עונות ומזג אויר בברלין

הוסף לטיול שלי

12 המלצות על עונות ומזג אויר בברלין

תמונת הפרופיל של Kfir_3744735
Kfir_3744735

”מזג אוויר לא צפוי“

קרא עוד

בחודש אוגוסט השנה אחרי יומיים חמימים לפתע באמצע היום בלי שום הודעה מוקדמת החל גשם וברד ממליץ להצתייד היטב ☔ 🌞.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”להתלבש נכון בברלין הקרה “

קרא עוד

שהינו בברלין עוד מלפני הקריסמס. בבוקר שלמחרת הסילבסטר, הטמפרטורות צנחו למינוס 8 ופחות. האוויר הקר חודר דרך הנחירים. הפנים מאדימות. זה כמו לשהות בתוך מקפיא. זו רק ההתחלה.

כשיש רוחות קלות תחושת הקור מוכפלת. בניגוד לקור שבחוץ, המקומות הסגורים והתחבורה מחוממים מאוד. כך שצריך להתלבש היטב, ומנגד להיות מוכן להסיר שכבות במהירות. נעלים סגורות ועדיפות כאלה שלא חדירות למים (למקרה של גשם ושלג). גרביים עבות. געטקס וגופיה עם שרוולים (בעדיפות טרמיים). לעיתים געטקס אחד לא מספיק. חולצה טרמית ומתחתיה חולצת גולף. צעיף גדול. אוזניות חימום מרופדות, ולנשים עדיף בנדה דו שכבתית. חימומית צוואר הנמשכת אל הפנים. כובע גרב דו שכבתי. משקפיים בהירות (למניעת רוח לעיניים). כפפות עבות טרמיות. מעיל מרופד עם כובע כזה שאינו חדיר למים (לעיתים הגשם קל וטורדני והרוח מונעת שימוש במטריה). צעיף דק לנשים לכיסוי פנים. תיק לא חדיר למים.

בתיק כדאי לשים סל מתקפל לצורך אכסון פריטים כשנכנסים לקניון מחומם. כשהולכים בחוץ עדיף לתכנן את מסלול ההליכה עם כיוון הרוח, כך הרוח תכה בגב ולא בפנים. לא לשהות בחוץ זמן ממושך. מידי פעם להיכנס למקום חם, להפשיר ואז להמשיך. בהליכה מול הרוח עדיף להפשיל מבט לכיוון הרצפה וללכת. להיות מצוייד במשהו אכיל. עדיפות לכאלה המכילים פחמימות וסוכרים. לא לשכוח לשתות מעת לעת. הקור משכיח את הצמא והחשש מהצטברות שתן כשאין שירותים גורם לאי שתיה ואז לכאבי ראש. אחד מתופעות הקור זה כאבי ראש. אז לכסות את הראש וכשיתחמם זה יעבור.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”מזג האוויר בברלין בתחילת אוקטובר“

קרא עוד

אנחנו היינו בברלין בתחילת אוקטובר השנה, מתאריך 1-7 לאוקטובר. אנחנו במזל נפלנו על מזג אוויר טוב. אנחנו היינו שבוע שלם. חמישה ימים ראשונים היו עם שמש בלי גשם בכלל, עם מזג אוויר נעים בסביבות ה-18-20 מעלות ביום. היה מספיק חולצה אחת ארוכה בלי עליונית אפילו במשך היום או חולצה קצרה עם עליונית. בלילה היה קצת יותר קר, בסביבות ה-9-10 מעלות, אבל עדיין לא היה נורא בכלל.

ביומיים האחרונים מזג האוויר נהיה יותר קר והתחילו לרדת טיפות של גשם, לא גשם חזק רק טיפות, אבל היה קר, ואז כבר היינו עם חולצות ארוכות עם עליונית. ביום האחרון נהיה עוד יותר קר וכבר שמנו מעיל.

לסיכום – מזג האוויר בתחילת אוקטובר יכול להיות נעים ויכול להיות קר, אבל לא קר מידי שמצריך בגדים תרמיים, אלא קור שמעיל רגיל מספיק, חוץ מלאנשים שסובלים מקור.

בכל מקרה, עדיף לבדוק תחזית בדיוק מה קורה שם לפני שנוסעים כי הכל יכול להשתנות. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Lioryanai
Lioryanai

”מזג האוויר בברלין בספטמבר“

קרא עוד

באופן כללי, בברלין קשה לחזות את מזג האוויר, ויש להצטייד תמיד עם מטרייה ומעיל (לפחות אחד). כשהיינו השנה בספטמבר, היו ימים יפים של 20 מעלות בערך, והיו ימים גם קרים וגשומים של 10 מעלות. יש לזכור שבלילות הרבה יותר קר! אצלנו בלילות הלכנו עם מעילים – היה 8-12 מעלות. לסיכום, כדאי להצטייד עם מטרייה ומעיל ליתר ביטחון, וכמובן לבדוק את מזג האוויר הצפוי טרם היציאה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של witched
witched
2

”אמצע מרץ בברלין“

קרא עוד

אמצע מרץ בגרמניה, השמועות וההיסטוריה מעידים על קור עמוק וטמפרטורות מתחת לאפס בערבים. בפועל, מתוך ארבעת הימים שהיינו בהם, בשלושה מהם הייתה שמש חמימה עד כדי הסתובבות בחוץ עם גופייה ארוכה דקה בלבד ורק ביום האחרון היה קריר. הנ"ל תקף כמובן לשעות היום. בערב קר, אבל לא משהו קיצוני. אני כותבת את הטיפ הזה משום שלפניי הטיול הצטיידנו בחולצות תרמיות חדשות, כובעי צמר וגרביוני צמר. היה קצת מיותר. כובעים חשובים לערבים כי באמת קר יותר. כל הסוודרים הרבים שנארזו היו מעט מיותרים (בכמותם). שאלנו מקומיים אם זה נחשב למזג אוויר נדיר בחודש מרץ והם אמרו שכבר לא. פעם לא היה סיכוי והשנים האחרונות זה כבר סביר יותר. התחממות גלובלית..? היערכו בהתאם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של minata
minata

”מזג האויר בברלין ביולי 2010“

קרא עוד

חזרנו מברלין ב- 11/7/10. היה חום אימים (37 מעלות)! חובה לוודא שיש מזגן בחדר. היו מי שלקחו מלון 3 כוכבים וסבלו ללא מזגן. שימו לב! מזג האויר הממוצע לפי הספרים ביולי הוא 19-25 מעלות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שירן לוי
שירן לוי
1

”מזג אויר בברלין“

קרא עוד

בברלין תמיד קר , טיפטופים של גשם ומידי פעם יוצאת השמש. גם בקיץ של ברלין (מאי- ספטמבר ) יורד גשם והטמפרטורה לא גבוהה, עד 20 מעלות בקיץ ובחורף הרבה מתחת לאפס.

מומלץ להביא בגדים ארוכים ומעילים צעיפים וכפפות. מידי פעם יוצאת השמש ופתאום כולם עם מכנסים קצרים ובגדי ים למרות שבחוץ 20 מעלות גג.

תופעה ברלינאית: שעות אור מ-6 בבבוקר עד 21 בלילה ורק אז שקיעה אך הבעייתיות היא שזה אותו אור כל הזמן. אין שינוי של בוקר צהריים וערב אין דמדומים וזריחה הדרגתית. פתאום נהיה חושך ופתאום נהיה אור אפרורי שאינו משתנה במהלך כל היום. מאבדים תחושה של זמן והתמצאות. נראה כאילו כל יום נמשך לנצח והוא זהה בדיוק ליום שלפניו. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של soli101
soli101

”מזג אויר מתעתע בקיץ של ברלין“

קרא עוד

חודשי יולי אוגוסט בישראל הם חמים לחים ובלתי נסבלים. אנו משתדלים להיות במקום מוצל וממוזג ולהתרחק מהשמש ותעוקת החום.

בברלין המצב הפוך, מזג האויר בחוץ הוא נוח מאד 20-24 מעלות ביום, לא לח ובלילה אפילו קריר מעט 13-16 מעלות. בברלין ביולי אוגוסט יותר גשום מאשר בחודשי החורף, כך שמומלץ להצטייד במטריה או מעיל גשם ואיזה ג'קט פליז לערב. במקומות הציבוריים ובאתרים אין מיזוג. לא במוזיאונים לא ברשתות החנויות, לא במסעדות ואף לא באוטובוסים וברכבות...קחו זאת בחשבון כאשר חמים ונעים בחוץ עם משב רוח מרענן חם ומעיק מאד בתוך מבנים ובתחבורה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dadon2
dadon2

”ברלין בנובמבר“

קרא עוד

חזרנו אתמול מטיול בן 4 לילות לברלין. היות שזה חורף לקחנו את הטיולים של עדנה. למרות מה שרשום פה באתר, הטיולים היו מאוד ממצים מעניינים. ההדרכה נעשתה ע``י סטודנטים להסטוריה והידע והסבלנות היו מאלפים. לגבי הטיולים: אז חודש נובמבר זו התקופה הכי פחות רצוייה לטייל בברלין, היות ובגנים אין פרחים, העצים ערומים. חודש יותר מאוחר אז כבר הכל מקושט לקראת חג המולד וחודש לפני כן רואים את העצים בשלכת. אז בארמונות בפוסדאם הפסלים בארמון סאנסוסי מכוסים העצים ערומים ואין פרחים. יש לקחת זאת בחשבון. אבל למרות הכל מאוד נהנינו בגלל הטיולים של עדנה. (אולי בגלל זה ההערות השליליות לגבי עדנה לא היו אצלנו).

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על עונות ומזג אויר בברלין

אין עדיין פוסטים על עונות ומזג אויר בברלין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לברלין

אטרקציות בברלין

מלונות ומקומות לינה בברלין

מדריכים ונותני שירות בברלין

נהגים בברלין

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

יוצאים לטיול הגדול: בר ושני עפים על העולם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי