אוקי מכיוון שלא מצאתי הרבה מידע על מינימאר לפני שנסעתי ראיתי לנכון לשתף אתכם במסע שעברתי ב14 יום :

המסלול היה: ינגון - אינלה לייק - בגאן -הר פופה - ינגון

קודם כל חשוב לציין שמינימאר היא ארץ מאוד בטוחה לתייר . המקומיים מאוד ישרים ומאוד אדיבים ונכונים לעזור . אני טיילתי בגפי ומאוד נוח שם לבחורה לטייל , הם מאוד מכבדים .

חשוב לבחורות לדעת , כניסה למקדשים ולפגודות -צריך חצאית ומשהו שמכסה את הכתפיים , אפשר לקנות בזול לונגי ולשים סווצר או צעיף שנכנסים.

הכניסה היא תמיד ברגלים יחפות.

יש מצב לקבל טיפה הלם תרבות למי שלא טייל שם בעבר . רמת החיים היא מאוד פשוטה יחסית לישראל . אז לא להבהל , מתרגלים ואפילו עוברים חוויה פנימית מתקנת בהקשר למהו שפע אמיתי :)

בורמה היא הזדמנות טובה לחקור על חייו של בודהה והבודהים. מרתק מאוד לדעת למי שמתעניין בתרבויות או ברוחניות .

נחיתה שלי היתה בינגון . מומלץ להזמין מלון מראש המלון שקניתי בו :lake view hotel . מלון מאוד איכותי ממוקם אל מול האגם והמקדשים .יש אפשרות להזמין חדר עם נוף לאגם .מצאתי דרך המלון סוכנות נסיעות ובה קניתי 3 טיסות פנימיות . ישנה אפשרות גם ליסוע באוטובוסים ומוניות אך הדרכים ארוכות ומאוד קופצנית אז עדיף להשקיע 80 עד 100 דולר בטיסה פנימית .( ינגון אין הרבה מה לחפש חוץ מפגודה ( מקדש) אחת מאוד מפורסמת ומי שמחפש לעשות סדנאות ויפסנה ארוכות ).

מיגון טסתי לאיזור אינלה לייק - המטרה היתה להגיע לעיר סמוכה בשם טאנג'י לפסטיבל בלונים פורחים המתרחש כל שנה בסביבות נובמבר . הזמנתי מקום לינה במלון בעיירה סמוכה ( ניונג שווה ) לאינלה לייק . המלון שלנתי בו היה באיזור מרכזי קרוב לכל המסעדות הטובות ומרכז העיירה .אחלה מלון אחלה צוות אחלה חדרים.

לינק למלון:

West Kyaung Daw Road, Nann Pan Quarter, 11221 ניונג שווה, מיאנמר

ניתן להזמין מסאג דרך המלון ואפילו מומלץ

הפסטיבל בטאנג'י היה מדהים מלא אנשים מאכלים מוזיקה בלונים פורחים וזיקוקים . מומלץ מאוד לא להגיע לשם לבד אלא בקבוצה משום שאין הרבה תיירים וזה ענק ומפוצץ אנשים, ישנה הסעה שנקראת שרינג טקסי ( אפשר להזמין מהמלון ) שלוקחת משעה מסויימת קבוצה של תיירים ומחזירה בשעה מסויימת כמה שעות אחרי . נסיעה של שעה .

דרך סוכנות נסיעות או המלון אפשר להזמין גם יום סיור באגם אינלה - חוויה מדהימה בנסיעה של חצי יום באגם אפשר לראות ולצלם בדרך דייגים , כמו כן המדריך / נהג עוצר כל פעם בביקתה אחרת ובכל ביקתה מייצרים משהו אחר , מצעיפים לסכינים למטריות ואפילו פריכיות אורז הכל עבודת יד, המקומיים לוקחים את הזמן להסביר לתיירים את תהליך הייצור בתקווה שהתיירים יקנו את המוצרים שלהם. כחלק מהסיור גם עוצרים לאכול בבית של המקומיים . מומלץ לקחת משהו ארוך , בבוקר מוקדם קצת קר ועם השיט חווים את הרוח לפנים .

משם טסתי לעיר בגאן .אחת הערים המדהימות ביותר שראיתי . העיר מחולקת לבגאן הישנה , בגאן החדשה ועיירה סמוכה נוספת . מומלץ לקחת מלון בבגאן החדשה המחיר יותר טוב וזה קרוב להכל.

המלון ששהיתי בו : began view hotel . מלון מוצלח חדרים נקיים . יש טרסה למעלה עם נוף לעיר זה ממש קרוב להכל .

העיר מלאה בפגודות ומקדשים קטנים בתוך קילומטרים של טבע ירוק . ישנה אפשרות לחוות את העיר על קטנוע e bike , שאפשרי גם לאנשים שלא נסעו אף פעם על אופנוע . כמו כן אפשר לשכור נהג טו טו ( טוק טוק הבורמזי ) לחצי יום (דרך המלון) שיטייל אתכם במקדשים ובאטרקציות של העיר.

יש אפשרות לעלות על חלק מהמקדשים לגג ולראות את העיר מלמעלה - מחזה מרהיב בעיקר בזריחה ובשקיעה. בזריחה יש אפשרות לראות גם בלונים פורחים באויר מה שמעצים את החוויה .

גולת הכותרת היא טיסה בכדור פורח מעל באגאן חוויה יקרה יחסית -320 עד 380 דולר אך מדהימה מדהימה מדהימה . ניתן להזמין כיומיים מראש דרך בית המלון .ישנם 3 חברות עיקריות , אני טסתי דרך חברת baloon over bagan אחלה טייס אחלה חברה.

מסעדה ממש טובה בבגאן החדשה : seven sisters מומלץ מאוד

מבגאן נסעתי לאזור הר פופה ( שעה נסיעה )- והשתכנתי במלון מדהים על ההרים באמצע הטבע -popa mautein resort. נוף מדהים . מלון מטורף . טיפה יקר .

אפשר ליסוע ב sharing taxi לשם מבגאן יותר זול

לא חייבים לישון באיזור יש טיולים מבאגאן להר פופה של כמה שעות הלוך חזור.

המלון טוב למי שאוהב לעשות מדיטציות . זה באמצע הטבע.

הר פופה זה הר קדוש לבורמזים שאליו מובילות 700 מדרגות ובראשו ישנם מקדשים. שווה לעשות את העלייה . את רובה עושים עם רגלים יחפות חצי שעה עלייה וחצי שעה ירידה . במהלך העליה מצטרפים אל התיירים קופים קופצניים שמקווים שיאכילו אותם .אומרים שהם גם מכייסים תיירים אבל לא חוויתי את זה סך הכל הם ממש חמודים . מפסגת ההר אפשר לראות מרחב 360 מעלות מדהים של טבע וכפרים.

הכל מאוד זול בבורמה מה שהופך את הטיול לתענוג

מומלץ לגלות צניעות מול המקומיים ואהדה כמו שהם מכבדים לכבד חזרה .

זהו אשמח לנדב מידע נוסף אם מישהו צריך :)