פארק אירופה בגרמניה

נוסעים אל גרמניה? פארק שעשועים שכל חלק בו משחזר את נופיה של ארץ אירופית אחרת, על מאכליה, הארכיטקטורה, מוזיקה וכמובן - שלל מתקנים
יעל רגב
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: פארק אירופה בגרמניה
© גיל בהר

אם רציתם לחרוש את אירופה אך נותרתם עם זמן וכרטיס לגרמניה בלבד, זוהי ההזדמנות שלכם לקפוץ לכמה שעות של אכילת קרואסון בצרפת, שיטוט בין בקתות עץ שוויצריות, טיול ברחובות ספרד ומנוחה בפיאצה איטלקית. פארק אירופה, המוקם לא רחוק מהגבול עם צרפת ושוויץ, משחזר לפרטי פרטים נופי ארצות שונות ביבשת אירופה, מאנגליה, אוסטריה, בלגיה והולנד ועד סקנדינביה ורוסיה, על פני 950 דונם. הפארק, שהוא הגדול בפארקי השעשועים בגרמניה והשני בפופולריות שלו באירופה, נבנה סביב טירה עתיקה משנת 1442 ששולבה בגנים הפורחים ובמבנים המשוחזרים סביבה. הפארק מתאים גם לילדים קטנים, גם לחובבי האקסטרים וגם למי שאוהב הרפתקאות ומתקנים רגועים.

מלבד טיול בארצות השונות וטעימת המאכלים הלאומיים שלהן, תוכלו למצוא בפארק למעלה מ-100 מתקנים והופעות טובות. ביניהם ספינת פיראטים מתנדנדת, מסלולי מרוצים, ספלי קפה מסתובבים, קרוסלות, פארק מתקני ושעשועי מים, שיט רפסודות, מגלשות מים, רכבות הרים ועוד. המתקן הידוע ביותר, הנראה כמעט מכל מקום בפארק אירופה הוא היורוסאט Eurosat, רכבת הרים הנוסעת בחשכה אל מרחבי החלל, בתוך מבנה עגול מרשים הבולט ככדור ענק מעל שטחה של צרפת. Euromir היא אטרקציה אהובה נוספת, רכבת הרים ממתכת, לה כסאות המסתובבים על ציר בעת הנסיעה המהירה המתפתלת סביב צמד מגדלים מצופי מראות, בהן תוכלו להביט (קצרות) בבבואתכם המשתקפת והצווחת.

בשוויץ תוכלו לרכוב על מזחלת ה-Bobsleigh הגולשת במעין מגלשה באורך 500 מטר המתפתלת סביב הנוף השוויצרי היפה המשוחזר להפליא. בהולנד אפשר לשוט אל כפרים שנכבשו על ידי פיראטים פורעי חוק, בנורבגיה שיט ראפטינג סוער בסירות אבוב עגולות מבטיח לכם שטיפה הגונה, ובצרפת Universe of Energy מציע מסע חזרה בזמן לתקופת היורה בה דינוזאורים אימתניים שלטו בכדור הארץ. ביוון – רכבת ההרים פוסידון Poseidon על שמו של אל הים היווני, משלבת מסלול מים עם נסיעה מהירה. בממלכת המיניאטוריים מסע עוצר נשימה בהשראת הסרט ארתור ימחיש לכם איך מרגישים הקטנטנים בעולמנו. המתקנים החדשים ביותר בפארק משלבים מציאות מדומה עם נסיעה ברכבת הרים וירטואלית ועולם של אנימציה תלת מימדית ונסיעה בחשיכה ברכבת שתקח אתכם דרך העתק של המולן רוז' ופריז.

  • איך מגיעים: פארק אירופה נמצא במפגש הגבולות גרמניה - צרפת - שוויץ. ברכב, סעו על כביש A5 וצאו ביציאה 57b Rust, גם למגיעים מצפון (מכיוון בזל) וגם למגיעים מדרום (מכיוון פרנקפורט), ועקבו אחרי השילוט לפארק. שדה התעופה שטרסבורג נמצא מרחק 30 דקות נסיעה, מבאזל 45 דקות נסיעה. בתחבורה ציבורית אפשר להגיע ברכבת לתחנת Ringsheim / Herbolzheim או תחנת Orschweier, משם יוצאים אוטובוסים אל הפארק. פרטים על האוטובוסים באתר »
  • שעות פעילות: קיץ: 6 באפריל עד 3 בנובמבר: כל ימות השבוע, 9:00-18:00 (שעת הסגירה הסופית מתעדכנת כל יום), חורף: 23 בנובמבר עד 6 בינואר: כל ימות השבוע, 11:00-19:00 (שעת הסגירה הסופית מתעדכנת כל יום), סגור 24-25 בדצמבר
  • טלפון: 49-7822-77-6688
  • אתר אינטרנט: www.europa-park.de
  • דואר אלקטרוני: info@europapark.de

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על גרמניה