טיול לגרמניה - כרטיס היער השחור

מי שלא רוצה להחמיץ בילוי בפארקים האטרקטיביים והאטרקציות של היער השחור, יכול גם לעשות שימוש מושכל עם כרטיס היער השחור המציע אטרקציות רבות ללא תשלום. איך זה עובד? מה ההבדל בין הכרטיס החדש לישן? כל התשובות בכתבה הבאה
יונית אבני
|
תמונה ראשית עבור: טיול לגרמניה - כרטיס היער השחור
www.europa-park.picworld ©

כרטיס היער השחור - בתשלום

כרטיס היער השחור SchwarzwaldCard הוא כרטיס מוכר בקרב משפחות בשנים האחרונות. היות וחלק מהאטרקציות המבוקשות למשפחות, הן בעלות כלכלית לא זעומה, הרי בתחשיב נכון ובתכנון הולם, בהתאם לסוג האטרקציות ובעיקר בהתאם להרכב המשפחה וזמן השהות ביער השחור. ניתן לזכות בהנחות בחלק מהאתרים וכניסה חינם באתרים אחרים, מה שעשוי להוזיל את הבילוי באטרקציות של היער השחור עם ילדים.

מחירי הכרטיסים, נכון ל-2019:

  • כרטיס מלא: כולל יום אחד כניסה לפארק אירופה למבוגר – 70 אירו, ילד (12-4) 58 אירו. משפחתי להורים + שלושה ילדים עד גיל 17 - 245 אירו.
  • כרטיס ללא פארק אירופה: למבוגר 39.50 אירו, ילד (4-11) 29 אירו. משפחתי להורים + שלושה ילדים עד גיל 17 - 119 אירו (מומלץ להתעדכן במחיר עדכני באתר).

תוקף: הכרטיס בתוקף לכל העונה - מאפריל ועד מרץ של השנה שלאחר מכן. ניתן להשתמש בו במשך שלושה ימים - לא חובה ימים רציפים במהלך תקופה זו.

הטבות נוספות: מעבר לאתרים אליהם ניתן להיכנס חינם (לחלקם הכניסה היא חד פעמית ולחלקם רב-פעמית - מצוין בחוברת הנלווית לכרטיס), יש מערכת שלמה של כרטיסי קונוס והנחה לאתרים קטנים, כמו גם אפשרות נסיעה בתחבורה ציבורית חינם במהלך ימי השימוש בכרטיס. ההטבות הנוספות הן זעומות ושוליות ברובן.

מה נותן הכרטיס: הכרטיס מכסה כ-70 אטרקציות, ביניהן האטרקציות הפופולאריות באזור, לצד אטרקציות מקומיות, מקומות בילוי, מוזיאונים, בריכות שחיה מקורות ועוד.

המגלשות בטודנאו, צילום: שאוליהמגלשות בטודנאו. צילום: יוסי גולדשטיין

האטרקציות העיקריות

עולם המים בקונסטנץ: אקווריום חווייתי לילדים, בו ניתן לראות דגים, יצורי מים ועוד. אתר אינטרנט: www.sealifeeurope.com

פארק הציפורים Vogelpark, הממוקם ליד Lörrach, שם אפשר לראות ציפורים ועופות מסוגים שונים, האכלות של נשרים ועוד. בנוסף ל- 1000 ציפורים מ- 300 סוגים שונים גם קופים וחיות נוספות. אתר אינטרנט: www.vogelpark-steinen.de.

המוזיאון הפתוח, תערוכת מבנים ואורח חיים כפרי באזור היער השחור מהמאה ה-15.

מוזיאון השעונים ומוזיאונים קטנים וגדולים ביער השחור, ביקור בחוות כפריות, בתים פרטיים, בריכות שחיה מקורות.

פארק אירופה (Europa Park) הוא אחד מפארקי השעשועים הגדולים ביותר באירופה. כל חלק בפארק בנוי לפי נופה ותרבותה של מדינה אירופית אחרת, תוך הקפדה על עיצוב, ארכיטקטורה, מוסיקה ואוכל. עיקר הפארק מיועד לשלל מתקני שעשועים חדישים, כולל רכבות הרים אדירות וייחודיות. בפארק מעל ל-100 אטרקציות, בהן רכבת ההרים הגבוהה והגדולה ביותר בכל אירופה, גלישה במזחלות, שיט רפסודות בג'ונגל אפריקני ודגם בגודל אמיתי של תחנת החלל "מיר". יש גם מתחם לקטנטנים ממש, שם תפגשו פיות ודינוזאורים. בפארק מתקיימים גם מופעים שונים ותחרויות. מידע נוסף על הפארק באתר: www.europa-park.de.

רכבל Bergwelt Schauinslandbahn בסמוך לעיר פרייבורג (Freiburg). הרכבל מוביל לפסגת שאואינסלד, ממנה ניתן להשקיף על פרייבורג כולה והאזור ובה מכרה Todtmoos בו אפשר לבקר לצד ביקור במנהרות.

עוד אטרקציות: אתרים היסטוריים בסביבה, מנזרים וכנסייות, מוזיאונים שונים כמו מוזיאון גרמופונים (Deutsches Phonomuseum), מוזיאון התחבורה, מוזיאון בובות וצעצועים, טעימות יין וביקור ביקבים, ביקור בגן החיות Schwarzwaldzoo, סיורים מודרכים בעיר העתיקה בפרייבורג, ביקור במערת הנטיפים Erdmannshöhle, פארק לילדים צעירים, Kappel-Grafenhausen באנג'י טרמפולינה באגם טיטיזי, כניסה למפלי טריברג (Triberg) הגדולים ביותר בגרמניה בגובה של מעל ל-160 מטר.

כדאיות: כדאיות רכישת הכרטיס תלויה במספר בני המשפחה וגילאים ועלות ריאלית של האתרים המבוקשים לטיול. אם אתם מתכוננים ללכת לאטרקציה אחת בלבד, יתכן שעדיף שתקנו כרטיס כניסה למקום עצמו. הכל תלוי במספר המקומות והמוזיאונים אליהם אתם הולכים, גם אם מדובר בשני ילדים קטנים – המחיר לילד הוא אמנם זול יותר, אך אם כל המשפחה נכנסת בכל יום לאתר מסויים יתכן שהעלות מצדיקה רכישת הכרטיס.

עיירה ביער השחור, צילום: שאוליעיירה ביער השחור. צילום: ליאור כהן

הכרטיס משתלם רק אם אתם מתכוונים לשהות באזור לפחות שלושה ימים. תכננו בצורה חכמה את היום, כך שבשעות הערב תוכלו לנצל אותו לאטרקציות שנסגרות מאוחר יותר כמו פארקי מים או באולינג. תכננו מסלול משלכם, הכולל אטרקציות טבע ונוף ובין לבין נסו לשלב אטרקציות. אם אתם רואים שיש לכם שלושה ימים, שבהם אתם יכולים לרכז ביקור בכמה אטרקציות ולחסוך כסף באמצעות קניית כרטיס היער השחור, ניתן להזמין את כרטיס היער השחור מראש. כדאי לבדוק בחוברת ובאתר המידע היכן ממוקמות האטרקציות השונות ומהן שעות הפתיחה וכך תתכננו לשלבן במסלול שלכם. אם אתם נוסעים לטיול רגוע ואיטי, רוצים ללכת לפארק אחד ובעיקר לחוות טבע, לא בהכרח משתלם לכם לקנות כרטיס משפחתי.

אתר אינטרנט עם מידע על כרטיס היער השחור: www.blackforest-tourism.com

כרטיס היער השחור הגבוה - בחינם

 מה שבעבר היה מוכר כ- Hochschwarzwald-card כיום (2022) מוכר כיום בשם RED CARD. כרטס ההנחות שהחל לפעול במרץ 2011 מקבל כיום תוספות משמעותיות ונחשב לאחר הכרטיסים הפופולאריים לישראלים. הכרטיס מאפשר כניסה לאטרקציות רבות הזהות בחלקן לכרטיס היער השחור הקודם, אך הוא בחינם עבור מי שמתכנן ללון מעל יומיים במגוון בתי אירוח, שקשורים בכרטיס. לא ניתן לרכוש אותו באופציה אחרת. חשוב שתביטו על הרשימה היטב ותוודאו שאכן המקום מעניק את הכרטיס בחינם. הכרטיס אינו כולל כניסה לפארק אירופה, אך כולל כניסה לפארק המים בטיטיזי ומגלשות ההרים, שאינן כלולות בכרטיס הקלאסי. מקומות הלינה המנפקים את הכרטיס המבוקש ברובם יקרים יותר ממקומות לינה נטולי הכרטיס.

תוקף וזכאות לכרטיס: כרטיס המיועד רק למי שמתגורר בבתי המלון, בתי ההארחה שקשרו את עצמם לכרטיס. למשך שני לילות ומעלה, לכל אורך השנה. כל זמן השהות בבית ההארחה, צימר מלון. עלות: חינם.

מה נותן הכרטיס: הכרטיס מכסה 50 אטרקציות משמעותיות באזור, הרבה אטרקציות יקרות והרבה אתרים משניים על הדרך ובנוסף מאפשר ליהנות מהשכרת רכב חינמית לאורך השהות.

מידע נוסף על כרטיס היער השחור הגבוה>>

האטרקציות העיקריות

פארק המים באד פארדייז בטיטיזי (Badeparadies Schwarzwald), אחד מהפארקים הגדולים, שנפתחו עם אטרקציות מים לכל המשפחה. מאותו פס יצור של פארק המים בארדינג שליד מינכן.

סטיינווסן פארק (Steinwasen) הוא פארק שעשועים מקסים בו גשרי חבלים, רכבל כסאות, מגלשה אלפינית ומתקני שעשועים רבים. אתר אינטרנט: www.steinwasen-park.de.

מגלשות ההרים בטודנאו (Hasenhorn Coaster), קיימים שני מסלולים של מגלשות. בעיירה גוטאך צמוד למוזיאון הפתוח - מסלול של כ-1,100 מטר ובעיירה טודנאו - עלייה ברכבל לראש ההר, שם גם ניתן לטייל ברגל, בית קפה עם נוף וירידה במסלול ארוך ומפותל של 3,500 מטר.

Cloister Museum, מוזיאוני ייצור שעונים, מוזיאון הזכוכית, St. Märgen ועוד מוזיאונים כפריים.

עוד אטרקציות: שיט באגם טיטיזי, שיט באגם שלוכזי - אגם יפהפה, שלגדות עיירה מקסימה, עם שפע של בתי מלון, פנסיונים וצימרים אתר אינטרנט: www.schluchsee.de. הכרטיס כולל גם כניסה לאתרי סקי, אתרי ספא, שייט בסירות על אגם טיטיזי, כניסה למוזיאון הסקי, סיור סאגווי ביער השחור, פארק הרכבת המניאטורית Model Railway, ביקור בקתדרלת Cathedral in St. Blasien והכל ללא תשלום.

כדאיות: חינם תמיד כדאי. האטרקציות הללו למשפחה שלמה מייקרות את הנופש בעשרות ואפילו מעל מאה יורו. האפשרות להיכנס לכל האטרקציות האלו בחינם היא כדאית. בפועל, כפי שתקראו בפסקה הבאה, העלות של לינה כזו יקרה יותר ב-20-30€ למשפחה ליום. ועדיין, מאד כלכלי למרבית המשפחות והגילאים.

מה הבעיה: המחירים במקומות הלינה הקשורים בכרטיס הם יקרים יותר לעומת מקומות אירוח אחרים, שכן עלות הכרטיס מגולמת לתוך מחיר הלינה, אך לא כולם - יש צימרים במחירים מאד אטרקטיביים והיתרון הוא שהם מאפשרים במהלך כל השהות בהם להיכנס לכמה מקומות מאד אטרקטיביים ולא זולים כלל. אם אתם לא מתכוננים לקנות את כרטיס היער השחור (עם או בלי הכניסה לפארק אירופה) - עדיף לבחור בלינה בהסדר. האפשרות השניה היא ללכת למקום שאינו בהסדר ולקנות את כרטיס היער השחור.

אתר אינטרנט עם מידע על כרטיס היער השחור החדש: www.hochschwarzwald-card.de.לתחילת הכתבה

הכותבת יונית אבני היא יועצת טיולים ומנהלת פורומי אירופה וטיולי משפחות באתר למטייל. לאתר הבית שלה: www.yonitour.co.il

יעדי הכתבה

מקומות ונותני שירות שהוזכרו בכתבה

אטרקציות בהיער השחור

מלונות ומקומות לינה בהיער השחור

מדריכים ונותני שירות בהיער השחור

נהגים בהיער השחור

הזמנת חופשה להיער השחור

כתבות מומלצות עבורך על היער השחור

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע