אפריקה מאז ילדותי הצטיירה לי כגן עדן לחיות הפרא . הרצון להגיע ולפגוש אותם גדל במהלך השנים . כאישה צעירה טיילתי כשנתיים וחצי בדרום אמריקה וארה”ב בטרמפים ,קפצתי לאירופה יוון אוסטרליה הודו זימבבואה בקטנה ועוד… ביובל לחיי החלטתי כי צברתי מיילאג' ענקי מהטיולים שלי בעולם והגיע הזמן לממש את החלום ולבקר באפריקה . הבחירה שלי לטייל באתיופיה ריגשה אותי בסיפורים ובאנשים שבה ואמנם אתיופיה נמצאת ביבשת אפריקה עם זאת שונה מאד בתרבות ובטבע שבה מהיבשת השחורה ,בעצם רק שאתה עובר מאתיופיה למדינות מזרח אפריקה יורד האסימון (אסימון – כן מצביע על הגיל :)) כי אתיופיה כמו מרוקו שונה מאד משכנותיה המדינות האפריקאיות.

אהבתי לאתיופיה צמחה כאן בישראל , בעבודתי נפגשתי עם העדה האתיופית ומיד הייתי שבויה מהסיפורים ששמעתי מהקסים ,סיפורים שגירו את דמיוני . לא באמת ידעתי מה אמצא שם – בארץ הרחוקה שנקראה בעבר חבש והיום נקראת אתיופיה .

בשנת 2016 יצאתי לטייל במדינה הקסומה -אתיופיה. פגשתי מעט מאד תיירים ואלו שטיילו התמקדו באטרקציות כמו: מדבר דנקיל עם המישורים הרחבים הרי הגעש הפעלתניים השבטים והטמפרטורות הגבוהות יש האומרים בלתי נסבלות לליבלה אקסום בהר דר.

בגלל אהבתי לחיות בדקתי ומצאתי בGOOGLE MAP מס פארקים שרובם לא היו מתויירים ולא ידועים לקהל התיירים . מקומות מרוחקים מאתרי התיירות. הגעה לא פשוטה דרכים לא דרכים אבל התוצאה שווה לחלוטין .

חיפשנו נהג שיוכל להבין את הבקשות שלנו ומצאנו את קידוס – קידוס מדריך/נהג המדהים בידיעותיו נעים הליכות והכי חשוב חבר של כולם לא משנה לאן הגענו – קידוס מצא חבר או חבר של חבר שהפך את הטיול למעניין יותר.

קידוס מהמפגש הראשון שלנו אתו הבין כי אנחנו לא תיירות מהמניין וזרם איתנו , זנח את המסלול התיירותי שהכין עבורנו וקיבל טיול שבו למד על הפארקים באתיופיה .(educational trip .)

לא אשכח את הפעם הראשונה שהגענו לפארק MAZE , העשב הגבוה בעלי החיים שמעולם לא ראינו שאגת האריות ברקע והכל היה חלומי.

ב kefeta sheraro np חיפשנו את עדר הפילים . נאמר לנו כי יש כ 500 פילים אפריקאים הנמצאים בפארק ואולי לא? בפארק נמצא כשעתיים וחצי מהעיר אקסום הפארק מהמם והפילים נמצאו השמחה היתה גדולה מעורבת בהתרגשות . יש קסם במקום שאינו מתוייר , הראשוניות , בעלי החיים לא חוששים ולא בורחים .

הפארק הבא שביקרנו היה bale mountain . הפארק נמצא בצפון ערב אדיס ואליו הגענו בלתי ברירה אחרי שנקלענו לאזור המלחמה ליד בהר דר … על המסע או בריחה באישון הלילה מבהר דר בבלוג הבא

בנתיים הכנסו לאתר greatafrica.co.il לבדוק מה התחדש בטיולי אפריקה

עדי