יצאנו בעונת המונסונים כך אומרים, ואני אומרת לא לפחד מזה. השיקול שלנו היה לצאת בחופש הגדול, אמרו לנו לא כדאי עכשיו, חששנו ממזג האויר ומסתבר שבישראל היה יותר חם מתאילנד. טוב זה לא מזג אויר אופטימלי לטיול, אבל מה אתם מצפים ממדינה טרופית?! חם והביל, לח לפעמים לח מדיי.. סה”כ הגשם כשיורד ,יורד לפרק זמן ומפסיק, היתה פעם אחת שהיה קודר וירד גשם למשך שעה , גשם יפה. לא ירד הרבה גשם לאורך הטיול כשאני חושבת על זה, אולי שיחק לנו המזל אבל אני לא חושבת שזה צריך להיות שיקול שמניע לשלילת הטיול. דווקא מאחר וזו לא העונה החמה של המטיילים אתם מרוויחים בעלויות נמוכות ופחות תורים. היו הרבה עננים בשמיים וזה הקל כי השמש לא קפחה על הראש באופן ישיר.

לגבי אריזה, מודה שפישלתי. תמיד אורזים יותר מדיי וזה הוכיח את עצמו שוב, אבל לא היה לי מי שאוכל לסמוך עליו בגלל שאף אחד ששאלתי לא יצא בעונה הזו ופחדתי שיהיה קר במקרים מסוימים. אמרו לי לארוז גם חם ומעט קצר. אז להלן תובנותיי לפעם הבאה: ראשית, אין מה לארוז ארוך. אבל.. אני ממליצה על סווטצ'ר לאדם למידה ויהיה קר בטיסה או בקניונים מסוימים אם תהיו (לא היינו כל כך בקניונים וגם לרוב המיזוג שלהם מאוד סולידי, לא מקפיאים כמו בארץ), מי שלא סובל כלל מקור שיארוז במקום סווטצ'ר חולצה ארוכה פשוטה. אחת לכל אחד. מכנס ארוך או טיץ אחד לכל אחד בדיוק לשם אותה מטרה. הבנות שלי ארזו מספר מכנסיים , מספר חולצות וכן הלאה אם יש לכם ילדים גדולים שאורזים לבד, בידקו מה הם ארזו ותסננו. לגבי קצר אני חושבת ששניים שלושה מכנסיים ושתיים שלוש חולצות מספיקים בהחלט את כל היתר תשלימו בדרך. לקטנצ'יק לקחתי 7 סטים בגלל כמות ההחלפות, וזה דווקא היה מצויין, כל היתר, שמפו, בגדי ים, טיטולים , קרם הגנה וכן הלאה זה אתם כבר יכולים לעשות רשימה כהרגלכם.מה שכן, אני ממליצה לא לשכוח מצופים לקטנים, אנחנו לקחנו גם משקפות ושנורקל וזה היה מצויין. טיפ נוסף תרופות- חשוב להצטייד בתרופות למיניהן. השתמשנו בקל בטן, טיפות אוזניים, טיפות עיניים, משככי כאבים ומשאף, בכל זאת 3 שבועות בארץ זרה. לבת שלי יצאה פריחה אז גם כדורים לאלרגיה ופניסטיל. לא השתמשתי אבל הבאתי עוד תרופות לצרבת, אנטיביוטיקה לדלקת בשלפוחית וכן הלאה.

לגבי חיסונים, בדקתי עם אנשים שחזרו ושמעתי בעיקר תגובות של אנשים שלא עשו, אחרי שהחלטתי שזה מיותר באה משהי וסיפרה לי סיפור טרגי על חברה שלה שלא חוסנה, נכנסתי ללחץ שעוד מעט טסים ולא חיסנתי אף אחד, ואם יקרה משהו זה כי אני אמא לא אחראית והתלבטתי ושאלתי עוד רופאה ובסוף….. בסוף החלטתי שלא, אני פשוט לא מחסנת כי רוב החיסונים ניתנו לילדים במסגרות השונות וסה”כ אין מה להיכנס לפניקה. אני מודה שכשטסתי היו לי מחשבות מתרוצצות של קטסטרופות למיניהן אבל כאחת שעושה עבודה פנימית הרגעתי את עצמי ועובדה שאני כותבת את הפוסט הזה בריאה ושלמה וכך שאר משפחתי. עם זאת אני ממליצה לכל מי שלא בטוח או חרד -שיחסן, חבל להיות מוטרדים כל הטיול.

טיפ נוסף וחשוב- תכשיר נגד יתושים! קניתי מספר תכשירים מכמה סוגים לנו הכי עבד מה שהבן שלי קרא לו רמזור, תכשיר ספריי של אוטן בצבע ירוק וצהוב עם פקק אדום , להיזהר כשמרססים לא לשאוף, תמיד יש לו הילת ריסוס, בכל אופן יכול להיות שלכם יעבוד משהו אחר, בנוסף ולא פחות חשוב, קניתי שני בקבוקונים בצבע לבן עם פקק כחול של אוטן שמשפריצים לאחר שכבר נעקצתם , זה הציל אותנו מספר פעמים.יש עקיצות יותר אגרסיביות אז תמרחו ונסו לא לגעת. זה והתכשיר נגד יתושים תמיד היו בתיק הגב שלי למעט בטיסות. כך גם קרם הגנה .תשמרו על הילדים בנוגע לשמש, תתמרחו כמה שניתן. יש לי שני ג'ינג'ים לייט, אז זה היה סופר חשוב והגדולות מולטיות פחות דאגתי ..עד שהקטנה נשרפה בשמש בצ'יק ,בלי להרגיש אז קנינו אלוורה ב7/11 יש בכל פינת רחוב. כובע היה בבחינת חובה לקטנים, אני נשמעת פולניה יותר ממה שזה אבל זה הוכיח את עצמו.

בפוסט הקודם סיפרתי על פוקט ואחת החוויות שאני ממליצה עליהן זה ערב שישי בבית חבד.ישנו במלון על הים קרוב יחסית לבית חבד, דבר שהיה מוצלח. הערב עצמו-אוירה שאין לתאר, ביחד יהודי קהילתי עם שירים, ברכות וסעודה נחמדה במקום זר שתלוש מהמציאות .אווירה שאותי ריגשה עד דמעות ונראה לי שאפילו בעלי התרגש, לילדים זו הייתה חוויה נוספת .

אז ככה, הגענו בלי להודיע ,כך זה עובד מסתבר , ראיתי שהיה שולחן אחד שמור, אפשרי למי שחושב שלא יהיה מקום, אבל נראה לי שתמיד יש עוד מקום.. לא משלמים אבל מכיוון שהמקום מחזיק את עצמו תורמים . כל אחד יכול לתרום כאוות נפשו כמובן לפני שבת או לאחריה, התאמצתי להגיע לתרום אחרי שבת , כי איך אפשר אחרי חוויה כזו מבלי ללכת ולתרום ולו רק כדי שהדבר הזה ימשיך להתקיים.

אחרי פוקט טסנו לקוסמוי. עכשיו למידע שלא ידעתי לפני שנסעתי .המילה קו בתאילנדית זה אי. כלומר קו סמוי זה האי סמוי וכך יש את האי פנגן ואת האי פיפי וכן הלאה. אז אם יגידו לכם סמוי תדעו שזה השם אף אחד לא טועה.

בקוסמוי התאכסנו ברחוב המרכזי בצ'אוונג, שוב, קרוב לחבד וממש על קו החוף מלון kc beach club , מיקום מצויין . יש עוד הרבה מלונות על הקו שיספקו את הצורך הזה כך שזה לפי שיקולכם . חוויה ממולצת טיולים על החוף, לאכול תירס על האש, מנגו הכי טעים שיש, לקנות בגד ים בזול ולהתמקח עם המוכרת ופשוט להינות. חוויות שכדאי לעשות אם אתם כמה ימים- sea walking זוג ישראלי שירד עושה את זה, עכשיו זו לא העונה אז זה חצי מחיר, עדיין יקר מאוד יחסית לאטרקציות אחרות אבל אני הוקסמתי ושמחתי שהחלטנו לא לוותר על זה . פשוט לראות את הים מזווית אחרת, הראש בתוך קופסא כבדה 30 ק”ג כמו אסטרונאוט ימי ופשוט יורדים לעומק של 4 מטר ונהנים עם המדריך הישראלי. הבת האמצעית שלי ירדה למים, נכנסה ללחץ ועלתה אבל אחרי שאנחנו סיימנו היא הסכימה לרדת בנגלה השניה , היא לא הודתה בגלוי אבל ניכר שהיא נהנתה מהחוויה ושמחה שלא הפסידה אותה.

הקטנצ'יק לא יכל לעשות את זה עקב גילו וגודלו אז הוא שנירקל כל פעם עם מישהו אחר שלא ירד למים.

כולם נהנו.

חוויה נוספת מוזיאון אשליות , מגניב, אחר, היינו לבד במוזיאון ופשוט רצנו ממקום למקום. יש תמונות גדולות, מסומן לכם איפה לעמוד ומסומן מאיפה לצלם וכך נראה כאילו אתם בתוך הסיטואציה. מגניב לילדים וגם אנחנו נהננו, בסוף קנינו במחירים מצחיקים ארטיקים וקפוצ'ינו עד שהמונית שקבעה איתנו הגיעה.

לילה לפני שעזבנו יצאנו לטיול ספארי בחברת off road. את הטיול סגרנו במרכז למטייל.

אז ככה, כמו שאמרתי כבר, את רוב הטיול סגרנו דרך המרכז למטייל מהארץ כך גם את טיול הטנא והאומגות אבל את היתר עשינו במקומות עצמם. במלון שלנו היתה בחורה מתוקה להפליא שנתנה לנו מחירים טובים יותר מסתבר משקיבלנו במרכז למטייל בסמוי . המרכז למטייל בסמוי מהמם ברמה שזו ממש מכונת עבודה משומנת . יש שם אוכל מצויין רוב הזמן, שירות מעולה כמו בארץ, אם יש בעיה במנה מחליפים וכן הלאה. זיווה מומלצת אש. סוכני התיור נעימים עם זאת כשאומרים לכם זו ההצעה הכי זולה הם מתכוונים בחברה המסויימת שהם מציעים. כלומר יש חברות אחרות שמציעות את אותו טיול ויש סיכוי שהוא יהיה יותר זול. אני יכולה להגיד לטובתם שהם עובדים עם חברות טובות אבל אם אתם בעניין של חיסכון בכסף תבדקו גם במקומות אחרים. תשאלו תמיד מה זה כולל. אנחנו עשינו בהמלצתם טיול באקווריום בבנגקוק דרך המרכז למטייל בנגקוק ולמרות שהבטיחו שגם השיט כלול היה צריך להוסיף על כך כסף במקום. כך שזה לא בדיוק כמו שתמיד אומרים לכם.

בכל אופן שלמנו בדיעבד יותר כסף על טיול גיפים ספארי בקו סמוי אבל אין ספק שהטיול היה מוצלח ומומלץ והיה נחמד לסיים איתו את האי. אפשר גם לקחת אותו ישר על ההתחלה כדי להכיר את האי לפני. הטיול כלל הרבה אטרקציות ולמרות שעשינו טיול פילים בציאג מאי היה נחמד לעשות אותו קצת אחרת בקוסמוי , הטיול כולל ביקור בבודהה גדול, בודהה חנוט, נקודת תצפית, הופעת פילים שונה , ליטוף נמר, הדגמת קוף בקטיף קוקוס, הסבר על תעשיית הקוקוסים, מופע תנינים, ארוחת צהריים מצויינת שהבנתי שכל חברה עושה ארוחה אחרת ויש חברות שם האוכל פחות טוב .

בלילות מומלץ ללכת למסיבות חוף יש את הארקבר מלון של צעירים יש שם בערבים מסיבות על החוף, מוסיקה טובה, אוירה משכרת, חזרנו לרגע לגיל 20, יש מופעי אש מקסימים, קצת עצוב אבל לאורך כל הלילה מסתובבים שם ילדים ומוכרים למחייתם מחרוזות פרחים. אם אתם לא מעוניינים לקנות הם יזמינו אתכם לשחק איתם משחק שאם הם ינצחו זה יחייב אתכם לקנות מהם מחרוזת. רובם מקסימים אבל ישנם מעט כייסים אז היו עירניים.

היינו מספר ימים בקוסמוי, עברנו במעבורת לקופנגן וחזרנו לקוסמוי.

כך היה בתכנון המקורי אז לא היתה ברירה, אבל אם היה מתאפשר לי הייתי נשארת בקופנגן יותר. אין דברים כאלה!!! המלון קוקוהאט שלנו בו היה מפנק, ארוחות מעולות במחירים מצחיקים, נוף עוצר נשימה שהעין לא יכולה לשבוע ממנו, שקט ושלווה , נדנדה בין העצים, בדיוק מה שאתם חולמים כשאומרים לכם את המילה אי. בלילה יש מסיבות ב”קקטוס” על הים ובעוד מקומות על החוף , אווירה מחשמלת שלא בא לכם לעזוב. ישנו שני לילות כך שהיה לנו רק יום אחד מלא. ביום הזה הלכתי עם בנותי לסדנת בישול תאילנדי, חוויה מעניינת נוספת לאוסף ובעלי הלך עם הבנים לוויפ אאוט מקום עם אתגרי מים, נהנו , ברור שנהנו, למרות הנפילות..