יצאנו בחבילת קופון (טיסה+מלון+רכב) ל4 לילות 5 ימים לסיציליה.

היה נפלא נגמר מהר מידי, לאי הזה יש המון להציע ועל כן מספר תובנות עיקריות:

1. אל תצאו לפחות משבוע, רצוי שבועיים.

2. אל תיקחו חבילה עם מלון, אלא טיסה ורכב בלבד, סיציליה מתאימה לטיול מתמשך ולא לטיול כוכב.

3. סעו כמונו בסוף העונה (אוקטובר), מזג אוויר נפלא (יכול כמובן גם להיות גשום וקר), אין צפיפות באתרים ואין בעיות חניה.

4. WASE מתפקד נפלא (צריך אינטרנט), הכניסו למכשיר בכל יום מראש את האתרים כך שאם יש בעיית רשת בדרך, הוא עדין יתפקד כGPS.

5. במקביל קנו בארץ מפה טובה וגדולה של האי וסמנו עליה את כל האתרים.

6. צאו עם ספר טוב (שלנו היה ספרון של מטרופוליס שקצת אכזב) ויש המון חומר באתר זה ובאתרים נוספים.

יום ג' 21/10 נחיתה בקטניה.

לאחר איסוף המזוודות יוצאים ימינה לכיוון מבנה גדול המאגד בתוכו את כל חברות השכרת המכוניות (יש שלט גדול עליו רשום אוויס או באג'אט- שילוט מתחלף).

מקבלים רכב הרבה יותר גדול מזה שנכלל בחבילה (ללא תוספת תשלום), כמובן ללא התנגדות..

מסתכלים על השמיים הבהירים ומחליטים להתחיל את היום הראשון בביקור באתנה.

מכוונים את ה WASE למיקום הרכבל Rifugio Sapienza הרכב מתחיל בטיפוס.

הדרך מקסימה , נוף קסום, הנהג חייב עיניים על ההגה בפיתולים הרבים. ככל שמתקרבים מגלים את הבזלת השחורה כשמעט הירוק מאד בולט עליה. מגיעים עם ההכוונה היישר למגרש החניה שלמרגלות הרכבל.

מחנים ומיד "אחראי החניה" מבקש "טיפ", מקבל 2 יורו ושם פתקית על הרכב.

עולים למשרד הכרטיסים ורוכשים ב60 יורו (לאדם) כרטיס לרכבל +רכב השטח +הדרכה .

מזג האוויר נפלא, ברוב הזמן לא היה צורך במעיל או כפפות, העננים נמוכים מההר, אמנם לא רואים את הערים שמסביב אבל קונטרסט הצבעים מהמם. המדריך המקבל אותנו בירידה שופע ידע ומנדב אותו בשמחה. עורכים סיור , מקבלים הסברים מעמיקים ומעניינים על ההר והתפרצויותיו, חשים את חם הקרקע מבעד לנעלים ואף ממשמשים בידיים, מצלמים המון(לא ממש מצליחים להעביר את היופי בתמונות). ניתן להמשיך להסתובב במקום כמה שרוצים ואף להמשיך ולטפס רגלית, אנחנו בוחרים אחרי הסיור לרדת חזרה, אפשרי עם כל רכב שיורד(אין צורך לחכות לזה שעלית איתו),עוברים לרכבל (האחרון יורד בשעה 16:45)ובחזרה לרכב.

מחליטים שלא להתעכב במקום אלא לרדת מערבה בכבישP92 לכיוון החוף ,לבקר בכפרים ולרדת לאורך החוף עד למלון (של החבילה) הנמצא בקרבת סירקוז.

Eureka Palace Hotel

מגיעים ומקבלים חדר מצוין ומרווח. חבל שאין בחדר ערכת קפה, היה חסר לנו בהמשך, היה גם נחמד אם היה קרוב יותר לעיר(או בתוכה).בעיקרון זהו מלון המתאים לצאת ממנו לטיולים ואיננו מתאים למי שרוצה להיות בעיר עצמה. מכיוון שהימים שלנו היו עמוסים אנחנו גם לא הספקנו לבדוק את הבריכות או הספא של המלון.

מתלבטים האם לצאת לסיקרוז או עיירה סמוכה אחרת לארוחת הערב, אבל מותשים מחליטים לאכול במסעדת המלון , תפריט דל, לא זול אבל היה טעים. 

DSC_9730.JPGDSC_9628.JPGDSC_9783.JPGDSC_9668.JPGDSC_9803.JPG
DSC_0חדר המלון021.JPGDSC_זריחה ממרפסת המלון029.JPGDSC_בדרך למלון9927.JPGDSC_בדרך למלון9908.JPGDSC_0חלק מארוחת הבוקר40.JPG

יום ד' 22/10

יוצאים בבוקר לכיוון העיר הבארוקית נוטו.

הWASE שוב מתפקד מעולה ומביא אותנו לכניסה לשער העיר. מיד "אחראי החניה" מוצא אותנו, מראה לנו היכן לחנות בצל העצים, הפעם לא מבקש טיפ אלא גובה 5 יורו ושם פתק על הרכב.

נכנסנו בשער העיר, והתחלנו לטייל ברחוב הראשי , CORSO VITTORIO EMANUELE , לאחר הכנסייה הראשונה מחליטים לרדת לרחוב המקביל, VIA CAVOUR, כדי שלא ללכת להלוך וחזור באותו הרחוב. מגיעים לכנסיית Chiesa di Montevergine, הכניסה לכנסייה בתשלום תרומה , עליה לגג לתצפית בתשלום של 2 יורו לאדם. על הכנסייה ויתרנו ועלינו לתצפית. מרשים ושווה.

ירדנו חזרה לכיוון הרחוב הראשי דרך רחוב VIA NICOLACI, כדאי לבקר ב Palazzo Nicolaci , בנוסף לחדרים המעניינים יש גם מרפסות תצפית לכיוונים שונים של העיר. עלות כניסה 8 יורו לאדם.

ירדנו חזרה לרחוב הראשי ,פנינו ימינה עד לכיכר PLAZZA XVII MAGGIO,בה נמצא משרד טוריסט אינפורמישיין, לקחנו מפות (שנוכל לתת למבקרים הבאים), גילינו שיש אחת לשנה בחודש מאי שטיח פרחים מרשים(אז מי שמתכנן ביקור במאי שיבדוק, במשרד אמרו סוף שבוע ראשון באינטרנט כתוב סוף שבוע שלישי...) ליקקנו גלידה טעימה, נכנסנו לכנסיה שתיים, אבל בעיקר נהנינו מהמבנים המרשימים ומהשדרת העצים המרשימה בכניסה.

כבר לקראת צהרים ואנו שמים פעמנו לעיר סירקוז

מחליטים להתחיל בחצי האי אורתג'יה, מכוונים למגרש החניה PONTILE S. ANTONIO,

תשלום מראש במכונה, יורו לשעה, לקחנו כרטיס לכמה שעות ושמנו בתוך הרכב כך שניתן לראות מהחלון הקדמי(צריך להעריך כמה שעות תבקרו במקום, קחו ליותר זמן אחרת תצטרכו לחזור לשים כרטיס נוסף).

השעה כבר כמעט 14:00 וממש בכניסה מפתים אותנו לצאת לשייט סביב לאי , בשעה 14:00,בתמורה של 10 יורו לאדם (במקום 15 יורו מחיר רגיל). שייט של שעה, מקיפים את האי ומבקרים גם במספר מערות טבעיות שהים יצר בקיר הר האי. נחמד מאד.

בסיום השייט החלטנו לחזור לרכב (למרות ששילמנו לחניה יותר ארוכה) לוותר לעת עתה על המשך שיטוט בחלק זה על מנת להספיק לפארק הארכאולוגי ולקטקומבות.

שימו לב שמכירת הכרטיסים לפארק הארכאולוגי היא בטוריסט אינפורמיישין שהוא בעצם רק קופה (ליד מגרשי הספורט המגרשים מסומן במפה כאליפסה ללא כיתוב), במפה שבאתר המצורף נראה בכניסה לגן האכיאולוגי בקצה רחוב VIALE TEOCRITO פינת רחוב TERACATI, כיוון שאנחנו לא בשיא עונת התיירות מצאנו מקום ליד מגרשי הספורט הסמוכים לפארק הארכאולוגי ובקרבת קופת הכרטיסים, עלות כרטיס כניסה 10יורו לאדם. בכניסה לפארק נמצא האמפי הרומאי, ובהמשך במערת DIONISIO

והתאטרון היווני המרשים. יצאנו מהפארק, השארנו את הרכב, ויצאנו לחפש את מקום הקטקומבות, כל אחד הפנה אותנו למקום אחר עד שהגענו למוזאון הארכיאולוגי ושם נתנו לנו הכוונה ברורה, הספקנו להגיע לסיור לפני אחרון.

הקטקומבות נמצאות בסמוך לכנסיית S.GIOVANINI

והתאטרון היווני המרשים. יצאנו מהפארק, השארנו את הרכב, ויצאנו לחפש את מקום הקטקומבות, כל אחד הפנה אותנו למקום אחר עד שהגענו למוזאון הארכיאולוגי ושם נתנו לנו הכוונה ברורה, הספקנו להגיע לסיור לפני אחרון.

הקטקומבות נמצאות בסמוך לכנסיית הסיור בקטקומבות הוא רק בליווי הדרכה , הסברים מצוינים באנגלית, יציאה כל שעה עגולה,פתוח בשעות בשעות09:30-12:30 ו – 14:30-16:30 (בקיץ עד 17:30). עלות כניסה 8 יורו לאדם.

אסור לצלם, אבל הגנבתי עבורכם תמונה אחת...

הערב ירד וחזרנו שוב לאורתג'יה. כמובן שאתרים שרצינו לבקר בהם היו כבר סגורים אבל נהנינו משיטוט בסמטאות המוארות. מצאנו מקום נחמד לארוחת ערב טעימה,וחזרנו למלון.

נוטו על קצה המזלג

DSC_נוטו0098.JPGDSC_נוטו0121.JPGDSC_Palazzo Nicolaci0196.JPGDSC_נוטו0188.JPGDSC_נוטו0105.JPG

ים, וארכיאולוגיה בסירקוז

DSC_סירקוז0411.JPGDSC_פירות הים0488.JPGDSC_קטקמבות532.JPGDSC_התאטרון היווני525.JPGDSC_סירקוז0412.JPG

יום חמישי 23/10

יוצאים לטיול של יומיים ללא חזרה בערב ללינה במלון שבחבילה

את הבוקר התחלנו בנסיעה לאורך קו החוף הדרומי על כבישים:P22,P46,P66,P65,P64,P63 עצרנו במספר מפרצים וכפרים בדרך עד למגדלור הנמצא מערבית למרינה רגוזה ב CASUZZE CAUCANA

עלינו משם לכיוון הכביש הראשי (S115) לכיוון עמק המקדשים, במקור תכננו לבקר קודם בSCALA DEI TURCHI המצוקים הלבנים, אבל מפאת השעה מחליטים לבקר קודם במקדשים.

בכניסה לעמק המקדשים(בעצם בראש רכס) מגרש חניה מסודר בתשלום , לוקחים כרטיס בכניסה ומשלמים לפני יציאה במכונה.

עלות כניסה לביקור במקדשים 10 יורו.

פתוח: כל השבוע 19:00-8:30 (ביולי-אוגוסט, גם בלילה)

במקום שרידים של 8 מקדשים במצבים שונים כשהמרשים והשלם ביותר הוא מקדש הקונקורדיה.

למתעמקים בארכאולוגיה צפויות מספר שעות מעניינות , המקום מרשים ביותר. הולכים הלוך וחזור באותו הדרך. 

ממשיכים לביקור בscala dei turchi מחליטים רק לצפות בהם מהכביש ולא לרדת למטה כי במילא מתחילה רוח וקצת קריר וגם השעה מתאחרת. הנוף מלמעלה מרשים ביותר.

מגלים שיש עוד כשעתיים לשקיעה ומחליטים לעלות ל ENNA ללינת לילה.

בדרך מאתרים באמצעות בוקינג מלון שנראה לנו גם מרכזי וגם מיוחד ומחליטים להזמין (למזלנו היה מקום חדר אחרון).

הבחירה התגלתה כמוצלחת, B&B Del Centro נמצא בבנין בן 600 שנה שלאט לאט בעליו הצעירים מכשירים עוד ועוד חדרים (כרגע 7 בלבד), חדר האוכל בקומה תחתונה בחלק של המבנה ששימש בעלי החיים ולאחסנת מזון. קירות אבן מקוריים. מרשים ביותר.

עלות לחדר זוגי כול ארוחת בוקר 55 יורו.

יוצאים לשיטוט ערב (קר למדי) בעיירה קטנה וקסומה שבסיומו והולכים לארוחת ערב במסעדה שהומלצה על ידי בעל הבית- La Bottiglieria ויש בה 7% הנחה לאורחי המלון.

מקבלים תפריט , כמובן באיטלקית רהוטה, בעזרת המלצרים מגלים את תוכן התפריט שבחלקו זעזע אותנו קשות (בורגרים וקציצות מבשר סוס), הזמנו פסטה ובורגר בקר (מקווים) ובירה העשויה מפרי שיח הצבר, בעלת טעם מעניין. עלות הארוחה כולל השתייה הייתה כ45 יורו (כולל טיפ).

הולכים לישון, קצת רעש מהרחוב מפריע להירדם אבל עד מהרה העייפות מכריעה אותנו.

DSC_עמק המקדשים0752.JPGDSC_עמק המקדשים0837.JPGDSC_עמק המקדשים0779.JPGDSC_עמק המקדשים0823.JPGDSC_עמק המקדשים0824.JPG
DSC_enna0950.JPGDSC_B&B Del Centro0940.JPGDSC_B&B Del Centro0945.JPGDSC_B&B Del Centro0937.JPGDSC_enna0986.JPG

יום שישי 24/10

קמים בעיירה הקסומה ENNA , רחובות רטובים מהגשם שירד בלילה (ישנו עמוקות ולא שמענו).

יורדים לארוחת הבוקר , בחדר האוכל המעניין. ארוחת בוקר לא רעה וניתן גם להזמין קפוצינו ואספרסו.

עוזבים את המלון לכיוון המצודה של העיר , בחוץ קר מאד אבל לא מוותרים, מתלבשים היטב בציוד שהבאנו להר האתנה (שם לא היה בו צורך ..).

כניסה חינם. 

עולים למגדל המבצר (כ90 מדרגות) ומגלים מלמעלה נוף עוצר נשימה, שאני משערת שאם לא היה מעונן ניתן היה לצפות למרחקים גדולים עוד יותר.

בירידה למטה מגלים קשת בענן מעל אחת העיירות הסמוכות וגם ענן שחור שמתקרב ועוזבים את האתר במהירות.

נוסעים לפיאצה ארמינה, חונים בחניון חופשי (הפעם לא הגיעה "אחראי חניון"), מוצאים טוריסט אינפורמיישן סגור, עולים לקתדרלה, (העיטורים של הקתדרלה קצת שונים ממה שראינו עד עתה בסיציליה הם בכחול ולבן).

לדעתנו אפשר לוותר על העיירה הזו.

עוזבים את העיר המאכזבת וממשיכים לווילה רומנו .

חונים במגרש חניה מסודר, לוקחים כרטיס חניה, משלמים ביציאה בקופת החניה.

עלות כניסה 14 יורו לאדם, ביקשנו מפה אמרו יש בפנים אבל כמובן שאין...

אבל שימו לב,לפני הקופה מצד ימין יש אינפורמישיין, חנות ומסעדה. האינפורמישין הוא למעשה דוכן בו ניתן בתמורה ל6 יורו לקבל אוזניות עם אודיו להסברים, החידוש הוא שהאוזניות מלוות בטאבלט קטן בו ניתן לראות על מה בדיוק מסבירים.

אנחנו לצערנו גילינו על כך רק כשהיינו כבר בעיצומו של הסיור בתוך המבנה(ראינו אצל אחרים). ממליצה בחם שלא לוותר, אנחנו נאלצנו להתמודד עם ההסברים הרבים שבשלטים הקטנים בכל מקום.

בכל מקרה, הפסיפסים שבמקום מרשימים מאד , ובהחלט מצדיקים את הנסיעה והביקור במקום, לא לוותר. כמות כה רבה של פסיפסים ברמה שכזו, לא זוכרת שראיתי היכן שהוא.

בסיום הסיור רכשנו חוברת גדולה עם ההסברים והצילומים במסעדה/חנות שבכניסה.

גילינו אחר כך שבדוכנים שבמגרש החניה יותר זול...

משם לביקור קצר מאד במדרגות של קלטיגרונה , רק משום שהיא על הדרך,(הWASEללא כוונה שלנו , רק הכנסנו את שם העיר,הביא אותנו היישר למרגלותיהן ולטוריסט אינפורמיישן הצמוד). 

על פי האתר הזה יש על מדרגות אלו פסטיבל פרחים במאי/יוני, אז אם אתם נוסעים בתקופה זו כדאי לבדוק.

מכיוון שהייתה שעה שבה כולם נחים בסיציליה וכל חנויות הקרמיקה היו סגורות, לא נשארנו והמשכנו ישירות לעיר רגוזה .

העיר בנויה משתי גבהות, האחת העתיקה שנפגעה ברעידת אדמה ב 1693ושוקמה והשנייה החדשה יותר שנבנתה לאחר רעידת האדמה.

מכיוון שנתנו רק נקודת ציון רגוזה, הWASE הביא אותנו לחלק העליון , למזלנו בדיוק לטוריסט אינפורמישין הנמצא ברחבת הקתדרלה S.GIOVANNI

קיבלנו שם מפות ואינפורמציה וביקרנו בקתדרלה.

בעצת הפקידה במשרד האינפורמציה, חנינו במגרש חניה סמוך וירדנו לעיר העתיקה רגלית, הרבה מאד מדרגות, אבל היה כייף, החלק העתיק התגלה טיפין טיפין...

"קצת" הלכנו לאיבוד בסמטאות הרבות(ראינו עוד תיירים רבים שמחפשים את עצמם) עד שמצאנו את לב העיר. ראינו עוד קתדרלה, שתינו קפה טוב וחזרנו באוטובוס (מספר 11) לרכב בעיר העילית. את הכרטיס לאוטובוס רוכשים בחנויות הטבק.

החלק המעניין לטיול הוא העיר העתיקה (יש לציין ב WASEשרוצים להגיע ל Ragusa Ibla), אבל האינפורמישין הגדול והפתוח היה רק בעיר העילית, אז אם צריך מפה בכל זאת צריך להגיע לשם....

יוצאים מהעיר לקראת שקיעה ורואים מהכביש כיצד אורות העיר מתחילים להאיר, שעה מקסימה, מחליטים לחנות קצת על הכביש המשקיף על העיירה ולהנות מהמראה.

עולים על הכביש הראשי חזרה, עוצרים בעיירה אבולה (הקרובה למלון )לארוחת ערב, במסעדה שהומלצה במלון, המקום מלא במקומיים ואנחנו החלטנו שאם היא כל כך טובה עבורם אולי שווה לחכות אז חיכינו זמן רב (בחוץ והיה קר..). בדיעבד לא היה מוצדק, אפשר היה ללכת למקום אחר...אולי לא ידענו מה להזמין כי כמובן התפריט היה באיטלקית...

חוזרים למלון ליד סירקוז לאחר יומיים עמוסים.

DSC_פיאצה ארמינה1189.JPGDSC_קשת ושמים שחורים1118.JPGIMG_ארוחת הבוקר.jpgDSC_enna1037.JPGDSC_enna1038.JPG

טעימה מהפסיפסים ומיופיה של רגוזה

DSC_רגוזה לעת ערב1414.JPGDSC_רגוזה1373.JPGDSC_וילה רומנו פסיפסים1249.JPGDSC_וילה רומנו פסיפסי1288.JPGDSC_וילה רומנו פסיפסי1289.JPG

שבת 25/10

היום האחרון, כמה חבל שאין עוד ימים, יש עוד כל כך הרבה לראות...

מחליטים לחזור לביקור נוסף בסירקוז בחלק של אורתיג'יה, על מנת לבקר בה בשעות האור.

מחנים שוב בחניות הקרוב, שמים כרטיס חניה לשלוש שעות.

מחפשים את הרובע היהודי, הכנסייה שהייתה פעם בית כנסת סגורה. ממשיכים לחפש היכן המקווה התת קרקעי על מנת לבקר בו. בסופו של דבר, מוצאים את המלון ממנו ניתן לרדת לביקור במקווה,נכנסים ומגלים שהביקור הראשון הוא רק בשעה 11 (האחרון בשעה 19).

מכוונים תזכורת בטלפון שלא נפספס והולכים לבקר באתרי העיר האחרים, הקתדרלה הברוקית הבנויה על גבי מקדש לכבוד האלה אתנה, עדין ניתן לראות בפנים את העמודים הענקיים של המקדש, משולבים בקירות. עלות כניסה 2 יורו.

ממשיכים אל מזרקת ארתוסה, שמימיה מגיעים ממעין שבעבר שימש כמקור המים של העיר. מזרקה לא מרשימה במיוחד אבל יש ממנה תצפית נחמדה ובית קפה בו ניתן לשבת וצפות על העוברים והשבים.

מכיוון שנשאר עוד זמן ביקרנו גם באקווריום הקטן (מאד) הנמצא בסמוך למזרקה. עלות הכניסה לאקווריום 4 יורו(קצת יקר לאקווריום כה זעיר).

חזרנו לאתר המקווה, עלות כניסה 5 יורו. משאירים את כל התיקים בארון נעול, אסור לצלם, יורדים למטה עם מלווה הנותן הסבר מפורט על היהודים והמקווה. בעת גרוש ספרד לפני שהיהודים גורשו הם מילאו את המקווה בעפר על מנת שלא ייהרס או ייטמע על ידי המקומיים. המקום התגלה במקרה בעת שיפוץ המלון. מעניין מאד וכדאי לבקר. ניתן בסוף לקנות גלויות ...

ממהרים לרכב, כי החניה ששולמה מראש כמעט מסתיימת ויוצאים לכיוון טראומינה.

בעת ביקור בטוריסט אינפורמיישן ,של סירקוז,ראינו פוסטר של מפרץ מאד יפה צפונית סיקרוז והחלטנו לבקרו בדרך .עוצרים בעיירה brucolli, 

מגלים מפרץ מעניין ומיוחד עם מעגן סירות אולם עיירה מוזנחת מאד. נהנים מהנוף והסירות, מאוכזבים מהעיירה וממשיכים בדרכנו.

מגלים מפרץ מעניין ומיוחד עם מעגן סירות אולם עיירה מוזנחת מאד. נהנים מהנוף והסירות, מאוכזבים מהעיירה וממשיכים בדרכנו.

מחליטים שלפני הכניסה לטראומינה שנעלה לתצפית מהעיירה castelmola

עולים בדרך מפותלת עם נוף עוצר נשימה. בדרך למעלה או למטה ניתן לעצור לתצפית לכיוון אחר של העיר גם ב castello,אנחנו כבר היינו קצרים בזמן וויתרנו ואחר כך הצטערנו, שלא עצרנו גם שם. ב Castelmola יש תצפית מקסימה על המפרץ ועל האתנה (שגילינו משם שמאז ביקורנו התכסתה בשלג).

לאחר קפה עם הנוף המדהים אנחנו יורדים לטראומינה. מוצאים מקום בחניה מקורה ממש בכניסה לעיר (בחלק העליון), שנקרא חניון porta pasquale. שוב צריך מראש לשלם על מספר השעות שמתכננים להיות במקום, אנחנו כבר שמים ל5 שעות כי מתכוונים לבלות פה את כל הזמן עד הנסיעה לשדה.

מנסים להתחיל את הביקור בטוריסט אינפורמישין הנמצא ממש בכניסה למדרחוב הראשי שברחוב corso umberto, בבניין גדול ומרשים שחלקו משמש כמוזיאון וחלקו כמשרד אינפורמציה plazzo corvaja, אבל השעה 15:30 והוא סגור לצהרים עד השעה 16:00, אז אנחנו מחליטים להתחיל בתאטרון היווני ,וטוב שכך שכן מסתבר ששעות הפתיחה באוקטובר עד מרץ 9-16 בלבד, ובאפריל עד ספטמבר 9-19.

עלות כניסה 8 יורו.

התאטרון גדול ובמצב מצוין, וגם הנוף ממנו מרשים במיוחד.

חזרנו לטוריסט אינפורמיישין לקחת מפות ולקבל אינפורמציה נוספת.

לפני המשך סיור, החלטנו שחייבים לטעום את הגלידה שהומלצה בפורום bam bar ,סורבה בכל מיני טעמים, מתייעצים עם המלצר, מזמינים ואכן טעים ביותר. בכלל מקום נחמד לשבת בו.

מתחילים את הסיור לאורך המדרחוב הראשי של העיר, corso umberto, 

בקצהו נכנסים לקונדיטוריה גדולה ואוכלים קנולי מתוק, הקונדיטוריה נמצאת במרפסת הפונה אל המפרץ והר האתנה, אנחנו יושבים נהנים מקפה טוב וצופים בשקיעה ויודעים שעוד מעט קט נגמרת החופשה...

בדרך חזרה במדרחוב פוגשים שני זוגות של חתן כלה העוברים במקום ומקבלים את ברכות המקומיים, כנראה מנהג המקום.

לסיום מחליטים לאכול ארוחת ערב במסעדה שהומלצה בטיפים, שנמצאת ממש מחוץ לשער הראשי של המדרחוב , מסעדת trattoria rosticepi .

מלצרית אחת תפקדה ביעילות רבה על כל המסעדה שהלכה והתמלאה. שרות מצוין, אוכל מעולה. מצטרפת להמלצת קודמיי.

זהו אנחנו בדרך לשדה התעופה בחשכה, מגיעים, וזורקים את מפתחות הרכב בתיבה מפני שכבר אין שרות בשעה 22:00 , יש כבר תור של ישראלים שהלך והתארך מול דלפקי הכירטוס. מסתבר שבקטניה פותחים אשנבים רק שעתיים לפני הטיסה... וכשסוף סוף סיימנו את נושא הכרטוס, ביקורת הדרכונים עדין סגורה. ..לאחר זמן מה גם זה הסתיים. הדיוטי פרי כמובן סגור אז קונים שתיה במכונות וממתינים לטיסה. המטוס כמו בדרך הלוך ישן ומיושן של חברת צ'רטר בולגרית, אבל לפחות מרווח בין השורות.

3 שעות ועוד חופשה הגיעה לסיומה.......... 

DSC_מזרקת ארטוסה1485.JPGDSC_המלון ממנו נכנסים למקווה התת קרקעי1579.JPGDSC_קתדרלת סירקוז464.JPGDSC_עמודי המקדש בקתדלרלה1470.JPGDSC_באקווריום1505.JPG

טעימה מטראומינה 

DSC_הגלידריה1747.JPGDSC_התאטרון היווני1725.JPGDSC_מרפסת טראומינה1753.JPGDSC_לקראת שקיעה1823.JPGDSC_טראומינה1771.JPG

פה ניתן לצפות בתמונות נוספות