את הטיול הזה התחלתי מתכנון באתר אופרואד יום קודם לכן ויעדתי את כולו למסלול סובב צופה כנרת ומג'רסה אבל כשהגעתי לשטח, מהר מאוד גיליתי שחלק מהשביל פשוט נמצא מתחת למים. הכנרת עלתה על גדותיה וזה אולי אילץ אותי לשנות מסלול אבל מים זו ברכה גדולה לכולנו וזה פתח ספורט חדש למסלולי קייקים מדהימים באזור. ממליצה בחום. ישנם חברות קייקים הנמצאות באזור הצופה מג'רסה ומאפשרות טיול סובב בקייק.

המצב אפשר לי לרכב גם את שביל האופניים פארק הירדן של קק"ל ולחבר אותו לחלקו של מסלול סובב כנרת ומג'רסה. אם אתם מטיילים ברגל ניתן לחלק את המסלול ל-2. ביקור בפארק הירדן בו יש מספר מסלולי הליכה שחלקם גם בהליכה במים וטיול הליכה סביב סובב כינרת+ שייט בקייק. תוכלו למצוא נתונים נוספים בסרטון עצמו (כמה ק"מ, נקודת התחלה בוויז ועוד). אם אתם באופניים כמוני, תוכלו למצוא את מפת המסלול באפליקציית ניווט אופרואד:https://off-road.io/track/6380839147929600

המסלול: את הרכיבה נתחיל מהחניה של שביל האופניים פארק הירדן של קק"ל. נרכב לפי הסימון הצהוב ונעבור בחורבות תל בית ציידה ונעצור להשקיף על הנוף המדהים. נרד (ברכיבה או ברגל) את המדרגות ונמשיך בירידה זורמת עד לאתר הלינה של פארק הירדן. מכאן נעזוב את שביל האופניים של קקל ונרכב לכביש הראשי ונכנס לשביל רכיבה סביב לגונות בזאכי ובמג'רסה. תוכלו לעצור בכול אחת מהלגונות להפסקה ולהנות מהנוף. שימו לב שהכנרת עלתה על גדותיה ולכן המעבר יתאפשר רק אם ניתן לעבור באופניים או להסתובב ולחזור חזרה באותו השביל. נרכב לחלק קצר בשביל צופה כנרת (מאותה סיבה של גובה המים שהסתירו את השביל) ונהנה מנוף של הכנרת. מכאן נרכב חזרה דרך הכביש הראשי לכניסה לאתר הלינה של פארק הירדן ונחזור לרכב את שביל האופניים של קק"ל עד החניה.

סובב כנרת. צילום: אפרת בן חמו
נהר הירדן. צילום: אפרת בן חמו
הזאכי בנקודת חיבור לכנרת. צילום: אפרת בן חמו

קצת נתונים:

אזור גאוגרפי: הגליל התחתון

סוג המסלול: מעגלי

אורך המסלול: כ-21 ק"מ

דרגת קושי: קלה

טיפ לדרך: מומלץ מוקדם בבוקר, חלק מהמסלול חשוף לשמש.

בוקר שקט על הכנרת. צילום: אפרת בן חמו
ממבט על. צילום: אפרת בן חמו

רכיבה נעימה ושמרו על הטבע שלנו נקי.