טיול בלונדון - 10 האתרים שאפשר לוותר עליהם

בעת טיול בלונדון יש אתרים שהם בגדר חובה ויש שמעדיפים לטייל דווקא במקומות הלא מוכרים של העיר ולהתחבר אליה ממקום אחר ולא מתוייר. בחרנו להמליץ לכם מה לא לעשות בלונדון, בייחוד אם אתם לחוצים בזמן ורוצים להכיר את העיר באמת ולא דרך המוני תיירים חדורי מוטיבציה. המסקנות כאן מבוססות על חוות דעת של גולשים באתר וחברי עמוד למטייל בפייסבוק. כמובן שיש לקחת הכל כהמלצה, הרי כל אתר הוא חוויה סובייקטיבית, יש שאוהבים מוזיאונים ויש שאוהבים מופעים, יש שלא נרתעים מצפיפות ויש כאלה שעלות היא לא שיקול עבורם.
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול בלונדון - 10 האתרים שאפשר לוותר עליהם
Depositphoto/Bloodua

אתרים בלונדון שאפשר לוותר עליהם

לונדון איי (London Eye), חבר מכובד בכל רשימת אטרקציות בלונדון הוא הגלגל הענק המפורסם, המספק תצפית על נופי העיר. גולשים רבים טוענים כי ניתן לוותר על החוויה הזו, כיוון שהעלות גבוהה (19 פאונד), התור בכניסה ארוך מאד, הנוף מלמעלה אמנם יפה, אך ניתן לראותו ללא תשלום מגשר לונדון. שוב, אם אתם משועממים, אם אתם רוצים לספק חוויה לילדים וחייבים לסמן וי, או אם פשוט אתם חובבי אטרקציות כאלה, אז הנה כתובת אתר האינטרנט: www.londoneye.com.

לונדון איי, צילום: יעל כפירלונדון איי, צילום: יעל כפירמוזיאון השעוה מאדאם טוסו (Madame Tussauds), גולשים רבים הביעו אכזבה לנוכח המחיר הגבוה, התור הארוך בכניסה וחוסר העניין שגילו בדמויות השעווה, שאינן תמיד מוכרות או נוגעות לישראלים. נקודה נוספת שהועלתה היא הפסלים של עראפת, היטלר וסדאם חוסיין הניצבים במקום, ללא ייצוג לאף מנהיג ישראלי. עבור הפטריוטים שבינינו, זה עשוי ליצור תחושה לא נעימה לראות אנשים מצטלמים לצד דמויות אלו. שוב, מדובר בהמלצות אישיות של אלה שביקרו במקום. יש שהעדיפו לוותר ויש שמתארים זאת כחוויית חובה. רבים ציינו כי מוזיאון ריפלי סיפק להם חוויה מעניינת יותר. אתר אינטרנט: www.madametussauds.com.

לונדון דאנג'ן (London Dungeon) מכונה גם המרתף של לונדון - נסיון להעביר את העבר ההיסטורי המצמרר של לונדון בימי הביניים. זהו מעין מוזיאון אימה, שמוצגים בו, בין היתר, בובות כרותות ראש, דמויות ברוח התקופה, מכשירי עינויים וגם שחקנים חיים שמנסים להפחיד. לטענת רבים, מי שלא רוצה ולא נהנה מלפחד, אין לו עניין להכנס לשם. למבוגרים, המוזיאון עשוי להיות משעמם ויקר ולילדים קטנים מפחיד מדי. מצד שני, גם לילדים מעל גיל 12 הוא עשוי להיות ילדותי. אתר אינטרנט: www.thedungeons.com.

גלריית טייט (Tate) - למי שלא אוהב אמנות מודרנית מומלץ לוותר על החוויה. נושא המוזיאונים בלונדון הוא נושא טעון, רבים התלוננו על חוסר עניין ושיעמום ורבים אהבו. עוד מוזיאונים שניתן לוותר עליהם בהתאם לחוות הדעת של הגולשים הם: מוזיאון דאלי, מוזיאון המדע, מוזיאון התחבורה - לא מספק אטרקציות מעניינות מספיק, מוזיאון הטבע - נטען כי הקומה השניה משעממת. אם אתם חובבי מוזיאונים ומעוניינים להעביר בין קירות את זמנכם הפנוי, יש הרבה מוזיאונים חינמיים בלונדון, ביניהם גלריית טייט ויתכן שתהנו בהם. אתר אינטרנט: www.tate.org.uk.

שעון גריניץ' (Greenwich) - שעון קו המשווה, המהווה את נקודת הייחוס לקביעת הזמן ברחבי העולם כולו. השעון נמצא בשכונת גריניץ'. רבים טוענים כי הטיפוס למעלה בכדי לראות את מצפה הכוכבים המלכותי מיותר - נטען כי העליה קשה מאד וכי האתר מרוחק יחסית. הומלץ למגיעים לאיזור גריניץ' דווקא לבקר בשוק, בפארק ובין החנויות. אתר אינטרנט: www.nmm.ac.uk.

טקס חילופי המשמרות בארמון בקינגהאם - אטרקציה חביבה, שרבים ממליצים לוותר עליה כיוון שהיא ארוכה ומתישה. אם אתם מעוניינים לחזות בטקס אתם צריכים להיות מאד מדוייקים, אחרת לא תוכלו לראותו בגלל העומס והצפיפות. אם יש מזג אוויר לא טוב, אם אתם מגיעים באיחור ואם אתם עם ילדים קטנים - לא מומלץ לבקר. הזכרנו כבר, שיתכן ולא תצליחו לראות כלום בגלל התקבצות האנשים ההמונית. לכן, מומלץ להגיע חצי שעה קודם למופע, המתקיים בשעה 11:30. אתם יכולים לראות רק חלק מהטקס ולפרוש בשעה שהחיילים נכנסים לשטח הארמון לחילופי המשמרות - כי מדובר בטקס ארוך ודי מייגע.

מקומות שלא שווה לבזבז עליהם זמן קניות

שוק פטיקוט ליין (Petticoat Lane) - אחד מהשווקים הוותיקים של לונדון, נמצא בין רחוב ונטוורת' ורחוב מידלסקס במזרח לונדון ומתמקד בטקסטיל והלבשה. מדובר בשוק דומה לשוק הפשפשים, עמוס בחנויות ודוכנים, מעט מאובק - יש להיזהר מכייסים המסתובבים שם בהמוניהם. השוק מיועד בייחוד לחובבי העתיקות ומומלץ לבקר בשווקים אחרים ומעניינים יותר בלונדון כמו שוק נוטינג היל וקמדן מרקט. גם קובנט גארדן מרקט (Covent Garden Market) הוא אחד מהפחות מומלצים לחובבי שווקים איכותיים, כיוון שרובו הפך למתחם חנויות בוטיק לא זולות ואין בו אווירת שוק של ממש.

קובנט גרדן - לא חובה לבוא במיוחד, צילום: יעל כפירקובנט גרדן - לא חובה לבוא במיוחד, צילום: יעל כפיר

קניון ווסטפילד (Westfield) - קניון ענקי ובו חנויות מעצבים ומותגים מוכרים. הקניון נפתח ברעש גדול בתחילת 2009 ומאז לא הצליח לגבור על שדרת הקניות ברחוב אוקספורד - אחד הרחובות המומלצים לקניות, בו נמצאים רוב המותגים שקיימים גם בקניון. אין לו מה לחדש, פרט לכך שהוא מספק הגנה מפני מזג אוויר גשום במיוחד והמחירים בו גבוהים. אתר אינטרנט: uk.westfield.com/london. חנות הענק לצעצועים Hamleys גם היא נכנסה לרשימת הלא-מומלצים עקב מחירים יקרים מאוד.

המלצות לכלי תחבורה שחשוב להימנע מהם

אוטובוס תיירים - כולם מכירים את אוטובוסי התיירים המסתובבים ברחבי אירופה ומספקים את תאוותם של התיירים הירוקים של העיר. מומלץ שלא לעלות עליו, אלא אם כן אתם עשירים במיוחד. עלות נסיעה באוטובוס זה היא בסביבות 150 ש"ח לאדם, בעוד אתם יכולים לרדת לטיוב תמורת מספר פאונדים, להצטייד במפה ולנסוע עצמאית לראות כל אתר ואתר. באוטובוסים האדומים של לונדון ניתן לשבת בקומה השניה ואז הנוף כולו חשוף לפניכם וזו אופציה הרבה יותר טובה לגלות את העיר. עלו על קו 88, קו 11 או שניהם, הם מסתובבים באתרי התיירות המרכזיים ללא עלות נוספת. הקוים המסומנים באות N הם קווי לילה הפועלים ברציפות כל הלילה עד הבוקר. קו RV1 מקובנט גרדן במרכז העיר, נוסע דרומה וחוצה את נהר התמזה ואחר כך ממשיך מזרחה וחוצה שוב את התמזה על טאוור ברידג' (Tower Bridge).

תחבורה בלונדון, צילום: יעל כפירתחבורה בלונדון, צילום: יעל כפיר

המוניות השחורות של לונדון – לא מומלץ לנסוע במוניות אלו, אלא אם כן יש לכם כסף מיותר ואתם נהנים מהחוויה של הנסיעה ברכב נקי ומרווח. אין שום יתרון בנסיעה במונית שחורה, פרט לעובדה שהיא תיירותית ולכן יקרה יותר. באם אתם לא ממהרים וישנה אפשרות לקחת רכבת תחתית או אוטובוס - קחו אופציה זו ותצאו בתעריף נמוך. הרכבות בלונדון מעט עמוסות, אבל תמיד מגיעות בזמן. אם אתם בכל זאת חייבים מונית, מומלץ לקחת מיני-קאב, שעלותה הרבה יותר זולה.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על אטרקציות בלונדון? הנה כמה קישורים נוספים באתר למטייל שיעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה ללונדון

כתבות מומלצות עבורך על לונדון

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם