אחת המשלחות הבולטות בתערוכת התיירות IMTM, שננעלה בסוף השבוע, הייתה זו שהגיעה מאיי הפיליפינים, בדרום מזרח אסיה. פגשנו לראיון את שגריר הפיליפינים, שחשף בפנינו את האיים הפחות מוכרים, שהוא ממליץ לגלות במדינתו, וגם ביקשנו את התייחסותו לנושא נגיף הקורונה ואזהרות המסע למזרח.

מדינת הפיליפינים מונים מעל ל-7,000 איים עם אינסוף פעילויות לזוגות, משפחות ותרמילאים. בוודאי השמות “מנילה” (Maynila) ו”פלאוואן” (Palawan) מוכרים לכם, אבל תשמחו לדעת שיש לפיליפינים הרבה מעבר להציע לכם.

בשנה האחרונה ביקרו בפיליפינים כ-22 אלף תיירים מישראל – גידול של יותר מ-13 אחוז בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. שגריר הפיליפינים בישראל, ניל אימפריאל, מסר לנו בתערוכת התיירות הבינלאומית IMTM: “התיירות מישראל לפיליפינים צמחה בחמש השנים האחרונות ואנו אופטימיים שמגמה זו תימשך גם השנה ובשנים הקרובות. הפיליפינים היא יעד טרופי, שמתאים כמו כפפה ליד למטיילים מישראל”.

כשנשאל בנושא נגיף הקורונה והחשש מטיולים במזרח הרחוק, ענה: “הסירו דאגה מליבכם. אמנם משרד הבריאות העולמי לא ממליץ לנסוע למזרח בימים אלו, אך זה אינו כולל את הפיליפינים”. בנוסף, משרד התיירות של הפילפינים, בהנחיית הנשיא, אוסר זמנית כניסה לפיליפינים של אזרחים מסין או כאלה שביקרו בסין בשבועיים האחרונים. כמו כן, נאסר זמנית על תושבי הפיליפינים לבקר בסין.

אילו איים כדאי לגלות בפיליפינים?

כיוון שכמה מן האיים בפיליפינים הפכו מתויירים מאוד, ביקשו מהשגריר המלצות של מקומי למקומות פחות מוכרים והוא שמח לתת המלצות. אחד מהם הוא האי נגרוס (Negros island). האי הנמצא בדרום מרכז הפיליפינים והוא ידוע בשל התושבים החביבים שלו, והעיר הססגונית בקולוד (Bacolod), עיר החיוכים. בעיר מתקיים אחת לשנה בחודש אוקטובר פסטיבל המסכות הססגוני, ה”מסקרה” (Masskara Festiva) אליו מגיעים תיירים מכל העולם. תשמחו לדעת שביקור באי נגרוס והסביבה מתאים למשפחות, לתרמילאים, לקבוצות ולטיולי תמריץ.

לא רחוק מנגרוס, נמצא האי סיקיהור, אליו ניתן להגיע במעבורת מדומגטה. האי ידוע בשל הכוחות המיסתיים והמיסתורין שלו. חובבי המיסטיקה וההרפתקאות מוזמנים לבקר אצל ההילרים באי ולרקוח שיקוי מיוחד מצמחי מרפא. מלבד מסתורין, תמצאו באי חופים לבנים יפהפיים עם מים צלולים בגוונים טורקיז לצד עצי קוקוס, שוניות ואתרי צלילה, מפלים, ג'ונגלים ושקיעות מרהיבות. לכן, שגרירות הפיליפינים הביאה לאחרונה משלחת של עיתונאים ובלוגרים, לאי נגרוס, על מנת לחוות את התרבות התוססת, הפסטיבלים, המסיבות, הנופים והאווירה – ולחשוף את האי, הפחות מתויר, בפני הקהל הישראלי.