פעם ראשונה שהחלטנו לטוס עם ילדים באוגוסט.... מאוד חששתי בגלל עומס ומזג אויר אבל בסוף עקב אילוצי חופש הגדול הוחלט לטוס. אקדים ואומר שגם לקבל החלטה להגיע לפולין היתה לא טרוויאלית עבורי אבל על זה לא ארחיב... טיסות לגדנסק הוזמנו מראש 9 חודשים דרך חברה פולנית לוט. מחיר הטיסות לזוג +3 ילדים בערך 550 דולר (110 דולר לאדם בממוצע). טיסה מבן גוריון היתה אמורה לצאת ב9 בערב ביום שישי. השדה היה ריק לגמרי. עברנו בידוק תוך 7 דקות כולל הכל. ואז הודיעו שיש עיכוב של 45 דקות מה שהסתבר כלא נורא כי שבוע לפני אותה טיסה איחרה בכמה שעות. גילינו שביום שישי בערב מסעדות בשדה או סגורות או מבצעים ניקיון למשמרת הבאה אבל הסתדרנו. הגענו לגדנסק לקראת 1 וחצי בבוקר. טיסה עברה בסדר קצת רועשת כי כולם היו משפחות עם ילדים. הטיסה ללא אוכל. עוד בארץ יצרנו קשר עם נהג מונית מקסים דובר אנגלית כי פחדנו להתקע עם ילדים בשדה ולחפש בלילה מונית ל5. עלות המונית 120 זלוטי. רכשתי קצת זלוטי בארץ דרך גרופון בפליי מאני. הכסף חיכה לי בבנק הפועלים בשדה. שער טוב זלוי=0.95 שח. נסיעה משדה כ20 דקות לעיר העתיקה בגדנסק. לינה הזמנו כמה חודשים מראש: 4 לילות בדירה מקסימה בעיר העתיקה ברחוב ogarna 98. מיקום מעולה הכל קרוב ברגל.עלות הדירה בarnb בשח כ1200. יש סופר 5 דקות הליכה. צמוד לדירה יש קונדיטוריה מעולה שמשם ילדיי התחילו כל בוקר.

עיר מאוד יפה ומיוחדת. הגענו בתקופה של חג בפולין היו הרבה תיירים ואוירה מאוד שמחה.

יום ראשון לטיול- טיול קצר במדרחוב ראשי. כל בניין יצירת אומנות. ברחוב יש מקומות להחלפת כספים. צריך לשים לב ששערים שונים מאוד. במקום אחד יורו =4 זלוטי ובמקום אחר 4.3. אנחנו תמיד משתמשים במזומן בחול ככה הכי נוח לנו. המשכנו למוזאון מדע.. כחצי שעה הליכה כי קצת הסתבכנו בדרך. מחיר למשפחה עם שני ילדים 45 זלוטי וילד נוסף עוד 28 זלוטי. בכל מקום תשאלו אם יש כרטיס משפחה כי לא תמיד מציעים. מוזאון ענק כולל חלקים פתוחים. נהננו מאוד במקום. בילינו שם כמה שעות. שתיה ניתן לרכוש בקומה תחתונה.יש גם בית קפה במקום. אם עולים על גבעה יש נוף מאוד יפה. משם המשכנו להסתובב קנינו פירות יער בשוק hala targova בעיר העתיקה. אכלנו פירוגי מעולים ומרק במסעדה צמודה לשוק lepi baba מחירים מאוד נוחים למנת פירוגי 10-20זלוטי. הסתובבנו בטיילת לייד הנהר שער הזהב ושער הירוק. בערב יצאנו למסעדה מקסיקנית pueblo היה נחמד מאוד. מנות שהזמנו היו טעימות.

יום שני - לצערנו הבת שלי לא הרגישה טוב וזה שיבש לנו תוכניות. ביקרתי עם בנים במוזאון מלחמת העולם השניה. מוזאון מאוד מרשים חדש ויש חלק על יהודים גם. היה לי חשוב לבקר בו. עלות למשפחה 55 זלוטי. ניתן לקחת מכשיר הדרכה ברוסית ואנגלית ב5 זלוטי. שדרג לי את הסיור. המשכנו למדרחוב למתקנים מתנפחים. ובערב אכלנו במסעדה תאילנדית טובה שנקראת thai. מחיר קצת יותר גבוה אבל עדיין לא כמו בארץ. 300- 200 שח לזוג.

יום שלישי - אחרי שטיפלנו יומיים בבת בעזרת אקמול. לקחנו רכבת skm לסופוט. הליכה של 20 דקות מדירה לתחנת רכבת מרכזית. מאחורי מקדונלדס יש משרד כרטיסים. כרטיס לכיוון 4 זלוטי לאדם. קנינו כבר ל2 כיוונים. חשוב מאוד לנקד כרטיס במתקן צהוב לפני מדרגות לרציף. מרציף 3 לקחנו רכבת לסופוט. 10 תחנות בערך ואנחנו במרכז העיר. השתמשנו בעיקר בגוגל מפס וירדנו בתחנה מרכזית במרכז מסחרי. משם 5 דקות מגיעים למדרחוב עם בית עקום וטיילת חוף ים בלטי. לא ראינו מישהו נכנס למים... יש בוץ שחור לכן גם פחות נעים להיכנס למים אבל המון אנשים השתזפו על החוף וילדים שלנו התרוצצו בחול. יש חוף נחים במקביל למזח לכן ויתרנו על הליכה במזח כי היו הרבה אנשים. בחוף הנכים המסלול מדק שמגיע כמעט עד המים. ילדים התעקשו לאכול בkfc במרכז מסחרי בתחנת רכבת אז זרמנו. ארוחה כ30 זלוטי. יש אפשרות לחזור בספינה חזרה לגדנסק אבל ילדים לא רצו אז חזרנו ברכבת. היה ממש נחמד. לאחר מכן ילדים היו קצת בגינת שעשועים ואני עם בתי הלכנו לחנות סוכריות שניתן להשתתף בהכנה כל שעה עגולה. בעלות של 10 זלוטי לאדם. החנות נמצאת במדרחוב צמוד לסטארבקס. בערב יצאנו למסעדה cafe bar balzak מנות מיוחדות טעימות. לא מתאים לילדים. עלות המנה מ50 עד 90 זלוטי.

יום רביעי - עוזבים את העיר. נציג של חברת רכבים שהזמנו דרך עידן הביא לנו רכב לדירה. עלות הרכב ל3 וחצי ימים 780 זלוטי. פקדון בכרטיס אשראי 500 זלטי. יצאנו לדרך. בית ששכרנו בטבע נמצא בכתובת lisówko 14 באיזור מאוד כפרי. שטח ענק של יערות ושדות. עלות הלינה מ20 עד 23 לאוגוסט כ600 שח. לילדים יש נדנדה ובית עץ עם צעצועים. לבעל הבית יש כמה סוסים ככה שילדים לא הפסיקו ללטף אותם ויש בריכה במקום לימים חמים. יש מכולות לא רחוק מדירה וסופר גדול פולו כ10 קמ. אבל בגלל שאנחנו אוהבים לעשות על האש בערב ומגוון בשרים יש יותר בlidl אז כל פעם עצרנו כשיצאנו לאטרקציה. באתר הזמנות לא צויין שבעל הבית גר בחדר בקומה ראשונה וקומה שניה ושלישית היא זאת שפנויה למזמין אבל בגדול זה לא היה נורא כי האיש מאוד נחמד שהציע את עזרתו בלי סוף וגם אנחנו במהלך היום הינו בעיקר בחוץ. הבית ממוקם כ1 שעה מגדנסק אבל לא נסענו ישר אלא עברנו דרך פארק מיניאטורות. נסיעה מגדנסק כ40 דקות. מקום מושקע כמו מיני ישראל רק עם כל המבנים החשובים בעולם. במקום יש גם גינת שעשועים סוסים וגינה עם דמויות של אגדות. עלות למשפחה שלנו כ72 זלוטי.חניה במקום חינם. אפשר לקנות כרטיס משולב עם פארק ענקים שנמצא כמה דקות הליכה לשם. הדרך היא בעליה ויש רכבת לילדים שלוקחת אתכם לשם כל 15 דקות. עלות אני לא זוכרת כי ויתרנו על פארק ענקים מכיוון שהיה טיפה חם. לאחר בילוי של כמה שעות נסענו לבית בטבע. חשוב לציין שהדרך כפרית והכל ירוק ממש יפה. גוגל מפס מוביל דרך כבישי אגרה. בתחילת הכביש מוצאים פיתקית ובסוף הכביש יש מחסום עם עמדת תשלום משלמים בדרך כלל לקופאית שם... כבישים מאוד נוחים עלויות ששילמנו 6-11 זלוטי לכיוון. מהירות מותרת 140 קמש בכביש הזה. תשימו לב שדלק בתחנות דלק בכבישים מהירים יקר בלפחות בחצי שקל לליטר מאשר בעיר או בתוך הכפרים. בערב פשוט נהננו מהנופים המהממים באיזור הבית.

יום חמישי - יצאנו מהבית ב9 לכיוון מלבורק. התחלנו מדינו פארק עלות לכרטיס משפחתי 195 זלוטי. פארק מושקע עם דמויות זזות של דרקונים ודינוזוורים. פארק מוצל ואפילו היה קריר. יש מתקני שעשועים ומתנפחים הכלולים במחיר. אחרי כמה שעות בפארק באנו לצאת שפתאום תפסתי בעין שבצד השמאלי של הפארק יש פארק חבלים... החזרתי את הילדים מהר מאוד בחזרה ובילינו עוד שעתיים בפארק חבלים שגם הוא כלול במחיר. מדריכים דוברי אנגלית. יש 3 רמות קושי. ילדים נהנו בטירוף. משם נסענו לראות מבחוץ את מבצר מלבורק כי כבר הינו עייפים ורעבים. הטירה יפה וענקים ואולי נספיק להגיע אליה עוד. כ1וחצי קילומטר מהמקום יש סופר גדול של lidl שבו רכשנו כל המצרכים לארוחת ערב הכוללת הרבה בשרים וירקות לעל האש. כל הטוב הזה עלה לנו פחות מ100 זלוטי.

יום שישי - פארק המים רדה. חשוב לציין וחבל שלא ידעתי מראש כי ניתן להזמין רק באינטרנט כרטיס ליום שלם לפארק למשפחה בעלות של 200 זלוטי אבל חשוב חשוב לפחות 5 ימים מראש. אני באתי להזמין יומיים מראש וכבר לא היתה אפשרות. בקופות ניתן לרכוש כרטיס רק עד 3 שעות בעלות של 150 זלוטי כך שזה פחות משתלם.

מה ששכחתי לציין שכמה חודשים לפני הטיול התחברתי לווטסאפ של מטיילים בצפון פולין ונעזרתי בקבוצה גם להכנות וגם תוך כדי טיול.

יום שביעי- עוזבים פינה קסומה בטבע בחזרה לגדנסק. ביקרנו בפארק חבלים לייד גדנסק. פחות אהבנו את המקום.יש 3 מסלולים...ילדים שלא דוברים פולנית או אנגלית לא יכולים לעשות מסלולים מאתגרים. עלות כ25 זלוטי למסלול. ביקרנו במסעדת סושי ממש טובה שנבחרה ברשימה 100 מסעדות הכי טובות בפולין. מנות יפות ומושקעות. לא זול אבל שווה. שם המסעדה נראה לי הושי סושי.

ללילה אחרון הזמנו דירה בשכונה שקטה 15 דקות נסיעה משדה תעופה. הזמנה דרך בוקינג בעלות 180 שח.

ב3 בבוקר הגיעה המונית והגענו במהירות לשדה.השדה יפה ומאורגן. עברנו בדיקות במהירות. לא בדקו לנו טרולים.היה עיכוב בטיסה כשעה אבל חוץ מזה עבר בשלום.

כמה דברים שרציתי לשתף:

תקנו סים בחנות טלפונים .תבואו עם דרכון ותבקשו שיסדרו לכם במקום. עלות סים 5 שח ל5 ג'יגה.

תבקרו בסופרים ואם אתם לנים בטבע אז אין יותר טעים מלעשות על האש מבשרים וירקות שנקנו בסופר.

תזמינו כרטיסי טיסה מראש הבדלים משמעותיים

בקופות אטרקציות תבקשו כרטיס משפחתי

נתראה בקרוב......