כפר צואנדיסיה
Cuandixia Village 爨底下

4.3
(4)
כפר צואנדיסיה - למטייל (1) מתוף הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של einav&riki - למטייל (2) מתוך הטיפ של einav&riki
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של einav&riki - למטייל (3) מתוך הטיפ של einav&riki
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של einav&riki - למטייל (4) מתוך הטיפ של einav&riki
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של znaim - למטייל (5) מתוך הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של znaim - למטייל (6) מתוך הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של znaim - למטייל (7) מתוך הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של znaim - למטייל (8) מתוך הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של znaim - למטייל (9) מתוך הטיפ של znaim
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (10) מתוך הטיפ של עומר עומר
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (11) מתוך הטיפ של עומר עומר
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (12) מתוך הטיפ של עומר עומר
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (13) מתוך הטיפ של עומר עומר
כפר צואנדיסיה מתוך הטיפ של עומר  עומר - למטייל (14) מתוך הטיפ של עומר עומר
007 Xian Dao, Mentougou Qu, Beijing Shi, China

כפר Cuandixia ממוקם כ-90 ק”מ מבייג’ינג (מרחק של שעתיים נסיעה), ומהווה טיול יום אטרקטיבי לאלו המעוניינים בהפסקה קלה מהמולת העיר הגדולה. הכפר נוסד בתקופת שושלת מינג (כלומר, הוא בן כ-400 שנים) והיווה בזמנו מעוז בדרך לבייג’ינג. הוא מהווה אטרקציה מעניינת בשל מיקומו האידיאלי בואדי שסביבו הרים מוריקים, ובפרט בשל סגנון הבנייה הייחודי שנשמר: 500 בתי חצר (courtyard homes) ממוקמים על גבי מדרון, מה שמעניק לכפר מראה משוכב. עובדה זו גם מצריכה טיפוס על מדרגות אבן תלולות ושבילים המובילים לבתים השונים, שכיום הומרו למסעדות ביתיות ובתי הארחה. בתי חצר הינם למעשה 4 בתים המקיפים חצר מרובעת, שלעיתים מקושטת בחריטות ועיטורים עדינים באבן, כאשר יצירות קליגרפיה ואמנות מפוזרים בכל עבר. עובדה מעניינת נוספת – כלל תושבי הכפר בעלי אותו שם המשפחה, האן (Han). האגדה מספרת שתושבי הכפר הנוכחיים הינם למעשה הדור ה-17, צאצאי הזוג הצעיר היחיד ששרד שיטפון גדול בכפר בתקופת המינג.

מה חושבים מטיילים על כפר צואנדיסיה

4.3
4 מדרגים
1
3
0
0
0

4 המלצות על כפר צואנדיסיה

תמונת הפרופיל של einav&riki
einav&riki

”טיול יום מבייג'ין לכפר CHUANDIXI“

קרא עוד

כפר קטן ממערב לבייג'ין במרחק של כשעתיים וחצי נסיעה. היום הכפר מאוד ממוסחר עם לא מעט אוטובוסים של מטיילים, כולם מקומיים. הכפר בנוי מאבן בתוך עמק ירוק. נחמד להסתובב בין הבתים ולהנות מהאוירה.

תהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hingal
hingal

”כפר עתיק מחוץ לבייגין כפר צואנדיסיה (Cuandixia Village 爨底下)“

קרא עוד

תחנה אחרונה של קו 1 במטרו Pingguoyuan יציאה A כשאתם יוצאים רואים מולכם כביש וברקע גורד שחקים מזכוכית קחו ימינה על הכביש כ 100 מטרים יש הרבה תחנות אוטובוס עד שתגיעו לתחנה שרשום עליה 892 (בהרבה אתרים רשום את אוטובוס 929 שמגיע לשם.אז בדקתי.הוא מגיע לאיזור אבל לא לכפר) עליתי עליו בשעה 8:10 על האוטובוס עצמו מופיע מספר 22 M שזה אותו האוטובוס בדיוק.לא להתבייש לשאול שוב ושוב.כמובן כשאני אומר לשאול זה להראות את שם הכפר בסינית ואת שם העיירה שהאוטובוס מגיע אליה גם בסינית.בקיצור שהכל יהיה מוכן בצילום מסך או בכיתוב בסינית.אוטובוס זה מגיע לעיירה Zhaitang בשעה 10:30 כשבדרך הוא עוצר בכל מיני תחנות והכרטיסן צועק בקולי קולות והנוסעים כפריים ופשוטים בקיצור חוויה הדרך לשם יפה ואל תסמכו על הכרטיסן שיגיד לכם היכן לרדת לאחר כשעה וחצי תשאלו אותו שוב.לי משום מה עבד הגוגל מאפ ללא חיבור לאינטרנט וראיתי בכל רגע נתון היכן אני נמצא.אתם יורדים בעיירה הזאת.ושם כבר יש נהגי מוניות שינסו להסיע אתכם במחיר מופקע.יש שם אוטובוס שמגיע לכפר שהוא במרחק 15 דקות נסיעה.אבל רק בשעות 6:30 9:30 15:30 הכפר עצמו יפה ומעניין רק שחבל שהוא הולך ומתמסחר.הייתי הזר היחיד שם.ולאחר מיקוח עם נהג המונית שילמתי לו 50 יואן הלוך וחזור עם המתנה של שעה במקום

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עומר  עומר
עומר עומר
1

”כפר תיירותי ונעים מחוץ לבייג'ין“

קרא עוד

בעקבות המלצה בלמטייל וכיוון שהיינו סקרנים, נסענו עם אוטו ששכרנו לכפר צואנדיסה. הדרך משולטת היטב וגם הוויז והגוגל מפות עובדים. בכניסה לכפר יש לשלם. הגענו בצהרים והאוטובוסים עם התיירים בדיוק עזבו, כך שהיינו די לבד.

הבתים על ההר מאוד יפים ואין ספק שניכרת עבודת השימור שלהם. במקום המון מסעדות ובתי הארחה. נוף יפה ואוירה נעימה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של znaim
znaim

”הכפר צ'ואנדיש'יאה - טיול יום מבייג'ין“

קרא עוד

כפר עתיק שנשתמר היטב עם בתי חצר יפים 90 קילומטר מבייג'ין, מתאים ביותר לטיול יום מבייג'ין. הגעה: תוך הצלבת כמה מקורות (מדריך העולם וטיפ של קובי לוי), ישנם שני אוטובוסים ביום בשעות 07:30
 ו-12:30, מתחנת המטרו Pingguoyuan (תחנה סופית במערב של קו מספר 1), מספר האוטובוס 929 והוא מסומן 929支. לפי אותו מידע אוטובוס בחזרה בשעות 12:30 ו-15:30. תחנת האוטובוס נמצאת 200 מטר ממערב לתחנת המטרו, כרגע האזור עובר שיפוצים ויש לשאול את העוברים ושבים. את התחנה מיצג עמוד עם שלט וגם סימון מספרי בצבע על הכביש.

כשהגעתי למקום נהג קו האוטובוס 929, שהגיע בשעה היעודה הצביע על אוטובוס 892 שנמצא בתחנה סמוכה כמי שמגיע לכפר ולפיו קו 929 של 07:30 לא מגיע לכפר. כמובן שנהג קו 892 הצביע על קו 929 כמי שמגיע לכפר. בשלב הזה החלטתי להרפות מהאוטובוסים ונהגיהם ולחשב מסלול מחדש. ליד התחנה הרבה נהגים מוכנים לקחת ספיישל לכל מיני אתרים באיזור, והכפר צ'ואנדיש'יאה הינו אחד מהם. לאחר משא ומתן הוגן אך קשוח נקבע מחיר (220 יואן) להלוך חזור, כולל מספר שעות המתנה בכפר.

קצת יותר משעה וחצי נסיעה, בין עמקים מוריקים ונחלים זורמים, והגענו לכפר. בכניסה לכפר יש לשלם תשלום סימלי כדמי כניסה. הכפר עצמו די קטן, ראשוני התיירים מגיעים ב 10:30, עם הגעתם קודם כל הכפר לרשותכם. יש בכפר מסעדות ומקומות ללון, כמו גם דוכני רחוב לאוכל ומזכרות. יש אפשרות לעלות לתצפית יפה במסלול נחמד בגדה הנגדית לכפר. אני הייתי בכפר כשעתיים כאשר חרשתי בו כל פינה. למעוניינים לאכול ניתן להשאר קצת יותר. למרות שתכננתי להגיע לכפר באוטובוס, אני מאוד ממליץ על שכירת נהג. כך אפשר לשלוט בתיזמון, ולמרות העלות הגבוהה יותר אתם אדונים לעצמכם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על כפר צואנדיסיה

הוספת פוסט

תגיות