המדריך מגנוס מודשרק ”מדריך מומלץ לטיול בשמורת Landmannalaugar “

חשוב לדעת שהנהיגה בשמורת Landmannalaugar באיסלנד ברכב שכור אפשרית רק ברכבי 4X4 ובידיעת ואישור חברת הביטוח. חברות הביטוח לא מבטחות רכבי 2Wd ו4Wd לנהיגה בשמורה. מעבר לביטוח, תנאי השטח מורכבים וגם אם ברשותכם רכב 4X4 צריך להכיר את השטח כדי לצלוח אותו בביטחה. יש צורך, למשל, לחצות כמה נהרות שגובה המים בהם עשוי להשתנות מיום ליום ולהיות בעייתי לרכב נמוך מידי.

אנחנו שכרנו מדריך מעולה בשם מגנוס (Magnús) שלקח אותנו בג'יפ לנדרובר שלו לטיול בשמורה. מגנוס מומלץ בחום ויום הטיול איתו היה אחת מנקודות השיא בטיול שלנו לדרום איסלנד. מגנוס אסף אותנו ב9:00 מHella אשר בדרום איסלנד ולקחת אותנו לשמורה. הטיול כלל מסלול רגלי יפהפה בשמורה של כשעתיים וחצי. חזרנו לקראת 18:00. הדרך לשמורה מדהימה ומגוונת ומגנוס טיבל אותה בסיפורים ובמידע מקיף על האזור.

מגנוס היה תקשורתי מאוד באימייל ובסמסים בהזמנת הטיול, הוא מדבר אנגלית שוטפת, ידען גדול (יש לו דוקטורט בבוטניקה והוא עובד עם הממשל האיסלנדי בשימור קרקעות) , מכיר את השטח מצוין ויש לו אישיות עליזה וכובשת. היו לו תשובות והסברים לכל השאלות שלנו לא רק לגבי השמורה והטבע המדהים שחלק איתנו, אלא גם לגבי איסלנד וההיסטוריה שלה. ממליצים בחום.

לכל המידע על איסלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות