מסלול עד שבוע בצ'אנג מאי ”טיול בתאילנד - צפון“

חזרתי עם אישתי משבועיים וחצי בתאילנד, והייתי רוצה לשתף במסלול, בעלויות, ובטיפים שונים. נסענו בתקופה החמה ביותר, אז המחירים יחסית יותר גבוהים מעונות אחרות. סך הכל הטיול היה גם בגסט-הוסים, וגם במלונות מפנקים.

טיול הג'יפים של טאנה: סגרנו עוד מהארץ את הטיול ג'יפים. לא עשינו הרבה שיעורי בית, והבנו קצת מאוחר שיש טיול ג'יפים של חברה נוספת - Red Brick - שאולי אם היינו יודעים, היינו עושים שם. הטיול על נראה לי בערך 4900 באט לאדם, אבל לא זוכר במדויק. בכל מקרה הנה הסיכום והטיפים שלנו לגבי צ'יאנג מאי והטיול:

צ'יאנג מאי: בגלל שסגרנו את הטיול, קיבלנו הסעה מהשדה תעופה למלון שלנו. לא ישנו במלון של טאנה. ישנו במלון שנמצא קצת מחוץ למרכז, בערך 10 דקות לטאנה, ו-5 דקות לשוק הלילה. המקום נקרא Riverside House. מקום מאוד חביב. הבעיה הגדולה הייתה שלא היה מים חמים, רק פושרים. המלון עלה 900 באט ללילה לחדר הכי טוב שיש שם. 

לא יצא לנו לטייל הרבה בצ'יאנג מאי, אבל העיר מאוד חמודה. כל האזור של שוק הלילה מאוד נחמד, ובאמת, זה השוק הזול ביותר שהיינו בו, ככה שאם רוצים קניות, כדאי שם, ולהתמקח המון! כל מה שקנינו, שמענו אחר כך שאחרים קנו ביותר זול. אל תרגישו לא נעים. זה חלק מהמשחק, ובסופו של דבר, תמיד הם ירוויחו עלינו... 

לא מצאנו מסעדות ממש טובות בזמן שלנו שם. יש מסעדה סבבה ישראלית עם אוכל חביב (מרק תימני). אבל כמעט כל מסעדה נראית בסדר, ורק צריך ללכת למקום שנראה טעים. יום לפני הטיול יש מפגש בטאנה עם הנהג המוביל. זה נחמד. 

טיול יום 1: בבוקר מגיעים ומתחלקים לג'יפים. בסופו של דבר הכי חשוב עם מי אתם בג'יפ. אם ביום קודם מתחברים עם אנשים, הכי טוב לדאוג שתהיו ביחד. אנחנו היינו בג'יפ עם עוד זוג שהיה בירח דבש ועוד שתי גיסות שהיו ממש נחמדות. סך הכל היינו 6 ג'יפים, כאשר בכל ג'יפ 6 אנשים + נהג. 

היום מתחיל בביקור בחוות סחלבים (קצת מיותר), מופע נחשים (חמוד מאוד), מופע פילים (מאוד יפה) ובסוף רכיבה של חצי שעה על פיל בנוף המדהים של הצפון! אחרי זה ממשיכים לריזורט חמוד. שימו לב שקר שם, ולבוא עם בגדים ארוכים..

טיול יום 2: יחסית יום מאכזב. זה מתחיל מביקור בשבט ארוכות הצוואר, אבל באמת סתם מגיעים לשוק קטן, בלי דברים ממש מעניינים. אנחנו ציפינו לראות קצת את החיים שלהם, ולא קיבלנו את זה. אחרי זה ממשיכים למקדש עם מלא קופים. חמוד מאוד. משם נוסעים למשולש הזהב. יכול היות שזה יפה, אבל ישר הורידו אותנו לסירה שלקחה אותנו לשוק בלאוס. חוץ מלהגיד שהיינו בלאוס, אין משהו להגיד על לאוס. הרגשה לא נעימה, אין כמעט מה לקנות. אם רוצים לקנות תיק/מזוודה יש מבחר רב, אבל הכל זיופים, ובחולצות הזיופים אפילו לא טובים (התנין של לקוסט נראה ממש גרוע). אחרי זה נוסעים למלון בצ'יאנג ראי. המלון היה מאוד יפה, ונסענו לשוק הלילה שגם הוא היה היפה ביותר שראינו בתאילנד (אבל שם היה מאוד קשה להתמקח). סך הכל היום כלל המון נסיעות ארוכות, והיה מתיש מאוד בלי הרבה דברים נחמדים לראות ולעשות בדרך. 

טיול יום 3: התחלנו מנסיעת שטח בשדות של סויה וקפה. מאוד יפה ומעניין הנוף, ומגיעים לכפר בתוך השדות שבאמת רואים קצת את החיים של המקומיים. אחרי זה ממשיכים למפל. הליכה של בערך 30 דקות, (חשוב נעליים סגורות), וסך הכל הוא מאוד יפה. בסוף נוסעים למעינות חמים מאוד יפים. שימו לב - אין מגבות במקרה הזה, אז צריך לבוא אם מגבת אם רוצים להתנגב אחרי המעיינות (ומומלץ). סך הכל הטיול היה מהנה מאוד, ורק היום השני היה קצת מאכזב. האוכל בכל פעם הוא Buffet, וסך הכל הוא לא רע כמעט תמיד (שתייה מוגזת וחריפה בתשלום נוסף).

לכל המידע על צ'אנג מאי תאילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות