חלק שלישי ואחרון של סיפור הטיול המשפחתי שלנו ביער השחור. בשלב זה נפרצו הגבולות ועברנו לאלזס שבצרפת.

יום 8 (חמישי, 3/5/12)
 היום הוקדש לפארק אירופה. הדירה שלנו הייתה שלושה ק"מ מהפארק והגענו בשעה 9:15. הילדים שלנו עדיין לא חוו פארק שעשועים בסדר גודל הזה. שני הגדולים עשו מתקנים מרשימים כמו הבלו פייר, הסילבר סטאר ועוד רכבות הרים ומתקני מים. ראינו גם מופעים נחמדים של תאטרון בובות ושל אקרובטים/ליצנים. הקטן בדיוק עבר את ה-1.20 מטר וזה אפשר לו להנות ממתקנים שווים למדי ולקנא פחות בגדולים. בגלל שהוא היה גבולי, מדדו את גובהו בכמה מתקנים - הם מאד מקפידים שם. ההורים עם נטייה למחלת ים יש מתקנים שבהם שטים בנחת ומשפריצים ברובי מים על סירות אחרות או סחרחרות. יש גם הרבה צל וצמחיה ירוקה ומקומות לשבת לפוש. הפארק היה די מלא אבל התורים היו סבירים, כ-20 דקות למתקנים המבוקשים.

אירופה פארק1

אירופה פארק2

אירופה פארק3

 נהנינו מאד ויצאנו עייפים אך מרוצים. הפארק נסגר ב-7 בערב, בדרך לדירה נפרדנו מפקק התנועה לאחר כמה מאות מטרים והחלטנו שעשינו מספיק להיום.

יום 9 (שישי, 4/5/12)
 נסענו ל-Strasbourg ולאחר התברברות עקב עבודות בכביש הכניסה לעיר חנינו בחניון Gutenberg בעיר העתיקה. הצטיידנו במפה בסיסית במרכז המבקרים. בדרך כלל לא היה לנו מה לחפש במרכזי המבקרים, רק בערים כמו פרייבורג ושטרסבורג לקחנו מפה בסיסית להתמצאות. ערכנו סיור רגלי מקתדרלת נוטרדאם לרובע פטיט פרנס.

הקתדרלה בשטרסבורג

פטיט פרנס

 בדרך חזרה ערכנו קניות באזור Place Kleber וכבר לא נשאר זמן לאטרקציות בדרך היין שנסגרות ב-6 בערב. בכל זאת, היה אור ועשינו טיול רכוב בדרך היין מ-Obernai דרומה. כל האזור מגדל כרמי גפן ליין. עצרנו בכפר Adlau ומשם נסענו לדירה לקבלת שבת.

אדלאו1


אדלאו2

אדלאו3


יום 10 (שבת, 5/5/12)
 זה היום האחרון לטיול ורצינו להשלים גם את מה שלא הספקנו אתמול ולסיים בשיא. פנינו ישר ל-Kintzheim ועם הפתיחה ב-10 בבוקר הגענו לפארק הקופים. מזג האוויר היה סגרירי אבל תוך כמה דקות יכולנו לקפל את המטריות. בכניסה מקבלים חופן פופקורן, מגישים לקופים אחד אחד והם לוקחים את הפופקורן עם היד ואוכלים. רואים את הקופים בכל מקרוב בפעילויות כמו פליית כינים הדדית. היה כיף גדול.

פארק הקופים1

פארק הקופים2

 המשכנו במעלה אותו הר לטירת הוט-קניגסבורג אשר שופצה על ידי הקיסר הגרמני וילהלם השני לפני כמאה שנה.

הוט-קניגסבורג1

הוט-קניגסבורג2

 גם פארק הנשרים נמצא על הר זה אבל הוא לא משך אותנו. אנחנו המשכנו ל-Hunawihr לחממת הפרפרים. גם זו חוויה מיוחדת שעדיף להדגימה בתמונות אם כי יש פרפרים שלא נחים וקשה לצלם אותם.

חממת הפרפרים1

חממת הפרפרים2

 בשכנות לחממת הפרפרים נמצא המרכז להשבת החסידות והלוטרות. הגענו ב-14:15, בדיוק בזמן להאכלת החסידות ב-14:30 ולמופע חיות המים ב-15:00. באתר רואים חסידות מקננות והיו גם גוזלים מגיל שבועיים ומטה ועד לביצה בתהליך בקיעה שהוצגה בחלון האינקובטור.

חסידות בנות שבועיים

חסידות בגיל 3 ימים

 במופע של חיות המים מושיבים את הצופים מסביב לבריכה, מכניסים את החיות ועופות המים כל אחת בתורה וזורקים להם דגים חיים והם טורפים אותם. יש קורמורן, לוטרה, פינגוינים וכלב ים.

הפינגוין

כלב הים

מי זה? בונה?

 המשכנו ל-Colmar, חנינו בחניון המקורה של העירייה וכשיצאנו היה גשם. נכנסנו ללשכת התיירות לקחת מפה ואחר כך לסופרמרקט וכשיצאנו הגשם הפסיק וערכנו סיור קצר בעיר.

קולמר

 דגמנו גם פסטיבל אמנות רחוב שלפחות בשעה זו התברר יותר כפסטיבל מאכלי עדות מצפון אפריקה, אפריקה השחורה ודרום מזרח אסיה.

פסטיבל בקולמר

 בסוף היום הגדוש חזרנו לדירה וארזנו לקראת הטיסה הביתה למחרת.

יום 11 (ראשון, 6/5/12)
 השכמנו ב-3 בלילה ונסענו לשדה התעופה בבאזל בגשם שוטף. לקראת הסוף איבדנו את האמון ב-GPS כי ראינו שלטים לכיוון שדה התעופה והיה קצת מתח שאולי נפספס את הטיסה, אבל בסוף ה-GPS היה בסדר וניווט בדיוק לחניון השכרת המכוניות. השחלנו את מפתחות הרכב בתיבת ההחזרה ועלינו לטיסה לאחר שכבר איחרנו את הספידי בורדינג. בזה נגמר הטיול והתחיל שלב הדיווח והכנת אלבום התמונות.