אתרי הצלילה הטובים בעולם

בעולם לא חסרים אתרי צלילה שחושפים את יופיו של העולם התת ימי. ריכזנו כמה מהאתרים שנחשבים לטובים ביותר בתחום, ובהם המראות המרתקים ביותר. חלקם נמצאים ממש קרוב אלינו, בים האדום והשאר בתאילנד ובאזור הפסיפיק.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אתרי הצלילה הטובים בעולם
Depositphotos/Jovanning ©

שרידי הספינה ינגולה בקווינסלנד

הספינה ינגולה (Yongala) שקעה למצולות בשנת 1911 בעקבות סופת ציקלון שהכתה בה. היעדר אמצעי תקשורת על הספינה מנע את האפשרות לקבלת מידע על מזג האוויר הצפוי וכך נהרגו 122 איש, שהיו על סיפונה. בשנת 1981, בעקבות החוק לשימור שרידי ספינות שנטרפו, היא הפכה לאתר מוגן. הספינה, שנקראת על שם עיירה קטנה בדרום אוסטרליה, נמצאת במרחק של 90 קילומטרים דרום מזרחית לטאונסוויל (Townsville) ובמרחק של עשרה קילומטרים מקייפ באולינג גרין (Cape Bowling Green). עקב היותה אתר מוגן, חל איסור לצלול בתוך הספינה, אך מי שיצלול בקרבתה יוכל לצפות בחיים העשירים שסביבה, שכוללים דגי מנטה, נחשי מים, תמנונים, צבי ים, כרישים ואלמוגים צבעוניים.

לתחילת הכתבה

קיר הפינה הכחולה, פלאו, מיקרונזיה

פלאו היא מדינה השוכנת בארכיפלג, דרום מזרחית לפיליפינים. נמצאים בה כמה מאתרי הצלילה הטובים בעולם ובראשם קיר הפינה הכחולה (Blue Corner Wall). שמו של אתר זה ניתן לו מכיוון שמדובר בריף רדוד, שנופל לעומק של שלושה קילומטרים. אתר זה מתאים לצוללנים מנוסים בשל הזרמים החזקים והמשתנים שבו. אתר זה עשיר בבעלי חיים צבעוניים וביניהם אפשר לראות משייטים במים כרישים, דגי טונה, צבי ים, ברקודות ודגי מנטה.

לתחילת הכתבה

נקודת הברקודה באי סיפאדאן 

האי סיפאדאן נמצא כ- 35 קילומטרים דרומית למלזיה - בורנאו. כפי שניתן להבין משמו, נקודת הברקודה (Barracuda Point Sipadan island), אתר הצלילה מתאפיין באלפי דגי ברקודה, ששוחים בו בהמוניהם ויוצרים לרוב בתנועתם צורת טורנדו. עומקה של נקודת ברקודה מגיע עד כדי 40 מטרים.

לתחילת הכתבה

שרידי ספינת Thistlegorm, מצרים

זהו שמה של ספינה בריטית, שנשאה כלי נשק ואשר טובעה מן האוויר בשנת 1941. אורכו של שלד הספינה שנותר הוא 131 מטרים, והיא הפכה למושבת אלמוגים מרהיבה ביופייה. גודלו של האתר מספק הרבה מאוד עניין לצוללנים וליותר מיום צלילה אחד. האזור ידוע בזרמים החזקים שבו. אתר הצלילה נמצא במיצרי גובל (Gobal), צפונית לראס מוחמד.

לתחילת הכתבה

ה- Navy Pier, מערב אוסטרליה 

הנייבי פיר נמצא במרחק של 300 מטרים מהחוף, צורתו היא צורת T ורוחבו הוא 300 מטרים. למרות שמדובר באתר צלילה קטן יחסית, היצע הדגים בו הוא רחב והעניין בו עבור צוללנים הוא רב.

לתחילת הכתבה

סלע רישיליו , איי סורין, תאילנד

אתר הצלילה סלע רישיליו (Richelieu Rock) נחשב לאתר הצלילה הטוב ביותר בתאילנד. מדובר בסלע הבוקע מקרקעית הים ואשר מושך אליו סוגים רבים של דגים, אלמוגים וכמובן צוללנים מכל העולם. עומקו מגיע לכ- 30 מטרים והזרמים בו חזקים אך ניתן להיעזר במדריכי צלילה מנוסים. זהו אחד האתרים המומלצים בים אנדמן לתצפית על כרישים. האתר הוא חלק מהפארק הלאומי הימי של איי סורין ונמצא כ- 18 קילומטרים מזרחית לאיים עצמם. המרחק מפוקט הוא 200 קילומטרים ומקאו לאק - 70. אתר: www.richelieu-rock.com

לתחילת הכתבה

ריף Elphinstone, מצרים 

אחד מאתרי הצלילה הטובים ביותר בדרום מצרים. זהו ריף, שצורתו צורת אצבע, המשתרע לאורך של כ- 300 מטרים, קירותיו מגיעים עד לעומק של 100 מטרים והם מכוסים באלמוגים רכים ומושכים אליהם סוגים רבים של דגים. חלקו הצפוני של הריף הוא פופולארי יותר, כי שם נמצא האקשן - כרישי פטיש רבים ודגי ברקודה. בחלקו הדרומי של הריף ישנה קשת, הנמצאת בעומק 65 מטרים, שניתן לעבור דרכה ולצפות במליוני הדגים החיים במים. הריף נמצא במרחק של כ- 12 קילומטרים ממרסא אבו דבאב וניתן להגיע אליו בשייט מאורגן שמציעים מארגני הצלילה באזור.

לתחילת הכתבה

האי "האח הגדול", מצרים 

האחים (אל-אחוואן) הם שני איים קטנים באמצע הים האדום. המרחק בין שני האיים הוא חמש דקות שייט. על האי "האח הגדול" (Big Brother) ניצב מגדלור שנמצא בשליטת הצבא. צורתם של שני האיים היא של גביעים מחודדים, צורה שככל הנראה נגרמה בשל פעילות וולקנית. מדי פעם סוגרים השלטונות המצריים את אזור הצלילה במטרה לשמר אותו והסכום שנלקח מכל צולל מיועד לשימור הסביבה הימית. אל האיים מגיעים בשייט בן שמונה שעות מהעיר אל-גרדאקה שלחופי הים האדום.

לתחילת הכתבה

נבחר ותורגם על ידי צוות עורכי למטייל מהמקור www.scubatravel.co.uk

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אוסטרליה ואוקיאניה

דילים לחופשה המושלמת

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם