טיול רטוב בין בריכות ונחל בצבע טורקיז מדהים בפארק המעיינות שבגליל התחתון. זהו טיול טבילה במים קרירים ונעימים בעין שוקק ועין מודע, הליכה במים בשביל הרטוב עד בריכת תחנת הקמח הישנה ולסיום- שחיה או שיט בגלגל/מזרן מים לאורך נחל הקיבוצים. לפני שאתם יוצאים לדרך רטובה באזור חם, כנסו לסרטון המצורף בבלוג. בתוך הסרטון יש מידע על המסלול כך שתוכלו לתכנן טוב יותר את הטיול שלכם.

נחנה את הרכב בחניון פארק המעיינות ונתחיל בצעידה קצרה עד לעין שוקק. פינת חמד קסומה עם נביעה שמזרימה מים צלולים בטמפרטורה של 25 מעלות כל השנה. תוכלו לעצור כאן לקפה של בוקר ולטבילה ראשונה בבריכה. משם נמצא את הדרך הקצרה (2 דקות הליכה) לתחילתו של השביל הרטוב. שביל שעובר כולו בתוך מים רדודים ומתאים מאוד כטיול קצרצר לילדים, אורך השביל כ - 300 מטר של הנאה.

זריחה על העמק. צילום אפרת בן חמו
עין שוקק בזריחה. צילום אפרת בן חמו
צלילות המים בבריכת עין שוקק. צילום אפרת בן חמו
השביל הרטוב- חוויה לכול המשפחה. צילום אפרת בן חמו

נסיים את השביל בבריכת טחנת הקמח הישנה וממנה נוכל לצעוד עד לעין מודע שהוא המעיין הגדול ביותר בפארק. זו צעידה של 3 ק"מ ובצהרי יום חם זה ממש לא פשוט, לכן תוכלו לשכור באזור החנייה אופניים/ קלאבקאר או להצטרף לרכבת קרוניות העוברת בין המעיינות בתשלום. ניתן גם להגיע ברכב לחניון עין מודע ולצעוד מרחק קצר עד הבריכה. זה הזמן לכתוב על חשיבות ההצטיידות בהרבה מים קרים לשתיה, כובע וקרם הגנה. העמק הוא לא המקום לוותר עליהם, חם בפארק המעיינות אבל זו חוויה מטורפת של שילוב טבילה במים קרירים והליכה למקום הבא ושוב טבילה נעימה וכיפית. פשוט לבוא מוכנים.

עין מודע. צילום אפרת בן חמו
תל שוכה. צילום אפרת בן חמו

לסיום, נצעד לבריכת נחל הקיבוצים, שם נוכל לטבול במים ואז לטפס לראש ההר לתל שוכה ולזכות בתצפית על כול האזור. נחזור חזרה לנחל הקיבוצים ונשוט לנו לאורך הנחל הרגוע עד החנייה חזרה עם גלגל ים / מזרון או בשחייה קלילה. לאורך הנחל יש מקומות שאפשר לעצור ולעלות במדרגות מסודרות חזרה ליבשה. המסלול בנחל נעים ורגוע ואפשר לעשות את המסלול עם ילדים, שימו לב שיש אזורים עמוקים יותר ונדרשת השגחה צמודה.

שחיה בנחל הקיבוצים. צילום אפרת בן חמו
נחל הקיבוצים ממבט על. צילום אפרת בן חמו

איזה יום מטורף! זהו מסלול שמשלב ספורט ברמה שתבחרו והנאה צרופה בכול פעילות במים הקרירים. מוזמנים לעקוב אחרי, להרים לייק ולשאול שאלות. ועד הפעם הבאה, צאו לטייל ושמרו על הטבע נקי.