אם אתם מחפשים מסלול קצר עם מים למשפחות וילדים- עין תינה הוא המסלול התפור בשבילכם. תמצאו כאן חורשת אקליפטוסים עם בריכה וצל לקטנטנים, מסלול הליכה במים לסקרנים הגדולים יותר וטיפוס לראש המפל לבוגרים והאמיצים. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, כנסו לסרטון המצורף בבלוג. בתוך הסרטון יש מידע על המסלול כך שתוכלו לתכנן טוב יותר את הטיול שלכם.

עין תינה נקרא על שם המפל שנמצא בין עצי התאנים (בערבית נקרא עין א-תינה) והוא מסלול של 1.5 ק"מ של הליכה בתוך מים זורמים עד גובה של 30-40 ס"מ. המסלול מתחיל בחניון עין תינה ואליו גם חוזרים בהליכה הלוך ושוב בשביל המסומן בסימון שבילים ירוק. תוכלו לשכשך במעיינות בתחילת המסלול לצד חורשת האקליפטוס, להמשיך בהליכה בנחל דרך צמחיית הנחלים ולטפס לראש המפל ממנו תוכלו להנות גם מהנוף המשקיף על עמק החולה.

עין תינה מרחבת האקליפטוסים. צילום אפרת בן חמו
הליכה בנחל דרך צמחיית הנחלים. צילום אפרת בן חמו
זרימת הנחל. צילום אפרת בן חמו

אתם תדרכו בין ועל אבני בזלת ולכן הצעידה תהיה איטית ומאתגרת, אך חוויתית וקרירה. היזהרו מהחלקה בזמן ההליכה, תמצאו כאן מעקות שיעזרו לכם לטפס בניגוד לזרימת המים. המים במפל מוזרמים מתוך צינור גדול למעיין והם עודפי מי ההשקיה שהוזרמו ע"י חקלאי האזור ולכן לפעמים אין הזרמת מים למעיין. אם אתם מתכננים להגיע לכאן, מומלץ להגיע מראש עם תוכנית חלופית למקרה שהמים לא זורמים. המסלול חשוף ברובו לשמש ולכן כובע, קרם שיזוף, סנדלים והרבה מים לשתיה הם בגדר חובה. בחורף המסלול חלקלק וההליכה מסוכנת אז תבואו בעיקר באביב ובקיץ, יהיה כיף ומהנה.

אבני הבזלת השחורות. צילום אפרת בן חמו
זהירות בטיפוס, האבנים מחליקות. צילום אפרת בן חמו
הנוף מראש המפל המשקיף על עמק החולה. צילום אפרת בן חמו

מוזמנים לעקוב אחרי, להרים לייק ולשאול שאלות. ועד הפעם הבאה, צאו לטייל ושמרו על הטבע נקי.