בית הפרלמנט בלונדון (ארמון וסטמינסטר)
Palace of Westminster

4.6
(9)
Westminster, London SW1A 0AA, United Kingdom
+44 20 7219 3000
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

ארמון וסטמינסטר, המוכר גם בשם "בית הפרלמנט", הוא ארמון על גדת נהר התמזה ברובע וסטמינסטר של העיר לונדון, בירת הממלכה המאוחדת. הארמון משמש כמשכנו של הפרלמנט הבריטי. הארמון בנוי בסגנון גותי.

הארמון הוא אחד מבתי הפרלמנט הגדולים בעולם. המבנה הפנימי מסובך למדי וכולל כ-1,200 חדרים וחדרי מדרגות ויותר משלושה קילומטרים של מסדרונות. אף שרוב חלקי הארמון הוקמו במאה ה-19, יש בו חלקים עתיקים דוגמת אולם וסטמינסטר המשמש לאירועים ממלכתיים.

אחד ממבני הארמון הוא “הביג בן”, מגדל השעון המפורסם וסימלה של העיר לונדון. 

מה חושבים מטיילים על בית הפרלמנט בלונדון (ארמון וסטמינסטר)

4.6
9 מדרגים
5
3
0
0
0

9 המלצות על בית הפרלמנט בלונדון (ארמון וסטמינסטר)

תמונת הפרופיל של lustrous
lustrous

”לחוות את ההסטוריה והחוק- בית הפרלמנט“

קרא עוד

מומלץ להכנס לאתר הרשמי ולהזמין סיור מראש. הסיור מתקיים במגוון שפות. הקבוצות לא גדולות מדיי והמדריכים נהדרים! מתבלים את הסיורים בהומור, מידע מרתק ומוסיפים צבע למידע היסטורי וארכיטקטוני.
 כמו כן, ישנה אפשרות לבחור בסיור עצמאי קולי.
 משרד הכרטיסים נמצא מעבר לכביש. תקחו זמן מראש כי יש תורים ובדיקות בטחוניות.
 דרך הגעה מאוד נוחה- תחנת מטרו Westminster והביג בן שנראה כאות דרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנשיםטובים
אנשיםטובים

”אתר מעניין מאוד בלונדון“

קרא עוד

היינו במקום באוגוסט 2016 עם שלושה ילדים – בת 11, בן 8 ובת 5. שילמנו כ-50 פאונד לכולנו.

בחרנו בסיור עצמאי (עם אוזניות). אין בעברית, אבל בחרנו בגרסת ה"ילדים" ותירגמנו להם. המקום יפה ומרשים, והאנקדוטות באוזניות מאד מהנות. הסיור כולל את הכניסה והלובי, בית הלורדים, בית הנבחרים, חדר המלכה ועוד. בהסבר באוזניות יכולנו לשמוע על הנסיון של גאי פוקס לפוצץ את הפרלמנט, על הטקס הסמלי שבו לא מאפשרים לנציג המלכה להכנס לבית הנבחרים (כולל השקע בדלת איפה שהוא הולם בדלת כל פעם מחדש), ועוד.

הזמנו כרטיסים מראש, אבל בדעיבד כנראה שלא היה צריך.

שימו לב שמשרד הכרטיסים נמצא מחוץ לפרלמנט, מעט צפונית לו לאורך הטיילת, בעוד שהכניסה לפרלמנט (לתיירים) היא בצד המערבי קרוב לכניסה, כך שיש כמה דקות הליכה, וכמובן שיש בדיקות בטחוניות ומעט תור בכניסה. כך שמהרגע שהגענו למשרד הכרטיסים (לאיסוף במקרה שלנו) ועד שהיינו בפועל בתוך המתחם לקח יותר מ-20 דקות. הגענו למשרד הכרטיסים ב-16:00. ב-18:00 סוגרים ובהחלט נאלצנו מעט להזדרז בסוף (לא מאד כך שלא החמצנו שום דבר, אבל אם לא היו סוגרים היינו נשארים עוד רבע שעה).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iliae
iliae
1

”המקום שהכי שווה לבקר בו בלונדון“

קרא עוד

המקום המדהים הזה, הפרלמנט, הינו בניין עצום ששווה את הכסף והביקור בו בלונדון. אומנם כל המקומות יחסית יקרים, אך כאשר נכנסים לתוכו, זה פשוט מדהים לראות את כל היופי שבו. ההזמנה שעשינו, ביצענו דרך האינטרנט לתאריך מסויים ושעה. הגענו קצת לפני הזמן ופשוט הכניסו אותנו בלי בעיה, נעשה בידוק בטחוני ואז פשוט נכנסנו. קיבלנו אוזניות שנוכל לשמוע את המדריך ופשוט נכנסו. בתוך האולם הראשי שם היו ממוקמים הקברים של המלכים כשנפטרו ועוד מסומנים שם באדמה אנשים כמו נלסון מנדלה שהופיע שם. אחר כך נכנסו לתוך האולם הראשי שמוביל ל-2 החלקים של הפרלמנט היכן שהמלכה יושבת, שם הכל עשיר בזהב, ואיפה שיושבים פשוטי העם ורואים את ההבדלים העצומים בעושר בתוך הבניינים. פשוט מומלץ למי שמגיע ללונדון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של טיאר
טיאר

”סיור מודרך בתוך הפרלמנט (Westminster) בלונדון“

קרא עוד

מי שלונדון בשבילו היא לא רק יעד שופינג, ומי שכבר היה באתרי החובה שם וזה לא ביקורו הראשון בעיר - מומלץ לעשות את הסיור המודרך הזה במשרדי הממשלה: הפרלמנט, Westminster. הסיור מעניין, מקצועי, מאורגן ומסודר ועובר במספר חלקים של הפרלמנט. שימו לב, שלא כל יום ולא כל היום יש סיורים והדרכות כאלו - דבר שמחייב אתכם לבדוק ולהתעדכן באינטרנט ולהירשם ולשלם מראש (מספר שעות או אפילו מספר ימים מראש). הקופה נמצאת בתחתית הבנין שמול בתי הפרלמנט (מעבר לכביש), ותוכלו כמובן לשאול כל שוטר שם היכן היא. הסיור נערך במספר קבוצות וגם לפי השפות (לא נתקלתי בעברית), ומתאים אפילו ברובו לבעלי מוגבלות תנועה למיניהם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yonmor
yonmor

”ווסטמינסטר - קצת אחרת!“

קרא עוד

באחד מימי הטיול בלונדון, החלטנו להצטרף לסיור רגלי. בחרנו בחברה London Walks. חברה המתמחה בסיורים רגליים בלונדון. הצטרפנו לסיור יוצא דופן בווסטמינסטר. הסיור נקרא - The Secrets of Westminister Abbey - "a three-dimensional walk-through history of England

הסיור מתקיים פעמיים בשבוע, אורך שעתיים. פרטים מלאים באתר שלהם. הסיור עולה 22 פאונד - 9 לסיור ו-13 לכניסה - הנחה לעומת כניסה רגילה העולה 15. יתרון נוסף - הסיור עוקף תורים שבדרך כלל קיימים בכניסה. מדריך מצויין פוגש אותכם מחוץ לטיוב של ווסטמינסטר - בשער 4, לא צריך להרשם מראש. משלמים למדריך. הסיור מרתק - בשפה קולחת וציורית המדריך מספר על מלכים, חתונות, הלוויות ועוד ומוביל אותכם לשעתיים של כיף בכל רחבי המבנה. בהזדמנות זו, אנחנו ממליצים על החברה וסיוריה, דרך אחרת ומעניינת ללמוד ולהכיר פנים שונות של העיר המדהימה הזו. האתר שלהם מפורט וברור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”סיור בארמון ווסטמינסטר בחינם“

קרא עוד

ביקרנו בפרלמנט הבריטי בתאריך 15 מאי 2012. הכניסה חינם. צפינו בישיבת בית הלורדים ובישיבה של בית הנבחרים. סיירנו באולם שהוא השריד מארמון ווסטמינסטר. נמנע מאיתנו לבקר בכל הארמון מהטעם הפשוט שהפרלמנט עובד, סיורי המבקרים די מוגבלים. בבירור שערכנו הוברר לנו כי ניתן לסייר בארמון ובחינם, רק בימי שבת כשהפרלמנט לא עובד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של convex
convex
1

”סיור בפרלמנט הבריטי“

קרא עוד

בשבתות, כאשר הפרלמנט לא פעיל, מופעלים בבנין הפרלמנט בווסטמיניסטר סיורים מודרכים. הסיורים ניתנים באנגלית ובשפות אירופאיות אחרות. בכל קבוצה עד 25 אנשים. מעבר לחוויה מרתקת, במיוחד לחובבי היסטוריה וארכיטקטורה, זכינו ליהנות ממופע בידור של איש אחד, המדריך שלנו, שהחיה את ההיסטוריה הבריטית בדרמטיות ובהומור בריטי שנון. עברנו מחדר ההכנות של ויקטוריה דרך בית הלורדים ועד לבית הנבחרים. חבל רק שאי אפשר לצלם. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shmuel27
shmuel27

”הפרלמנט הבריטי לונדון“

קרא עוד

לאחרונה ביקרנו בפרלמנט הבריטי בלונדון. המקום מעניין למדיי. ניתן לבקר בו רק בסופי שבוע בימי שבת בלבד. הסיורים אורכים כשעה וחצי לערך וישנה הדרכה באנגלית וכן בשפות נוספות צרפתית גרמנית ספרדית יתכן בעוד ניתן ליבדוק באתר. במהלך הסיור מבקרים גם את בית הלורדים המרשים וכן את אולם הפרלמנט הבריטי שומעים מעט סיפורים היסטוריים וכן סיפורים פיקנטיים המאפיינים את ההיתנהלות הפרלמנטרית הבריטית. כרטיסים ניתן לרכוש במקום וכן ניתן להזמין מראש באתר תמורת עמלה קטנה והכרטיסים ישלחו לביתכם. מחיר הכניסה 14 פאונד.

הטיפ עזר לך?

כתבות על בית הפרלמנט בלונדון (ארמון וסטמינסטר)

מתוך הבלוגים - פוסטים על בית הפרלמנט בלונדון (ארמון וסטמינסטר)

הוספת פוסט

תגיות