מבולבלים מכל הוראות הכניסה והיציאה מפוקט? משרד התיירות של תאילנד TAT מפרסם היום את מדיניות בדיקות קורונה לפוקט, בייחוד המדיניות בעניין ילדים שנמצאו חיוביים לקורונה

1. כל ישראלי מחוסן, אשר מעוניין לבקר בפוקט יכול לעשות זאת, כולל ילדיו הלא מחוסנים.

2. על הנוסע למלא טופס דיגיטלי (Certificate of Entry (CoE, אשר כולל העלת תעודת ההתחסנות הישראלית, שובר של מלון מתוך כ-300 מלונות מאושרים (SHA PLUS), תשלום מראש עבור הבדיקות באי ובדיקת PCR שלילית עד 72 שעות לפני העליה למטוס.

תייר אשר שוהה שבוע בפוקט, מחוייב בבדיקה נוספת ביום מספר 5. תייר ששוהה באי מעל שבוע, חייב להבדק גם ביום מספר 12.

3. אישור הכניסה אינו כרוך בתשלום. הנפקת האישור נעשית תוך שלושה ימים עבודה. לשכת התיירות של תאילנד פתחה חדר מצב בו כל ישראלי יכול לקבל עזרה במילוי הטופס הדיגיטלי: 054-2523532. שרות זה יינתן ללא תשלום.

4. לאחר ההגעה לפוקט, על הנוסע לעבור בדיקת קורונה בשדה התעופה. ילדים עד גיל 6 פטורים מבדיקה. המלון יארגן את המעבר למלון עבור כל האורחים הרשומים.

5. הנוסע יפעיל יישומון שיאפשר לו להסתובב חופשי באי. מקומות יבקשו למדוד חום ולבדוק את הישומון האישי.

6. בעת ההגעה למלון, על הנוסע להשאר בחדרו עד קבלת התוצאות – בדרך כלל כ-6 שעות. צוות המלון ידאג להגיש את הארוחות לחדר.

7. לאחר קבלת תוצאה שלילית, הנוסע רשאי לטייל חופשי בכל אזור האי, כולל במקומות כמו Coral Island ו-Banana Beach שמחוץ לאי עצמו.

8. במידה וגם הבדיקה ביום 12 תהיה שלילית, ניתן לצאת מפוקט מיום 15 לאחר ההגעה ולטייל ביעדים מחוץ לפוקט.

9. במידה ובן משפחה מתברר כחיובי, עליו להתאשפז בבית חולים על חשבונו או על חשבון ביטוח הנסיעות שהיה עליו לרכוש טרם נסיעתו לתאילנד ואשר מהווה חלק של דרישות קבלת הCoE.

10. הורה/הורים רשאי/ים ללוות את הילד/ים במהמלך האשפוז בתנאי שיחתום על בקשתו לעשות זאת.