לאחר שבחודשים האחרונים טסו רבבות ישראלים לנופש בדובאי, עכשיו מצטרפת לחגיגה גם האמירות השכנה אבו דאבי, שהתירה אתמול כניסת ישראלים ללא בידוד.

אתמול (5 באפריל) החליטה ממשלת אבו דאבי על הפיכת ישראל למדינה ירוקה, כך שכעת תיירים ישראלים יוכלו להיכנס ולבקר באמירות, ללא צורך בבידוד עם ההגעה.

ובהתאם, בימים אלו מתחילות לצאת הטיסות הישירות הראשונות מנתב"ג לשדה התעופה של אבו דאבי. חברת התעופה Wizz Air Abu Dhabi, שהיא החברה הלאומית של איחוד האמירויות וחברת בת של Wizz Air הבינ"ל, הודיעה היום כי ב-18 באפריל 2021 ייפתח הקו לתל אביב. הקו החדש בין המדינות יכלול 3 טיסות שבועיות במהלך חודש אפריל (ראשון, שלישי וחמישי) ויתרחב לטיסה יומית החל מה-1 במאי. כבר כעת ניתן לרכוש כרטיסים, במחירים המתחילים ב-89 ש"ח לכיוון, ללא כבודה.

מטוס וויז אייר באבו דאבי. צילום: יח"צ

קיס וואן שייק, מנכ"ל וויזאייר אבו דאבי: "אנו נרגשים להודיע על תאריך הטיסה הראשונה של וויזאייר בקו אבו דאבי – תל אביב. החיבור בין המדינות הינו אירוע היסטורי, שיוצר אפשרויות חדשות למטיילים, והזדמנויות חדשות לתעשיות התיירות של אבו דאבי וישראל".

בנוסף, היום נחתה בנתב"ג הטיסה הסדירה הראשונה של איתיחאד איירווייז מאבו-דאבי והתקבלה, כמקובל, בסילוני מים.

מטוס איתיחאד נוחת היום בנתב"ג. צילום: סיון פרג'

ויזה לאבו דאבי ומצב הקורונה - מה צריך לדעת?

בהיותה של אבו דאבי אחת האמירויות באיחוד, בדיוק כמו דובאי, יש להצטייד מראש בוויזה לאיחוד האמירויות. עלות הוויזה משתנה בין סוכנות לסוכנות ומחירה הממוצע הוא 90-110 דולרים.

לאחר שישראל הצטרפה לרשימת המדינות הירוקות, כעת לא נדרשים ישראלים להיכנס לבידוד עם הכניסה לאמירות. על פי אתר משרד התיירות של אבו דאבי, חובה על כל הנוסעים לבצע בדיקת קורונה עד 96 שעות לפני מועד הטיסה. כמו כן, חובה לרכוש ביטוח בריאות רלוונטי ולהציג את מסמכיו עם ההגעה. אם הנכם מחוסנים, לא יזיק להביא איתכם גם את אישור ההתחסנות.

התחבורה הציבורית באבו דאבי פועלת אך בהיקף מצומצם, המסעדות פועלות תחת מגבלות והבארים סגורים. לעומת זאת, כל העסקים הלא-חיוניים שהיו סגורים נפתחו לא מזמן.