בטיחות ואזהרות במדריד

16 המלצות על בטיחות ואזהרות במדריד

תמונת הפרופיל של favy
favy

”עוקץ כייסים“

קרא עוד

בפארק רטירו בשבילי החורשה הלכנו שתי זוגות ואז פגשנו זוג, גבר ואישה, שנראו נחמדים מאוד ושאלו כיצד להגיע למבנה הזכוכית. לאחר שהראינו להם הם הודו לנו מאוד והתחילו לפנות לדרכם ואנו לדרכנו. ואז הם הפנו את תשומת ליבנו שהתמלאנו בצואת ציפורים (בריח שמזכיר חרדל) . הם הציעו לנו מפיות טישו ועזרו לנו לנקות את עצמנו. רק הרבה יותר מאוחר הסתבר לנו שהם ניקו גם את כספנו מתוך הארנקים והתיקים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של פתוש
פתוש

”אזהרה למטיילים הישראלים במדריד“

קרא עוד

טיילנו שני זוגות במדריד בחופשת חנוכה. באחד הערבים, כשיצאנו מפרימרק פנה אלינו אדם כבן 50 ושאל אם יש לנו לפרוט שטר של 200 ש”ח לשני שטרות של 100 כי “אימו הגיעה הערב לביקור והיא רוצה לקנות יורו רק ב-100 ש”ח”. אמרנו לו שאין לנו והוא המשיך ופנה לאנשים נוספים.

חשדנו עלה כאשר ראינו אותו בשני ערבים נוספים, בדיוק באותה נקודה (בה מן הסתם מבלים הרבה ישראלים) ועדיין עם אותו סיפור מנסה לפרוט שטר של 200 ש”ח.

אומנם אין לי הוכחה חותכת, אבל נראה לי חשוד. זה לא סוד שיש שטרות מזוייפים רבים של 200 ש”ח ומאוד ייתכן שהשטרות שלו הם כאלה. אחרת, למה הוא לא קונה יורו ב 200 שח? מה ההתעקשות על 100 ש”ח?

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alef.m
alef.m

”אזהרה חמורה“

קרא עוד

ביציאה מחנות פרימארק מדריד עומד אדם גבוה ומבוגר חובש כובע מצחיה ובידו תיק ואורב לישראלים, הוא נראה אמין ביותר ומספר שכויס והמשטרה לא מוכנה לטפל בו וכי אין לו כסף ללינה ואוכל מבקש עזרה של 10,15 יורו אבל זה לא הכל: הוא מספר שבעצם הגיע למדריד לקבל דרכון לפי החוק של מגורשי ספרד שולף רשימות וינסה לעניין אותכם בקבלת דרכון כזה ולעקוץ אתכם בדרך כזו או אחרת (אנחנו עזבנו אותו ולא יודע מה טיב העקיצה) לכן אם נתקלתם, אל תרחמו ואל תקשיבו, תמשיכו ללכת. ראו הוזהרתם. ראינו אותו 'עובד' שם בכמה הזדמנויות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sharony26
sharony26

”בטיחות במדריד - הרבה כייסים וגנבים במדריד“

קרא עוד

כשבאים למדריד צריך לשמור ולהיזהר על הכסף, הדרכון וכל הדברים החשובים שיש לכם. כבר בהסעה משדה התעופה של מדריד בעל ההסעה סיפר לנו קצת על מדריד וישר אמר לנו לשמור טוב טוב על הכסף וכל הדברים החשובים. הוא הזהיר אותנו שאסור לשים את הפלאפון על השולחן כי ישר גונבים אותו. הוא אמר דבר ראשון שמגיעים למלון אם אין צילום של הדרכון לצלם במלון ולא להסתובב איתו בתיק.

זה בדיוק מה שעשיתי, בדרך כלל יש לי צילום של הדרכון הפעם לא מצאתי אותו דבר ראשון שהגעתי למלון ביקשתי שיצלמו לי אותו. הדבר השני שעשיתי הכנסתי את כל הכסף, הדרכון, תעודת הזהות שלי, המפתחות שלי וכל הדברים החשובים שלי לכספת וכל יום הוצאתי כסף כמה שאני צריכה לאותו יום והצילום של הדרכון היה בתיק כל הזמן. הכספת של המלון הייתה גדולה הכנסתי גם את המצלמה שלי אליה בלילה וכשלא השתמשתי בה.

התיק כל הזמן היה צמוד עלי ומידי פעם בדקתי שהכל בסדר עם התיק.

עדיף לשים את הכסף ואת כל הדברים שלוקחים איתנו בתוף פאוץ' פנימי או בתוך תיק שנמצא מקדימה ולא בגב.

ראו הוזהרתם יש הרבה כייסים וגנבים במדריד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”בטיחות במדריד - שימו לב“

קרא עוד

כשאתם באים למדריד, אתם מאוד צריכים להיזהר על הכסף שלכם, יש שם המון כייסים וגנבים ואתם צריכים להיות כל הזמן עירניים. עדיף להשאיר הכל במלון בכספת, ולקחת רק את הכסף שצריך לאותו יום, וגם צילום דרכונים ןלא את הדרכונים עצמם, והכל לשים או בפאוץ' פנימי, או בתיק שנמצא בחזית שלכם, לא בגב.

כמו כן, בלילה מסתובבים שם ככל מיני אנשים מפוקפקים שמנסים לדבר אתכם ולהציע לכם דברים, הכי טוב להתרחק מהם, אנחנו רק ראינו אותם, ישר ברחנו מהם ולא שמענו אפילו מה שיש להם להגיד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של התותחנים
התותחנים

”ניסיון לכייס“

קרא עוד

היינו שלושה זוגות חברים במדריד בדצמבר 2015.

כאשר ישבנו לשתות קפה, לאחר סיור בשוק סאן מיגל, הגיעו שלושה ילדים, שתי בנות ובן. הם הניחו מעין תפריטים על השולחן, כאשר הפלאפונים היו על השולחן. מסיפורים ששמענו על כייסים רבים במדריד, הבנו מהר מאוד שמנסים לכייס אותנו. לקחנו לידיים מיד את הפלאפונים וצעקנו עליהם שילכו, הם אכן נבהלו והלכו.

היזהרו מכייסים, זאת היתה חוויה לא נעימה ולא פשוטה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של norha1
norha1

”זונות רחוב -מדריד“

קרא עוד

מדרחוב מונטרה המחבר בין גראן ויה ופורטה דל סול שורץ בשעות החשכה בעשרות זונות רחוב המציעות מרכולתן לעיני כל. זה כשלעצמו לא שווה דווח אבל גברים (מכל הגילים) העוברים במדרחוב זה עלולים להיתקל ביוזמות פיתוי שונות ומשונות. מי שמעדיף להקטין את הסכוי ליוזמה כזו, כדאי שיעדיף לצעוד במרכז המדרחוב. הזונות מתרכזות בעיקר לאורך קירות הבתים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yrgl
yrgl

”היזהרו גנבים“

קרא עוד

היום חזרנו מטיול של שישה ימים במדריד (כולל יום בטולדו), ורציתי לשתף בחוויה לא נעימה שעברה עלינו. ביום הרביעי לטיול שלנו, עצרנו לקפה ועוגה בבית קפה שנראה מכובד ואפילו יוקרתי, אישתי הניחה צמוד לכיסא שלה את התיק שלה כדי להביט בתפריט וכשרצתה לאחר מספר רגעים להוציא מהתיק את הטלפון… לא היה תיק. התיק נגנב עם הטלפון, המצלמה ובה כל תמונות הטיול, ארנק עם כסף וכרטיסי אשראי, משקפיים ועוד.

בקיצור, קלקלו לנו את הטעם הטוב שהיה לנו מהעיר הזו. כנראה וגם במשטרה אוששו זאת, הם עקבו אחרינו לאורך מספר שעות עוד כשביקרנו בשעות הבוקר באחת הכיכרות המתויירות. הם מזהים תיירים, עוקבים אחריהם ומחכים לרגע של חולשה ועוקצים. אציין, שאנחנו מטיילים יחסית הרבה והיינו מודעים לעניין הגניבות והקפדנו על התיקים, אבל לא חשבנו שזה יכול להיות כל כך קיצוני ומתוחכם. במשטרה ציינו שמדובר במקצוענים ומקרים כאלה הם עניין יום יומי והרבה.

אסור לעזוב את התיק לרגע ללא השגחה! שיהיה תמיד עליכם, גם כשיושבים במסעדה או בכל מקום אחר. לדעתי, עדיף לא ללכת עם תיקים או ארנקים כלל, לשים כמה אירו בכיס ואולי כרטיס אשראי אחד וכך אין חששות. הדבר נכון בכל הערים המרכזיות באירופה. בכל אופן, מדריד נחמדה מאוד ולדעתי מספיק יומיים, כולל שלוש שעות לקניות + יום בטולדו שמאוד מרגשת אותנו היהודים בזכות ההיסטוריה שלה. תהנו ותזהרו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noam leoni
noam leoni

”עוקץ מטורף במדריד“

קרא עוד

אז ככה, אני מקווה שמי שטס לספרד בקרוב יקרא את זה וילמד כי זה יחסוך לכם לא אבל מלא כאב ראש! מיועד לגברים וצעירים!

הכל התחיל בטיול מטורף שעשיתי אני, אחי וחבר טוב שלנו באירופה. טיילנו ברומא, אמסטרדם, ברצלונה, מדריד ותכננו להמשיך גם לברלין ושם לסיים, אלא שכשהגענו למדריד התוכניות התקלקלו בגלל עוקץ מטורף שעשו לי ולחבר שלי. 

בעיקרון, אין לי מילה רעה להגיד על העיר הזאת, אנשים חמים, שפה מדהימה, אוכל טעים וזול. המכה שלהם זה הכייסים. ישנו במלון קטן במרכז העיר באזור שנקרא כיכר השמש. כשמה כן היא מלאה בשמש (היינו בקיץ). בכל לילה היינו רק מוציאים את הראש מהדלת של המלון וכבר קיבלנו הזמנות למועדונים ודאנס-ברים וכמובן מועדוני חשפנות. עברנו מהפאב לבר עד שהגענו למקום קטן שנקרא Loren, דאנס בר עם מוזיקה טובה ושתיה זולה. נכנסנו והחלטנו להישאר שם לשעה שעתיים, מפה לשם פגשנו 2 בחורות יפהפיות שמדברות רק ספרדית וצרפתית, בגלל שלאחי יש חברה, הוא פרגן לי ולחבר שלנו והתחלנו לרקוד, היינו קצת מסטולים אז מסתבר שלא שמנו לב שכל כמה דקות הן יצאו ביחד מהמועדון וחזרו אחרי 2-3 דקות, מאוחר יותר אחי סיפר לי שהן דיברו עם איש מבוגר בסביבות גיל ה-50 שאסור לו להיכנס למועדונים במדריד בגלל שהוא נוכל (משיחה עם אחד הסלקטורים). מפה לשם הבנות החליטו שהן זורמות איתנו למלון. במלון היה מה שהיה והדבר היחיד שאני זוכר אחר כך זה שהתעוררנו ולא היו לנו ארנקים, דרכונים וחוץ ממה שנשאר בכספת (קצת מזומן והדרכון של חבר שלי) לא היה לנו כלום. אחי לא זוכר כלום כי הוא היה שפוך במיטה, החבר מספר שהוא רק זוכר שהוא שתה משהו שהיא הביאה לו ושהוא לא זוכר כלום לאחר מכן. במשטרת ספרד לקחו פרטים אבל טענו שהם מכירים את השיטה הזאת. הטיול התקלקל כמובן...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jojoma
jojoma

”אזהרת כייסים במטרו “

קרא עוד

במאי ביקרנו במדריד אשתי ואני. מאחר וקיבלתי אזהרת כייסים שמרתי על רכושי מכל משמר אבל בדרך חזרה במטרו שמוביל אותנו לשדה התעופה כדי לחזור לארץ היה צפוף ודחוק, כך שכייס הצליח לפתוח את הרוכסן באפוד החיצוני אותו אני נוהג ללבוש ולרוקן מתוכו ארנקון של כסף קטן. אמנם הוא לא הכיל סכום גדול, כי אני נוהג לחלק את הכסף למספר מקומות, אבל בכל זאת זה לא נעים. מה עוד שלא הרגשתי כלל בפעולתו זו. משיחזור אותו אני עורך במוחי, האדם הקרוב אלי ביותר היה אדם לבוש יפה, עם מעיל מונח על זרועו (למרות שהיה די נעים) יתכן והמעיל סייע לו להעלים לי את הארנקון.

ידידי! אני ממליץ: 1. לחלק את הכסף למספר מקומות. 2. את הדרכונים לשמור בכיס פנימי. 3. לא להגיד ואפילו לא לחשוב על "לי זה לא יקרה".

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות במדריד

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות במדריד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות