easy jet-

לאתר החברה לחצו כאן – להזמנת טיסה.

כבר מספר שנים שמגיעות לישראל חברות תעופה המציעות לפעמים מחירים נמוכים מאוד. המחיר לא כולל מזוודה ואוכל ומאפשר לכל אחד להחליט על המחיר הסופי בהתאם לצרכיו..

הכנתי גם פוסט לטיפים על חברת לאו קוסט נוספת הטסה בעיקר למזרח אירופה- wizz air

חברת התעופה easy jet טסה מישראל למספר יעדים במערב אירופה כגון לונדון, מנצסטר, באזל שוויץ – מצוין לטיול ביער השחור ובשוויץ, גנבה, ברלין , אמסטרדם ופריז ומילנו באיטליה.

ממליצה להזמין ישירות דרך אתר החברה ולא דרך חברות תיווך.

המחיר תלוי בכמות ההזמנות שבוצעו לטיסה זו. לכן הכרטיסים הראשונים הנמכרים הם הזולים יותר , אבל מחיר התחלתי של כרטיס תלוי גם בתאריך.

חיפוש טיסות זולות-

אם אתה מוגבל תקציבית אבל לא מוגבל בזמן הטיסה או ביעד כדאי לפעול בדרך הבאה-

א. להכניס יעד ותאריכי טיסה רצויים ומספר אנשים –

ב. לאחר מכן במסך הבא ללחוץ על טווח תאריכים של שנה – תוכלו לראות את המחיר הזול ביותר לכל חודשי השנה להלוך ולחזור ואז ללחוץ על החודש המתאים.

או לבחור במסך של שלושה שבועות ואז לקבל מחירים בטווח שלושה שבועות מהמועד אותו רשמתם, ואז אפשר לדפדף קדימה או אחורה בימים ולמצוא את היום הזול ביותר. יש לפעמים הבדלים גדולים במחיר בין יום אחד לשני ולכן אם אתם גמישים אפילו בטווח של יום תוכלו לחסוך הרבה כסף.

וכשבוחרים לשונית שלוש שבועות כך זה נראה-

ולשונית שנה-

אם התחרטת על קניית כרטיסים תוך 24 שעות בלבד ממועד הקנייה, ניתן לקבל את כספך חזרה מלבד דמי הביטול בסך 36 אירו (מתעדכן מדי פעם יש לבדוק) לאדם לטיסה. נקרא- Cancellation fee.
2. במקרה של איחור לטיסה עקב למשל בעיות תחבורה כמו פקקים , כביש חסום וכדומה - אם הגעת לשדה עד שעתיים איחור תוכל לעלות לטיסה הבאה הפנויה אל היעד ממנו הגעת תמורת
Rescue fee - בסך 80 אירו לאדם. חשוב כי בדרך כלל הזמנת טיסה חדשה ברגע האחרון יקרה הואיל ואלו מקומות האחרונים בטיסה.

ביטוח איחור טיסה-
ניתן להזמין ביטוח בeasy jet בעלות של 7.5 פאונד לכיוון או 9.5 פאונד לשני הכיוונים. במקרה שהגעת לשדה התעופה באיחור של עד 4 שעות ממועד ההמראה, מכל סיבה שהיא (לא צריך לתת סיבה) תוכל לעלות על הטיסה הבאה הזמינה בחינם!!!

מטען –

בחינם -

 1. לכל נוסע מותר בחינם להעלות למטוס תיק בגודל נדיב יחסית – 45 על 25 על 56 סנטימטר. אני לוקחת מזוודת טרולי קטנה עם גלגלים . שימו לב הגלגלים והידיות הם חלק מהגודל המותר לכן קנו מזוודה עם גלגלים לא בולטים ומדדו עם הגלגלים את הגובה לפני הקנייה. אפשר כמובן להביא תיק גב גדול והיתרון שלו הוא שהדפנות לא תופסות נפח ושהוא גמיש. כי בבידוק יוכלו לבקש מכם להכניס את המזוודה לקופסה לשם בדיקת הגודל ותיק גב הוא גמיש. חשוב- אין הגבלת משקל לתיק היד אלא ההגבלה היחידה היא שתוכל להעלותו לבד ללא עזרה למקום הנחת המטען מעל מושב הנוסעים.
 2. לכל ילד מותר להגיע עם שני פריטים מתוך הרשימה הבאה- עגלה, כיסא בטיחות לרכב (לא בוסטר רגיל) כולל בוסטר עם משענת גב (לכן זה מה שאני מעדיפה לקחת איתי במקום בוסטר פשוט), מנשא גב.
אין הגבלת גיל לילד. אנחנו עברנו עם ילדה בת חמש בלי בעיות כסא רכב וגם עגלה. ניתן לבקש לשלוח את כיסא הרכב לבטן המטוס ללא תשלום. את העגלה מוסרים בכניסה למטוס.
 1. לכל נוסע מותר לעלות למטוס גם שקית אחת של דיוטי פרי, חוץ מהתיק. וכן מעיל ומטריה.

שימו לב- מצאתי שבמזוודת עליה למטוס יש הרבה מקום אם אורזים נכון ואם לא לוקחים סתם עודף של ציוד. לנו זה ממש מספיק. היתרון גם לא תופס הרבה מקום ברכב וגם קל יותר להנדס אותם. ההפרש בעלות רכב קטן או גדול מאוד משמעותי. יתרון משמעותי נוסף לעומת מזוודות משותפות הוא שלכל ילד או אדם יש את המזוודה שלו והציוד שלו .

מעילים אני שמה בשקית גדולה לשם הסתובבות בשדה התעופה ולפני שער העליה למטוס נותנת לכל אחד להחזיק את המעיל שלו. כך יש להם אפשרות גם להשתמש במעיל כשמכה או כרית בטיסה.

חשוב מאוד להקפיד על מידות מזוודת היד , אם הגודל גדול קצת יותר מהמותר משלמים קנס גבוה. כנ”ל מזוודה בתשלום – אם לקחת יותר מ-20 קילו עלולים לקנוס אותך . באם רוצים לקחת מזוודה חשוב להזמין מראש באינטרנט זה זול בהרבה מאשר בשדה התעופה.

הזמנת מזוודות לבטן המטוס-

עולה תוספת תשלום. מזוודה מוגבלת במשקל 20 קילו. שימו לב לא לחרוג. ניתן כמובן להזמין מזוודות פחות ממספר האנשים שהזמנתם עבורם כרטיס טיסה.

תשלום והזמנה של כבודה נוספת או של כרטיס עלייה מועדפת למטוס-

בזמן הזמנת כרטיס הטיסה תוכלו להוסיף מזוודות או להמיר תיק קטן לגדול לעליה למטוס. המחיר יצוין במהלך ההזמנה.

ניתן להזמין את הכבודה הנוספת או כרטיס עלייה מועדפת גם לאחר הזמנת הטיסה בכל זמן שתרצו דרך אתר האינטרנט או האפליקציה עד שלוש שעות לפני הטיסה. המחיר קצת יותר גבוה.

ניתן גם לשלם בשדה התעופה אך אז המחיר יהיה עוד יותר גבוה.

לא תמיד כדאי בזמן ההזמנה של הטיסה להזמין כבר מזוודות. תמיד ניתן להוסיפם באותה העלות לפני הטיסה באינטרנט, חבל לשלם מראש וכן אף פעם לא יודעים אם באמת תזדקקו או אם תיסעו.

אם תשלמו מראש לא תוכלו לבטל גם אם לא תשתמשו.

לגבי טיפ זה הערה שכתבה לי איריס מהפורום –

“מחיר המזוודות עלול להשתנות ומשתנה ככל שמתקרבים למועד הטיסה.

בשנה שעברה הזמנתי טיסה ללוטון לקיץ. ההזמנה בוצעה בחודש אוקטובר . ביום ההזמנה עלתה מזוודה 35 יורו ואילו לפני הטיסה מחירה כבר הגיע ל 54 יורו. כאשר צריך כמה מזוודות למשפחה , זה כבר הפרש לא מבוטל.

אז לדעתי, אם ישנה סבירות גבוהה שאכן תממשו הטיסה , הייתי כן מזמינה מזוודות מראש. “

אם אתם שוכרים בחול דירה עם מכונת כביסה כדאי לא לקחת הרבה בגדים אתכם ולכבס בדירה. כך תוכלו להסתפק במזוודת היד החינמית לאדם , וגם רכב תוכלו לשכור רכב קטן יותר מה שיוזיל את הטיול עוד יותר. יתרון נוסף תהיו פחות מסורבלים בטיול וכן נוח מאוד שלכל אחד מזוודה שלו בעיקר כשיוצאים עם משפחה

 1. חשוב- גם אם החלטתם להביא אתכם מזוודות לא צריך לסחוב מזוודה לכל נוסע. ההיסחבות עם ציוד רב מסרבלת את הטיול. חשבו על הרכב הגדול יותר שתצטרכו על הסחיבות והמקום שיתפוס במלון או בדירה. תחסכו גם כסף על המזוודות וגם על רכב גדול יותר.

  ניתן גם לשלם על מזוודה רק לחזור ולא להלוך ובכך לחסוך חצי מדמי המזוודה וגם מקום ברכב. בעיקר זה טוב אם אתם צריכים את המזוודה רק בשביל להביא ארצה קניות שעשיתם בחול.

  אפשר לרכוש מזוודה בחול או להביא אתכם תיק צ'ימדן ריק מקופל כך שלא יתפוס הרבה מקום בהלוך ובחזור תמלאו אותו ותשלחו לבטן המטוס.

  יתרון של תיקי גב הוא יכולתם להתגמש גם ברכב.

 2. ביצוע ציק אין והדפסת כרטיסי הטיסה-

  כחודש לפני הטיסה ניתן לבצע ציק אין ולהדפיס את הכרטיסים. כדאי להדפיס ולעשות ציק אין גם לטיסה חזור מה שיחסוך מכם חיפוש מדפסת ומחשב בחו”ל. חשוב מאוד- להגיע לשדה התעופה עם כרטיסי הטיסה מודפסים להלוך ולחזור לאחר שבצעתם באינטרנט בבית ציק אין. 

 3. לבאים ללא מזוודות אלא רק עם תיק יד ניתן לגשת אתו ישירות לבידוק תיקי יד בטרמינל 3 ולשער העליה למטוס.

 4. אם לא תעשו ציק אין בעצמכם ולא תגיעו עם כרטיס מודפס לשדה תצטרכו לשלם הרבה כסף על הדפסת הכרטיס בשדה התעופה וחבל.

 5. מקומות ישיבה- בזמן הציק אין תקבלו את מקום ההושבה שלכם. אם ההזמנה בוצעה יחד המחשב יאתר מקומות צמודים לכל האנשים בהזמנה. אבל זה תלוי בזמינות המקומות ויותר בעייתי ככל שהמועד של הטיסה מתקרב וככל שאתם יותר אנשים ולכן ממליצה לעשות ציק אין ברגע שזה אפשרי (כחודש לפני הטיסה תקבלו על כך התרעה). ניתן גם בתוספת תשלום לבחור מקומות ישיבה כולל מקומות עם יותר מקום לרגלים.
 6. אוכל בטיסה-

  כרטיס הטיסה לא כולל ארוחה. אפשר להביא כמובן סנדביץ מהבית או כל מזון אחר. זה הפתרון הזול ואולי גם הבריא ביותר.

  אפשר גם לקנות בשדה התעופה . בטיסה ניתן לשלם על שתייה חמה וקרה ועל סנדוויץ וחטיפים. המחיר לא גבוה. יש גם בדרך כלל סנדוויץ כשר לקנות במטוס אבל לא הייתי מסתמכת על כך. (לפעמים נגמר להם בעיקר בחזור) . מציעה להביא מהבית בקבוק מים קטן לכל נוסע במיוחד משדה התעופה בישראל שם אין בעיה להעביר שתייה. ניתן גם למלא את הבקבוק הריק בשדה התעופה לפני העליה למטוס במתקני המים הקרים המפוזרים בשדה ליד השרותים.

 7. הזמנת טיסה הלוך ושוב וקונקשיין - ניתן באותה הזמנה להזמין טיסה הלוך ושוב. אבל ניתן גם לגוון ולהזמין כל קטע טיסה לחוד. כך שאתה גמיש לגמרי ויכול להזמין כרטיס טיסה הלוך ליעד אחד וחזור מיעד אחר. או להזמין הלוך בwizz air וחזור באל על up או esy jet וכול שילוב שתרצו. (רק שימו לב למדיניות המזוודות השונה בין החברות)

  ניתן גם להגיע ליעדים רחוקים יותר על ידי הזמנת טיסה מהארץ לאחד היעדים ומשם ליעד אחר. למשל ניתן להגיע לאיסלנד או סקוטלנד מיעדים שונים באירופה אליהם טסה החברה מישראל.

 8. מוסיפה טיפ שכתב לי ג'מוס מהפורום תודה רבה-

  "איזיג'ט מחזירה כספים במידה ולאחר ההזמנה מחיר הכרטיס יורד ". תקבלו את ההפרש במחיר בחזרה בשיחת טלפון אחת.

  במרבית נמלי התעופה ביצוע הצ'ק אין והבורדינג פס באפליקציה . אין צורך להדפיס כלום. ליוצאים מתל אביב - עדיין לא.

  וכמובן מציע לכם תמיד לבדוק בטיסות לאנגליה גם את מונארך שנותנת פייט לא רע במחיר ומנסיון של כמה חברים , אחלה טיסות.”

 9. תוספת למה שכתב ג'מוס- במקרה של ירידה במחיר הכרטיס תוכלו לקבל זיכוי כספי על ההפרש בין מה ששילמתם למחיר החדש. הזיכוי הוא להזמנה חדשה בתוך שישה חודשים.

 10. שינויים שתרצו לבצע- ככל שתשנו מוקדם יותר דמי השינוי יהיו נמוכים יותר.

שינוי שם- עולה 15 פאונד לכיוון אם אתה משנה יותר מ-60 יום לפני הטיסה. ועולה 45 באונד לכיוון לאחר מכן. החידוש הוא שזו העלות היחידה אין הוספה של הפרש מחיר הכרטיס!!!

שינוי אחר עולה דמי שינוי +הפרש מחיר הכרטיס אם קיים. גם כאן מועד השינוי משנה

טלפון שרות לקוחות של esyjet מספר בישראל – 03-7630561. אם השרות המבוקש יכול להיעשות דרך האינטרנט אז תחויב בעמלה של 10 פאונד.