הגעתי בשעה מוקדמת לחניון בארי שבנגב המערבי, הוצאתי את האופניים והמצלמה מהרכב והכנתי את הציוד האחרון לקראת הרכיבה. קסדה רכוסה על הראש והינה אני בתנועה מהירה בתוך הסינגל המתפתל לו בנופים ירוקים, מכרות גופרית ומחסני תחמושת נטושים. תוך כדי תנועה אני רואה נקודות אדומות של פריחת הכלניות, עונת החורף שטופת פריחה צבעונית באזור זה . אני עוצרת מדי פעם להתרשם מהיופי ולצלם. אני רוכבת את הסנגל הכחול, סינגל אחד מתוך מספר מסלולים באזור המיועד למשפחות שכבשה וסימנה קק"ל.  מוזמנים להיכנס מטה לסרטון לקבלת מידע נוסף

זהו סינגל נהדר לרכיבה על אופניים, הוא נוח, זורם ובעיקר מהנה בחווית הרכיבה. הקרקע חולית ללא אבנים מה שמאפשר לגלגלי האופניים להתגלגל בשקט, בתנועה נעימה ובקצב אחיד ואני יחד איתם. המפגש עם הגבעות הנמוכות- של ירידה ומיד אחריה עליה מהנה, מושך להמשיך ולפדל הלאה ללא עצירה עד לגבעה הבאה ולחוויה המהנה הבאה.

התחלתי את הרכיבה בסינגל הכחול במרחבים פתוחים, שקט מסביב המאפשר לי לשמוע את צלילי תנועת חלקי האופניים בתנועתם תוך כדי פידול ולהנות מתנועת הפיתול שהדרך מכתיבה. הנוף משתנה לאורך הדרך והרכיבה חוצה אזור מוצל של חורשת אורנים. אני עוצרת כאן לקפה של בוקר ולמנוחה קצרה, חוקרת את הסביבה ומתרשמת מקרני האור החודרות מבין הענפים. הנוף הפתוח והחקלאי חוזרים בחלק הרכיבה האחרון עד הסיום המעגלי חזרה לחנייה.

זהו אזור נהדר לרכיבה על אופניים, וניתן לבחור מסלול מתאים מתוך מספר רב של מסלולים מסומנים. למסלולים המוגדרים למשפחות, קק"ל הכשירה 3 מסלולים מעגליים.

·         המסלול הכתום- שאורכו 8 ק"מ.

·         המסלול הכחול- שאורכו 12 ק"מ.

·         המסלול האדום- שאורכו 23 ק"מ והמוכר יותר כ"סובב בארי" המיועד לרוכבי אופניים מיומנים ובעלי כושר טוב.

כול המסלולים מתחילים ממרכז האופניים לה-מדווש הנמצא בכניסה לקיבוץ בארי. שם ניתן לקבל מידע על כל מסלולי האופניים באזור וניתן גם לשכור אופניים מותאמות לרכיבה.