הר ויטושה
Vitosha

4.7
(18)
הר ויטושה - למטייל (1) מתוך הטיפ של Miri_3692557
הר ויטושה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (2) מתוך הטיפ של roma2005
הר ויטושה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (3) מתוך הטיפ של roma2005
הר ויטושה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (4) מתוך הטיפ של roma2005
הר ויטושה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (5) מתוך הטיפ של roma2005
הר ויטושה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (6) מתוך הטיפ של roma2005
הר ויטושה מתוך הטיפ של liorts1000 - למטייל (7) מתוך הטיפ של liorts1000
הר ויטושה מתוך הטיפ של liorts1000 - למטייל (8) מתוך הטיפ של liorts1000
הר ויטושה מתוך הטיפ של liorts1000 - למטייל (9) מתוך הטיפ של liorts1000
Vitosha, 2346, Bulgaria

מה חושבים מטיילים על הר ויטושה

4.7
18 מדרגים
13
3
0
1
0

18 המלצות על הר ויטושה

תמונת הפרופיל של דבורה_4005464
דבורה_4005464

”טיול בטבע על ההר“

קרא עוד

טיול מהנה מאוד ביום בהיר, לאוהבי טבע.

נוף של סופיה לרגלנו, נראית משם ממש קטנה. נוסעים באוטובוס לפסגת אלקו ומשם ממשיכים ברגל. יש אפשרות להמשיך גם רגלית לפסגת Cherni Vrah, כ300 מטר. רציתי להגיע לאלקו מהרכבל Dragalevtsi, אך הוא כבר לא פועל. ניתן לעלות דרך רכבל אחר ב Simeonovo.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אסנת12
אסנת12

”עליה לויטושה ברכבל“

קרא עוד

עליה לויטושה ברכבל:

שימו לב שהרכבל פועל רק בשבת וראשון.

נוסעים למטרו ויטושה ומשם אוטובוס 122 לרכבל. האוטובוס נוסע פעם בשעה. אפשר גם לקחת מטרו לפארק העסקים (תחנת דמיטרוב) ומשם ב111 עד הגשר הגדול (תחנת סמיונוב) . משם מתחברים ל122. בדיעבד, לדעתי עדיף פשוט לקחת מונית מהמלון.

העליה למעלה בקרוניות של שישה איש אבל אנחנו הגענו ביום לא עמוס אז עלינו רק שנינו. יש אפשרות להגיע לאותה הנקודה גם במונית או ברכב, אבל הרכבל יותר כיף.

למעלה יש מספר מקומות לאכול. עלינו למסעדה המרכזית ולקנו משהו קל. בפנים יש שרותים, אבל חייבים לשלם שם 1 לבה לכניסה, גם אם אוכלים במסעדה.

 מסלולים - יש מגוון מסלולים. אנחנו בחרנו באדום שעולה למעלה לתצפית. לדעתי התצפית מהמסלול של בויאנה יותר נחמדה, אבל זה ללא ספק יותר קל.

רכבל אחרון יורד ב17:30, אבל נאמר לנו שבד"כ בשעה האחרונה, יש עומס יורדים אז עדיף להקדים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רובי50
רובי50

”הר ויטושה - טיול מקסים ביער!“

קרא עוד

על יד קניון פרדייז יש אוטובוס המגיע עד להר.

שם יש רכבל עם מספר תחנות בדרך, ניתן לרדת לטייל ולעלות שוב לרכבל לתחנה הבאה.

יש הנחה לגימלאים.

טיילתי לבד ביער וההנאה הייתה צרופה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שירלי מקליין
שירלי מקליין

”הגעה להר ויטושה וטיול“

קרא עוד

הר ויטושה תוחם את סופיה מדרום, ויש בו אתרים שונים, כולל מסלולי טיול בטבע. בעצת פקידי המלון שבו ישנתי, התכווננתי לעלות להר ביום שבת, שכן הרכבל לשם פעיל רק בשבת ובראשון. לקחתי מטרו עד תחנת ויטושה (הצמודה לקניון פרדייז, הגדול ביותר בסופיה) . כשיוצאים מהמטרו צריך לעקוב אחרי השילוט לאוטובוסים (די ברור) שמכוון החוצה לשדרה, ולהמתין בתחנה לקו מספר 22, שמגיע תוך כרבע שעה לתחנה התחתונה של הרכבל. כדאי מאוד להכין מראש כסף קטן, כי הנהג עשוי להתבלבל עם העודף. בכל מקרה, התחנה האחרונה של האוטובוס היתה ליד המבנה שבו הרכבל שמטפס אל ההר. לצערי לא היה לי ברור באילו שעות הוא חוזר משם בחזרה למטרו ויטושה, אבל הבנתי שזה אמור להיות פעם בשעה. במטרו קונים מראש כרטיס הלוך ושוב (14 לב נכון לאוקטובר 2018) , ועולים עד התחנה האחרונה (השלישית) .

למעלה כשיוצאים יש בית קפה וקפיטריה, ומסלולי הליכה מקסימים. הבעיה היחידה שהמפה שבמקום אינה ברורה ולא היה לי את מי לשאול, וכך לא הצלחתי להבין אילו מהמסלולים שם מעגלי. לכן פשוט הלכתי הלוך ושוב במסלול מסומן בסימון שבילים (כמו בארץ, רק ששם יש להם גם סימון צהוב) , דרך חורשות ופלגים קטנים ונופים יפים. הירידה למטה- שוב ברכבל, ומשם בחרתי ללכת 10 דקות ברגל עד קניון סופיה רינג- קניון מקסים ונעים עם אפשרויות רבות לאוכל, סוכנות המרת כספים ועוד. הבעיה היחידה שמשם לא הצלחתי למצוא את תחנת האוטובוס בחזרה לכיוון מטרו ויטושה, ולכן תפסתי מונית- עלה לי פחות מ-10 לב למטרו ויטושה/קניון פרדייז, ושם סיימתי את היום.

שלושה דברים שחשוב לדעת: 1. מומלץ להצטייד מראש בביגוד חם, באוכל ומים. 2. בחורף ההר משמש כאתר סקי. 3. אני ביקרתי רק בחלק אחד של ההר, אבל הוא גדול ויש בו אתרים נוספים שמומלצים לביקור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Esthy_3812923
Esthy_3812923

”טיולי יום“

קרא עוד

לקחנו מונית להר ויטושה עד הרכבל. נסיעה מומלצת מאוד. הרכבל פתוח רק בסופי השבוע. נוף מדהים. מסלולו הליכה בתוך היער.מומלץ לקחת שתיה וצידה קלה, כמו כן לבוש חם יותר. יש מסלולי הליכה שונים.בחרנו במסלול המשפחתי. חויה נהדרת לצעוד בתוך היער.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mmmeee
mmmeee

”המדריך המלא להר ויטושה“

קרא עוד

כדי להגיע להר, הכי קל לדעתי לקחת מונית- 12 לבה ממרכז העיר, נסיעה של רבע שעה. פשוט אומרים לנהג לנסוע להר ויטושה-ליפט. אפשר להראות להם תמונה והם כבר מבינים לבד (אם לא מבינים אנגלית) . יש שני סוגי רכבלים: רכבל סגור שמתאים ל6 אנשים, ורכבל פתוח לשני אנשים.

אנחנו היינו בחודש יולי ורק הרכבל הסגור עבד, בחודש כזה הוא פתוח רק בשבת וראשון. העלייה ברכבל אורכת כחצי שעה ועולה 15 לבה לאדם.

למעלה יש קיוסק- מסעדה די זול, ויש מסלולי הליכה לטייל בהם. מומלץ להגיע ביום של שמש וראות טובה כדי להנות מהנוף.

כשיוצאים מהרכב, קניון רינג מול נמצא במרחק 3 דק נסיעה, ניתן לאכול שם צהריים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עמית_3864047
עמית_3864047

”הגעה להר והרכבל“

קרא עוד

בקלות ניתן להגיע עם המטרו לרדת בתחנה אחרונה שנקראת “ביזנס פארק” (מחיר כרטיס 1.60 לבה) ומשם יש שאטל חינם לקניון רינג הנמצא למרגלות ההר. אחרי הסיבוב בקניון (יפה וסטנדרטי במונחים ישראליים. לא ראיתי מציאות) מרחק כ 500 מטר מהקניון נמצא הרכבל שפתוח רק בסופי שבוע. נסיעה במטרו היא חוייה בפני עצמה שאין לנו בארץ. פשוט להתמצאות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של leyael
leyael

”עד שהגענו האתר נסגר“

קרא עוד

רצינו לעלות להר ברכבל ובררנו בבוקר שהאתר פתוח אבל עד שהגענו בצהריים סגרו בגלל מזג האוויר. הנסיעה מהעיר במונית לוקחת כרבע שעה וממש לא יקרה, הבעיה שהמונית נסעה וכשגילינו שהאתר סגור הייתה בעייה להזמין מונית. מסקנה לא לשחרר את נהג המונית עד שראיתם שהכול בסדר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על הר ויטושה

מתוך הבלוגים - פוסטים על הר ויטושה

אין עדיין פוסטים על הר ויטושה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות