טיול משפחתי של שבועיים עם ילדה אחת בת 8 בהולנד, בלגיה ואנגליה באוגוסט 18.

אכתוב כך: את מסלול הטיול-בסדרת פוסטים( - על הולנד ימים ,1עד 3, ימים 4 עד 7 , בלגיה ולונדון ימים- 8 עד 10 ואז לונדון ימים 11 עד14) ותובנות ואז על מקומות הלינה ותובנות בפוסט נוסף.

מסלול:

נחיתה בשישי בבריסל לאחר טיסת 6 בבוקר עם אלעל, שהייתה יופי. שכרנו רכב גולף ספורטואן שמו, עם מערכת ניווט בילט אין שהייתה מאד יעילה(באנגלית). 2 מזוודות נכנסות בבגאז'..מעבר לכך נראה לי בעייתי. יצאנו ( בשעה 1 וחצי) לכיוון מקום הלינה שלנו- כפר דה אמהוף- של רשת סנטר פארקס, מרכז מזרחי של הולנד,כשעתיים נסיעה נוחה מאד.

הגענו בסביבות 4 לבקתה שלנו. יצאנו למרכז הפארק לערוך קניות לארוחת ערב ולעשות הכרות עם הכפר. ישנו מוקדם יחסית כדי לקום רעננות למחר.

יום שבת- ארוחת בוקר בבופה בכפר, נסענו לחיטהורן בצפון.כשעה וחצי נסיעה. החניה חינם וצמודה לכניסה לתעלה המרכזית שסביבה יש התרחשות רבה. טיילנו לאורכה והזמנו לנו שייט. ניתן להשכיר סירות אישיות בגדלים שונים לשייט עצמי. אנו העדפנו שלא משום שהמקום עמוס כולל בדרכי השייט. ראינו אוניות נכנסות זו בזו ויוצרות פקקים. בשייט רב המשתתפים, קיבלנו הסברים מעניינים. השייט ארוך- כשעה ויש מי שיודע כיצד להשיט בעומס …

חיטהורן מקסימה וצריך להלך בה ולארקלשוט וממש להיכנס לכפר.ציורית עם המון בתי קפה ומסעדות וחניות מזהרות. יש אפשרות להיכנס לאתרים שונים בכפר אך אנו לא עשינו כך והסתפקנו בשייט וטיול. זה לוקח יום טיול שלם לטעמי והתכנון המקורי שלנו לקניות בבטביה בדרך חזרה לכפר היה לא ריאלי. טיפ- בטיילת התעלה המרכזית יש בית קפה ממול ליציאה לשיט שהזמנו ששמו בוטהאוס- לילדים מגישים את הגלידה בתוך צעצוע של חיה, לנו פגווין. מתוק! הקפטןשלנו היה רוי- בחור צעיר, נחמד ומיודע!!

חזרנו לכפר בשמונה וחצי וארגנו ארוחת ערב נהדרת. כיף שיש אור עד10 בלילה.מאפשר ניצול יום ארוך ונעים לנו לנהוג באור מאשר בחושך.

יום ראשון- דלפט. אני מאד אוהבת כחול דלפט ולכן ברור שזה מקום חובה. נסיעה של שעה ורבע וחניה ברחוב plantagegeer ,בחינם ביום ראשון ובצד ימין של הרחוב, ואנו בהליכה קצרה בככר המרכזית.

הככר מרשימה מאד וכמובן שיש בה מבנים היסטוריים משמעותיים ושתי כנסיות נפלאות שמצלצלות בפעמונים ונדמה שכל העיר בחוץ, בבתי הקפה הפזורים. בית הקפה / מסעדה- וילהלם השני שנמצא בין חנות מזכרות זולה ומצויינת לבין חנות של יצירות כחול דלפט,בפינה הימנית של הככר כשהפנים לכנסיה הישנה, מצויין ולא מאד יקר. לקחנו סיטי שאטל- שזה אוטו עם ספסלים פתוח,שלוקח אותך לאן שתבקש. 5 יורו לנסיעה לכולם.כך מהככר מהר מאד הגענו למוזיאון של חברת רויאל דלפט. הסיור מעניין מאד וחי- סרט הסבר מעולה שהילדה ממש נהנתה ממנו וסיור מרתק עד לחנות החברה דרך צפייה בבעלי המקצוע והאמנים בעבדותם. מומלץ בחום!

ביום זה נערכה תהלוכת השייט ורנד קרוסו, פעם בשנה בתחילת אוגוסט. זהו משט של ספינות מקומיות מקושטות בפרחים ובירקות שכן זו חגיגת בפרח ובירק השנתית. היצירתיות בשמיים ויש רק לשבת על גדות תכלות המסלול ולהנות ממחזה נפלא. חשבנו שאולינספיק את מדורדם אבל השייט קסם ונשארנו בדלפט. שבנו לכפר בסביבות 9 לבופה ארוחת ערב.

הבמשך ספוזט הבא

..