הר הגעש אתנה
Rifugio Giovanni Sapienza

4.3
(17)
הר הגעש אתנה - למטייל (1) מתוך הטיפ של yaffabe
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של דנט - למטייל (2) מתוך הטיפ של דנט
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של דנט - למטייל (3) מתוך הטיפ של דנט
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של shemer100 - למטייל (4) מתוך הטיפ של shemer100
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של michal_bh - למטייל (5) מתוך הטיפ של michal_bh
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של michal_bh - למטייל (6) מתוך הטיפ של michal_bh
הר הגעש אתנה מתוך הטיפ של michal_bh - למטייל (7) מתוך הטיפ של michal_bh
Piazzale Rifugio Sapienza, 95030 Nicolosi CT, Italy
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

הר הגעש אתנה, המתנשא לגובה 3,330 מטרים, ממצא בנפת קטניה שבסילציליה. הר געש זה הוא הגבוה והפעיל ביותר באירופה וניתן להבחין בו מכל נקודה בקטניה. ההעפלה לגובה נעשית ברכבל שנמצא בנקודת ההתחלה (Rifugio Sapienza) בחלקו  הדרומי של ההר, בגובה 1923. מנקודת ההורדה ניתן להמשיך ללוע (כשהתנאים מאפשרים).

שימו לב, על אף התחושה כי הר געש הוא מקום חם, קר מאוד בפסגה ויש להצטייד בלבוש מתאים.

 

מה חושבים מטיילים על הר הגעש אתנה

4.3
17 מדרגים
7
5
1
1
0

17 המלצות על הר הגעש אתנה

תמונת הפרופיל של shemer100
shemer100

”הר הגעש אתנה - טיפים חשובים למתלבטים“

קרא עוד

 לאור ההמלצות באתר, החלטנו לעלות על הר האתנה. נקודת היציאה לביקור בהר נקראת Rifugio Giovanni Sapienza. בנקודה זו יש חנייה גדולה, חנויות של מזכרות ורכבל שבו מתחילים לעלות על ההר. החנייה כרוכה בתשלום, אנחנו לא שמנו לב שנדרש לשלם וחטפנו דו"ח חנייה שאותו נדרש לשלם אח"כ בסניף הדואר. מדובר על 1.2 יורו לשעה או
 כ- 4 יורו לחצי יום. את הכרטיס קונים בחנויות המזכרות שמסביב לחנייה.

 כפי שנכתב בהמלצות אחרות קיימות 2 אופציות עיקריות לביקור בהר:

 תשלום של 30 יורו לאדם לעלייה ברכבל בלבד (הלוך ושוב) מגיעים ל 1/3 ההר בלבד ולא באמת רואים הרבה.

 תשלום של 64 יורו לאדם ואז עולים ברכבל ומשם לוקחים רכבי שטח גבוהים שמטפסים עד לגובה של 2900 מטר. משם ניתן להמשיך ברגל לפסגה.

 לאור העלות הגבוהה החלטנו לוותר על החלק השני והסתפקנו ברכבל - לנו זה היה נחמד גם כך.

 מספר טיפים:

 לא לשכוח ביגוד חם - היינו באוגוסט וב -1/3 הגובה היה כבר קר מאוד, ורוחות חזקות!

 ניתן לחנות בצידי הכבישים הקיימים סביב החנייה ואז לא צריך לשלם חנייה אם כי הכבישים לא רחבים ודי צפוף (לא שווה לדעתי את הסיכון) .

 יש בכניסה סרט ב 7 מימדים עלות 5 יורו לילד 7 למבוגר והוא אורך 10 דקות. הסרט חביב, הגרפיקה לא הכי איכותית, הילדים נהנו.

 מעיל שניתן להשכיר למעלה עולה כבר 4 יורו. המעילים נראים סבבה למי שלא רוצה להיסחב עם ציוד.

 המסעדות שסביב החנייה הן ברמה נמוכה יחסית, ויקרות. ישנה מסעדה טובה, ממש 2 דקות נסיעה בשם Ristorante La Cantoniera. האוכל מצוין ולא יקר (שם גם החנייה חינם) .

 מצרף מפה של ההר עם סימון הנקודות אליהן מגיעים בכל אחת מהאופציות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jet ski
jet ski

”הר האתנה - חוויה מיוחדת“

קרא עוד

בסוף חודש מרץ בחופשת הפסח טסנו לטיול בסיציליה עם הילדים, בחרנו ביום שבו מזג האוויר נוח ואין עננים כדי לעלות להר האתנה, את הדרך למעלה התחלנו בנסיעה עם רכב שכור עד לחניון הרכבל, החנינו את הרכב וקנינו כרטיסים.

עלינו עם הרכבל למעלה ויצאנו החוצה דרך חנות המזכרות, שיחקנו בשלג והצטלמנו היה כל כך כיף שהחלטנו לקנות כרטיסים נוספים ולהמשיך לעלות למעלה.

בהמשך, העליה למעלה מתבצעת על ידי רכב מיוחד הנקרא “חתול שלג”, ככל שעולים יותר הטמפרטורה יורדת כאשר במקום שבו נמצא הלוע הלא פעיל הטמפרטורה נמוכה ב- 5 מעלות בערך, כמו כן ישנן רוחות קרות וריח של גפרית שמקשה מעט על הנשימה וגורמת לשיעול אך זה חולף.

לסיכום החוויה אמנם מעט קשה אך בהחלט ייחודית, הנוף פראי ומדהים וגורם לך לחוש את כוחו העצום של הטבע, זוהי בהחלט חוויה שלא כל אחד יאהב, אנחנו והילדים מאוד נהיננו וממליצים על כך בחום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דנט
דנט

”הר האתנה ווג'רדיני נקסוס בסיציליה“

קרא עוד

מומלץ לבקר בהר האתנה או לפחות להגיע למרגלותיו (עליה עד למעלה ברכבל+אוטובוס מיוחד:כ64 יורו לאדם) .במקום המון חנויות מזכרות ולידן יציאה למספר מסלולי הליכה קצרים.

האתנה מעשן כל הזמן וניתן לראות את העשן מכל פינה כמעט בצד המזרחי של האי.

בחוף המזרחי מומלץ להגיע לג'רדיני נקסוס-איזור של חופי ים יפים ונקודת יציאה לשייט בקרבת טיילת הקיקלופים, ליד העיירות:אצ'יטרצה, אצ'י דה קסטלו ואצ'יראלה.השייט מומלץ והוא אורך כשעה וחצי (כולל כניסה למערות ושחיה בנקודת עגינה) .הטיילת והעיירות שהזכרתי הן מתחת לטראומינה שאותה ניתן לראות בתמונה (על צלע ההר)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מייק1
מייק1

”מספר תובנות והערות מביקור על ההר“

קרא עוד

להר הגענו ביום האחרון לביקורנו בעיר, וזאת לאחר מעקב יומי אחרי מזג האוויר. הביקור היה בהחלט מעניין ושווה.

ברכב אפשר להגיע עד Sapienza Refuge, שם מספר חניות מוסדרות – מחיר 1.2 יורו לשעה, או 6 יורו לכל היום, עדיף לכל היום בכדי לא להיות בלחץ של זמן.

לטעמי אם כבר מבקרים אז לעלות עד לפסגה (למעשה 200 מ' נמוך ממנה) לגובה של כ- 3,000 מ'

העלייה מורכבת רכבל + אוטובוס/גיפ, עלות של כ-60 יורו לאדם. בתחנת הרכבל העליונה ניתן לשכור מעיל חורפי טוב ב-3 יורו – בהחלט שווה ועדיף מאשר לסחוב מעיל, בעיקר בתקופת הקיץ.

איכות ההדרכה ירודה, לא מסודר, והמדריכים עם מבטא איטלקי כבד. ברוחות העזות הם בקושי נשמעים.

בכל מקרה, שווה ומרשים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michal_bh
michal_bh

”קר ויקר“

קרא עוד

העלייה להר מורכבת מכמה תחנות – ברכב עד לרכבל, ברכבל עד לגובה מסוים ומשם באוטובוס לגובה 3,000 מ'. העלייה יקרה, כ-65 יורו לאדם. לפני שעולים יש לברר האם יש עננים בפסגה. מזג האוויר למעלה שונה מאוד ממה שיש בתחנה של הרכבל – אנחנו היינו ביום מעונן וגשום והפסגה הייתה בהירה ושמשית. להצטייד במעיל כובע וצעיף כי למעלה יש כ-3 מעלות ויש רוח חזקה מאוד. למעלה מחכה מדריך שמוביל את הקבוצה סביב ללוע שנפער ב-2005. ההסברים שלו מעניינים, אך התאכזבנו שאי אפשר לעלות יותר גבוה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noamm31
noamm31

”טיול יומי בהר הגעש אתנה“

קרא עוד

כרבים מהמטיילים בסיציליה, החלטנו לעלות אל הר הגעש אתנה. הגענו אל החניה בחלק הדרומי של ההר, שילמנו לחנייה יומית 6 יורו, ואז קנינו את הכרטיסים- 63 יורו לאדם, שכללו נסיעה ברכבל ובג׳יפ/טיולית, הלוך וחזור.

הכרטיסים כוללים גם הדרכה של מדריך מקומי בלוע הנמוך של ההר, בגובה 2900 מטרים. ההסבר אורך כחצי שעה, ואצלנו הוא היה באנגלית ובצרפתית.

מה שלא אומרים לנו בקופת הכרטיסים, זה שאפשר לעלות עד לפסגת ההר למעלה, בלי מדריך וללא מגבלות של זמן. העלייה היא לא פשוטה, בעיקר כי מדובר בטיפוס בגובה יחסית גבוה, אבל היא לא נוראית בכלל. תוך כ-45 דקות הגענו אל הפסגה, בהליכה לא מהירה מידיי.

הנוף למעלה משגע ושווה לגמרי את הטיפוס. עם זאת, שימו לב, האוויר מלא בריח גופרית, לפעמים ברמה שמקשה על הנשימה.

מומלץ מאוד!

טיפ נוסף: השירותים שקרובים לחנייה הם בתשלום, אבל שאר השירותים שבאתר לא! חכו ותשתמשו בשירותים שליד העלייה לרכבל. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולן שרמן
גולן שרמן
1

”אין תמורה למחיר המופקע“

קרא עוד

נקודת היציאה לביקור בהר נקראת Rifugio Giovanni Sapienza. ככל שתתקרבו אליה, יתחלף הנוף בדרך המפותלת מנוף יער ירוק לנופי בזלת שחורים והצמחייה תלך ותעלם.

אפשרות ראשונה לביקור בהר היא לעלות ברכבל הלוך ושוב בלבד (30 אירו לאדם), אך זה מיותר לחלוטין ולא רואים כלום מלבד הר שחור.

האפשרות השנייה היא לקנות דיל שכולל עליה ברכבל (מגובה 1,900 מטר לגובה 2,500 מטר), משם הסעה ברכבי שטח (מעין הכלאה של מיניבוס ומשאית לגובה של כ-2,900 מטר) ובהמשך סיור רגלי מודרך של 40 דקות ברוח פרצים וקור. הדיל הזה עולה 63 אירו למבוגר מעל גיל 12 ו-41 אירו לילד, כלומר הוצאה של מעל 1,000 ש”ח למשפחה!

אחרי שעולים רבע שעה ברכבל ועוד רבע שעה במשאית מיניבוס יוצאים לסיור שבמהלכו מקבלים הסברים, רואים לוע אחת מקרוב שהייתה פעילה לאחרונה בשנת 2002 ורואים מרחוק לוע שהתפרצה לאחרונה במאי 2016. בתכל'ס לא רואים כל פעילות, לא רואים עשן ולא מרגישים אדמה חמה ואנחנו סיימנו את הסיור בהרגשה שלא קיבלנו שום תמורה למחיר המופקע (!).

אפשר לשכור במקום מעילים תמורת שלושה אירו, ויש המון אפשרויות לאכול ולשתות בתחנה בתחתונה וגם קצת בתחנה העליונה, וכמובן המון חנויות מזכרות. קחו בחשבון שרכבל אחרון יורד בשעה 16:45.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asael orly
asael orly

”עלייה לאתנה“

קרא עוד

מומלץ בחום לקחת את הסיור עד לפסגה הכולל עליה ברכבל עצירה בתחנת ביניים, מעבר לאוטו/ג'יפ המוביל עד למעלה במעלה ההר, למעלה ממתין מדריך שאוסף קבוצת תיירים ונותן הסבר באנגלית תוך כדי סיור הנמשך כ-40 דקות. יש לקחת בחשבון שבפיסגת ההר קר מאוד ויש רוחות ולכן מומלץ להצטייד בהתאם, כמו כן הסיור עם המדריך הינו מעגלי וכרוך במאמץ טיפוס, לא מתאים למי שיש לו קושי ללכת בעליה יותר ממתונה. מחיר העליה לפיסגה הינו 63 יורו לאדם ומצדיק לדעתי את החוויה. לא כדאי לשלם עבור כרטיס עליה ברכבל בלבד כי מתחנת הרכבל לא רואים כלום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hadas Al
Hadas Al

”טיפוס רגלי על הר הגעש אטנה“

קרא עוד

הר האטנה הוא הר געש פעיל ומעשן המתנשא לגובה של 3,300 מטר, אך מותרת הגישה רק עד גובה 2,900 מ'. אנחנו הגענו אליו מהכניסה הדרומית שלו, כיוון שממנה ניתן לעלות גבוה יותר על ההר. הטיפוס מתבצע בשני שלבים: רכבל ואז ג'יפ. יש חלופה רגלית בכל אחד מהמקטעים. אנחנו עשינו את הטיפוס כולו ברגל, אך מומלץ לקחת את הרכבל ולאחר מכן להמשיך עצמאית ברגל. ההליכה במקטע הראשון היא מתחת לקו הרכבל באזור תלול ומדרדר, ואין בה נוף שלא יהיה אחר כך. בפסגה קר, ולכן מומלץ להביא או להשכיר במקום ביגוד חם. מהפסגה יש תצפית יפה על כל מזרח סיציליה והים. הטיפוס כולו לקח לנו 5 שעות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”הר האתנה והמוזיאון ברג'יו דה קלבריה“

קרא עוד

מדוע אני כורכת את שני המקומות יחד? כיוון שההר היה סגור בפעם הראשונה שהגענו אליו, בגלל רוחות וסופה רצינית. פנינו ונסענו עד למעבורת, חצינו בעיר מסינה ועברנו לרגיו דה קלבריה שבאיטליה. במוזיאון הארכיאולוגי המרהיב כדאי לראות את כל הממצאים שנמצאו עמוק בים, כולל שני פסלי ברונזה יפהפיים. והאתנה? להגיע אליו ביום סביר. נסענו מהעיר קטניה ועלינו עם הכביש עד לכניסה .עולים ברכבל ואח”כ באוטובוס (יש כאלה שהולכים ברגל) עליה לא זולה אבל שווה הכל. האדמה חמה וכיף לשבת עליה כיוון שקר בהר, כדאי לבוא לבושים היטב, גם אם היום יום שמש. אפשר וכדאי לטייל באיזור הוולקני מסביב ללועות ולראות את הנוף הוולקני. מרהיב.

הטיפ עזר לך?

כתבות על הר הגעש אתנה

מתוך הבלוגים - פוסטים על הר הגעש אתנה

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לסיציליה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם