טיול שמתאים במיוחד לחודשי הקיץ. הליכה בחורש מוצל של 5 ק"מ, מערת נטיפים אפלולית ומים קרירים בבריכת מים מרעננת. כול אלו מחכים לכם בנחל שרך ובצת. אתם עדין כאן? לפני שאתם יוצאים לדרך, כנסו לסרטון המצורף בבלוג. בתוך הסרטון יש מידע על המסלול כך שתוכלו לתכנן טוב יותר את הטיול שלכם.

הימים הופכים ליותר חמים ואין טיול מתאים יותר ממסלול מוצל הכולל בריכת מים קרירים. המסלול מתאים למשפחות ברמה בינונית. נתחיל את המסלול בחניון נחל שרך ובצת, שם תוכלו להתחיל את הטיול עם קפה טוב תחת צל צמרות העצים. משם נצא להליכה של 5 ק"מ, מסלול קוי עד לקיבוץ אילון. תוכלו לעשות את המסלול עם 2 רכבים או ללכת הלוך ושוב מה שיכפיל את המרחק. נצעד את נחל שרך בשביל הכחול וכך גם את נחל בצת, כשנגיע למפגש של סימון כחול ושחור אחרי בריכות המים בנחל בצת, נעלה עם הסימון השחור עד קיבוץ אילון.

הזריחה על ההרים. צילום: אפרת בן חמו
השביל המוצל. צילום אפרת בן חמו
מערת שרך. צילום אפרת בן חמו

כשתגיעו למערת שרך תוכלו להיכנס פנימה ולבחור מסלול מתוך 3 מסלולים שונים, לא משנה איזה מסלול תבחרו, אל תשכחו להביא פנס. מהיציאה נמשיך מטה עד לסימון כחול הפונה שמאלה, משלב זה נכנסתם לנחל בצת ולאחר כמה מאות מטרים, תבחינו בהתחלת זרימה של מים בנחל. תוכלו למצוא מספר מעיינות קטנים להיכנס לתוכם כשהמרכזי שבהם הוא בריכה נעימה ושלווה. המשיכו עד למפגש סימון כחול ושחור והמשיכו מעלה בסימון השחור עד קיבוץ אילון.

אפלוליות השביל בנקודות מסויימות עם קרני שמש בודדות. צילום אפרת בן חמו
פלגי מים בבריכה. צילום אפרת בן חמו
מעיינות בדרך לעצירה. צילום אפרת בן חמו

מוזמנים לעקוב אחרי, להרים לייק ולשאול שאלות. ועד הפעם הבאה, צאו לטייל ושמרו על הטבע נקי.