אטרקציות מרכזיות במרכז שוויץ

מרכז שוויץ הוא איזור פופולרי לטיולי משפחות, וכאשר קוראים על המגוון מבינים מדוע. פעילויות אקטיביות, תרבות ונופים מרהיבים לצד עיירות פסטורליות. לפניכם מידע על מיטב האטרקציות במרכז שוויץ.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות במרכז שוויץ
© יעל כפיר

מוזיאונים

כללי
 חיי התרבות של שוויץ שוקקים ובכל עיר בה תבקרו יחכה לכם מבחר מוזיאונים אותם תוכלו לפקוד. הסטוריה, טבע, תחבורה הם רק חלק מהנושאים להם מוקדשים מוזיאונים במדינה וגם הילדים זוכים למוזיאונים במיוחד עבורם.

המוזיאון הפתוח בבלנברג - Open Air Museum Ballenberg 
 מוזיאון זה מציג את התרבות, הארכיטקטורה וההסטוריה השוויצרית, וכל זאת בשטח פתוח וטבעי. הבניינים במוזיאון הובאו לכאן מהמקומות המקוריים בהם שכנו, ואפשר למצוא בתוכם רהיטים תקופתיים ושאר מוצגים המעידים על אורח החיים שהיה נהוג ועל רוח התקופה. ניתן לשוטט בין המוצגים ולעמוד על ההבדלים בארכיטקטורה ובאופי החיים בין האזורים השונים בשוויץ. בחלק מאתרים תוכלו לצפות בשיטות העבודה המסורתיות שהיו נהוגות בעבר, כך תוכלו לראות כיצד נהגו לגבן גבינות, לאפות לחמים,לארוג בדים ועוד. בחצרות המוזיאון משוטטים להם סוסים, חזירים ושאר חיות המשק, שתורמים לאווירה האותנטית. אין ספק שמדובר בחוויה מהנה במיוחד עבור הילדים, להם יחכו פעילויות מיוחדות וכרכרות סוסים שיובילו אותם בשבילי המוזיאון.

 • כתובת: המוזיאון הפתוח שוכן בין ברינץ, מאירנגן (Meiringen) והסליברג (Hasliberg).
 • הגעה: המוזיאון שוכן בסמוך לברינץ (Brienz), יש לעקוב אחר השילוט המורה על כיוון Ballenberg. מתחנת הרכבת בברינץ ניתן לקחת אוטובוס לבלנברג.
 • טלפון: 41-0339521030
 • שעות פתיחה: אפריל - אוקטובר - בין 10:00 ל -17:00
 • מחיר: מבוגר - 18 פרנק שוויצרי, ילד עד גיל 16 - 9 פרנק, כרטיס משפחתי - 40 פרנק.
 • אתר אינטרנט: www.ballenberg.ch


מוזיאון התחבורה בלוצרן - the Museum of Transport - Verkehrshaus 
 אם אי פעם תהיתם כיצד נראו פני התחבורה העולמית מימיה הראשונים וכיצד הם צפויים להיראות בעתיד, במוזיאון התחבורה של לוצרן, שנחשב למוזיאון התחבורה הפופולרי באירופה, תוכלו ללמוד זאת. 3000 המוצגים במוזיאון כוללים מאות מכוניות, רכבות עתיקות ומטוסים. זהו מקום מצויין ללמד את הילדים כיצד פועלת, לדוגמא, רכבת קיטור וכיצד נראים חלקיהם הפנימיים של כלי התחבורה השונים. במוזיאון נמצאים גם קולנוע ה- IMAX היחיד בשוויץ שמקרין סרטים בנושאים שונים על גבי מסך ענק, המוזיאון לאמנות Hans Erni לאמנות ופלנטריום חדיש, שמבטיח לנוכחים חוויה מעולם אחר.

 • כתובת: Lidostrasse 5
 • טלפון: 41-0-413704444
 • שעות פתיחה: בעונת הקיץ - 10:00-18:00, בעונת החורף - 10:00-17:00
 • מחיר לכרטיס משולב - מוזיאון+קולנוע - מבוגר - 32 פרנק שוויצרי/ ילדים בגילאים 6-16 - 21 פרנק/משפחה - 90 פרנק.
 • אתר אינטרנט: www.verkehrshaus.ch

מוזיאון טכנוראמה בציריך - Technorama Winterthur
 מוזיאון מדהים זה מדגים תופעות טבע ומולטימדיה שונות. המבקרים כאן ימצאו, בין היתר, מופעי הולוגרמות והדגמות של ניסויים לעיני (ובעזרת) הקהל המשלבות אש, גז ומים. המוצגים האינטראקטיביים במוזיאון מזמינים את המבקרים לגעת, לשחק ולנסות, מערבים את כל החושים ומבטיחים הנאה שלמה לצעירים ומבוגרים כאחד.

 • כתובת : Technoramastrasse 1, בעיר Winterthur, במרחק 36 ק"מ מציריך).
 • הגעה: סעו צפונה ברחוב Frauenfelderstrasse ופנו ימינה ברחוב Technoramastrasse
 • מפה להגעה: www.viamichelin.com
 • שעות פעילות: ג` - א`: 10:00 עד 17:00, ימי ב`: סגור.
 • אתר אינטרנט: www.technorama.ch

לתחילת הכתבה

מפלים ומים

שוויץ היא מדינה עתירת פסגות הרים ולשלג וככזו היא נהנית משפע של מפלים הנוצרים מהקרח הנמס והנשפכים בשצף קצף אל נהרות עצומים. במשך שנים היו רבים מהמפלים האלה חבויים מעיני האדם ורק לאחר שנבנו מערכות מיוחדות המאפשרות גישה אליהם, ניתן היה להתפעל מיופיים ולהבין את משמעותה של עוצמת המים.

קניון נהר האַארֶה - Aareschlucht
 אתר תיירות פופולרי זה נמצא בין אינֶרְטְקירְחֶן (Innertkirchen) למֶאירינְגֵן (Meiringen), בדרך ממעברי ההרים גרימסל (Grimsel) וסוסטן (Susten) לאגם ברינץ. במשך אלפי שנים שחקו כמויות המים האדירות את קירות הקניון לאורך 1400 מטר ולעומק 200 מטר וכיום מערכת של שבילים תלויים ומנהרות מובילה את המבקרים במסלול זה בו זורם בשצף קצף מרשים נהר האארה ואשר משני צדדיו נמצאים קירות האבן העצומים.

טיפ: בשעות הבוקר המוקדמות עדיין מורגשת צינת הלילה ולכן מומלץ ביגוד חם, במיוחד לילדים.

 • הגעה: הכניסה המערבית לקניון נמצאת סמוך למאירינגן ואילו המזרחית נמצאת על הדרך בין מעברי ההרים גרימסל (Grimsel) וסוסטן (Susten), כ- ק"מ מערבית לאינרטקירשן (innertkirchen). אל שתי הכניסות ניתן להגיע בעזרת קו הרכבת שעובר בין מאירינגן לאינרטקירשן או ברכב, אותו מחנים בחניונים הסמוכים לכל אחת מהכניסות לקניון.
 • שעות פתיחה: 08:00-18:00, בימים ד` ו- ו` האתר פתוח בין השעות 09:00-23:00 ובערבים מתקיימים מופעי אורות.
 • מחיר: מבוגר - 7.5 יורו/ סטודנט/פנסיונר - 6 יורו/ ילדים עד גיל 16 - 4 יורו/ ילדים מתחת לגיל 7 - הכניסה חופשית.
 • אתר אינטרנט: www.aareschlucht.ch

מפלי רייכנבך - Reichenbach Falls
 מפלים עצומים אלה נמצאים סמוך לעיירה מאירינגן. הגובה הרב ממנו הם נופלים (120 מטר) והנוף היפה שמשקיף על עמק Hasli הופכים את המקום לפופולארי מאוד. יפי המקום הביא את הסופר ארתור קונן דוייל לבחור בו כמקום בו מצאה את מותה דמותו של הבלש המהולל שרלוק הולמס, הנקודה בה התחולל המאבק בין הבלש לבין יריבו מסומנת בכוכב לבן וניתן להגיע אליה. זוהי גם נקודת מוצא למסלולי טיול בעמקים הסמוכים. אל המפלים מגיעים בעזרת רכבת הרים הפועלת זה למעלה מ-100 שנה ומטפסת עד לגובה 120 מטר, גובהו של המפל העליון.

 • הגעה: המפלים נמצאים על הכביש הראשי בין מאירינגן לווילינגן (Willingen). ניתן להגיע אל רכבת ההרים בהליכה של כ- 10 דקות ממאירינגן או באוטובוס מקומי עד לתחנת Willigen.
 • שעות פעילות הרכבת: בין מאי - אוקטובר - בין 09:00-11:45 ומ- 13:15-17:45, מידי 15 דקות. בחודשים יולי-אוגוסט - בין 09:00-18:00, מידי 15 דקות.
 • אתר אינטרנט: www.reichenbachfall.ch

מפלי טרומלבך
 מפלים אלה היו חבויים בהר במשך אלפי שנים מהעין ורק בשנת 1877 הפכו לנגישים לציבור, לאחר שנבנתה בהם מערכת של גשרים ומנהרות. הם נחשבים לאתר מורשת של יונסק"ו ולאתר בעל חשיבות לאומית בשוויץ. מעלית מיוחדת שנחצבה בהר נושאת את המבקרים אל מרומי האתר ומשם ניתן לחזות בעשרה מפלים הבוקעים מתוך הסלע ומימיהם מגיעים מהקרחונים הסובבים. כדאי לדעת שבשיא החורף זורמים במפלים 20,000 ליטרים של מים בשניה! ביקור בסדרת המפלים המרהיבה הזו עשוי להשתלב מצויין ביום טיול ל- Jungfraujoch.

 • טלפון: 033 - 855 32 32
 • הגעה: ברכב: מכיוון ברן/בזל/ציריך/ג`נבה, סעו על כביש N6, למגיעים מלוצרן - N8. סמוך לאינטרלקן צאו ב- Wilderswil וסעו לכיוון Wilderswil ו- Lauterbrunnen. המפלים נמצאים 3 ק"מ אחרי Lauterbrunnen. ברכבת: סעו ברכבת מאינטרלקן לכיוון התחנה ב- Lauterbrunnen, משם קחו אוטובוס עד המפלים.
 • שעות פתיחה: אפריל-נובמבר - בין 09:00-17:00, יולי - אוגוסט - בין 08:30-18:00.
 • מחיר: מבוגר - 11 פרנק/ילד-4 פרנק
 • אתר אינטרנט: www.truemmelbachfaelle.ch

לתחילת הכתבה

פסגות הרים

כללי
 יותר מכל מזוהה שוויץ עם נוף הררי, ובצדק. הרי האלפים החוצים את שטחה חולשים על קו הרקיע של רבים מהכפרים ומהערים במדינה ומשווים לו מראה דרמטי וקריר. מערכת הרכבות בשוויץ ובנוסף לה מערכת הרכבלים תוביל אתכם לתצפיות מרתקות על פסגות ההרים, על המפלים השוצפים הנובעים מהם ועל העמקים המרנינים שמתחתיהם.

פסגת ה- Jungfraujoch
 העליה אל פסגת ה- Jungfraujoch נחשבת לטיול היום הפופולארי ביותר בשוויץ ומאפשרת הגעה אל תחנת הרכבת הגבוהה ביותר במדינה ובאירופה בכלל, שבנייתה נמשכה 16 שנה. נסיעה מעלה מעלה אל תוך ההרים חושפת נופים נפלאים של פסגות לבנות וים של קרח אך בכך לא תמה ההנאה. מלבד הנוף המשקיף מהטראסה אל פסגות האלפים ואל קרחון Aletsch, קיימות על פסגת ההר אטרקציות נוספות כמו ארמון הקרח על פסלי הקרח, רכיבה על מזחלות כלבים ואפשרויות הטיול באזורי הטיול המושלגים. מכאן ניתן לעלות על רכבת החוזרת לאינטרלאקן, שעוברת דרך יערות עבותים, שטחים ירוקים ומפלים.

 • הגעה: הרכבת אל הפסגה יוצאת מגרינדלוולד (Grindelwald) ועוברת דרך Kleine Scheidegg

פסגת השילטהורן - Schilthorn
 שוויץ נהנית מפסגות הרים רבות מהן ניתן להשקיף על רכס האלפים, אך פסגתו של ההר שילטהורן, המתנשאת לגובה 2970 מטרים, מציעה משהו אחר: תצפית פנורמית של 360 מעלות על עשרות רבות של פסגות מושלגות. פסגתו של הר זה היא אחת מהפסגות הידועות ביותר בהרי האלפים והוא ידוע גם בשם: הר ה- 007, זאת הודות לעובדה שאחד מסרטי ג`יימס בונד צולם כאן. הנסיעה ברכבל אל הפסגה אורכת כחצי שעה, והיא העלייה הארוכה ביותר באלפים ומזמנת בדרכה תצפית על מפלים שוצפים וכאשר מגיעים אליה מוצאים את מסעדת Piz goloria, מסעדה פנורמית מסתובבת המעניקה תצפית נפלאה על שלוש הפסגות אייגר (Eiger), מונש (Mönche) ויונגפראו (Jungfrau) כמו גם על פסגות מושלגות הנמתחות עד למונט בלאן.

 • שעות פעילות הרכבל לשילטהורן: הרכבל משטכלברג (Stechelberg) לשילטהורן: בקיץ - 07:10, מידי חצי שעה, רכבל אחרון: 16:10. בחורף: רכבל ראשון 07:40, מידי חצי שעה, אחרון 15:40. משילטהורן: בקיץ - רכבל ראשון: 08:18, מידי 30 דקות, אחרון: 17:48, בחורף - ראשון: 08:48, מידי 30 דקות, אחרון: 16:48
 • מחיר הלוך-חזור: מבוגר - 89 פרנק, ילדים עד גיל 16 - 44.5 פרנק. Swisscard valid on normal tarif, Swiss Pass vaild until Mürren (Mürren - Schilthorn 50 % reduction), Junior Card valid
 • אתר אינטרנט: www.schilthorn.ch

פסגת הטיטליס (Titlis)
 פסגה מפורסמת ופופולרית נוספת היא פסגתו של הר הטיטליס. מערכת של רכבלים מקשרת בארבע תחנות בין העיירה אנגלברג (Engekberg) השוכנת למרגלות ההר לבין פסגתו המתנשאת לגובה 3020 מטרים וחושפת את הנוסעים בה לקרחוני הענק. למעלה ימתינו לכם מערת קרח בה מתקיים מופע צבעוני ומוזיקלי ופעילויות לילדים בהם גלישה על אבובים. מומלץ לרדת בתחנת Trubsee ולבקר באגם הנאה, המהווה מקום נעים לערוך בו פיקניק בחיק הטבע.

 • הגעה: בעונת הקיץ יוצא הרכבל הראשון מאנגלברג בשעה 08:30 והאחרון ב- 17:00. הרכבל האחרון מהטיטליס לכיוון אנגלברג יוצא בשעה 16:30. בחורף הרכבל האחרון מאנגלברג יוצא בשעה 16:30 ומהטיטליס ב- 16:50.
 • אתר אינטרנט: www.titlis.ch

 לתחילת הכתבה

עיירות חמד

במרכז שוויץ מצויות המון עיירות ציוריות ושלוות, רבות מהן שוכנות למרגלות הרים עצומים, שמעניקים להם הוד והדר והן מהוות נקודות מוצא לאטרקציות שונות, למסלולי טיול ולבילוי לכל המשפחה.

אזור היונגפראו (Jungfrau)
 אזור זה הוא יפהפה בו ממוקמות כמה מהמפורסמות שבפסגות ההרים של שוויץ - פסגת האייגר (Eiger), היונגפראו (Jungfrau) והשילטהורן. בנוסף לנוף עוצר הנשימה של כיפות מושלגות זוהי גם נקודת מוצא פופולארית לטיולי משפחות בשוויץ. בין המקומות היפים השוכנים באזור ניתן למנות את גרינדלוולד (Grindelwald), כפר יפהפה המוקף 4000 פסגות, המהווה את נקודת היציאה להרפתקאות באזור, את העיר הנפלאה אינטרלאקן (Interlaken) ממנה יוצאים טיולי יום רבים בהם גם נסיעת הרכבת המגיעה אל התחנה הגבוהה ביותר באירופה ואת עמק Lauterbrunnen - שמורת טבע המהווה את אחד העמקים המרשימים באלפים ובה נמצאים עשרות מפלים ופינות חמד נסתרות. אזור היונגפראו נחשב לגן עדן עבור חובבי הפעילויות שימצאו בו מגוון אפשרויות אקטיביות - הליכה, רכיבה על אופניים, ספורט אתגרי, שייט ועוד ועוד.

למידע על איזור היונגפראו: www.jungfrau.com

פריבורג (Fribourg)
 העיר פריבורג הנמצאת בין מונטרה (Montreux) לעיר הבירה ברן, היא עיר קטנה השוכנת על גדותיו של נהר הסארין (Sarine), זוהי אחת מערי ימי הביניים היפות והשמורות של אירופה, היא מוקפת חומות ובעלת ארכיטקטורה מעניינת המשלבת סגנון גותי, ברוקי וקלאסי. כל אלה מעניקים לה אווירה רומנטית, אך לצד אווירה זו נהנית העיר גם ממזג תוסס וזאת לאור היותה עיר אוניברסיטאית. בין האטרקציות של העיר ניתן למנות את קתדרלת סנט ניקולס המפורסמת (St. Nicolas Cathedral), שממרומי 365 המדרגות שלה נשקף נוף נפלא ואת מוזיאון ההסטוריה (Musée d`art et d`histoire) בו נמצא אוסף אמנות המתעד את התפתחותה של פריבורג מראשית ימיה ועד היום. אפשרות מצויינת לבחון את יופיה של העיר היא נסיעה בת שעה ברכבת הקטנה המסיירת בין אתריה השונים. לא הרחק מכאן נמצא האגם השחור (Schwarzsee), אליו מגיעים בעזרת רכבל המטפס לגובה של כ-1500 מטרים וסביבו קיימים שבילי אופניים ומסלולי הליכה לכל המשפחה. נקודת חן נוספת השוכנת לא הרחק מפריבורג הוא הכפר גרוייר, שנמצא על מסלולה של רכבת השוקולד.

לתחילת הכתבה

אטרקציות לילדים

שוויץ היא יעד פופולרי ואהוב לטיולי משפחות, שכן היא מספקת הנאה שני הצדדים, ילדים ומבוגרים כאחד, ומבטיחה לכל אחד מהם שפע של אפשרויות בילוי - החל ממסלולי הליכה לכל המשפחה, טיפוס לפסגות הרים וכלה בנסיעה חוויתית ברכבות של שוויץ שחולפות על פני נופים שלא נראים במחוזותינו.

עולם המים Alpamare בציריך
 פארק המים Alpamare הוא פארק המים המקורה הגדול באירופה. שעשועי מים שונים ומגוונים ימתינו למבקרים בו בכל מזג אוויר ויבטיחו הנאה צרופה לילדים כמו גם למבוגרים שבחבורה. המבקרים יוכלו להשתכשך בבריכת גלים ולהשתעשע במגלשות מים בעלות שמות מסקרנים כמו "טורנדו" קוברה", ניאגארה" ובשאר המתקנים. בעוד הילדים משתוללים להם בבריכות המים יכולים הורים להירגע ולנוח באחד מטיפולי הספא שמוצעים תחת אותה קורת גג ממש.

 • כתובת: Bad Seedamm AG, Gwattstrasse 12, CH-8808 Pfäffikon
 • טלפון: 41-0554151515
 • שעות פתיחה: יום ב` - 09:00-22:00, ימים ג`-ה` - 10:00-22:00, יום ו` - 10:00-23:00, שבת - 09:00-23:00, א` - 09:00-22:00
 • מחיר: שהייה בת 4 שעות - באמצע השבוע: מבוגר - 24.3 יורו/ילד - 20 יורו, בסופ"ש: מבוגר - 26.3 יורו/ילד - 21.3 יורו. כרטיס יומי - באמצע השבוע: מבוגר - 30.7 יורו/ילד - 25.3 יורו, בסופ"ש: מבוגר - 32 יורו/ ילד - 26.7 יורו
 • אתר אינטרנט: www.alpamare.ch

רכבת השוקולד - Swiss Chocolate Train
 חוויה זו משלבת בין שני הדברים בהם שוויץ מפורסמת: שוקולדים ורכבות. רכבת השוקולד יוצאת מהעיר מונטרה, ועוברת דרך העיירות גרוייר (Gruyeres) וברוק (Broc). הנסיעה היא במחלקה ראשונה ואפשר לבחור בין נסיעה בקרון משוחזר השומר על האווירה ששררה בתחילת המאה ה-20 לבין נסיעה בקרון מודרני המאפשר צפייה פנורמית בדרך. בנוסף לנופים הקסומים יוכלו הנוסעים ברכבת ליהנות ממשקאות חמים וקוראסונים טריים שיוגשו להם.

בכפר המקסים גרוייר (Gruyeres) יוצאים לסיור במפעל הגבינה המפורסם - La Maison du Gruyère כאן תוכלו ללמוד במשך כחצי שעה על תהליך הכנת הגבינה ולאחר שיתעורר תאבונכם, לפנות למסעדה במקום או לחילופין לחנות המזכרות. במרכזו של הכפר הקטנטן ימתינו לכן מסעדות שמגישות אוכל שוויצרי ובתי קפה. מהטירה המפורסמת - Château de Gruyères, שנמצאת בראש הגבעה ניתן להשקיף על הכפר וסביבותיו ופריטי האמנות הרבים המצויים בחדריה מעידים על עושרם של בני האצולה שגרו בה מאז הקמתה במאה ה-13.

עם סיום הסיור שבים לרכבת וממשיכים בנסיעה לכפר ברוק (Broc) לביקור אשר יעלה חיוך על שפתות הילדים וזאת הודות לעובדה שזהו מקום מושבו של מפעל השוקולדים נסטלה. הביקור במפעל אורך 40 דקות ובמהלכו ניתן ללמוד על תהליך ייצור השוקולד. בסיום הסיור מוזמנים המשתתפים לטעום את התוצרת המתוקה ומי שחפץ בכך יוכל לקנות קצת ממתקים לדרך בחנות הצמודה. אחרי הסיור במפעל שבים לרכבת, לנסיעה חזרה למונטרה.

 • זמני פעילות: הרכבת פועלת בין החודשים יוני - אוקטובר, בימים ב`, ד` ו- ה`. בחודשים יולי - אוגוסט - בין ב`-ו`. הרכבת יוצאת ממונטרה ב- 09:35 וחוזרת ב- 17:52.
 • מחיר כרטיס הלוך - חזור - 88.4 פרנק שוויצרי. בעלי כרטיס SwissPass למחלקה הראשונה ישלמו רק את דמי שריון המקום בסך 28 פרנק, אחרים יאלצו לבצע שדרוג את הכרטיס ניתן לקנות בתחנת הרכבת והוא כולל מלבד הנסיעה ברכבת גם כניסה למפעל הגבינה והשוקולד. שימו לב, יש להירשם מראש ולשריין מקומות.
 • להזמנות: myswitzerland.raileurope.com

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה למרכז שוויץ

כתבות מומלצות עבורך על מרכז שוויץ

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם