כפר צואנדיסיה ”הכפר צ'ואנדיש'יאה - טיול יום מבייג'ין“

כפר עתיק שנשתמר היטב עם בתי חצר יפים 90 קילומטר מבייג'ין, מתאים ביותר לטיול יום מבייג'ין. הגעה: תוך הצלבת כמה מקורות (מדריך העולם וטיפ של קובי לוי), ישנם שני אוטובוסים ביום בשעות 07:30
 ו-12:30, מתחנת המטרו Pingguoyuan (תחנה סופית במערב של קו מספר 1), מספר האוטובוס 929 והוא מסומן 929支. לפי אותו מידע אוטובוס בחזרה בשעות 12:30 ו-15:30. תחנת האוטובוס נמצאת 200 מטר ממערב לתחנת המטרו, כרגע האזור עובר שיפוצים ויש לשאול את העוברים ושבים. את התחנה מיצג עמוד עם שלט וגם סימון מספרי בצבע על הכביש.

כשהגעתי למקום נהג קו האוטובוס 929, שהגיע בשעה היעודה הצביע על אוטובוס 892 שנמצא בתחנה סמוכה כמי שמגיע לכפר ולפיו קו 929 של 07:30 לא מגיע לכפר. כמובן שנהג קו 892 הצביע על קו 929 כמי שמגיע לכפר. בשלב הזה החלטתי להרפות מהאוטובוסים ונהגיהם ולחשב מסלול מחדש. ליד התחנה הרבה נהגים מוכנים לקחת ספיישל לכל מיני אתרים באיזור, והכפר צ'ואנדיש'יאה הינו אחד מהם. לאחר משא ומתן הוגן אך קשוח נקבע מחיר (220 יואן) להלוך חזור, כולל מספר שעות המתנה בכפר.

קצת יותר משעה וחצי נסיעה, בין עמקים מוריקים ונחלים זורמים, והגענו לכפר. בכניסה לכפר יש לשלם תשלום סימלי כדמי כניסה. הכפר עצמו די קטן, ראשוני התיירים מגיעים ב 10:30, עם הגעתם קודם כל הכפר לרשותכם. יש בכפר מסעדות ומקומות ללון, כמו גם דוכני רחוב לאוכל ומזכרות. יש אפשרות לעלות לתצפית יפה במסלול נחמד בגדה הנגדית לכפר. אני הייתי בכפר כשעתיים כאשר חרשתי בו כל פינה. למעוניינים לאכול ניתן להשאר קצת יותר. למרות שתכננתי להגיע לכפר באוטובוס, אני מאוד ממליץ על שכירת נהג. כך אפשר לשלוט בתיזמון, ולמרות העלות הגבוהה יותר אתם אדונים לעצמכם.

לכל המידע על בייג'ין סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות