הגענו בשעות אחר הצהריים ולאחר מיקוח מסורתי לקחנו מונית למלון. הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לכם לגבי המלון ובעיקר לגבי המיקום שלו הינו שאל תיקחו מלונות באזור זה של הפארק, דהיינו בצידו המערבי של הפארק אלא תיקחו מלונות בצידו המזרחי של הפארק ב- Wulingyuan וזאת מכמה סיבות. 1. הצד המערבי של הפארק הינו מקום שקשה להגיע אליו, ההסעה אליו יקרה,המקום עצמו שומם למדי ומורכב ממספר בתים, אין מסעדות, אין בתי קפה ויתרונו היחידי הינו שבכניסה לפארק אין תורים כי מעט מאד אנשים מגיעים מכוון זה. בנוסף עיירה זו Wulingyuan נמצאת בקרבת מקום לאגם יפה ולגשר הזכוכית המפורסם.

מפת המסלול:

14.06.17מסלול הטיול שעשינו ביום זה הינו מהשער המערבי. מי שיעשה מסלול זה ביום הראשון של הטיול בפארק מהשער המזרחי, כדאי שיעלה במעלית, ייקח אוטובוס שיביא אותו עד לרכבל העליון המזרחי ומשם ניתן לעשות את הטיול לפי מה שאנו עשינו, מצד שני כדאי גם לעלות ברכבל המזרחי בגלל הנופים הנהדרים שבדרך, לקחת אוטובוס מ- Wulingyuan לשער המערבי, כך גם תימנעו מהתורים הרבים שיש בשער המזרחי. המסלול הזה מביא אותך למה שניקרא החלק הנמוך של הפארק.

לאחר הכניסה בחלק המזרחי מחכים לאוטובוס שנוסע מספר קילומטרים ומביא עד לתחנת הרכבל העליונה. העלייה מדהימה בין צוקים גבוהים. בתחנה העליונה ביציאה כבר רואים מספר קופים פראיים. ליד הרכבל ביציאה מהתחנה ישנה פנייה שמאלה בעלייה קלה עם הליכה של מספר דקות לתצפית נופית. מהרכבל עשינו סיור מעגלי מקסים בשביל הפסגה עם תצפיות לצוקים המדהימים. לקראת סופו של שביל הפסגה ליד בניין הפגודה ישנו שביל מדרגות. ירדנו באלפי מדרגות - כנראה בסביבות 3,000 בדרך יפה מאד עד לנהר. (תחנת ההסעה נמצאת בסמוך לסוף הירידה בצד הימני.) מקצה הירידה הלכנו שמאלה – מזרחה לאורך הנהר בדרך יפה מאד מספר קילומטרים. כאן טמון היתרון של מי שישמע לעצתנו וישן ב- Wulingyuan שכן הדרך לאורך הנהר מביאה כנראה עד ליציאה המזרחית של הפארק. אנחנו נאלצנו לחזור בחזרה את הדרך ולהגיע עם ההסעה של האוטובוס לתחנת הרכבל התחתונה ולחזור למלוננו.

15.06.17 מזג האוויר ביום זה היה גשום ומעונן, אולם התחזית למחר הייתה סבירה החלטנו להאריך את שהייתנו ביום נוסף – זה היתרון של טיול ארוך והקדשנו את היום לסידורי טיסה והזמנת מלונות להמשך הטיול.

16.06.17 עלינו ברכבל ולקחנו את האוטובוס לקצהו המזרחי של הפארק, מי שיעלה במעלית יגיע לשם כי זו התחנה הראשונה ,(תשאלו היכן המסעדה של מקדונלד), מתחנת האוטובוס ישנו שביל מעגלי שמביא לתצפיות נוספות על הצוקים. עוד מקום מומלץ הינו שביל מעגלי נוסף הנמצא במרכז הפארק שאליו יש להגיע עם רכבל נוסף. כדי להגיע אליו יש להגיע לתחנת הרכבל התחתונה של הרכבל המזרחי ולקחת ממנה אוטובוס, האוטובוס מביא לתחנה שיורדים בה, הולכים כמה מאות מטרים בירידה על גשרי עץ, מגיעים לתחנת אוטובוס נוספת שמשם האוטובוס נוסע עד לרכבל. מקום מקסים נוסף וקצת מאתגר מבחינת הדרך אליו הינה Tianbo mansion , הדרך אליה הינה מהרכבל המזרחי העליון, מתחנת הרכבל יש לרדת לכביש לכוון תחנת האוטובוס, ובמקום לפנות שמאלה לכוון התחנה, יש לפנות ימינה , הדרך לוקחת לערך 45 דקות עד להגעה, חלקה הראשון בירידה חלקה השני בעליה שבחלקה האחרון נכנסים לנקיק חצוב בסלע, בסוף מטפסים לנקודת התצפית אשר בראש הגבעה בסולמות ברזל. הנוף ממנה מקסים ושווה את הקושי. התיאורים המבהילים לגבי ההליכה האתגרית והמפחידה למקום זה מוגזמים ביותר. מנקודת התצפית יש לחזור בחזרה את הדרך כאשר את הירידה מהתצפית עושים בחלקה בשביל אחר. אחר הצהריים הזמנו מונית שלקחה אותנו לעיר Zhangjiajie שם ישנו במלון נחמד – ראו טיפ.

17.06.17 נסענו מהעיר ברכבל הכי ארוך בעולם של 8 קילומטר להר טיאנמן. Tianmen ההר מדהים. עשינו את השביל המעגלי סביב כל ההר בכוון השעון, עלינו לכל תצפית אפשרית וכמובן לא החמצנו שום גשר זכוכית שנמצא במסלול זה. כרגיל יש הגזמה בתמונות המפחידות שיש לגבי גשרים אלו- תמיד אלו נערות סיניות צווחניות ומפוחדות. עצת הזהב, לאחר שסיימתם את הסיבוב וחזרתם לתחנת הרכבל העליונה ניתן לעלות במעלית הנמצאת בתוך המנהרה שאליה מגיעים ברכבל עד לפגודה שאינה אלא מסעדה והנמצאת ממש בפסגת ההר. לאחר הסיבוב המעגלי מתחנת הרכבל תמשיכו כפי שהתחלתם- בכוון השעון אל המדרגות הנעות, מדובר במערכת שלמה של מדרגות המורידה אתכם עד לחור הגדול שיש בהר. מהחור הגדול יורדים ב-1,000 מדרגות שחלקן תלולות למדי עד לתחנת האוטובוס שמחזיר לעיר. מי שלא רוצה לרדת ברגל יכול לקחת מעלית.

18.06.17 ראינו צילום של אגם מדהים , suoxi lake שאלנו היכן הוא ומסתבר שהוא ליד העיירה Wulingyuan. לאחר הכניסה לפארק שאליו הגענו עם מונית מהתחנה המרכזית, יש אוטובוס שלוקח עד לאגם, שם עולים על סירה ועושים שייט של כחצי שעה. האגם יפה יותר בצילום מאחר והוא מצולם ממעוף הציפור, אגב גם האגם וגם המפל מלאכותיים. בכניסה לפארק ליד המפל ישנו שביל הפונה שמאלה שלאחר כמאה מטר לערך יש מין מגדל בן כמה קומות שאם תעלו בו ותמשיכו עוד קצת לעלות תגיעו לאגם מצידו השני.

19.06.17 נסענו שוב לעיירה זו ולקחנו את האוטובוס לגשר הזכוכית המפורסם. בטיפ שהיה באתר המטייל היה כתוב שהשנה לכבוד ביקור ראש ממשלת ישראל, 25 שנה לכינון היחסים עם סין ובגלל שהארכיטקט של הגשר הינו ישראלי הכניסה לאתר לישראלים בחינם ואכן כך היה. הגשר עצמו קצת מאכזב. מה שכן יפה זה הקניון שמתחתיו שאליו מגיעים בשביל שיורד מאזור הגשר. הלכנו בקניון היפה לאורך הנהר עד לאגם שבו עלינו על סירה שלקחה אותנו לצידו השני משם לקחנו ואת האוטובוס חזרה לעיירה Wulingyuan ולמלונינו ב- Zhangjiajie. בערב לקח אותנו בעל המלון לשדה התעופה שממנו נסענו לשיאן.

כאמור מי שיגיע ישר לעיירה Wulingyuan וישן שם יחסוך לעצמו את הנסיעות המיותרות שעשינו. העצה שלנו תלונו בעיירה זו, קחו יומיים לפארק ועוד יום לגשר הזכוכית ולאגם. אחר הצהריים סעו ל- Zhangjiajie למחרת סעו להר טיאנמן ומשם ניתן כבר לטוס לפנות ערב ליעד הבא.