ויזה ומעברי גבול במדריד

2 המלצות על ויזה ומעברי גבול במדריד

תמונת הפרופיל של markd111
markd111

”החזר מס בשדה התעופה של מדריד “

קרא עוד

חזרתי אתמול ממדריד, חיפשתי מידע מדוייק לפני ההמראה ולא מצאתי, ראיתי את השאלות שעלו גם מעוד נוסעים שחיפשו איתי בשדה תעופה כיצד לבצע את זה והחלטתי לכתוב בצורה מסודרת.

קודם כל, החזר מתבצע ברכישה מעל 90 יורו (או רכישות מצטברות של מעל 90 יורו). יש לדאוג להחתים את החנות על קבלה מיוחדת הנושאת את לוגו מחזיר המס – יש 2 חברות. שיעור המס לא קבוע ומשתנה מחנות לחנות.

בשדה התעופה (טרמינל 4) לפני הצ'ק אין והביטחון תגשו עם המזוודות לנציג החזר המס הוא יחתום לכם על הקבלות, אצלנו לא בדקו את הפריטים, אבל המזוודות שלכם ברשותכם אם הוא ירצה תפתחו תראו לו. לאחר מכן אתם הולכים לבצע צ'ק אין (תשאול עם אתם טסים באל על) ושליחת המזוודות.

לאחר הבידוק הבטחוני והנסיעה ברכבת המקשרת לטרמינל שלכם (באל על 4S) ולאחר המעבר בדיוטי פרי, קיימות עמדות של 2 החברות שמבצעות החזר, שימו לב מדובר ב-2 תורים נפרדים ובדרך כלל ארוכים. את ההחזר מקבלים במזומן בעמדה.

מקווה שעזרתי לפוגג את הערפל בנושא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של achoop
achoop

”מה לעשות בקונקשן ארוך במדריד“

קרא עוד

בחלק מהטיסות חזרה לארץ יוצא שיש קונקשן ארוך של כ- 10-12 שעות במשך היום במדריד. רוב טיסות איבריה מגיעות לטרמינל 4 במדריד. ביצאיה החוצה ישנו משרד איפורמציה לתיירים. במשרד מדברים אנגלית וספרדית, ויש להם מפות - הגידו להם שיש לכם 12 שעות, והם ייתנו לכם מסלול ממצה של מרכז העיר.

איך מגיעים לעיר - לוקחים אוטובוס 204, מחוץ לטרמינל עד לתחנה הסופית שלו מחיר הנסיעה 1€. שם נמצאת תחנת Avenida America של המטרו, בה עולים על קו 9, הקו הסגול, לכיוון Arganda del Rey. בתחנת Principe de Vergara יורדים ומחליפים לקו 2, האדום, לכיוון Cuatro Caminos. יורדים בתחנת Opera. תמאו עצמכם בלב המרכז של העיר. מחיר המטרו 1€. החזרה לשדה באותו אופן, רק כיווני המטרו הפוכים. סה``כ הלוך חזור לשדה רק 4€.

אם טיסת ההמשך יוצאת מאחד מהטרמינלים האחרים (בדקו בכרטיס העליה למטוס, צריך לקחת אוטובוס אחר מ- Avenida America, איפה שיורדים מהמטרו - כנראה 201 אבל בררו בשדה לפני שעוזבים. במסלול עצמו בעיר עובר ברחובות המרכז, ניתן להיכנס לארמון המלכותי ולהסתובב בחלק מחדריו ולראות תצוגה של כלי מלחמה. ממשיכים להסתובב ברחובות ומגיעים לפארק רטירו - פארק עירוני גדול ונחמד. בין היתר עוברים ב- Plaza Mayor, בה ובסביבתה ישנם מקומות רבים בהם ניתן לאכול צהרים במחיר של כ- 5€ לאדם.

סיבוב זה לוקח כ- 6 שעות בהליכה איטית עם עצירות לאוכל. אין מה לרוץ לאורך כל הדרך יש הרבה פלזות וגנים לעצור ולנוח. כשמסיימים יורדים לכל תחנה של המטרו בקו האדום על מנת לחזור. סיבוב מעגלי יחזיר לתחנת Opera או Sol. ניתן ללכת למשחקים של ריאל מדריד - לוקחים מטרו לתחנת Santiago Bernabeu. המשחקים בד``כ בסביבות אחה``צ. בשאר הימים ניתן לבקר באיצטדיון ויש שם מוזיאון.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על ויזה ומעברי גבול במדריד

אין עדיין פוסטים על ויזה ומעברי גבול במדריד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה למדריד

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם