מדריך מעודכן לנוסע בטיסות low cost - כל המידע למזמין ולנוסע ב-wizz air.

כבר מספר שנים שמגיעות לישראל חברות תעופה המציעות לפעמים מחירים נמוכים מאוד. המחיר לא כולל מזוודה ואוכל ומאפשר לכל אחד להחליט על המחיר הסופי בהתאם לצרכיו..

חברת התעופה וויז אויר wiz air טסה מישראל למספר יעדים במזרח אירופה כגון בודפשט, רומניה , בולגריה ועוד..

במדריך זה מידע למזמין וגם המון מידע חיוני לפני הנסיעה.

על מנת להוזיל עוד יותר את הטיול ולהקל על התכנון הכנתי לאחר ניסיון רב מאוד מדריך להזמנת לינות ובעיקר דירות נופש בחול ובארץ במדריך גם הנחות להזמנה ראשונה.

הכנתי גם פוסט על חברת לאו קוסט נוספת הטסה למערב אירופה- esy jet

הזמנת טיסה הלוך ושוב וקונקשיין - ניתן באותה הזמנה להזמין טיסה הלוך ושוב. אבל ניתן גם לגוון ולהזמין כל קטע טיסה לחוד. כך שאתה גמיש לגמרי ויכול להזמין כרטיס טיסה הלוך ליעד אחד וחזור מיעד אחר. או להזמין הלוך בwizz air וחזור באל על up או esy jet וכול שילוב שתרצו. (רק שימו לב למדיניות המזוודות השונה בין החברות)

ניתן גם להגיע ליעדים רחוקים יותר על ידי הזמנת טיסה מהארץ לאחד היעדים ומשם ליעד אחר. למשל ניתן להגיע לאיסלנד או סקוטלנד מיעדים שונים במזרח אירופה אליהם טסה החברה מישראל.

אני עשיתי זאת הקיץ כשהזמנתי טיסה זולה מאוד לוורשה (יולי 360 שח הלוך ושוב לאדם לוורשה) , לנתי בדירת איר בנב קישור לדירה קרוב לשדה התעופה (היה לי חשוב מקרר ומקפיא ) הדירה הייתה מעולה. למחרת בבוקר טסתי משדה התעופה לאוסלו גם עם וויז (40 שח כיוון לאדם). בחזור לנו בעיר בוורשה לילה אחד והיה לנו כמעט יום שלם לטייל.

ממליצה ביצירת קונקשיין עצמי כזה לא להזמין 2 טיסות צמודות. בקיץ זה הזמנתי שוב טיסה לפולין ונטייל שבועיים בפולין ושבוע בנורבגיה כשהפעם הטיסה לנורבגיה היא לאולסונד (צפוני יותר) ויוצאת מגדנסק.

חשוב: אם מזמינים כל קטע טיסה לחוד אין אחריות כוללת במקרה של ביטול או שינוי מצד החברה של קטע טיסה אחד. למרות שבדרך כלל לא יעשו בעיות.

מציאת טיסות זולות –

כדאי לסמן למעלה בסרגל – מידע. ואז לבחור מאתר תעריפים.

879d93227e7b3632f83b56156fc8f517.PNG?l=6

לרשום בתיבה מימין את היעד , ולסמן במשבצת מחיר מועדון . ואז לעשות חיפוש , תקבל טבלה חודשית על כל הטיסות והעלויות ליעד זה. תוכלו גם לדפדף בין החודשים.

d285c14559e25c9faab422175be8079d.png?l=6

מתי להזמין-

אין לי פטנט מיוחד לדעת מתי הכי משתלם להזמין את הכרטיס. בעיקרון ככל שהמטוס מלא יותר המחיר עולה, וכן בחופשים המחיר יקר יותר. כמו כן הזמנה מוקדמת ככל האפשר תהיה זולה יותר.

אבל זה לא מחייב. לפעמים wizz air מורידים מחיר לטיסה מסוימת . כמו כן ישנם מבצעים של 20 אחוז או 25 אחוז הנחה ליעדים שונים בזמנים שונים ונדיר יותר 1+1.

שמתי לב שלפעמים המחיר במבצע יקר או שווה למחיר בלי המבצע.

בסך הכל מה שכדאי זה לעקוב אחר המחיר לתאריך הרצוי כחודשיים שלוש לפני המועד ולקנות ברגע שהמחיר מתאים לכם. לפעמים באותו היום המחיר משתנה בפער גדול.

אם המחיר הוא העיקר כדאי להיות גמישים ביעד או בתאריך. ישנם הבדלים גדולים במחיר בין תאריכים שונים ויעדים שונים.

ניתן להירשם באתר wizz air לקבלת הודעות על מבצעים. (קחו את המבצעים בערבון מוגבל למרות שלפעמים מאוד שווה)

חבר מועדון

אם אתם נוסעים הרבה או אם אתם נוסעים לפחות 2 אנשים מומלץ ביותר לרכוש חברות במועדון wizz. . את החברות רוכשים בזמן הזמנת הכרטיסים . החברות מקנה הנחות משמעותיות ברכישת כרטיס הטיסה וכן ברכישת זכות להבאת מזוודה לטיסה או טרולי.

החברות תקפה כבר בקנייה הראשונה ולמשך שנה של הזמנות גם אם הטיסה שהזמנתם באמצעותה תתקיים לאחר שכרטיס המועדון שלכם יהיה פג תוקף.

זוג הנוסע יחד יחסוך ברכישת כרטיס מועדון כבר בטיסה הראשונה כך שאין מה להתלבט.

יש שני סוגים של כרטיס חבר.

1. כרטיס מועדון המקנה הנחות לבעל הכרטיס + אדם נוסף הנוסע עמו - מאפשר לבעל הכרטיס הנחה ברכישת כרטיס טיסה לו ולאדם אחד נוסף שהוא רוכש עבורו כרטיס לאותה הטיסה בה הוא נוסע. לא משנה מי האדם הנוסף ובטיסה אחרת שתוזמן זה יכול להיות אדם אחר. ההנחות גולם תקפות לגבי האדם הנוסף כולל מזוודות.

2. כרטיס מועדון מורחב לבעל הכרטיס + חמש אנשים הנוסעים עמו באותה הטיסה והכרטיסים עבורם נרכשו יחד.

הכרטיס הזה קצת יותר יקר אך מאוד משתלם לקבוצה או משפחה. כבר מהטיסה הראשונה תחסכו הרבה!!

מדיניות המטען-

מדניות המטען שונתה מה29.10

 1. בנוסף כל נוסע יכול לקחת אתו לטיסה שקית דיוטי פרי עם מוצרים שרכש בדיוטי פרי. כל שקית אחרת היא בעייתית. וכן מעיל ומטריה.

מדניות המטען החדשה מה-29.10 :

 1. ניתן להעלות למטוס ללא עלות טרולי שהמידות שלו כולל הגלגלים הם 55*40*23 ס”מ. תיק זה ניתן לבקש להכניסו לתיבה המותאמת לגודל זה ולכן גם גלגלים וידיות נחשבים לגודל. יש הגבלת משקל צריך לשקול עד 10 קילו. (אם תיקחו תיק גמיש הוא גם ישקול פחות ). התיק הזה הוא במקום התיק הקטן שהיה ניתן להעלות בעבר.
 2. מי שרוכש כרטיס עליה מועדפת למטוס- ( PRIORITY BOARDING)40X30X14. אותו לא שוקלים !!! וגם הטרולי יעלה אתכם למטוס.
 3. מי שלא רכש קדימות עלייה למטוס כנראה שיאלץ להיפרד מהטרולי שלו במדרגות העליה למטוס. כלומר לסחוב אתו את הטרול (מה שאומר שלא ניתן להכניס נוזלים בחול וכו) ואז למסור אותו ללא עלות נוספת לבטן המטוס. לכן כדאי לשים בתוך הטרולי תיק קטן עם מה שתזדקקו לו בטיסה ולשלוף אותו מהטרולי ליד מדרגות המטוס בזמן מסירת הטרולי . או לרכוש קדימות עליה למטוס. רק ל-90 טרולי ראשונים יש מקום בתוך המטוס.

חשוב מאוד- מקפידים הרבה פעמים על המידות במיוחד בחו"ל. הקנס גבוה ולכן לא כדאי לחרוג.

מניסיון - אם קחו תיק גב בגודל זה או קצת יותר גדול לא יעשו לכם בעיות , אך תיק שאינו תיק גב בדרך כלל אוהבים לעצור ולבקש להכניס לתיבה בגודל המותר.

גלגלים וידיות נחשבות כחלק מהגודל המותר הואיל ומכניסים גם אותם לתיבה.

יתרון לתיק גב גמיש הוא שאם לא תעמיסו מדי הוא יתגמש בהכנסה לקופסא וכן אין לו גלגלים או ידיות התופסות מקום.

אני מסתפקת בדרך כלל בתיק כזה נכנס בו הרבה. ואם נוסעים למספר ימים או לדירה עם מכונת כביסה זה מספיק. היתרון לכל אחד התיק שלו. מצד שני פחות נוח לסחוב בשדה התעופה מאשר טרולי עם גלגלים . אל תתחכמו על הגודל – שימו לב שהעובי מאוד קטן של הטרולי

מטען לבטן המטוס-

מטען זה מוגבל משקל.

 1. ניתן להזמין עד 6 מזוודות לנוסע בתוספת תשלום. יש שני גדלים של מזוודות כאן זה תלוי משקל:
 2. מזוודה במשקל עד - 20 קילו.
 3. מזוודה במשקל עד - 32 קילו.

כמובן שהמחיר שונה לפי המשקל שבחרתם.

המזוודות צריכות להיות במידות מקסימליות של -


Width: 1.499 m
Height: 1.194 m
Length: 1.715 m

אם הזמנתם מזוודה לבטן המטוס יש להגיע לטרמינל 1 ושם למסור את המזוודה. בטרמינל 1 מתבצע במקומה השנייה בידוק תיקי היד והדרכונים ומשם אתם מוסעים באוטובוס לטרמינל 3 ישר לדיוטי פרי.

חשוב- גם אם החלטתם להביא אתכם מזוודות לא צריך לסחוב מזוודה לכל נוסע. ההיסחבות עם ציוד רב מסרבלת את הטיול. חשבו על הרכב הגדול יותר שתצטרכו על הסחיבות והמקום שיתפוס במלון או בדירה. תחסכו גם כסף על המזוודות וגם על רכב גדול יותר.

אל תשכחו יש סופר וחנויות גם בחול והם בדרך כלל זולים מבארץ.

ניתן גם לשלם על מזוודה רק לחזור ולא להלוך ובכך לחסוך חצי מדמי המזוודה וגם מקום ברכב. בעיקר זה טוב אם אתם צריכים את המזוודה רק בשביל להביא ארצה קניות שעשיתם בחול.

אפשר לרכוש מזוודה בחול או להביא אתכם תיק צ'ימדן ריק מקופל כך שלא יתפוס הרבה מקום בהלוך ובחזור תמלאו אותו ותשלחו לבטן המטוס.

יתרון של תיקי גב הוא יכולתם להתגמש גם ברכב.

תשלום והזמנה של כבודה נוספת או של כרטיס עלייה מועדפת למטוס-

בזמן הזמנת כרטיס הטיסה תוכלו להוסיף מזוודות או להמיר תיק קטן לגדול לעליה למטוס. המחיר יצוין במהלך ההזמנה.

ניתן להזמין את הכבודה הנוספת או כרטיס עלייה מועדפת גם לאחר הזמנת הטיסה בכל זמן שתרצו דרך אתר האינטרנט או האפליקציה עד שלוש שעות לפני הטיסה. המחיר קצת יותר גבוה.

ניתן גם לשלם בשדה התעופה אך אז המחיר יהיה עוד יותר גבוה.

בעלי כרטיס מועדון מקבלים הנחה על כל מזוודה או תיק עליה למטוס גדול יותר.

שימו לב מזוודה שהוזמנה לא ניתנת לביטול.

מקום במטוס- הושבה -

יש אפשרות לשנות מקום הושבה וגם לקנות מקומות מועדפים שלהם מרחב גדול יותר לרגליים בתשלום נוסף לא גדול. במקרה זה בזמן ההזמנה תוכל לבחור מקום ולשלם תוספת עבור מקום זה.

בעיקרון מתחת למושבים במטוס יש חלל ריק בו אתה אמור לשים את התיק הקטן או את הרגליים.

שימו לב- אם הזמנתם כרטיס בסיסי ולא בחרתם הושבה או קדימות עליה למטוס תוכלו לעשות צק אין רק 48 שעות לפני הטיסה. (אפשר גם דרך הסמרטפון באפליקציה) ואז המחשב מקצה לכם מושבים . בכל הפעמים שעשיתי זאת קיבלתי מושבים צמודים . בעיקרון המחשב ייתן מושבים צמודים לכל מי שבהזמנה בתנאי שיש מקום.

סוגי כרטיסים -

ישנם שלושה סוגי כרטיסים - basic ו-plus

ככל שכרטיס ה-basic זול וככל שהמועד של הטיסה רחוק יותר כך הפער בעלות סוגי הכרטיסים גדל.

אני תמיד קונה basic

ומוסיפה מה שאני זקוקה אם בכלל.

הפלוס כולל גם מזוודה של 20 קילו + קדימות עלילה למטוס ( כלומר הטרולי עולה אתך למטוס פלוס תיק קטן ) + בחירת מקום (חוץ ממקומות יקרים ) + צק אין 30 יום לפני המועד .

בקיצור כמו לרכוש קדימות + מקום + מזוודה.

כרטיס יקר יותר וויז פלוס- כולל בנוסף, מזוודה 32 קילו במקום 20 + בחירת מושב גם היקר יותר + פלקסי – אפשרות קבלת החזר עלות הכרטיס לחשבון הוויז שלך לטיסות עתידיות או שינוי זמן הטיסה כמה פעמים שתרצה עד 3 שעות לפני הטיסה – אך תשלם את הפרש עלות הטיסה.

שימו לב שתשלמו על שינוי מועד טיסה את הפער אם קיים בין עלות הטיסה החדשה לזו שהזמנתם.

כך שזה בעצם רק חוסך את תשלום דמי השינוי המבוקשים במקרה של שינוי מועד טיסה (סכום לא גדול).

ביצוע ציק אין והדפסת כרטיסי הטיסה-

גם בסעיף זה חלו שינויים-

כחודש לפני הטיסה ניתן לבצע ציק אין ולהדפיס את הכרטיסים זאת בתנאי שהזמנתם ושילמתם על מקומות ישיבה. כדאי להדפיס ולעשות ציק אין גם לטיסה חזור מה שיחסוך מכם חיפוש מדפסת ומחשב בחו”ל.

הכרטיס המודפס הוא כרטיס העליה למטוס.

אם לא הזמנתם מקומות ישיבה אז תוכלו לעשות צק אין רק 48 שעות לפני הטיסה הלוך. במקרה כזה תוכלו לבצע צק אין גם לטיסה חזור אם היא בטווח של עד 15 יום לאחר הטיסה הלוך , אם יותר אז לא תוכלו לבצע צק אין מישראל ותאלצו לעשות זאת מחול 48 שעות לפני הטיסה.

אבל לא לדאוג אין בעיה לעשות זאת מהפלאפון . תתקינו את האפליקציה של wizz air בפלאפון לפני הטיסה. ואז תוכלו לעשות צק אין דרך הטלפון , כרטיס הטיסה נשמר באפליקציה אפילו ללא חיבור לאינטרנט ואפשר להציגו בשדה התעופה ללא צריך להדפיס את הכרטיס (תלוי בשדה התעופה , שדות תעופה שלא מאפשרים זאת אז תוכלו לבקש בדלפק שידפיסו לכם בחינם).

אם לא תעשו ציק אין בעצמכם ולא תגיעו עם כרטיס מודפס לשדה תצטרכו לשלם הרבה כסף על הדפסת הכרטיס בשדה התעופה וחבל.

אוכל בטיסה-

כרטיס הטיסה לא כולל ארוחה. אפשר להביא כמובן כריך מהבית או כל מזון אחר. זה הפתרון הזול ואולי גם הבריא ביותר.

אפשר גם לקנות בשדה התעופה . בטיסה ניתן לשלם על שתייה חמה וקרה ועל סנדוויץ וחטיפים. המחיר לא גבוה. יש גם ערכת מזון כשרה אבל לא נראה לי שכדאי לבנות עליה לארוחה של ממש.

יש בה 2 טוסטים וממרח ו-2 עוגיות ואולי עוד משהו…

אני מביאה אוכל מהבית.

לפעמים אפילו תרמוס עם מים חמים (בארץ אין בעיה להעביר בבידוק מים חמים בתרמוס ושתייה קרה). ממליצה לבוא עם בקבוק שתייה לכל אחד. ניתן למלא שוב לפני העליה למטוס במתקני המים הקרים המפוזרים בשדה התעופה בסמוך לשרותים.

מקרה של שינוי בטיסה על ידי wizz :

במקרה שwizz air מבטלת לכם את הטיסה או משנה את השעה תוכלו לשנות את הטיסה שלכם בטווח הזמנים שהם נותנים או ליעד אחר בהתאם לכללים שלהם. כמו כן תוכלו לבקש החזר לחשבון הבנק בגובה הסכום ששילמתם או החזר של 120% מהסכום ששילמתם להזמנת טיסה אחרת שלהם בעתיד.

הבעיה מתחילה כאשר תרצו לסטות קצת מהכללים- למשל הזמנתי הלוך לבוקרשט וחזור מקלוז בשני הזמנות שונות שנעשו זו אחרי זו. הטיסה לקלוז שונתה ולכן בעיקרון מותר לי רק לשנות אותה או לקבל עבורה זיכוי.

מתברר שהיכולת לקבל את מה שתרצו תלוי בפקיד אליו תגיעו. מניסיון של מסר פעמים. לכן אם הפקיד עונה לכם שלא ניתן לבצע את השינוי תבקשו ממנו לא לבצע שום שינוי אתם צריכים לחשוב, תסיימו את השיחה בצורה מנומסת והתקשרו שוב בהזדמנות אחרת או בשפה אחרת כך שתגיעו לפקיד אחר ונסו שוב את מזלכם. בשני מקרים אצלי זה עבד!!

המראה ונחיתה מאיזה טרמינל?

טיסות וויז יוצאות מטרמינל 1 , הבידוק וגם ההמראה מתבצעים משם . אין שרוולים למטוס ונוסעים באוטובוס עד המטוס ומשם במדרגות למטוס. הנחיתה חזרה בטרמינל 1 ויוצאים גם במדרגות לאוטובוס המביא אתכם לטרמינל 3 לביקורת דרכונים כך שאם הרכב חונה בטרמינל 1 תיקחו את ההסעה הפנימית החינמית של שדה התעופה חזרה לטרמינל 1. אם אתם נוסעים ברכבת הרי שאין בעיה רק לרדת לקומה המתאימה.

שינוי מועד טיסה ושם –

ניתן לשנות מועד טיסה או שם בכרטיס הטיסה. שינוי שם ומועד טיסה עולה סכום מסוים (ראו באתר החברה). במקרה של שינוי מועד טיסה יתווספו לעלות שינוי המועד גם הפרש עלות הטיסה בין הטיסה החדשה למוזמנת אם קיים פער כזה.

אם הוזמנו מספר כרטיסים יחד עם הנחת חבר מועדון ורק אחד הנוסעים רוצה לשנות זמן טיסה תצטרכו להתקשר לשירות לקוחות של wizz בטלפון – 03-3741334

ואז יוציאו נוסע זה מההזמנה הכללית מה שאומר שאם הוזמנה גם טיסת הלוך שלא שונתה הוא ישלם גם עליה מחיר מלא. ולכן קבוצה המזמינה יחד עם הנחת מועדון של אחד מחברי הקבוצה ושיש סיכוי שאחד ישנה כיוון אחד בלבד כדאי אולי לפצל הזמנה להלוך לחוד ולחזור לחוד.

ישנה אפשרות כשקונים כרטיס לקנות אפשרות שינוי מועד טיסה wizz flex אך גם במקרה זה תצטרכו להוסיף את פער העלות בין הכרטיס החדש לישן במקרה שיש כזה ורק לא תצטרכו לשלם את דמי השינוי. כך שלא נראה לי מוצדק לרכוש אפשרות כזו מראש אלא אם כן הסיכוי לשינוי גבוה מאוד. מצד שני יש לו יתרון של אפשרות ביטול הכרטיס וקבלת עלות הכרטיס בלי תשלום ה- wizz flex לחשבון וויז שלכם לשימוש לטיסות עתידיות . עלות wizz flex לא יקרה -10 אירו כיוון. כך שאם סיכוי גבוהה שהתכניות שלכם ישתנו ועלות הכרטיס גבוהה כדאי לרכוש. אם עלות הכרטיס נמוכה מאוד כדאי לשקול (ביטוח יקר).

רק קחו בחשבון שבכל אופן ניתן לשנות מועד כרטיס רק שתשלמו דמי שינוי שוויז פלקס פוטר אתכם מתשלום שלהם.

בכל אופן כרטיס שהוזמן לא ניתן לביטול וכרטיס מאוד זול בדרך כלל לא ישתלם לשנות שם או מועד כי עלות השינוי תהיה גדולה מעלות הכרטיס וכבר עדיף לרכוש כרטיס חדש. שתהייה טיסה נעימה

wink

לצערי המחירים לאחרונה לא זולים indecision

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של ziki6?

הפוסט הבא ›
הזמנת לינה לטיול בחול ב-airbnb ובוקינג - מדריך למזמין
הזמנת לינה לטיול בחול ב-airbnb ובוקינג - מדריך למזמין
מתוך הבלוג של ziki6
09-07-2016
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
פראג בחורף עם ילדים (חנוכה) - טיפים שימושיים
פראג בחורף עם ילדים (חנוכה) - טיפים שימושיים
מתוך הבלוג של ziki6
14-12-2015
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של ziki6 »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תודה

השב  · 

מזוודות

השב  · 

צק אין עבור נסיעה חזרה,

השב  · 

בידוק עצמי

השב  · 

וויז איר

השב  · 

האם משהו מכיר WIZZTOURS

השב  · 

הזמנת עבודה 23 ב fly+ hotel

השב  · 

קניתי תיק עליה למטוס בדיוק במידות באיי ביי

השב  · 

חשוב מאוד לבצע check in כמה שיותר זמן מראש! (30 יום)

השב  · 

ענית על הכל!

השב  · 

טיולון לילדים מעל גיל שנתיים

השב  · 

חטיפים ואוכל בתיק כבודת יד בטיסה חזרה מבודפשט

השב  · 

הבאת אוכל לטיסה

משפחה אוהבת טיולים
היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

חלוקת המשקל בין שני תיקים

משפחה אוהבת טיולים
היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

עגלה

משפחה אוהבת טיולים
היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

מסירת עגלה

משפחה אוהבת טיולים
היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

עגלה לתינוק

השב  · 

תודה רבה וטיפ נוסף

השב  · 

שמחה מאוד לשמוע שעזרתי

משפחה אוהבת טיולים
היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

תודה רבה זיקי6 - את מלכה :)

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאירופה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×