גבעת פטרין
Petřín

4.6
(17)
גבעת פטרין - למטייל (1) מתוך הטיפ של tobiofek
גבעת פטרין מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (2) מתוך הטיפ של roma2005
גבעת פטרין מתוך הטיפ של ligal shlomo - למטייל (3) מתוך הטיפ של ligal shlomo
גבעת פטרין מתוך הטיפ של ligal shlomo - למטייל (4) מתוך הטיפ של ligal shlomo
גבעת פטרין מתוך הטיפ של ligal shlomo - למטייל (5) מתוך הטיפ של ligal shlomo
גבעת פטרין מתוך הטיפ של Hametayel15 - למטייל (6) מתוך הטיפ של Hametayel15
גבעת פטרין מתוך הטיפ של tobiofek - למטייל (7) מתוך הטיפ של tobiofek
Petřín, 169 00 Prague-Prague 6, Czech Republic

גבעת פטרין היא גבעה ירוקה הנישאת מעל העיר פראג, ומספקת את אחת מנקודות התצפית הטובות ביותר על העיר הזהובה. לגבעה ניתן לטפס ברגל או להיעזר ברכבל, קיימים בה שבילי פארק מטופחים וירוקים ובאמצע הפארק, נמצא מגדל רוזלנדה, מגדל דמוי העתק של מגדל אייפל בפריז, הנישא לגובה של 60 מטר.

מה חושבים מטיילים על גבעת פטרין

4.6
17 מדרגים
9
5
0
0
0

17 המלצות על גבעת פטרין

תמונת הפרופיל של Hametayel15
Hametayel15

”מגדל פטרין - עלייה ארוכה אך שווה את זה!“

קרא עוד

מגדל גבוה שנבנה בצורת מגדל אייפל. העלייה הרגלית די מעייפת אך הנוף הנשקף מלמעלה שווה את העלייה. המחיר המופחת לסטודנטים הינו 80 קורונות והמחיר המלא- 150 קורונות. בקומה התחתונה חנות מזכרות זולה יחסית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gabi225
gabi225

”המיגדל הוא הכי פחות מעניין. אבל המיסביב יפה“

קרא עוד

חשוב בסיום הביקור לרדת לעיר ברגל ולחפש את הירידה בנוף הפתוח (יש כמה ירידות) . התצפית היא יפה ליום הראשון או האחרון של הטיול. הרבה מעדיפים לעלות ברגל ולרדת ברגל. ולצפות על העיר לאורך כל הדרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oliviah
oliviah

”מבט על פראג ב-360 מעלות “

קרא עוד

הקרונית שעולה במעלה הגבעה התלולה כלולה במחיר לכל מי שיש לו כרטיס נסיעה בתחבורה הציבורית, חובה להגיע לראש המגדל שממנו אפשר לראות את פראג ב 360 מעלות, קצת מבאס שצריך לשלם תשלום נוסף על המעלית שעולה לראש המגדל, יש כאלה שאומרים שהעליה והירידה במדרגות המגדל אינה קשה ויש מקום לשבת ולנוח באמצע. עוד דבר מבאס זה שיש חלונות שאי אפשר לפתוח, זה מקלקל את איכות צילום התמונות, במיוחד אם ירד או יורד גשם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Smetayelet
Smetayelet

”בילוי ואטרקציות בגבעת פטרין-פראג“

קרא עוד

בגבעת פטרין בפראג נמצא העתק מוקטן של מגדל אייפל שנבנה בשנת 1891, ניתן להגיע למקום באמצעות המטרו הקו הירוק (קו A) תחנת Staromestska, לעלות במדרגות לכיוון הגבעה ולגשת לעמוד בתור לרכבל המעלה לראש הגבעה. כרטיס הנסיעה במטרו תקף גם בנסיעה ברכבל זה אם הכרטיס עדיין בתוקף לזמן שנקנה. ניתן גם לעלות לראש הגבעה ברגל.

בראש הגבעה נמצא מגדל שהינו חיקוי מוקטן למגדל אייפל בגובה 60 מטר. הכניסה בתשלום של 150 קרונות צ'כיות (כ-24 ש”ח) . במגדל זה כ-300 מדרגות המובילות למרפסת תצפית עליונה, יש גם מרפסת תצפית משנית באמצע הדרך. ניתן לעלות גם במעלית בתוספת של 60 קרונות צ'כיות (כ-9.6 ש”ח) . מלמעלה נשקף נוף של 360 מעלות, עם מראה מרהיב של העיר העתיקה של פראג.

מימין לכניסה למגדל יש עוד מבנה: מבוך מראות, שנבנה במקום לרגל תערוכה בשנת 1891, מבנה מיוחד זה נבנה בהשראת השער הגותי לשעבר של מצודת וישהרד. במבוך המראות יש 35 מראות רגילות ועוד 15 מראות מעוותות.

שעות פתיחה במקום: אפריל-ספטמבר: 10:00-22:00, אוקטובר:10:00-20:00, נובמבר-פברואר:10:00-18:00, מרץ:10:00-20:00. בצד השני של הגבעה יש מבנה עם כיפה ובו יש תצפית כוכבים עם תמונות מדהימות של הכוכב שלנו וכוכבים אחרים שצולמו באמצעות לוויינים. בכל הגבעה יש פינות ישיבה בינות לעצים, דשא ירוק וגינות פרחים מטופחות. ליד המגדל יש בתי קפה. במחצית הדרך לגבעה יש גם מפלס עם מסעדות ובתי קפה שניתן להגיע אליהם רגלית או באמצעות הרכבל שעוצר במפלס זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ligal shlomo
ligal shlomo

”פטרין היל בחורף“

קרא עוד

פטרין היל - לוקחים חשמלית קו 22 ויורדים בתחנה ujzed. יורדים, ממשיכים מעט ישר ועולים במדרגות למין פארק כזה. מצד ימין תראו מבנה קטן-משם עולים לרכבל. מי שרכש כרטיס לחשמלית/למטרו אין צורך לרכוש גם שם-הוא תופס. שימו לב - אל תחתימו את הכרטיס במכונה הצהובה אם כבר החתמתם אותו בתחנת המטרו/חשמלית. הגענו בסוף ינואר, והפארק היה מפוצץ בשלג, בחרנו לעלות לתצפית במעלית ולא במדרגות בעלות של 180 קורונה לבן אדם. הנוף מלמעלה הוא מהמם, אבל תוך בערך 20 דקות ממצים אותו. ממליצה לטייל בפארק, הוא יפייפה. אם אתם מגיעים בחורף-להתלבש חם!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”תצפית מגדל אייפל שבגבעת פטרין בפראג“

קרא עוד

תצפית מומלצת ביותר נמצאת על גבעה שקרובה יחסית לטירת/מצודת פראג בשכונת מאלה סטרנה.

זהו חיקוי של מגדל אייפל בגובה 300 מטר שנמצא על גבעה עם המון גנים.

מהמגדל ניתן לראות נוף פנורמי של כל העיר רואים יפה את כל הנהר גשר קארל ואת מצודת פראג.

מגיעים בקווי החשמלית (12, 20, 22) יורדים בתחנה בשם Ujezd שם שואלים איפה זה הפניקולר funicular – נמצא כ-10 מטר מהתחנה –חפשו את הגבעה ותראו את התחנה שלו. פניקולר זה בעצם קרון רכבל שנע ב-60 מעלות על הגבעה. הוא עולה כל 10 דקות לגבעה. יש מכונות לכרטיסים שמקבלות מטבעות אבל זו נסיעה בתחבורה ציבורית רגילה כך שהכרטיס היומי/שעתי לתחבורה ציבורית תופס גם לזה. יש לו תחנה באמצע –לא לרדת. יורדים בתחנה הסופית ומגיעים לגנים –פנו ימינה ותראו את המגדל.

כניסה עולה 120 קרונות אבל יש 299 מדרגות. כניסה ב-180 קרונות כוללת גם מעלית. כלומר 60 קרונות תוספת

לדעתי מעלית במקרה הזה זה רק לזקנים או לנכים –זה לא טיפוס כזה נורא, יש לאורך כל המדרגות ספסלים שניתן לשבת עליהם וגם יש מרפסת תצפית בשליש הגובה שניתן לנוח בה –ולדעתי היא יותר עדיפה.כי אין בה חלונות.

שעות פתיחה:

November–February: 10 a.m.–6 p.m. March/ October: 10 a.m.–8 p.m. April–September: 10 a.m.–10 p.m

בגבעה יש עוד אפשרויות במקום - יש מבוך מראות. כמו כן, יש מקום עם מצפה כוכבים –הם בתשלום נוסף

לחזור אפשר או דרך הפניקולר אבל עדיף בהרבה לרדת ברגל דרך כל היער והגנים והמדשאות עד לכביש –מהמגדל פנו שמאלה ואז תראו את השביל שיורד בעיקולים עד הסוף –מומלץ

מהכביש עדיף ללכת 5 דקות ברגל לכיוון הנהר –לחצי האי קמפה ולקיר של גון לנון ומשם דרך גשר קארל לעיר העתיקה. הטיפ נכון לספטמבר 2016

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Vered3209794
Vered3209794

”בילוי מומלץ ומהנה בגבעת פטז'ין!“

קרא עוד

בגבעת פטז'ין יש אטרקציות רבות שניתן לעשות והביקור במקום ממש מומלץ! אנחנו הגענו לגבעה בעזרת רכבל (שהתשלום אליו הינו כמו כל כרטיס נסיעה רגיל שקונים למטרו או לחשמלית).

מיד בכניסה ישנם גני ורדים מטופחים שניתן לסייר בין שביליהם, בהמשך ישנם גם שבילי מסלול בין נופים ירוקים וטבע שקשה להאמין שנמצא בעיר. בין השבילים מתגלות פינות נוי שונות, וביניהם: גן מדהים שאי אפשר לפספס, וספסלים שמהווים נקודת תצפית מדהימה על העיר!

במקום ישנו גם מגדל דמוי מגדל אייפל הנקרא מגדל רוזהלדנה שממרומיו ניתן גם להנות מתצפית, העליה למגדל כרוכה בתשלום (לסטודנטים-יש הנחה בהצגת כרטיס סטודנט). קחו בחשבון שבכדי לעלות לראש המגדל יש כ-300 מדרגות סיבוביות. ניתן גם לא לעלות ממש לראש המגדל אלא לעצור בנקודת התצפית הראשונה, שנמצאת בגובה של כמחצית המגדל... למעוניינים, ניתן לעלות גם במעלית, אך זה כרוך בתשלום נוסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של roma2005
roma2005

”גבעת פטרין“

קרא עוד

לגבעת פטרין ניתן להגיע בשתי דרכים – האחת ברגל והשנייה באמצעות קרונית. אם בחרתם לעלות ברגל, קחו בחשבון כי העלייה לא פשוטה ואורכת מעל חצי שעה. הקרונית מופעלת בחודשים אפריל עד אוקטובר, בחורף היא איננה פועלת. אם קניתם כרטיס לתחבורה הציבורית, ניתן לעלות באותו כרטיס לקרונית העולה לגבעה.

האטרקציה בראש הגבעה היא מגדל תצפית, הבנוי בסגנון מגדל אייפל המפורסם, רק שפה הוא מוקטן. במגדל ניתן לעלות ברגל או לרכוש כרטיסים לעלייה במעלית לראש המגדל. מהמגדל תצפית מרהיבה על העיר פראג, פיתולי הנהר. בנוסף, יש בגבעה מסעדה ושירותים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של berko1526
berko1526

”רכבל סגור בגבעת פטרין בחורף“

קרא עוד

בביקור בפראג בין התאריכים 18-21/3/2016, מתברר שהרכבל העולה לגבעת פטרין לא עובד מתאריך 7/9/2015 עד ל-9/4/2016. בבדיקה מול המקומיים הבנו שהוחלט זו השנה השניה לא להפעילו בתקופת החורף.

הטיפ עזר לך?

כתבות על גבעת פטרין

מתוך הבלוגים - פוסטים על גבעת פטרין

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לפראג

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם