מטבע ועלויות במדריד

12 המלצות על מטבע ועלויות במדריד

תמונת הפרופיל של E L I 5
E L I 5

”נסיעה משדה התעופה לעיר“

קרא עוד

המחיר במונית מכל מקום בעיר לשדה התעופה, ולהיפך, הוא 30 אירו למונית כולל כבודה.

זהו מחיר אחיד, כולל הזמנה מבית המלון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofraudi
ofraudi

”החזר מע"מ בשדה התעופה מדריד - מידע נוסף והמלצה“

קרא עוד

הייתי עם בנותי (הבוגרות) במדריד ומטבע הדברים היו גם קניות. צרפנו את הקניות שלנו (בשתי חנויות בהן קנינו בסכום המינימום הנדרש, 90 יורו) והצטיידנו בניירת הנדרשת.

אמנם, כפי שאמרו יש שתי חברות (גלובל בלו וטקס פרי) שעושות את השרות ומומלץ לבדוק, ואם לא יודעים - לשאול, ולהתחלק, אם אפשר, בהמתנה.

מה שרציתי להביא לתשומת לב הוא כלהלן: מכיוון שדווחנו בטיפים שאם לוקחים מזומן הסכום המוחזר קטן מאוד בגלל עמלה מופרזת, ביקשתי לקבל את ההחזר לכרטיס האשראי ומכיוון שיש לי חשבון יורו, הכסף יכנס כפי שהוא, וישמש בעתיד. אולם מסתבר שהם ממירים את היורו לדולרים וכמובן בשער גרוע במיוחד וכך יוצא שאין בכך שום יתרון.

(אם לא אתעצל, ייתכן שעוד אפנה אליהם, כי תרגיל דומה עשו במסעדה בה שילמתי בכרטיס אשראי והסתבר שבית העסק עובד באמצעות אחת מהחברות הנ”ל כחברת סליקה וכך קפץ מחיר הארוחה. חברת כרטיסי האשראי שלי פנתה אליהם והוחזר לי כסף)

עצתי לגבי המעמ - קחו מזומן. (הם את העמלה שלהם יקחו כך או אחרת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של volcano2
volcano2

”תקציב למדריד לחמישה לילות במאי“

קרא עוד

אז ככה:.

מדריד ממש זולה יחסית לאירופה.

ההוצאות שלנו במדריד לאחר טיסה ומלון שכבר הזמנו מהארץ בעלויות סבירות.

אם אתם לא מתפשרים על מלון נוח + ארוחת בוקר אז המחיר הוא סביב 60 יורו לאדם.

הוצאות יומיות שלנו שכללו נסיעות במוניות רוב הזמן +כניסה לאתרים+ ארוחת ערב טובה ונשנושים במהלך היום היו 35 יורו לאדם. (כולל נסיעה לטולדו ברכבת.

ישנם לא מעט אתרים שפתוחים בחינם בשעות מסויימות או ימים מסויימים תבדקו תרוויחו. כמון הארמון בין 14:00-20:00 חלק מבתי הכנסת בטולדו בשבת ועוד.

לא כלול בתקציב: קניות – יש מרכזים עם אאולטים ממש זולים וגם זארא, Primark, Desigual' דקטלון, H&m מנגו ועוד במחירים ממש טובים יחסית לארץ. רובם ב-Gran Via וסביבתו.

הבנתי שיש גם אאוטלטים מחוץ למדריד אך לא התנסיתי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של karavanist
karavanist

”החזרי מס - המדריך המלא“

קרא עוד

טיפ ראשון: כשעושים קניות באותה חנות כמה פעמים (למשל פריימארק...), כדאי לבוא ולבקש שיעשו איחוד קבלות לטופס אחד של החזר מס. עשינו זאת וזה היה פשוט ונוח.

איך מקבלים החזר מס?

  1. צריך לקנות בסכום העולה על כ-90 יורו.
  2. לבקש מהחנות טופס החזר מס. הם כבר יידעו מה לעשות וייתנו לכם את זה מסודר
  3.  

בשדה התעופה יש שני שלבים. אם לא מבצעים אותם לא מקבלים החזר. שימו לב:
 א. כשמגיעים לשדה – ישר לשאול איפה עמדת ההחתמה על החזר המס. פקיד מטעם הרשויות צריך לחתום לכם על הקבלה שקיבלתם מהחנות.
 לפעמים הוא רוצה לראות את מה שקניתם. אצלנו הוא לא בדק וזה היה מהיר מאוד.
 ב. אחרי שעושים צ'ק אין ונכנסים פנימה לטרמינל – הולכים עם מה שהחתים הפקיד אל החברה הרלוונטית (שלנו הייתה Global Blue). שם מחזירים את הכסף או במזומן או דרך האשראי (זה לבחירתכם).

אם מבצעים את השלבים הללו במלואם, התהליך הוא פשוט יותר ממה שכתוב. ראינו אנשים שדילגו על ההחתמה למשל בשדה, והם נכנסו לטרמינל אך סירבו לתת להם החזר מס.

שימו לב שלא לדלג על שום דבר…

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”עלויות במדריד“

קרא עוד

מדריד היא לא עיר זולה, אבל גם לא יקרה בשמיים, המחירים שם סבירים.

אנחנו היינו במרץ, מלון מאוד מאוד מרכזי ומומלץ, עלה לנו לשישה לילות כולל ארוחת בוקר בסביבות ה-3,000 שקל לזוג (בהזמנה הרבה זמן מראש).

כרטיסיה ל-10 נסיעות ברכבות עולה בסביבות 11 אירו. בחנויות השונות המחירים פחות או יותר כמו בארץ, כמובן שהיו מבצעים שונים שהוזילו את המחירים. במידה ורוצים ביגוד בזול יש את הפרימארק, אבל גם בהייץ אנד אם היו מבצעים טובים. מזכרות עולות כמו ברוב הארצות במערב אירופה, צלחת של מדריד בסביבות ה 8-9 אירו בממוצע יש יותר ויש פחות תלוי בגודל.

הסיורים בעברית מחוץ לעיר עולים בסביבות ה 6- אירו לבן אדם, בתוך העיר בין 12 ל-40 אירו, תלוי איזה סיור ואיזה חברה. פלמנקו עם ארוחה עלה לנו 35 אירו בהזמנה מראש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”החזרי מס במדריד - שימו לב“

קרא עוד

כשהגענו למדריד נאמר לנו שאם קונים בחנות מסויימת מעל 90 אירו בערך פלוס מינוס (תשאלו את הסכום המדוייק שאתם מגיעים), מקבלים החזרי מע”מ בשדה התעופה.

אנחנו הגענו לשדה התעופה, ובעלי וחברה שלי הלכו לקבל החזרי מס ומה שעברו שם היה סיוט. מי שרוצה לקבל החזרי מס צריך הרבה סבלנות, ולדעת בדיוק לאן הולכים בהתחלה לפי הסדר, כי יש מקום שמחתימים בהתחלה ואחר כך הולכים למקום אחר ששם מקבלים בעצם את ההחזר.

בעלי וחברה שלי לא הלכו לפי הסדר, כי פשוט לא ידעו, הלכו בהתחלה ישר לעמדה של ההחזרי מס בלי להחתים לפני, עד שמצאו אותה לקח זמן כי לא הבינו בדיוק איפה הכניסה, כשבסוף הגיעו למקום דיברו איתם שם ספרדית, ועד שהם הבינו בכלל מה רוצים מהם, אמרו להם שצריך בכלל להחתים לפני שמגיעים לשם, בקומה אחרת, הלכו לקומה האחרת עד שמצאו, ואז גם התברר שהם צריכים להציג את הדברים שהיו בכלל כבר בבטן המטוס במזוודות, בקיצור עשו הכל הפוך ולא נכון ומה שיצא מכל הסיפור, שהם כמעט איחרו את המטוס ולא קיבלו שום כלום.

אל תעשו את השטות שהם עשו, במידה ואתם רוצים לקבל החזרי מס, תלכו לפי הסדר שצריך ומאורגנים עם הטפסים ועם הפריטים שנרכשו, וצריך גם סבלנות וזמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של elgavi
elgavi

”החזרי מס לטסים, שלא בשעות פעילות המשרד“

קרא עוד

חזרנו אתמול ממדריד. משרד החזרי המס עובד בין השעות 7 בבוקר ועד ל-22:00 בלילה. הטיסה הייתה בתשע בבוקר, ככה שהיינו מאוד לחוצים.

לאחר מכן, גילינו שלא היה צורך לחכות לפתיחת המשרד, ניתן לעשות צ'ק אין, להיכנס לדיוטי פרי, וצמוד למשרדים של גלובל בלו, יש את המשרד של המכס שחותם על החשבוניות.

כלומר, ניתן פשוט להיכנס לדיוטי פרי ולבצע את כל הפרוצדורה שם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lee1
lee1

”החזרי מס בשדה התעופה במדריד“

קרא עוד

כמו בשאר מדינות באירופה, ניתן לקבל החזרי מס עבור קניות. 10 ל-20 אחוזים ויותר. תלוי בסך הקבלה. על מנת לקבל החזר מס, מינימום הרכישה חייב לעלות על כ-91 אירו. לכן, אם אתם רוכשים עם חברים באותה חנות, ההמלצה היא לצרף את הקבלות יחדיו, כי אם אחת הקבלות נמוכה, לא יתקבל עבורה החזר.

תהליך קבלת ההחזר בשדה:

לפני הביטחון (שיקוף של התיק הקטן) מצד שמאל ישנה עמדה של החזר מס. בעמדה זו בודקים טפסי המס שקיבלתם בחנויות, וחותמים עליהם. ללא החותמת לא תקבלו החזר.

החלק השני של התהליך הוא קבלת הכסף. יש שתי חברות שמחזירות את הכסף, תלוי באילו חנויות קניתם (Global Blue, Tax Free). אנחנו היינו צריכים להגיע לשתיהן. תסתכלו על הקבלה, יש חותמת עם שם החברה.

הדלפקים נמצאים לכיוון הגייט (לאחר שהחתמתם דרכונים ולקחתם רכבת פנימית לגייט).

אנחנו המראנו מאיזור S, והעמדה היתה ממוקמת ליד הבורגר קינג.

מסע קצת מתיש, אבל שווה.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hilit_f
hilit_f

”החזר מע"מ במדריד - פחות ממה שחשבתם“

קרא עוד

המע”מ בספרד נכון לדצמבר 2015 עומד על 21%. כמו שהרבה כתבו לפני, צריך להגיע לקניות מצטברות באותה רשת של יותר מ- 90.16 אירו כדי להיות זכאים להחזר. אנחנו חשבנו שאנחנו נקבל 21% מסכום הקניה, כלומר (בהנחה ובדיוק הגענו לרף) כ-18.9 אירו. אבל מסתבר שזה לא עובד ככה – לפי ההנחיות של Global Blue (החברה הראשית שאחראית על החזרי המס למיטב הבנתי) את סכום הקניה מחלקים ב- 1.21 כך שהגענו לבערך 74.5 אירו ומהסכום הזה מחשבים 21% שהם כ-15.6 אירו. מהסכום הזה מורידים עוד סכום כלשהו (לא הבנו) כך שבסופו של דבר יצא שמקניה של 90.40 היינו אמורים לקבל 10.50 אירו החזר מס.

שימו לב שבאתר של Global Blue מצוין שבדלפק בשדה התעופה שיספק לכם את הטופס הרלוונטי גובים עוד שלושה אירו דמי טיפול ככה שבסוף לא נשארנו עם יותר מדי. בשורה התחתונה – אם גם ככה הגעתם ל-90 יורו אז מן הסתם כל התהליך הזה שווה, אבל אם הגעתם קרוב לסכום ואתם מנסים לקנות בכוח עוד דברים כדי להגיע לרף – לא בטוח שזה משתלם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pachinka
pachinka

”שטר של 100 יורו במדריד“

קרא עוד

טיפ אחד ידידותי שרצינו להציע לטסים למדריד (ואולי גם לשאר מדינות אירופה) קשור בשימוש ביורו: אנחנו כישראלים רגילים להשתמש ולהסתובב בארנק עם כל סוגי השטרות, ויותר מזה - לא אוהבים להסתובב עם כסף קטן. במדריד, ההסתובבות עם שטר של 100 יורו היא לא מומלצת ולא חכמה, ומרבית החנויות פשוט לא יסכימו לקבל אותו, אז שימו לב.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות במדריד

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות במדריד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם