כתבות ומדריכים על אמריצר

צפון הודו ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

צפון הודו ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

בירת היוגה הבינלאומית, מקדשים מרהיבים ובהם טקסים מרתקים, שווקים ססגוניים, טבע מרהיב, אוויר הרים צלול ופלא עולם אחד. כל אלה מחכים לכם בצפון הודו, יחד עם טעמים מיוחדים וצבעים בוהקים. הנה כל מה שתצטרכו לדעת לתכנון הטיול בצפון הודו

הודו - תחנה ראשונה: אמריצר

הודו - תחנה ראשונה: אמריצר

העיר אמריצר ידועה בשל מקדש הזהב המרשים, שמושך אליו עולי רגל סיקים מכל הודו. מי שמבקר בו לא מפספס את המטבח המקומי, המאכיל אלפי אנשים, ואת הטקס המשעשע של חילופי המשמרות בגבול עם פקיסטן.

פרק  9 :  אמריצר

פרק 9 : אמריצר

אנחנו יוצאות אל מקדש הזהב. בכניסה כבר אווירה אחרת של שקט, סדר ויעילות, אבל שום דבר לא מכין אותי לרגע המופלא שבו, בעודי יורדת במדרגות, מתגלה לעיני המקדש, נוצץ בקרני השמש הנמוכה, יופיו משתקף במימי הבריכה. מימיני ומשמאלי סיקים נופלים ומשתחווים, נושקים את רצפת השיש הזהובה, פניהם קורנות.

אמריצר - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

אמריצר - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

בעיר אמריצר שוכן המקום הקדוש ביותר לבני הדת הסיקית: מקדש הזהב. המבנה המרשים הפך לאטרקציה תיירותית וניתן להגיע אליו בטיול יום מדלהי ודרמסלה. מי שיישאר לילה בעיר, יזכה לראות את המקדש באור שקיעה ויוכל לצפות בטקס חילופי המשמרות הססגוני בגבול עם פקיסטן

מקדש הזהב באמריצר

מקדש הזהב באמריצר

מקדש הזהב בעיר אמריצר הוא המקום הקדוש ביותר עבור בני הדת הסיקית ואתר מומלץ לביקור במהלך טיול בהודו. מדובר במבנה מרהיב ומצופה זהב, הניצב במרכזה של בריכת ענק. אם מוסיפים לחבילה לינה בתחומי מקדש הזהב, ארוחה בחדר האוכל העצום והשתתפות בטקס חילופי המשמרות בגבול, מובטחת לכם חוויה יוצאת מהכלל.

דרמסאלה - מבלים במקלוד

דרמסאלה - מבלים במקלוד

מבקרים בואשישט, מעיינות חמים ומפל, פוגשים קופים ומנסים קורס בישול ושיעור ביוגה. ומה עוד עשינו במקלוד? קשה להזכר, הכל מתערבב לרצף של גשם, ארוחות בוקר, שיעורי יוגה, ארוחות ערב, שיטוטים בעיר וארוחות צהריים.

קו 3030

קו 3030

איך רצינו להגיע לנפאל הכי מהר שאפשר ובמקום זה, התברר שבחרנו בדרך האיטית ביותר, דרך כל הצחנה האפשרית של הודו, באזורים הכי עניים והרכבת המתסכלת והידועה לשמצה ביותר..

פרק ו`- החוויות הבלתי נשכחות מהודו

פרק ו`- החוויות הבלתי נשכחות מהודו

תלמה ויורם מסכמים את המסע שערכו בהודו ומביאים את החוויות המפחידות ביותר (כמו רכבת הלילה לאמריטצר), החוויה המרשימה ביותר וחוויות מוזרות נוספות כמו צפייה בחולדות קדושות.

שלושה ימים ראשונים בהודו

שלושה ימים ראשונים בהודו

משפחה אחת יוצאת למסע הגדול ורצוף הטלטלות ונוחתת באמריצר שבצפון הודו, עם מקדש הזהב וטקס סגירת הגבול עם פקיסטן. מכאן היא עולה צפונה לכיוון דרמסאלה בדרך יפהפיה. עוד מעט והיא בהודו.

זרקור על ארמיצר

זרקור על ארמיצר

בסמוך לגבול הפקיסטאני נמצאת אמריצר (Amritsar) העיר הגדולה ביותר במדינת פונג`אב (Punjab) , שפירושה בהודית "בריכת משקה האלמוות". בעיר גרים כמיליון תושבים והיא מפורסמת בעיקר בזכות מקדש הזהב הקדוש לסיקים שמהווים כשליש מאוכלוסיית העיר. זוהי מעין תחנת מעבר למטיילים רבים בדרך למעבר הגבול הבינלאומי בין הודו לפקיסטאן שבוואגה (Wagha)הנמצאת במרחק 30 ק"מ מערבה.

המשפחה באמריצר

המשפחה באמריצר

עוד בהיותם בדראמסאללה התלבטו הפלגים בין מזרחה למנאלי או מערבה לאמריצר. לבסוף הוחלט גם וגם. לאחר כשבוע באיזור מנאלי נכנסו שוב לאוטובוס המרתיע, חלפו על פני דרמסאללה בשעת לילה ולראשונה בהודו, קינחו ברכבת - זו לקחה אותם לאמריצר

אמריצר ומקדש הזהב

אמריצר ומקדש הזהב

``...המילים דלות מכדי לתאר את מה שהרגשנו במקדש הזהב. החוויה נוגעת בך מהרגע בו טובלות רגליך בתעלת המים. זוהי חוויה רוחנית של מראות, השתקפויות, ריחות, שירה רכה הבוקעת מתוך המקדש ואנשים, מתפללים, בוהים, נפעמים או שרועים ישנים ...``

מקדש הזהב ורישיקש

מקדש הזהב ורישיקש

המבקרים במקדש הזהב יפגשו אלפי סיקים ויתוודעו לכלים שהם נושאים בבגדיהם, לשיטת שטיפת הרצפות ולשימושיה השונים של המטריה. כתבנו מגיעים לשם, מתרשמים וממשיכים לרישיקש.

המסע להודו 2005 - חלק א`: ימים ראשונים - דלהי ואמריצר

המסע להודו 2005 - חלק א`: ימים ראשונים - דלהי ואמריצר

הודו הפתיעה אותי. התנפצו כל המיתוסים והנתונים שקראתי ושמעתי עליה. אמרו שהודו קשה, שהנסיעות איומות, שהצפיפות רבה, שהריחות נוראיים ובלתי נסבלים, שצריך לקשור בשרשראות את התרמילים, ועוד ועוד. אמרו וטעו. ברוב.