות ל 1.5 גיגה ב 10 יורו מספיק בהחלט לצורך שימוש בוואטסאפ, ניווט עם גוגל, וחיפוש מידע.

מאוד אדיבים. ישנם גם מסלולים נוספים לזקוקים ליותר נפח גלישה. לא יקר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noamicobu
noamicobu

”סים מקומי מומלץ“

קרא עוד

גם אנחנו רכשנו סים מקומי של מוביסטאר בחנות הגדולה שברחוב גראן ויה 28. 1Gb בעלות של 10 יורו. יש גם אפשרות ל-2Gb ב-15 יורו. הרבה יותר זול מהחבילות שבדקנו בשאר המקומות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יוסף3213342
יוסף3213342

”מי מפחד מסים חו"ל?“

קרא עוד

הגעתי למדריד עם כרטיס סים של אחת החברות הישראליות. הכרטיס איפשר לי לגלוש באינטרנט לקבל הודעות וואטסאפ. אבל אסור להוציא שיחות אסור לקבל אס. אם אס.אם תעשה תשלם ביוקר רב. בקיצור אי אפשר לטלפן אליך. אם תטלפן למספר סלולארי זה כבר פשע ממש! (ומה לעשות גם אני טילפנתי לסלולארי במדריד בטעות וזה כבר יעלה לי) .

אז פקיד הקבלה במלון אומר לי: "גש 100 מטר מכאן. הכנס לחנות של טלפונים ותראה מה תקבל! "

ובכן: כרטיס של חברת" וודאפון" (יש גם חברה נוספת) שגולש עד 1.2 ג'יגה, מקבל שיחות ואס אם אס ללא הגבלה ויכול לדבר עד 30 דקות עלה לי 15 יורו שזה בערך 60 שקל! הכרטיס הישראלי עם אותו נפח גלישה ובלי שיחות עלה 150 ש"ח! אם תרצה לדבר עוד אחרי ה-30 דקות תוכל לטעון עוד דקות ללא בעיה! רק תלך לכל חנות סלולארית.

לאו דווקא לסניף של וודאפון. ויבצעו לך זאת תוך דקה.

המוכר הכניס לי את הכרטיס החדש בדק את התקשורת אמר לי מה המספר החדש שלי וזהו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoyo89
yoyo89

”סים במדריד - כדאי מאוד“

קרא עוד

בחברת Telefonica אפשר לרכוש סים של Movistar ב-15 יורו 1 Gb ואתם מסודרים לשבוע ואולי יותר. אני לא ניצלתי עד הסוף והשתמשתי גם לגלישה וגם לניווט עם כל מני יישומים. כתובת גראן ויה 28, פותחים מ-10:00. תבקשו להתקין במקום. כתובת נוספת ב-Puerto Detoledo ממש על הכיכר מול השער חנות קטנה עם שני עובדים אדיבים. כאן נותנים 1. 2 Gb ו- 15-דק' שיחות ב-10 יורו. הסימים כבר מאוקטבים. שווה כל סנט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ranc7569
ranc7569

”כרטיס סים במדריד“

קרא עוד

הגענו למדריד לקראת טיול של עשרה ימים בדרום ספרד – אנדלוסיה.

לקראת הנסעה שכרנו רכב בסוכנות מקומית, וכדי לנווט עם Waze רצינו לקנות סים מקומי כי העלויות של חבילות בארץ היו מעט יקרות. ליד כיכר סול יש חנות של Vodafone שמוכרת שלושה סוגים של חבילות גלישה: 2 ג'יגה ב-10 יורו, 3 ג'יגה ב-15 יורו, 4 ג'יגה ב-20 יורו.

אנחנו קנינו את החבילה של ה-3 יורו. נסענו עם ה-Waze כ-800 ק”מ ב-10 ימים. החבילה הספיקה, ואפילו נשאר לנו מעל ג'יגה גלישה שלא שומש (תוך כדי כמובן השתמשנו בשימוש סביר בפייסבוק, וואטסאפ, אינסטגרם וכו') כתובת: Plaza Puerta Del Sol 13, Madrid.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iliaten
iliaten

”סים מקומי של חברת LYCAMOBILE“

קרא עוד

לקראת הנסיעה למדריד בדקתי אפשרויות לרכישת סים מקומי לגלישה ואולי שיחות מקומיות ומצאתי כי הסים של חברת Lycamobile מבטיח את הגמישות המירבית לתייר המזדמן והנה למה:

  1. ניתן להזמין את הסים בחינם, אשר יישלח למלון שבו תשהו. שבוע מראש זה פרק זמן מתאים להזמנת הסים (או הסימים)
  2. ברוב החברות חייבים להטעין את הסים בסכומי כסף קבועים שלא תמיד ממצים אותם עם החבילות שנרכשות. במקרה של Lycamobile ניתן לרכוש חבילות תקשורת ממש (1GB=6Euro), מה שמבטיח שתשלמו בדיוק את הסכום שתנצלו.
  3. רכישת החבילות ניתנת באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי דרך אתר האינטרנט של החברה.
  4. הערה חשובה: על פי החוק בספרד, כל סים חייב רישום של הבעלים. יחד עם כרטיס הסים (לא משנה איזה מפעיל) תקבלו טופס למילוי פרטים אישיים כולל מס' דרכון וטלפון חליפי. במקרה של Lycamobile מילאתי את הפרטים האישיים שלי, נתתי את כתובת המלון ככתובת הקבועה ואת מספר הדרכון שלי. צילמתי את הטופס המלא ואת הדרכון ושלחתי בדוא”ל המצוין במכתב המלווה. ללא הפעולה הזאת, לא ניתן להפעיל את כרטיסי הסים! אחרי שליחת הדוא”ל מקבלים אישור ב-SMS ודוא”ל על הפעלת הסים.
  5.  

השימוש בסים מקומי מוזיל את עלויות התקשורת באופן ניכר ביותר לעומת מה שמציעים המפעילים הישראליים. זה רק נראה מסובך בהתחלה, אבל אפשר בהחלט להיעזר באנשי המלון למילוי הטפסים ומנהלות, או להגיע לכל קיוסק/חנות שיש עליו לוגו של חברת Lycamobile או בגדול כל חברה אחרת (הפרש של יורו בודדים) ותוך דקות מספר לצאת עם סים מקומי עובד, טעון ומתקשר. אגב החלופות: ניתן לשקול את Lebara או Masmovil. כל השאר, ויש מעל עשרה מפעילים בספרד, הם שווי ערך בעיניי.

שתהיה נסיעה טובה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dennis89
dennis89

”קניית סים קארד מקומי - לקחת בחשבון את שעת הנחיתה“

קרא עוד

אנחנו יצאנו מהשדה, לאחר החתמת דרכונים והכל, בערך בעשר בלילה. בשעה כזו הכל סגור. כל החנויות בנמל התעופה וכל הפיצוציות שבעיר. אין מאיפה לקנות סים קארד. ושאלנו המווווווון אנשים.

בנס, לאחר ש”טיילנו” באיזה שלושה טרמינלים שונים, ולאחר שכל ה-Information שם טענו שלדעתם אין מאיפה לקנות, מצאנו דוכן קטן בנמל שמכר.

אז אני מציע לא לבנות על זה, אלא לדאוג לתקשורת ליום הראשון, אם זה wifi של המלון או משהו אחר.

מחירים: בנמל הוא לקח לנו 15 יורו לג'יגה גלישה. קצת יקר. כמובן שזה גם עם שיחות, ושיחות בין לאומיות, אבל אני לא זוכר כמה דק'. בכל מקרה לנו זה הספיק (היינו צריכים בעיקר אינטרנט, שיחות עשינו מהווטסאפ).

בהמשך הטיול מצאנו בערים עצמן מחירים יותר נמוכים.

כדי לקבל קצת פרופורציות: שבועיים שלמים של טיול, הכוללים ניווט של כמה שעות טובות בוויז כל יום, ווטסאפ ופייסבוק, סרט ביוטיוב פעם ב, הרבה גלישה באינטרנט, 3 ג'יגה זה יותר ממספיק, וזו ההמלצה שלי. אפשר להסתדר גם עם 2, אם שומרים לא לבזבז מדי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תקשורת ואינטרנט במדריד

אין עדיין פוסטים על תקשורת ואינטרנט במדריד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות