מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו

מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו - למטייל (1) מתוף הטיפ של gadibm
מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (2) מתוך הטיפ של gadibm
מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (3) מתוך הטיפ של gadibm
מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (4) מתוך הטיפ של gadibm
מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (5) מתוך הטיפ של gadibm
מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (6) מתוך הטיפ של gadibm
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

9 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו

תמונת הפרופיל של רותם ד
רותם ד
1

”שבועיים בצפון הודו ל״קשישים״“

קרא עוד

אנחנו בני 50-60 ביקרנו לראשונה בהודו. אכתוב כאן רק את החוויות שלא כדאי להחמיץ.

לטיול הגענו עם שתי מזוודות קטנות. בדיעבד זו היתה טעות, כיון שבהודו כל מדרכה היא שביל עפר רעוע שקשה לגלגל עליו את המזוודות. כדאי לבוא עם תרמיל.

דלהי 3 ימים. התחלנו בדלהי. הנחיתה היתה רכה בזכות טיפ שקיבלנו כאן על מדריך טיבטי בשם Tanzin. יצרנו איתו קשר בווטסאפ (+91 78383 29441 | Www.delhibybike.com) והוא אסף אותנו בריקשה מהמלון לסיור יומי בעיר העתיקה. הסיור עובר בין שווקים שונים (אוכל, תבלינים, נישואין) , מקדשים, ארוחת צהריים מקומית, ביקור ברובע הטיבטי. אני ממליצה לא להחמיץ את הסיור הזה. אפשר לעשות גם את אותו הסיור מוקדם בבוקר על אופניים.

למחרת לקחנו ריקשה לשוק מקומי של ירקות. היינו שם התיירים היחידים. אפילו נהג הריקשה הרים גבה. הסוחרים יושבים על הארץ כשמרכולתם לפניהם. לשוק קוראים Okhala Vegetable Market. שווה ביותר. במהלך הנסיעה סיכמנו עם הנהג שיהיה צמוד אלינו כל היום, והוא לקח אותנו ממקדש למקדש. המקדשים והקברים פחות דיברו אלינו.

קניות לארץ שווה לעשות במיין בזאר. כל מקום בהמשך היה יקר לפחות פי שתיים.

דרמסהלה 3 ימים. מדלהי לקחנו טיסה לדרמסהלה. בהתחלה גרנו בדרמקוט היפהפיה. אבל הרגשנו שם קצת מנותקים עז עברנו לגור בבגסו ב״סקיי פיי״ - גסט האוס הומה ישראלים שם קיבלנו מלא טיפים. בדרמסהלה היינו רק 3 ימים. לא כדאי לוותר על:

-ביקור במקלוד במקדש של הדלאי-למה. ושיטוט בסימטאות היפהפיות של העיר.

-מדיטציה. בככר המרכזית של דרמקוט מצד שמאל יש שער יפה שמוביל לאשרם בו כל בוקר נערכת מדיטציה. חוויה.

-בית היתומים הטיבטי.

-לקחת ריקשה לנאדי ומשם לחזור ברגל לדרמקוט (שעה הליכה גג)

-הטרק למפל בבגסו היה נחמד אבל לא הכרחי. שמענו מישראלים שהטרק שיוצא מדרמקוט יפהפה אבל מאוד קשה.

-שווה לעשות את כל הטיולים בין בגסו-דרמקוט-מקלוד ברגל.

רישיקש 7 ימים. לקחנו מונית לרישיקש. הנסיעה היתה ארוכה (14 שעות) וקשה. ממליצה לקחת אוטובוס לילה. ברישיקש התאכסנו במלון מקסים על שפת הגנגס. יומיים ראשונים הסתובבנו בסמטאות ורבצנו עם ספרים על חוף הגנגס. אחר כך לקחנו טרק יומי לראות את הזריחה במקדש, ומשם חוזרים דרך המפלים. מקסים. ואז לקחנו טרק של עוד שלושה ימים לGangotri Trail לא להחמיץ.

ביומיים האחרונים הרגשתי שאיך אפשר לסיים את הודו בלי אשרם. תרגלתי יוגה ומיטציות באשרם ליד המלון. לא לוותר.

לסיכום. אני כותבת את הטיפ הזה חודשים אחרי שחזרנו. לא הכל היה ואוו, מהמם, מדהים. היה לי קשה עם העוני והלכלוך. אבל בסופו של דבר זו היתה חוויה שהייתי חוזרת עליה שוב ושוב. החיבור הרוחני הוא מאוד חזק, היכולת לוותר על החומר. והמסע ממשיך עד עצם היום הזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של emy
emy

”טיול לצפון הודו“

קרא עוד

לפני שבוע וחצי חזרתי מטיול של שבועיים בצפון הודו.

טיילתי עם בנותיי, 22 תרמילאית, 16.

יצרתי קשר עם הסוכנות של ג'ולי בדלהי, הואעזר לי לבנות את מסלול הטיול, הזמין לי, מלונות טיסות פנים,

וסיפק לי נהגים צמודים.

נחתנו בדלהי בשעות הלילה, למחרת עם. ג'ולי הסוכן/מדריך. (טיפ עליו בלמטייל) עשינו סיור בדלהי, במקדש הסיקים ובשוק השוקק, בערב לקחו אותנו לבית חב"ד לחגוג את ליל הסדר.

למחרת, ב 7 בבוקר, אסף אותנו הנהג ונסענו לאגרה-לטאג'מאהל. נסיעה של 3 וחצי שעות.מקום מרשים!

היום השלישי טסנו לאמריצר, ושם עשינו סיור במקדש הזהב, ובשעות אחה"צ הלכנו לראות את טקס סגירת הגבול בין הודו לפאקיסטן, משעשע לכל הדעות!

ביום הרביעי נסענו לדאראמסלה. המקסימה למלון Sky Pie הנחמד עם הצוות המקסים והאוכל המעולה.

שם שהינו 3 לילות (בדיעבד לא מספיק) .בדאראמסלה יש אפשרות לעשות קורסים נגינה, ציור, תכשיטנות, צורפות והכל במחירים מגוחכים.

משם המשכנו למנאלי, 8-שעות נסיעה מפרכות.העיר עצמה יפה, בנוף מדהים.

שם שהינו שני לילות לצערינו זו תחילת העונה וזכינו ללא מעט גשם.

ממנאלי המשכנו לקאסול, עיר קטנה ועלובה בנוף יפייפה.הצעירים מתחברים שם לסצינת העישונים ויכולים לבלות שם חודשים.

מקאסול המשכנו לרישיקש, מאחר ומדובר בנסיעה ארוכה עושים עצירת ביניים אחרי 8 שעות בצ'אנדיגר, ובבבוקר נוסעים כ 5 שעות לרישיקש.

רישיקש בירת היוגה והאשרמים, מי שבקטע יהנה. אנחנו עשינו רפטינג באחת מהחברות הרבות שיש בעיר.

אם רוצים להימנע מנסיעות ארוכות במכונית, יש אפשרות לרכבת לילה מדאראמסלה לרישיקש, ואז מוותרים על מנאלי וקאסול.

הודו לא דומה לשום דבר אחר, שבועיים לא מספיקים כדי לחוות את המדינה הזאת.

מחכה לטיול הבא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hererhava1
hererhava1

”שנים עשר ימים קסומים ברג'סטן ורישיקש “

קרא עוד

בחודש מרץ הצטרפתי לבעלי לנסיעת עסקים לדלהי, ובילינו שני סופי שבוע. האחד ברג'סטאן ,והשני ברישיקש.

הגענו בטיסת אל על למומביי, ומשם בטיסה פנימית לדלהי. העברה למלון -טאג' פאלאס, מנוחה, ארוחה וסיור קצר מאוד בעיר.

למחרת חג ההולי – צבעים ושמחה. נסיעה ברכב לג'ייפור (כדאי לטוס, אם יש מספיק זמן להתארגן). למזלנו היה חג, והנסיעה ארכה רק ארבע שעות. הגענו לעיר הוורודה. מבצר אמבר מרהיב ביופיו, מאוד כדאי לקחת הדרכה ולשמוע סיפורים, התצפית נהדרת! סיור בעיר ולינה במקום במלון מצויין בשם Lalit.

למחרת, נסענו עם הרכב לכיוון אגרה, לטאג' מהאל – חובה חובה חובה! בדרך עצרנו במקדש האדום, פהטיפור סיקרי. לקחנו הדרכה היה מדהים, והמשכנו לטאג' מאהל! כדאי לקחת מדריך, הוא יוביל אתכם ישר לקופות הקצרות עבור התיירים, ומסלול כניסה לתיירים. אז אתם נשארים פעורי פה, לנוכח המקום המרשים והמטופח! ההדרכה בכל מקום מוסיפה המון. לינה באגרה ברשת טאג'.

בבוקר נסיעה לניו דלהי, נסיעה של ארבע שעות, סיור קצר בסרוז'ני מרקט, פרלמנט ואינדיאגייט, וחזרה למלון טאג' פאלאס. יומיים הדרכה בדלהי בכל המקומות החשובים, ויום נוסף טיול בשווקים עם מונית ונהג שסידרו לי מהמלון. 

בסופ”ש הארוך השני היתה נסיעה ברכב לרישיקש. מומלץ רק לטוס ולא להיטלטל בדרכים, שש שעות קשות.

רישיקש נפלאה, מרשימה ומומלצת. לינה של שני לילות במלון גנגה קינר ברישיקש. רכב ונהג צמודים, וכל היום מטיילים, סופגים אווירה, אוכלים בג'רמן בייקרי, יושבים עם הצעירים, משתתפים בטקסי הפוג'ה השונים ונהנים!

אחרי יומיים נסענו חזרה לדלהי וטיסה הביתה! גיחה נהדרת עם טעם של עוד!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gadibm
gadibm

”מסלול של 18 יום בהודו“

קרא עוד

אישתי ואני נסענו להודו ל-18 ימים בחופשת ראש השנה / סוכות.

את הטיול ארגנו דרך חברה מקומית Club Holidays and Adventure של Rajen Singla, אשר הציע מסלול ראשוני ששינינו יחד בהתאם להמלצות שקראתי באתר ובחינה משותפת של חלופות שונות.

המסלול שעשינו היה:

יום 1: טיסה ולינה ב-Delhi

יום 2: נסיעה, ביקור ולינה ב-Agra (כל הנסיעות עד יום 8 היו עם אותו נהג Ajay עליו תראו טיפ נפרד ובכל עיר הצטרף מדריך אחר).

יום 3+4: נסיעה, ביקור ולינה ב-Jaipur ובדרך ביקור ב-Fatehpur sikri

יום 5: נסיעה, ביקור ולינה ב-Pushkar

יום 6: נסיעה, ביקור ולינה ב-Jodhpur

יום 7-8: נסיעה, ביקור ולינה ב-Udaipur ובדרך ביקור ב-Ranakpur

יום 9+10: טיסה, ביקור ולינה ב-Varanasi (בכל הערים עד לסוף הטיול ליוו אותנו נהג ומדריך אחר)

יום 11+12: טיסה, ביקור ולינה ב-Amritsar 

יום 13+14: נסיעה ברכבת, ביקור ולינה ב-Rishikesh

יום 15+16+17: נסיעה ברכבת, ביקור ולינה ב-New Delhi

יום 18: טיסה חזרה הביתה

בראיה לאחור המסלול היה מתוכנן היטב, בכל מקום היה משהו מיוחד לראות ולא הייתי מוותר על אף אתר, עם זאת היינו ברוב הערים במלונות נהדרים שלא הספקנו ליהנות מהם ולכן במקומות שלנו רק יום אחד הייתי מוסיף עוד לילה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rkobi
rkobi

”טיול עצמאי 3 שבועות מרכז הודו 50 פלוס“

קרא עוד

אנחנו זוג בני 50 פלוס, טיילנו במרכז הודו במשך שלושה שבועות, עם טיסות ומלונות. המסלול היה טיסת אל על לדלהי דרך מומבאי, מדלהי נסיעה ברכבת מחלקה ראשונה (הזמנה מראש דרך אתר הרכבות ההודי) לאגרה. שני לילות באגרה, שם ראינו את הטאג' הקטן, טאג' מהאל, רד פורט ועוד. העיר עצמה מטונפת, וכן תחנות הרכבת, צריך להתרגל.

משם חזרה לדלהי, וטיסה פנימית עם Jet לואראנסי, שלושה לילות בוארנסי, העיר הקדושה. טקס הפוג'ה, שנערך כל יום בשקיעה בגת המרכזית מדהים, גם לאורך הגתות מלוכלך. משם טיסה נוספת דרך דלהי לאודייפור. לינה של שלושה לילות באודייפר ליד אגם פיצולה, אגם יפהפה. ליד המלון היה ארמון מהרג'ה יפה, משם רכבת לילה לג'ייפר העיר הוורודה, שם נשארנו שני לילות, ביקור בעיר הוורודה, ועוד רכבת חזרה לדלהי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eretzg
eretzg

”טיול עצמאי שבועיים בהודו“

קרא עוד

לאחר הרבה טיפים מהאתר, ברצוני לשתף אתכם במסלול שביצעתי לאחרונה בהודו. יצאתי בסוף דצמבר לחופשת 16 יום בהודו. יחד עמי הגיע אחי, שנינו בניי 35+ (לא תרמילאים). לאחר המלצות שקבלנו באתר סגרנו עם הסוכן סודהיר/ואילנה (כתובת וטלפון בהמשך) טיול בן 8 ימים /7 לילות עם נהג צמוד ולינה במלונות 3 כוכבים. להלן המסלול: 1. הגעה מישראל למומבאי, טיסה ישירות לאודאיפור (סגרתי דרך מנוע חיפוש של אתר למטייל ב-70 דולר לאדם), באודאיפור המתין הנהג בשדה התעופה ולקח אותנו ישירות למלון. 2. יום למחרת יום סיור באודאיפור, לינה באודאיפור. 3. מעבר מאודאיפור לפושקר (6 שעות נסיעה). יום סיור בפושקר. 4. מעבר מפושקר לגאיפור (3 שעות). יום סיור בגאיפור. 5. יום סיור בגאיפור. 6. מעבר מגאיפור לאגרה (5 שעות). (טאג מאהל), לינה באגרה. 7. מעבר לדלהי (5 שעות), סיור לילי. 8. יום סיור בדלהי. עד כאן המסלול שלקחתי דרך הסוכנת אילנה, ניתן לדבר עימה בעברית. עלות הטיול 1,200 דולר לזוג, ברכב וואן כולל נהג מלונות ודלק, לא כולל טיפים וכניסות לאתרים. לאחר מכן המשכנו לגואה בטיסה (שוב דרך מנוע החיפוש של האתר למטייל) עלות 90 דולר לאדם לטיסה ישירה. בגואה שהינו 2 לילות (מסיבת סילבסטר) עלות גבוהה יחסית בגלל ארוחת הערב והמסיבה לסילבסטר. לאחר מכן המשכנו לבומבאי בטיסה (שוב דרך מנוע החיפוש באתר למטייל 90 דולר לכרטיס). במומבאי הסתובבנו כ-5 לילות נוספים במלון 5 כוכבים בעלות 70 דולר ללילה עם ארוחת בופה מטורפת. מזג האוויר לאורך כל הטיול היה מאוד נוח למזלנו. להלן פרטי סוכנות אילנה למי שמעוניין (אני ממליץ לפחות להתיעץ למי שנוסע לבד ולא מאורגן): Ilsu Tour & Travels Sudhir singh & Ilana. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”טיול ברישיקש, ורנסי, דלהי, אגרא ועוד“

קרא עוד

מלה נסענו לדלהי ומשם טסנו לרישיקש. משדה התעופה לקחנו מונית ואחרי כמעט שעה הגענו עד לגשר (לא לוותר, לראות את הגשר. הם נוטים להוריד את הנוסעים 5 ק"מ קודם). אם נוסעים בטוק טוק, קטנוע פתוח, לשים על הפנים צעיף כדי לא לנשום בדרך את כל הפיח! (נכון לכל נסיעה). רישיקש יפה, אבל קטנה. שווה לטייל בה רגלית. לקחנו טיול למקדש הרחוק (של כמה שעות). שוב, מונית פרטית ולא סתם, שתנהג כמו שאנחנו רוצים ולא כמו מטורפים. בעיר הזאת הלכנו לראות את התפילה בכפר השכן בערב (פוג'ה) המדהימה ביותר שראינו. טיפסנו על המקדשים בעיירה.

ישנו ב- Aadi Badri Guest House ליד Government Hospital Laxman Jhulla. טלפון 0135-2433197

משם נסענו לדלהי בחזרה ואז לאגרה. טאג' מאהל! חובה ובכל מחיר. היינו ביום מחריד וחיכינו בתור 3 שעות. אבל שווה כל גרוש. מחיר לתיירים, כ-70 ש"ח. הון עתק -אין מה לעשות. לקחנו מונית משדה התעופה שתלווה אותנו לכל היום! זה עלה משהו כמו 60 שקל, אבל איתה נסענו לראות את כל האתרים והוא הביא אותנו לטאג' וחיכה לנו עד הערב (הטאג' הקטן, המבצר, חנויות תכשיטים, הטאג' מהצד האחורי)

נסענו ל-5 ימים לורנאסי. רכבת בוקר קצרה של כמה שעות. 5 ימים? יותר מידי. מספיק 3-4. עיר מדהימה. טיילנו המון ברגל לראות את כל הנהר, בלילה, בבוקר, שריפת גופות, אנשים מוזרים. שוטטות אינסופית. איפה גרנו? במקום נקי ומדהים. הגענו ל-ASI GAT (גת? שער, GATE). זהו השער האחרון בכל הירידות לגנגס, ושקט יחסית. מגיעים לגת, הפנים לנהר, מצד שמאלן יש מלון קטן בכניסה צדדית ולא נעימה. המקום עצמו נקי, עם נוף של זריחה לגנגס(לבקש חדר כזה) מחיר של 750 רופי עם שירותים צמודים ומאורר תקרה וכו. אכלנו שם. האוכל מדהים! זול, טעים וזה הציל אותנו. Shai River View אימיל: [email protected] הגענו לשם בריקשה (כל הזמן הסתובבנו עם ריקשה) ומשם יצאנו לטיול באוניברסיטה, למבצר (טיול של כמה שעות בצד השני של הנהר) ובשווקים, ומהמלון ברגל לאורך כל הגתות (כמה ק"מ). מקום מטורף לחלוטין. לאורך הגתות יש מקדשים - לעלות ולראות אותם. ממש יפה. יש פוג'ה (לנו ירד גשם). ליד המלון יש מסעדות, שוק אוכל (ירקות ופירות), חנויות לצעיפים ומפות ומשי, אינטרנט מתחת למלון, אין בעייה לסגור על ריקשות ובזול. בורנסי יש הפסקות חשמל כמה פעמים ביום ובערב תמיד.לקחת פנס כדי לא לעלות על חרא של תאו/כלב/עכברים/סתם בני אדם. לקחנו חדר עם מאוורר - חובה.! סיום הטיול בדלהי. נסענו בדלהי עם מוניות וריקשות. דלהי מדהימה. כדאי להקדיש לה לפחות יומיים. לא רק לקניות בבזאר. היינו במקדש הבאהים, המבצר האדום, מקדשים, קוטב מינאר (חובה, חובה, חובה) ובכל מיני אתרים שנהג המונית שלנו המליץ. היה מעולה. גרנו ליד השוק (הבאזאר) במלון שעלה 1100 רופי ללילה והיה נקי: Cottage Yes Please 1843-44 Laxmi Narayan ST. Raj Guru Road טל: 23462100 23562300 e mail:[email protected] באינטרנט: www.cottageyesplease.com

בקיצור, הודו מאוד פקוקה. תמיד לקחת זמן עודף, מה עוד שההודים לא דייקנים. לקחת הכל בקלות, הלכלוך נוראי ולהישמר מדברים לא מוכרים (אוכל- את הכלים הם לא ממש רוחצים וכו) היגיינה-מעל לכל. הצפון נעים יותר, פחות צפוף -שווה להיות בו יותר אם יש לכם זמן. הודו זולה, עם הכרטיסים להודו+ 4 טיסות פנים לכל אדם עלה לנו כ-3500 דולר. יש יגידו של-24 יום הוצאנו הרבה מידי, אבל היה נפלא.

וממש לסיום: לא להיבהל מכמויות האנשים. ראינו בטיול הזה גם זוגות שאחרי כמה ימים בהודו פשוט התייאשו. ממנה, מהלכלוך, הלחץ. אם זה קורה - קנו טיסה לתאילנד או לכל ארץ אחרת קרובה.המחירים שם מצחיקים. חבל להתענות. והעיקר, צפו להרבה שינויים (שביתות בטיסות, רכבות נתקעות, עובדים עליכם במחירים, לכלוך) אבל תדעו שזאת ארץ נהדרת ותנו לעצמכם יום יומיים להתארגן ולהתרגל.

ועוד דבר אחרון: נסענו דרך אוזבקיסטן. הטיסה להודו עלתה בקושי 600 דולר. והטיסה ללה עלתה 90 דולר. כך שכל הכרטיס לשם ובחזרה עלה פחות מ-700 דולר. אל על ואחרים רצו מעל 1000 דולר. שווה בדיקה. וכמובן ויזה תקפה!

בקיצור- לבני 50+ זכרו- אנחנו נוסעים לא כמו צעירים, רוצים לשים את הראש במקום נקי,לאכול סביר וליהנות. לא חייבים לחיות בזבל כדי להודיע לחבר'ה שחיינו על 50 דולר במשך חודש. הודו ממש זולה - טיול יפה עם טיסות ובתי מלון סבירים ונחמדים, אוכל סביר וחוויות מדהימות הוא בהישג יד. הכל אפשר לקנות שם. צאו עם מינימום ותיהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”שבועיים בדרום הודו לבני 50+ עם רכב“

קרא עוד

חזרנו מטיול משגע בדרום 22.2.09 - 9.3.09. נסענו זוג בגילאי 50+, עם נהג+רכב צמוד (בטיפ נפרד). 

כללי: 
* מזג אויר - אידיאלי -21-31 מעלות כל יום. ללא גשם. זו לא עונת השיא בתיירות כך שמקומות לינה יש בשפע.
* עלות לינה בחדר כולל שרותים צמודים - כ- 20$ ללילה
* אוכל - ארוחה לזוג - כולל 3-4 מנות - כ-25 ש` (!!). ארוחת דגים - כ-50 ש`
* הדרכים - הפתעה לטובה. רובם באיכות ממש טובה.
* רצוי להביא קצת קרקרים או דומה מהבית. עוזר וכיפי. חובה לקחת כף חשמלית - יעילה בהכנת קפה ויותר בחימום המים בדלי לרחצה.

מסלול הטיול שלנו:
22.2-23.2 - טיסה ב``אל על``. נחיתה במומביי. טיסת פנים לקוצ`ין (סודר ע``י הסוכן ההודי). שעתיים בין נחיתה לטיסת הפנים בהחלט מספיק. מיד לאחר לקיחת המזוודות פונים שמאלה - האוטובוס מחכה. מאד מסודר. רק לא לקחת בטריות בתיק יד.
23.2 -קוצ`ין - אין הרבה מה לעשות. לקחת מעבורת לפורט קוצ`ין Fort Cochin. המעבורת פועלת כל יום עד 10 בלילה, כל 1/4-1/2 שעה. לכו בעקבות השלט Boat Jetty. יש תור נפרד לנשים ולגברים (תור הנשים מהיר יותר). מקום מקסים. רשתות דיג של פעם, שוק והמון ססגוניות. אוכל נהדר. לינה במלון בקוצ`ין.
24.2 - נסיעה לאלפי. עיר שכולה שוק. שיט ב- Back Water, תענוג של 3 שעות 750 רופי. ניתן להשכיר גם לכמה ימים. המשך נסיעה למונאר. לינה אצל משפחה בדרך Home Stay. נוף משגע. אנשים מקסימים. ``הכריחו`` אותנו לאכול איתם ארוחת בוקר.
25.2 - המשך נסיעה למונאר. ביקור קצר בכפרים קומילי ותקאדי. הדרך למונאר משובשת יותר. נוף משגע. נוסעים בשמורת טבע, ג`ונגלים, מטעי תה. מקסים. מונאר - עיירה קטנה וחמודה. שווקים, אוכל נהדר. לינה במלון צופה על העיר.
26.2 - בדרך למטופליאם ממנה יוצאת הרכבת לאוטי. נוסעים בתוך גלוית נוף. העיר סואנת ואין מה לראות בה. קנינו כרטיס לרכבת היוצאת למחרת בשעה 7:10 בדיוק. רכבת ה``צעצוע`` - מופעלת בקיטור (פחם), נוסעת על גלגלי שיניים. חוויה שאסור להחמיץ. את הכרטיס קונים בתחנת הרכבת בעיר. 24 רופי לאדם. כדאי להזמין מראש אם ניתן. ה``בעיה`` היחידה - צריכים למחרת להגיע מוקדם מאד!!
27.2 - התייצבות ברכבת בשעה 5:15. מנהל התחנה, איתו דיברנו ערב קודם, דאג להעמידנו בתור הממתינים ראשונים. ברציף יש תור ממתינים ולמאחרים אין מקום. חוויה של כ-5 שעות ברכבת ל-48 ק``מ. נופים מדהימים. הרבה עצירות בדרך כך שניתן להתאוור, אוכל, שתיה וכו`.נסיעה ברכבת זו לא מומלצת לסובלים מבעיות נשימה. הגעה לאוטי והמשך נסיעה למייסור. לינה במלון. עיר גדולה וסואנת. הרבה שווקים. שוק מקורה מעניין. ארמון וככרות מקושטות. לאוהבי הקפה השחור - הקפה הקנוי מכיל ציקוריה. ניתן לקנות קפה טהור בטחינה על המקום. טעים מאד.
28.2 - נסיעה להאמפי. חלקה בדרך המהירה וחלקה בין הכפרים. לינה באחד הכפרים בדרך, שם זכינו גם להיות בטקס קבלת פנים של חתן. אנשים מאד חביבים ומאירי פנים.
1-3.3 - האמפי - מקום משגע. עיירה קטנה ומקסימה. סמטאות, מסעדות עם אוכל נהדר. ביקור במקדש המרכזי - לקחת הכפכפים אתכם ולא תלכו יחפים (לבעלי גנבו משם הכפכפים). ביקור בכפר שממול - ע``י סירה קטנה לחציית הנהר.10  רופי ליחיד. פועלת עד 18:00 בערב. אחר כך - 50 רופי ליחיד. אינטרנט בכל מקום. למי שאוהב ארכיאולוגיה ועתיקות - זה המקום בשבילו. אנחנו הסתפקנו במקדש הקופים - לקחת ריקשה - 150 רופי -מהכפר מול. לא לוותר למרות הטיפוס במאות מדרגות. נוף עוצר נשימה.
3-6.3 - גואה. הנסיעה ארכה כ-9 שעות כולל עצירות קטנות. מדינה עם הרבה חופים. הגענו לחוף פלולם. בקצהו של השוק, לרדת לחוף. הרבה מאד בונגלו במחירים שווי נפש. תענוג ענק. אין חשק לזוז משם. מסעדות עם אוכל שהוא פשוט חוויה. לינה בבונגלו. אין כמו להתעורר בבוקר ולראות האוקיינוס ולשמוע נהמת הגלים. טיול לאורך החוף, בטן - גב, אננס טרי מה עוד צריך בן אדם?? ביקור בכפר סמוך- אגונדה - נחמד. שוק פשפשים יש באנג`ונה - Anjuna - רק בימי רביעי - פספסנו.
6-7.3 - לחוף ארמבול בדרך הררית, יפיפייה. ארמבול - כפר דייגים עדיין מעט בתולי. מקסים. נירוונה אמיתית כולל מופעי לוויתנים. שוק גדול ואוכל משגע.
8-9.3 - נסיעה למומביי. 12 שעות. לינה בדרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיל
גיל

”אוטרצ'אנל מסלול מומלץ“

קרא עוד

לאחר הנחיתה לנסוע למדינת אוטרנצל ולנסוע להרידוור ומשם לרישיקש. מצורף אתר המראה את כל מסלולי הטיול ושמורת הטבע במדינת אוטרנצאל.

ברישקש תוכל ללכת לטקסי הפוג'ה כל יום ב 1800 ליד מגדל השעון, המלצה להגיע פעמיים יום אחד עם מצלמה ולצלם יום אחר להשתתף בשירה, בהנפת האש, במנחה לנהר. ברישיקש ניתן לעשות רפטינג על הגנגס.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בהודו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להודו

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם